Spartak Ngjela: PD do shpallet "non grata" nga Uashingtoni nëse e drejton Sali Berisha

26 Shtator 2022, 16:45Politika TEMA

Spartak Ngjela: PD do shpallet "non grata" nga Uashingtoni nëse e

Avokati Spartak Ngjela u shpreh se nëse PD-në e drejton Sali Berisha, kjo parti do të shpallet non-grata nga Uashingtoni.

“Kë pranon Amerika, Alibeaj apo këtë tjetrin? Ai ka thënë po të marri Berisha PD-në, partia do të shpallet non grata nga Amerika.

Nuk e pranon Uashingtoni. Uashingtoni është mbrojtësi i Shqipërisë dhe shqiptarëve. Ke hyrë në NATO, pas asnjë kusht, të futi Amerika”, tha Ngjela në një intervistë për Euronews Albania 

Ai sqaroi më tej se ambasadorja amerikane, Yuri Kim nuk e takon kurrë Berishën dhe se PD është juridikisht nën drejtimin e Enkelejd Alibeajt.

3 Komente

 1. i
  ilir

  Shhhht , ky flet gjera te "paditura" nga shqiptaret. Ka "informacione" teper sekret.

  1. b
   ben.

   Ky eshte karagjoz i papare. More anglosakson , perfaqesuesi i cia fbi etj etj. Nuk kane sens llogjik, keto qe thua ti o i mare. Nese amerika eshte pro shqiptareve dhe shqiptaret zgjedhin me vote sali berishen, atehere amerika duhet te jete edhe pro berishes. Sepse nese nuk jane me ate qe zgjedh populli shqiptar , nuk ka sesi te jene pro popullit shqiptar. E kupton o trap , sa e thjeshte qe eshte????

   1. P
    Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

    ben ! Populli normal nuk e ka dashur asnjehere Idhullin tend. Por eshte normale qe ka mbeshtetes te llojit tend. Te ju rroje sa malet. Jepni dhe nga ditet tuaja.

   Lini një Përgjigje