VIDEO/ Televizioni serb, imiton Edi Ramën: Mirëmbrëma, Kosova është e pavarur!

25 Shtator 2022, 19:54Politika TEMA

VIDEO/ Televizioni serb, imiton Edi Ramën: Mirëmbrëma, Kosova

Një televizion i Serbisë, përkatësisht i njohuri B92, ka qarkulluar këto ditë një video të emisionit satirik dhe politik më të ndjekur në vend, 20 minuta, ku një aktor vendas ka imituar kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Aktori, nën “lëkurën” e Edi Ramës shprehet: Mirëmbrëma, Kosova është e pavarur!

25 Komente

 1. J
  Jeni Karagjoze te emdhenj ju Serbet hahaha

  kan Humor kta Nastradinat e serbise hej ! Kushedi sa idiot kan bo me qesh .Veciicit i kan shku buzet vesh me vesh . hahah . Mirpo e fundit , ate te Edit e kan brenda , Kosova eshte e Lire ,pamvaresishte Cikrut te Majmuneve serb

  1. K
   Kosovo-centisme brenda Serbise

   Ky mut eshte koqevare nuk ka koke serbi

   1. F
    Fisnik

    Ky mut është serb, po ti je minoritar apo i minoritarizuar?

    1. R
     Rota Sanal

     Nexhip , ky është nga të milicisë speciale GHVC 73

     1. S
      Shkodrani

      Mendoj se me ne fund lexova perkufizimin e sakte per kete ketegori. FLM.

     2. T
      Tanguli

      Me qe ra fjala ik e peshoja njeher kosovarit pastaj bej edhe krahasimin tend idiot,sa per koqet e kosovare e kisha fjalen..????

      1. T
       Tanguli koevari

       Tanguli koqevari pyete motren per loqet e koqevarit se i blejne grate si lopet pallojne edhe nusen e vllait pyet motren ajo do ta shpjegoje mire patriot me bateri trima fb

      2. R
       Raimond vlonjati

       Po normal nuk eshte serb i vertete , se serbet e vertete e kane surratin si mut . Serbet jane rraca me e shemtuar e Europes, dhe fermat i kane si fytyre mushke

      3. P
       Piku

       Ka 8 vjet si lajm

       1. S
        Sillo

        E para duhet të kishit thënë që ky emision është i viteve më parë përkatësisht 7 vjet të shkuara ????????

        1. a
         assos

         sa kam qesh...hahaha..ky i terbon vertet...

         1. H
          Hasoni

          kjo video ka nja 2-3 vjet te pakten, ngelet tu I ba fresk ramazonit si zero i popullit dikur Dulles

          1. J
           Jorgo

           qesh shkja qesh, po fjales veri vesh

           1. Roberto

            Kjo tregon qe Serbia po pregatitet ta njohe Kosoven. Hahhaa.

            1. Z
             Zeqia Sallaksja e bukur

             O Rajmond or pallë, mund ti kesh inat sa te duash serbet por ske çi thua, race e bukur jane! Si meshkujt edhe femrat! Do nje fakt? Liri Berisha (Rama) race sebe êshtë por edhe sot ne 70 vjeçe e bukur eshte Pse kot e pelqente Ajli Alushani qe e kishte dashnore legjedare?

             1. q
              qorri me motorr

              Për ça po ziheni mo rrota kari?

              1. e
               erf

               o ed rama o pallosh trala la la la la

               1. R
                Ramsi i pari KM ne Beograd pas 70 vitesh

                Serbet humor me paradoksin me te madh - Rama kone e Vucicit ne tavolinen e Open Ballkan, flet per pavaresi te Kosoves!

                1. B
                 BABALE i PD

                 Te rroje shoku sali dhe ppsh se bashku me foltore-nevojtore e urove pak dhendrin e serbise nipin e serbise xenin per martesen e trete nuk shkove te hidhte nje kocke milica nena e sllobodankes gruaja e komunistit Berrisha

                2. A
                 Arbëri nga Kosova

                 Autori i këtij emisioni humoristik është kunershtarë i nacionalizmit dhe shovenizmit serb. Ka me dhjetra emisione dhe ne te gjitha tallet mw Vuqiqin e politikwn e tijë.

                 1. P
                  Per Arberin nga krahina kosoves

                  Arberi nga kosova nuk me shqehteson fare humori po fareeeee por po ta shikoshe ne fizionomi strukturen e kokes fytyres nuk eshte sllave ky ose eshte koqevare ose perzierje magjyp koqevare

                 2. K
                  Kiko

                  Rama Po i ben Serbet te flasin me vete,kendej shkopin kendej karroten.Sa fillojne e pertypin karroten e ju hyn vetja ne qejf,vjen shkopi qe asgje nuk ndryshon kur bie fjala per pamvaresine dhe shtetin e kosoves.Rama nuk shet Nafte as nuk ka vjerre serbe

                  1. E
                   E’droga

                   Sa ngjasojne kta DOBIÇET sllavo-vleh mer jahu,vetem ky vllehu jone kryepederrast duket me i mplakur nga kokaina qe merr dhe nga shtypjet ne bithe qe i merr nga aleks sorrosi qe linden e ka sa per show bythqiri

                   1. X
                    Xha Braho

                    PO NUK KA ASGJE TE KEQE HUMOR ESHTE… SI TALLEN DHE AKTORET TANE psh TE «PORTOKALLISE» ME RAMEN, zj. KIM DHE VUÇIÇ…

                   2. K
                    Këshilltari Presidentit BEGAJ

                    Berisha fyen Ramën nga selia PD-së, ndërsa Rama i thotë shtrembër nga foltorja OKB, shpresojm të mos bëhemi Siri, pasi reduktoj numrin e doplomatëve Iranian. Sërbia e quan Kosovën Preshev, ndërsa Shqipërin Kosov, por se din që kësaj here s'do ketë Beograd që Kryeministri Rama të shijoj verën.

                    Lini një Përgjigje