Sali Berisha, thirrje BE-së: Ju lutem, ju përgjërohem, mos akordoni asnjë fond për Shqipërinë. Kini dhembshuri për paratë tuaja

15 Shtator 2022, 17:51Politika TEMA

Sali Berisha, thirrje BE-së: Ju lutem, ju përgjërohem, mos

Sali Berisha i ka bërë thirrje BE-së këtë të enjte nga Kuvendi i Shqipërisë, që të mos lëvrojë asnjë fond për Shqipërinë.

"Është koha, ju lutem, të mbikqyrni jo vetëm paratë e taksapaguesve tuaj, por të mbikqyrni me dhembshuri, me ndjeshmëri, çfarë ndodh me paratë e taksapaguesve shqiptarë.

Është koha të ndalemi, sepse në një kilometër rrugë të ndërtuar me manual nga Europa, ose nga KE, realizohet me 2 -3 milionë euro, kurse një kilometër i ndërtuar me manualin e kësaj qeveria që vjedh nga mëngjesi në darkë, realizohet me 22 milionë euro!

Unë i bëj thirrje, BE-së, KE-së, të mos disbursojë asnjë qindarkë në qoftë se nuk bëhet hetimi i plotë, transparent dhe vendoset para ligjit Edi Rama, Ëngjëll Agaçi, Arben Ahmetaj, Erion Veliaj për aferën e tmerrshme të djegësave në të cilën janë vjedhur qindra milionë euro; dy djegësa nuk ekzistojnë fare dhe tjetri është jashtë funsksioni, të prokuruar në kundërshtim me ligjet e vendit në negociata të mbyllura, pa garë”, tha ai.

56 Komente

 1. O
  O ta shkerdhefte Shqiperia gjakun e serbit

  Ptuuuuuuuuuuuuuuuu o Kryekurva e Parlamenti . Na vjen keq se BE-ja do te Dhjesi ne ate Gpje shpelle , sepse te shikon ty si nji Hale te Njerimit dhe nji Kriminel te tipit Sadam e Gaddafe o te dhjefshim trut ,o njeri Primitive qe je ngele nji injorante i pashprese deri ne fund te jetes . Por nuk thon kot se; Me plakjen duket Geni njeriut e shkon ne Origjine . Ptu KERME kur sTa numerojne ne Balle azty ne mes te Parlamentit e dhjesin me ardhe ne koke

  1. b
   ben.

   O karagjoz ,delenxhi i rilindjes Pse bo sikur i mer ti 16 milione euro per km, dhe po te hy ne hak saliu e nuk te le ti maresh. Ti o delenxhi po more nai sufllaq shume e ke, edhe ate ndonje te ftohte qe ka tepruar nga 1 dite me pare.

   1. s
    shqiptaret

    ben , Sussssss Putana Antishqiptare . se ja njohim ne shqiptaret por edhe Bota qe i dhjet ne surrat kte Maskara e te pafytyre se kush eshte dhe kujt i sherben . Hamuti saleh eshte nj Kufome toksike nji shpellar primtiive qe gjarper u erresires qee kan shkerdhyer serbet ne bythe prandaj dhjet nga goja

    1. A
     ABC

     Po ty o Beni ç'të prishi punë po the themi ne ato rropt Berishës me farefis. Po ti a do e maresh 30 euroshin për prorestat e Salës?

     1. b
      ben.

      Kur shan berishen me farefis, mua nuk me plas fare po fare fare, as qe dua tia di. Po kur berisha thote 1 te vertete se ed xhepisti ,vjedh minimumi 16 milione euro per kilometer, dhe nuk eshte se i vjedh nga xhepi i delenxhinjve se nuk do me plaste ,po i vjedh dhe nga xhepi im, une nuk jam rote cari qe ti them bravo rame xhepisti qe po me vjedh. Nuk e di ne e kupton diferencen ,mua nuk me duket shume e veshtire. Nese per ty sharja e berishes justifikon ramen te vjedhi 16 milione euro per kilometer, tregon se duhet te kesh probleme te renda personaliteti dhe mendore. Kurse keta te tjeret, delenxhinjte qe per 1 sufllaq mund te peshtyjne edhe nenen e tyre ,jane rasti i pashprese nga ana njerezore. Jo rastesisht shqiperia ishte vendi i fundit ne europe dhe nga te fundit ne bote per klasifikimin e inteligjnces. Po te lexonin delenxhinjte te tema ata qe bene klasifikimin, e sigurt eshte qe do ishim shume shume larg vendit te parafundit. Sa me kafshe te jete 1 popull aq me i lumtur eshte ai qe i sundon. Dhe ju e lumturoni shume shume ramen.

      1. A
       Aron

       Po po, harrove Rrugen e Kombit sa kushtoi dhe e la pergjysem madje iu desh Rames kur erdhi qe te hidhte miliona te tjere ta rregullonte sipas standarteve Europiane, sepse kishin avulluar leket.

       1. b
        ben.

        Aron Rruga e kombit, sipas ed rames qe i frynte shifrat kushtoi 7 milione euro per km. Qe u cane malet u bene tunele dhe ura. Ed rama me 7 milione euro nuk kap me dore 1 rruge fshati. Dhe vazhdimin e rruges se kombit e pe sa e dha ed rama??? Me 30 milione euro km, qe eshte rruge ne fushe. Ed rama te rruga e kombit vetem 1 pune beri, vuri taksen per kastratin.

       2. V
        Veterani

        Ben , je në një nivel intelekti për të ardhur keq , po shumë të ulët. Ti je një militant i pa shpresë , sepse në këtë derexhe ju la Luli dhe tani shpresoni tek njeriu që ka përgjegjësinë kryesore për nivelin e ulët të demkracisë në Shqipëri . Saliu i bën llogaritë me kutin e tij prej injoranti dhe çdo gjë e amplifikon , vetëm për të poshtruar kundërshtarin , që ai e quan armik . Kështu ka vepruar dhe Balli kombëtar në luftën e ll botrore. Për interesa të ngushta të tij bashkëpunoi me fashizmin , në dëm të interesave kombëtare. Kështu vepron opozita sot , duke bashkëpunuar me rus e me serb ,në dëm të interesave kombëtare., vetëm që të marrë pushtetin . Po koha e Saliut dhe Likes ka përfunduar. Mundohuni të zgjidhni njerës të saktë për tju udhëhequr dhe të vini në pushtet .

      2. B
       Ben loqja

       Mos e ofendoni Ben se eshte femije ilegale i nongrates komunistit Berrisha mami Benit si akti iste e devotshme e fronti te bashkuar shkoje me partine komuniste te Berrishes aty pati nje aksidente ngeli me barre me Berrishen oooo Ben te rroje baba Serbi po nuk besoje qe Xen Qose dovte japi ndonje lek o i mbaruar

       1. N
        Naim Frasheri

        O Ben, Ti kte timin e ke mren, Do me na dhon ne men.

        1. R
         Realisti

         O te qifsha gruan, motren, gocen dhe tere gjinine femerore o plehre muti. Ju ngeli goja tek sufllaqet. Po ju mor bij kurvash ju nxirrte Lulzim kurva per 2 tolluma. Ju degjeneroi ne Call Center per dy byreke me gjize dhe nje dhalle duke pyetur njerzit ne telefon a do e mbeshtesni Lulzim Shalengjjturin per kryeminister.

        2. O
         Osman Gazepi

         Sa kushton 1 km autostrada? Dipende dai problemi tecnici e amministrativi da affrontare. Comunque l’ordine di grandezza dell’investimento va da 5–10 milioni di euro per 1 km di un tratto semplice, diritto e senza cavalcavia a circa 25 milioni di euro al km per un viadotto autostradale.

         1. M
          Majmuni Pederast i Shpelles "Shrek" PD

          Tani or qen q'po shkon 8-dhjet // e bytha ta ndjen se po thrret qamet//qelbi nga temthat pot'pellcet // e nga goja vec po dhjet ! /// Njitash qy kockat kercasin krrak-krrak ///e krrusur je si gungKameli Plak///kur farat e kokes t' kan lshur /// e nga larg qelb si WC o shurr ///ashtu si gjysem Kafshe Shpelle dukesh tani /// vazhdon t'frymezosh ate Majmuneri ///nuk le pisllik kunder Shqiperis pa ber ///s'e dim n'ke shkerdhy at'mbes ne Verr ///ate tradit s'besoj ta kesh harruar ///pa te cilen fisi shpelles s'do kishte jetuar ///e n'kto lajthitje qe je ber si i dyt /// t'urojm te zhytesh i teri ne Mut _ // nuk zhgenjen kurr fara jote prej harbuti //ndaj mbi Varrin tend do shkruhet ; Ktu eshte Groposur saleh Hamuti //

         2. N
          Non grata Berrisha komunisti fundit i ballkanit

          Nongrata eshte bere per te tallur gencin hija e krimeve e ndjek nga pas burgu prangat birruca .Ky njeri eshte abandonuar edhe nga familje e kane leshuar rrugeve studiove per te lehur si zagari

          1. B
           Bisturia

           Po cfare ky legen mashkull,po me ke flet ky moster i pa turp,po kte hale e njohin te gjalle e te vdekur,po cfare ky legen burre qe vcfare nuk beri ne kete vend,megjithe ate enukun e tij,po ju jeni me damke kombetare dhe nderkombtare,kur i vjen ngordhaja qenit-thote populli- shkon e pshur ne nje vend te shejte,dhe ky legeni kete po ben.Mbreme, fiks fare nxori nje kronike per perjashtimin e Azem Hajdarit nga PD-ja,nje mut,muti dhe ky,dhe pa pike turpi,sic i perdhosi kufomen,i perdhos dhe varrin,dhe familjaret e tij pa gjak,i shkojne mbrapa

           1. k
            k

            Nuk ka idiote te besojne "Non graten familjarisht per korrupsion te rende dhe atentat ndaj bllokut perendimor".Je me damkë botëroreeeee.

           2. V
            Vera

            Cfare funderrine do te na ngordhi per buke plera i vdekshin kalamajte e niprit

            1. B
             Bledi

             Saliu e tregon veten qe do kaos dhe jo paqe per shqiperine

             1. A
              Arbi

              Kapeni dhe futini nje te rrahur ketij non grates qe ngaqe e hengri vete del e flet keto palacolleqe

              1. e
               eshte aq Primitive sa i mendon edhe te tjeret si v

               BE-ja nuk merret me Terroriste shpelle si ky mut muti ,qe ka shperdoruar ne menyeren me Kriminale Buxhtete e Shqiperise te Shtetit Shqiptare por edhe te Ndihmave te Botes si FMN-se etj qe ky Putane qe i thot Kurve te Ndershmes ,i fuste direkt ne bankat e tija . Pasuria e ktij mut muti te Parlamentit ,eshte vene me vjedhjet e bauzimin qe i ky ka bere gjate kohes qe ishte ne krye te shtetit . Vjedhjet e pasurise Kombetare qe i ka bere ky Kriminel e i pafytyre Shqiperise dhe Fondeve te Huaj ,e tregojn qarte edhe denimi dhe distancimi qe i ben Bota Demokratike duke e shpallur Non Gratta kte Kerm Politike . Por ky ka qen dhe eshte Misioni ktij karaputane serbie ,te demtoje imazhin e Shqiperise e bej keq Shqiperise sa te jet gajlle . Kjo eshte ne thelb edhe Politika e Opozites qe ky Hamut muti drejton . Fajin e ka Shteti i kaqolave qe ben te paaftin per te udhehequr dinjitoze Shtetein e vet , Diku tjeter ky Funderine Toksike do kishte kohe ne fund te Halese Njerezimit . Njerez si ku i rendojne ksaj toke dhe jane shembulli me i mire perse kjo lloj rrace duhet te zhduket sepse eshte Kancer per shoqerite Njerezore

               1. H
                Heri

                O sali bej ca te duash po shqiptaret ste kthejn me ne pushte ty

                1. P
                 Poli

                 Je I sigurt?!!!!! Te shohim! Po vazhduan kshu keta.....dhe nje derr do zgjedhin.

                 1. A
                  Axhim

                  Mos po don me arsyetuar ardhjen e derrit ?

                  1. D
                   Dakord

                   Axhim po saliu nuk eshte derr. Mos e ofendo derrin keshtu se derri nuk i ben keq as mizes. Saliu Eshte kriminel, vrases, spiun, hajdut, antishqiptar, tradhetar i kombit, kontrabandist, bandit rrugesh, mafjoz, tiran, diktator. Me falni nese kam harruar ndonje gje.

                2. I
                 Ira

                 U bere ti mor non grada te flasesh per fondet qe vij ne shqiperi te pakten ky po ven investime jo si tu

                 1. S
                  Sabja

                  Nuk eshte me koha qe ishte ne pushte dhe vidhje fondet o budalla po mos harro se po te vjen dita

                  1. Gledis

                   Kink dhembshuri thot o debil. Ja ktu duket qe sua do tmiren popullit shqiptar ti non grata dreqit

                   1. B
                    Bledi

                    Kush fol per pjes lekesh o zot tiiiiqe u knaqe tu vjedh ti qe ke mendje vec per korrupsione

                    1. B
                     Blerim

                     O sali o mashtrus krdiner po ik fli gjum ikk…

                     1. A
                      Alban

                      A ta qifsha modelin e flokeve or plak matuf , po fondet e ndihmes amerikane ne 90’ ku i ke cuar a e mban mend

                      1. L
                       Luan

                       E nxorre koken o gjarper , o pusht serb qe do me shume serbine se shqiperine

                       1. L
                        Leo

                        E imagjinon dot sa e lumtur do ishte shqiperia nqfs ti nuk do ekzistoje , as 97 , as firma piramidale , as gerdec , shqiperia do ishte lule

                        1. R
                         Rilindja e Lenka Cukove

                         Te mos akordohet asnje fond pa u bere transparence se ku shkojne ato fonde?- NE ASNJE MENYRE, JO ! Fondet e sjella nga BE na duhen per te trashur ca zverkun e ministreshave te Rames qe po nduken ne foton pas Sales...

                         1. L
                          Likja

                          Kur do te ngordhi kjo kafshe , qe te na bien rahat syte dhe veshet.

                          1. K
                           Kryetari i Partise Terroriste islamike PD

                           eshte nji Lajthitje prek njeriu i marre fund .Nji nder kermat me te urryera te Politikes ne Ballkan .______ Nji kriminel eshte i pabesueshem dhe qesharak kur flet apo me mire te themi PELLET PARLAMENTIT per Drejtesi _________ Nji Hajdut i cili vodhi gjithe Shqiperine , e abuzoj me postet e tija me pronat e pasurite e vendit si asnji Shkerdhate tjeter Esadiste ne ate vend , qe ka nji Pasuri qe s'e justifikon dot kurr me rrogen e tij si deputet (qe per cudi asnji nga Bythqimat e parlamentit nuk ja thot para parlamentit ) ______Nji Vrases nuk mundet te flasi per dhemshuri njerezore dhe akoma me pak , ti " pergjerohet " hahahah Muti i Halese PD i "pergjerohet " atyre qe e dhjesin ne koke shpellarin injorante e kurve , qe nuk e shikonin dot me sy dhe talleshin saher ai hapte gojen e tij te qelbur qe qelbte ere ,kur shkonte ne eventet e ndryshme kur ishte ne pushtet ! _ Nji cope Muti si ky ka ne cdo rast ,sado te qelbi ne shtepine e tij edhe jashte vleren e nji Muti Haleje .

                          2. B
                           Bardha

                           Bravo shpellaku i Sheqere karaxhixhin

                           1. N
                            Neri

                            A te beson europa o Sali mafjozi.Ti per cdo gje e ke denancuar shqiperine ne bote :mos e pranoni ne Europe thoshe,mos e ndihmoni shqiperine,akuzove ambasadorin e europes per korupsion etj.Tani e more vesh se nuk te do njeri.Edhe Albini qe te kishte konsulent erdhi urgjente dhe u takua me Edi Ramen dhe nuk te fershelleu ty se e kuptoi qe me ty eshte kohe e humbur.Tani Sali u plake o derzi,dhe plakut themi ne vetem pordhet i degjohen.Fli gjume tani.

                            1. B
                             Blendi

                             Lugat i ban thirrje be Be ja ka ndepre rrugen ktij qeni per koorrupsion Ky flet per koorupsion plak matuf

                             1. P
                              Pergjigja e BE-s per thirrjen e Shpellar hakarit S

                              nuk na befason aspak kjo Lajthitje e radhes e idiotit salih berisha . Por ne si BE do ja kthejme se shpejti Pergjigjen si ja ka kthyer edhe Dash . BE-ja nuk bashkpunon me asnji lloj Terroristi Islamik te ngjashem me Sadam Hyseinin apo Mahamad Gaddaf-in . Mesiguri qe kemi te bejme me nji klithje te fundit te besties ne shpelle ,para te ngordhi . Nga nji Fundrine se saleh berisha ,s'mundet te presesh asgje qytetare ,as ne sjellje e as ne ndjenja - Ky eshte nji kafshe prehitroike cuditerishte lindiúr ne nji shpelle te izoluar ku Evolucioni Njerezore s'ka mundur te prek . - Ndoshta ,me nji rast te tille duhet te merren Antropolloget jo BE-ja . Sepse BE-ja s'e kupton gjuhen e Kafsheve Primitive . Me rrespekt nga Brukseli

                              1. D
                               Dakord

                               Hahahahahaha alamet pergjigje kjo e BE-se o zot sa kam qesh hahahaha

                              2. Çekiçi

                               Sali kafsha Sali qeni e i biri i qenit e i biri i kurves Je nji faqezi nji idiot vrases hajn dhe dilingji Je gjak serbi je origjinë serbe Ti e ke djegë Shqioerinë per interesa serbe dhe tani i bënl thirrje BE te mos e ndihmoj Shqiperinë prap per interesa serbe Krejt Serbija dhe Rusija ta shkerdhefshin familjen o qen birë qeni o i biri i kurves

                               1. L
                                Loku

                                Një plak shpirt zi. Sa do ta dëgjojm këtë kufomë që qelb vendin.

                                1. t
                                 titi

                                 Po kujt tja jape fondet qe akordohen per Shqiperine apo do propozosh tja jape keto fonde Serbise

                                 1. V
                                  Viçidoli.

                                  O spak,o Gjkko,lidheni këtë qenin e viçidolit se do kafshoi ndonjë ky dhe pasojat do jenë katastrofike pasi qeni i tërbuar,tërbon tërë dynjanë .

                                  1. S
                                   Shqiptari

                                   Nuk ka thirrje me patriotike dhe reale qe mund te beje Berisha,ky patriot i madh qe eshte i gatshem te marre pushtetin dhe te ule parajsen ne kete vend te varfer.Madje une mendoj qe parlamenti te dale me nje kerkese per Europen. —Fondet per Shqiperine te mos i jepet me shtetit shqiptar,por Fondacionit te Liri Berishes. —Kjo zonje e paster dhe e pakorruptuar ka dhene prova kur merrte dhjetera mijera Euro nga komunat demokrate dhe i administronte me ndershmeri,me saktesi,efikasitet,me lezet. -Mos degjoni Sorosistet dhe Amerikanet qe kete zonje te paster qelibar e bene Non Grata!

                                   1. N
                                    Nard Noka ...

                                    Mbajeni akoma ne parlament se do te nxjeri xhevaire te tjera tani qe nuk mban mend se çfare thote...Ky patrioti i madh qe i djeg barku per KE ...

                                    1. Z
                                     Zana

                                     Ja kaq i dhimbset Shqiperia dhe shqipetaret ketij krimineli sa eshte gati te mbylle çelsat e ndihmes per vendin.

                                     1. s
                                      shpatari

                                      Po 1.2 Miliard Euro per 60 km te rruga e kombit?Sa shkon kilometri?

                                      1. B
                                       Bato

                                       te paska hy shpata ne bythe me duket

                                      2. 1
                                       19

                                       Me kte plak bythqire do shikoni estrad tani se i ka ik mendia dhe nga mosha dhe nga ed rama we po e cmend dita dites.

                                       1. a
                                        alphade

                                        Cudi , Si nuk e arrestojne kete qen e bir qeni ! Akoma KY pusht i felliqur te shkaktoje fatkeqesi ketij populli ?! Mire se shteti shqiptar nuk ka kellqe. eshte frikacak apo bashkepunojne te gjithe sebashku ne krim, po Amerika pse nuk vepron si me Noriegen, Chapo Guz- manin apo presidentin e Hondurasit, etj.etj.qe I ka ekstraduar brenda nates ne SHBA , ndersa kobziun Berisha dhe morracakun e Cepanit livadhisin duke bere karshillek vete Amerikes dhe Botes ! KY katran Berisha i ben thirrje Europes t’i prese ndihmat Shqipe- rise ! Ne emer te kujt flet kjo kolere ? Ky agjent i serbit dhe rusit do te perplasur dhe celsat t’i hidhen ne Oqe- anin Indian atje ku Zeni me madamen e tij ben pushi- met (Ishujt e Maldivian) ……!

                                        1. Koco

                                         Mirë thotë populli : Nuk e ha , as Mortia këtë Mut . Këtë qen mërxho , këtë qen të zgjebur , këtë Llapaqen të menderosur .

                                         1. Çekiçi

                                          Sali Fazllqi dhendrri i Milices kerkon nga BE qe fondet europjane per Shqiperinë te shkojnë per miqet e tij serb në Beograd Ky është Sali krimineli

                                          1. Y
                                           Ylli

                                           O sali buce e botës. Me libër shtëpie të qi...është Kina. Përveç atyre vjedhjeve qe janë deklaruar për ty deti tani po vjedhjet qe janë bere nga ty ne Gardën e Shqipërisë kur je qene president gjate rrëmujave të 1997 a i di. O gerdalle serbe chap plak.. ke stresuar këtë popull te shkretë shqiptar O qelbësira

                                           1. X
                                            Xen gërdeci

                                            Hoo e mjera Shqipëri , Ç'dëgjoni e shikon ti,nga plaku me emrin Sali,dhe nongrata thotë jam Flori , në të sëmës Shqipëria,mjafton të jet mirë Salia,bashkë me të edhe Liria,Argita e Xen mavria , pas tyre Like floriri sikurse e ka pagëzuar plak Qafiri dhe ky digjet për shqipri bashkë me monën e daunt e tij që të vetëm duhet të jenë në Angli dhe në asnjë mënyrë të tjerët,duhen këtu t'i shërbejnë këtij , mandej vjen lulush kapedani që në qiell i vajti nami nga kryeplehra Salizi që gjer dje e kish Flori dhe ish e ardhmja e tij,,,por çudi këta qafirët që të tre dolën të dhjerë , u tallën me Shqipërinë,vranë,vodhën bën batërdin, tash përgjërohem për Rusinë, s'kanë faj është origjina nga vinë,,,.

                                            1. A
                                             Arben

                                             Merreni dhe e hidhni ne grop te mutit dhe gjithe Shqiptaret ti bejne shurren ne koke .Shikoni si pllet ne mes te parlamenti si lopa eshte mesuar te pllasin si ne shpelle nuk doli nj Shqiptar ti fusi nje plumbeo ne goje te kishin shpetuar Shqiptaret.

                                             Lini një Përgjigje