VIDEO: Samiti në Moldavi, Rama i hidhet në qafë Melonit dhe e puth

1 Qershor 2023, 16:19Politika TEMA

VIDEO: Samiti në Moldavi, Rama i hidhet në qafë Melonit dhe e

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në samitin e dytë të Komunitetit Politik Europian që u mbajt në Moldavi.

Në fund të mbledhjes Rama i është hedhur në qafë homologes italiane, Giorgia Meloni dhe e ka puthur, mirëpo duket se puthja i erdhi shumë papritur Melonit.

"Arrita të kap se si kryeministri shqiptar Edi Rama ‘sulmoi' kryeministren italiane Giorgia Meloni", shkruan kryeredaktorja e Euroactiv, Aneta Zachová në Twitter ndërsa ka publikuar videon. 

70 Komente

 1. M
  Meloni

  Burre legen, palaço i takimeve nderkombetare.

  1. E
   E verteta dhemb....

   Eh mor corapekuq rrot cari, me je katandisur si nje sunit i piset qe eshte gati te te bej edhe pipa..... hahahaha car me syze.

   1. T
    Tironsi ZZ-NYC

    U ankua Zonja? Me sa di unë, Jo! Nuk shprehu as një ndjenjë frenimi. Ju pse ankoheni? Ku i dini ju relatat midis tyre? Po ta kishte bërë, Francezi, Kanadezi... do thoshit Bravo! Nuk është hera e parë që Rama vepron në këtë formë dhe duket se ka sukses strategjia... Ankohuni për, pagat, sigurinë e jetës, thesaret kombëtare ... apo mbaruam punë me to. Gjithë të mirat!

    1. j
     janulles me rock kokes

     Ti je rot cari ....Eshte pidhar tjetri o pederast i rendomt , ti sdi nga keto pune se ta hypin nga mbrapa ty dhe hgruas tende ja derdh ne goj papuli ... jo po do jet si Micotaku jot qe kur u divorcua perkohesisht ja shkerdhenin gruan para mbrapa , 4 dashnore nderoi zonja Grabofski ...e more vesh ore bythqir i kishes ?? Ti ke 3-4 te keqia , dhe bythqir , dhe vurgar , dhe gam gam dembel neper media ...dhe pisanjoz dhe moracak dhe pabuks ....ptuuuuuuu vromjari

    2. E
     Evisa

     Kjo është e hatashme! Për të bërë këtë, duhet të jesh aq i marrë dhe i shqepur nga mëntë, sa të mos të gjendet i dytë në rruzullin tokësor. Vallë ç'është ky mallkim që na ka zënë? Ç'të kemi bërë o Zot, të arrijmë deri atje sa të tallen qënë e gomarë me ne? Po si mund t'i vërvitesh gruas së botës në këtë mënyrë, fare paturpsisht, faqe gjithë mexhilisit? Mos mendon i marri se kjo është qytetërim? Ç'e kujton Melonin ky, të njëjtë me Stormi Daniels? Vërtetë jemi të varfër si vënd dhe si popull, por të paktën nuk kemi patur përfaqsues të këtij niveli. Ky është gati të bëjë atë që nuk mund të imagjinohet për t'u dukur si i barabartë me të mëdhenjtë e botës. Të jetë se nuk e ka të qartë faktin, që, edhe pse e pranojnë në një tavolinë me t'a, kjo nuk e bënë aspak të barabartë me t'a? Mjerë ne thuaj!......

     1. E
      E verteta dhemb....

      Sakt,ka kapur fundin..... thjesht i peshtir. Sa per autoritetin e politikanit te nje shteti,nuk e disponon pasi vjen nga nje vend arab,rrumpall,pa kulture,pa istori,pa ...,pa....., etj, etj! Vec te madhit Noli,Shqiperia ka nxjerr vec injorante,kusare,sharlatane,legene ... E kam thexuar dhe here tjeter se ki koqe ne nje vend evropian do te mblidhte kanoce, m'Albanistan luan politikonin... Dhe kjo,per nje kristian fatkeqesisht i tredhur ( atheos)...per nje turkoshqipfoles nuk flitet fare kjo pasi permasat do te ishin katastrofike.....

      1. G
       Gentian

       Po pse te duket Melononi novel i lart?? Apo Sarkozi, apo cndokush tjeter nga ata???. Boll me iferioritet. Me te mir se ne ata skan qen dhe skan per te qen nanjeher. Sa per te pasur po. Bo mir Rama qe i trajto si njerez pa vler sepse ashtu jan ata. Plus qe Rama e di mir se ka jetu jasht,cfar niveli jan kta legenat e huj qe sna kan lon gjo pa na marr.

      2. k
       k

       Kishte frikë se e merrnin per intelektual gjigand. Meloni eshte e djathta ekstreme,ky eshte i majtë ,ku qendron perzemersia e tepruar nuk e kuptoj.Apo shqiptarçe ,që të shohin tjerët se jemi të njoftur ?

       1. u
        uuufffff

        O shoku. ner kete vend nuk behet fjale per bindje pokitike por bindje korruptive.

       2. U
        Un kot

        Ca paske i ju kshu, qe u terperuat. O injorant a qe kuptoni as sarkazem as si luhet loja, o plepa pa kokrra.

        1. ?
         ????????????????????????

         melon trapi

         1. E
          Elabela

          e kenifjalen per KarRamen?lol

          1. K
           Kalec Dega

           Horri i horrave Edrahmani....ngeli jashte shtetit ...me refugjat se ata nga Hasi......

          2. M
           Meloni

           Burre legen, palaço i takimeve nderkombetare.

           1. M
            Ms

            Edit I kanê hije të gjitha, o Loku! Osht çun tirone me klas ndërkombëtar!

            1. R
             Remo

             Fale zotit qe s'ishim me 6 prill se ku i dihej c'behej te nesermen o Mero...kete mendje te keqe e patur Berluska per Meloncinen po s'ka qene mire mavria keto kohe, nejse, eshte me pushime KM jone, eshte ne rregull derisa DELET i ka pa goje....sikur t'i kishe futur ndonje "perqafim" atij Sunakut mor ti, keshtu mund te te linte te qete ata cunat e Londres per te cilet, ke shume dobesi ...vari kkkk

            2. b
             bravo z.Rama

             Nji Politikane e KM si Meloni e cila eshte nji Personalitet i Gruas ne Politike ja vlen jo me e puth por akoma me shume madje me e marr ne krah . (shaka) Por sinqerishte kam pershtypjet me te mira e shume_________________ Rrespekt per Signora Melonin ,sepse eshte jovetem e bukur inteligjente _____,(seksi si femer) por mbi te gjitha ________Unike ne llojin e e vet si Politikane e pakrahasuseshme ne Europe . Un Signora Meloni do deshiroja ta shikone ne vend te V.d L pra si Presidente e BE-se .

             1. h
              halo efect

              Komuniste gomere te Temes. Meloni sikur ishte ekstremiste e djathte.tani qe luajti rrolin bukur vazhdoi axhendat globaliste. tani Komunisteve fanatike pleq te te Temes se Mero gelbazes ju duket edhe seksi Meloni.Hajvane te mjere.

              1. b
               bravo z.Rama

               halo efect ! ______merre pak me shtru mer ti .jo me kaq Nerv . Qeke i fprt ti mer hahah .Dhe neve Pioneret e Enverit na quani Komuniste ?! ( a ka rob zoti te na spjegoj se c'hyn Komunistlliku ktu ? -se ky tipi paska dal jashte shinave ) __________Nuk analizoj kush ktu , veprimtarine e saj politike te zonjes Meloni o Trung , por po shprehim simpatine ton Personale per Sign. Meloni-n ! _Mos vall duhet te pyesim idiote si ty se si duhet ta komentojme Melonin etj ? Na beke edhe Pleq !!!!!! Hik er i lajthitur edhe gjej shoket e tu ,se me duket ke ngatarruar Porte ktu .

             2. D
              Durrsaku

              Mir e boni...iku koha kur Berluskoni qinte Salen ne byth.

              1. N
               Nje Bravo te madhe z. Rama...

               hahhah Ho Durresaku shume mire e ke .. Iku hupi Saliu hupi hupi kure vertete Berluskoni ja fuste Saliut Spiunit Kriminel..

               1. N
                Nje Bravo te madhe z. Rama...

                hahhah Ho Durresaku shume mire e ke .. Iku hupi Saliu hupi hupi kure vertete Berluskoni ja fuste Saliut Spiunit Kriminel..

                1. N
                 Nje Bravo te madhe z. Rama...

                 hahhah Ho Durresaku shume mire e ke .. Iku hupi Saliu hupi hupi kure vertete Berluskoni ja fuste Saliut Spiunit Kriminel..

                 1. R
                  Rama o kavaljeri gjith grupit

                  haaaaaaaaaaaahahahahahahahahaahaaaaaaaaaaaaaa e fort kjo Durrsaku

                  1. p
                   pis milet

                   si perhera e kthyet nga saliu tani. cfar budallenjsh jeni. kujtoni se saliu do ju nxjerr nga bataku ku jeni futur

                  2. R
                   Real

                   Po pse moj Linda i rrin larg ketij rrugaci.. Nuk ka hequr dore nga rrugaqeria edhe pse u be hajdut me damke. A po shfrytezon njerzillekun dhe kulturen e Melonit ky hor.

                   1. L
                    Liri Berisha

                    "Real" jashte realitetit! Burrat si GJIGANDI EDI RAMA, i kane shoket e rralle, jo si Saliu im qe ka qene gjithe jeten KOKRRA E GAMORIT. Edhe tina Salihit i ke gja na menja.

                    1. N
                     Nuri Hoxha

                     Mbahu o burrë mos e lësho veten...

                     1. B
                      Brravo KM Rama

                      Real , po kush karin je ti mer nastadin nga cila shpell ke dal ,qe i drejtohesh me ate gjuhe KM te Shqiperise . Mesiguri je noj shkerdhate maloku i stanit te saleh hamutit sepse qytetare Normal di te komentoj si Njeri ! Ata njihern dhe kan konfidence me njeri tjetrin por i bashkon edhe temperamenti o idiot . Jane Mesdhetare jo Gjaprinj te Ftohte si pjesa tjeter dhe ti gjaper shpelle

                     2. s
                      sapa

                      La nam ky idjot i lindur!

                      1. K
                       Kush la nam saliu apo rama

                       Berlusconi i kerkonte femra te bukura saliut dhe tallej me italishten e sali karaxhicit,kurse ky kap femrat italiane

                      2. R
                       Realisti

                       Shyqyr qe sishin vetem se do na e kishte lene me barre mu aty ne Kishinev...

                       1. J
                        Jorgo

                        kotelja italjone ngriti dhe kemben nga kenaqesia kur arushi albanez e kapi ne qafe

                        1. T
                         Taulant

                         Eshte bere zhgarravin ... peme pa kokrra. Kryeministri i popullit ne eksod...

                         1. k
                          kazamia

                          sot lane takim te niqen ne hotel,Ram hamshori ,ke takoi e nuk e palloi,respekt per kete qires te madh.

                          1. L
                           Lenci

                           Edi Rama eshte nje diplomat i shkelqyer jo idiot si Salih Berisha

                           1. A
                            Astrit

                            Me Ramen politika e jashtme eshte ngritur ne shkalle te larte.Te gjitha shtetet kane respekt per vendin tone.

                            1. M
                             Me vrap...

                             Ikin me vrap lol, se mos i puth ne buze....

                             1. D
                              Dentist

                              Mire qe vuri dhembet e reja gjigandi , se po te qe me ato dhembet e krimbura qe kishte, do e bente Melon te shkonte te bente urgjent tetanozin...

                              1. e
                               emigranti1991

                               "Meloni ju kacavar Rrames ne qafe, sapo e pa". Une kete kuptoj nga video e publikuar.

                               1. z
                                zhaklina

                                Jo mor ju,çfar thoni ,çkeni me Ramen,që e "pëergojoni".!? Ai po i thotë se unë "vdes" për pjeshka.! Ah sikur të kishe qene sqipëtare,do t'kisha vu zv/kryeministre. . Meloni i thotë,po unë du vendin e kryeministrit,vendin tënd,a m'a jep..!? Jo,s'ta jap ,i përgjigjet Rama,se e kom me tapi tirone. Hahaha,qeshin të dy,por Meloni i thotë,se nuk po qesh me batutën tënde tallava,,por për mjerimin tënd dhe fatkeqësinë e femrave shqiptare.

                                1. P
                                 Plaku pa dhambe

                                 Me zuri bandilli moj Me puthi ne buzee???? Ore plaku qorre qorre I zure grate per dore????

                                 1. E
                                  Era

                                  Injoranca nuk e kupton dot gjigandin EDI RAMA

                                  1. S
                                   Suksese z.Rama ..vetem perpara ..

                                   Ka lezet si Boss Kryeminister... Pse jo ,,edhe ta mbaje nje nate se su be nami... Fundja si gjithmone , perfitojme neve pastaj ndonje te mire nga Italia..

                                   1. T
                                    Tironsi

                                    O ju te saliut, hani M.. hani, sa te ngopeni, sh mire e thote komentuesi Durrsaku, iku ajo kohe.

                                    1. P
                                     Piktori

                                     Edi ne bagasse kur shkon ne takime mer lule , kurse Sal kafsha mean te fshehur sepat

                                     1. R
                                      Refugjati

                                      Keto ka sgjedhur populli qe ti perfaqesoj ,popull injorant,alibaba sgjedh ilir florin presidend,malok tropoja ben cfare ti doj kari dhe pse ka shkaterruar nje shtet te ter .nje parlament te vendosur nga mafjozet e droges,rrini o popull

                                      1. M
                                       Merakli

                                       Dikur tallej Berlokari me Shqiptaret,,Tani Rama mire ja ben, Meloni nga Fytyra eshte si Dhi,Po ka Bythe dhe Italionet e punojne bythen mire ….pse e shani Ramen o kamunista ,juve doni Saliun apo Majmunin Agush 145cm Burre

                                       1. B
                                        Benidorm

                                        Ah kodosh kodosh...e din se ca ka merak Edi.

                                       2. L
                                        Lymi Tutit

                                        Sjellje apo veprime te kesaj natyre, shprehin respekt reciprok,kinfidencialitet dhe partneritet shume te afert ! Me mire nga te gjithe Ne,kete e kuptojne dhe e ndjejne ato disa qindra mije bashkekombasit tane emigrante me Itali ! Ndoshta per “nje moment” ndjehen te “barabarte” dhe e sigurte,qe vleresojne shume kete qasje te kryeministrit tone. Keqardhje per komentuesit vulgare.Lymi Tutit

                                        1. D
                                         Drejtesia Popullore

                                         Mjeshtra, kane mbaruar zgjedhjet dhe fushatat elektorale. Me duket se shoh 15 kryeministra qe marrin pjese ne fushate kompiuterike. Nje pyetje kam: pse kaq urrejtje dhe vetem per Ramen? Pse kaq shume specialista dhe kryeministra ka Shqiperia njekohesisht, legale dhe ilegale? Jane me mision? Te krijosh marredhenie me fqinjet eshte vetem nje gje e mire. Italia eshte me shume se fqinje dhe Meloni po performon ne menyre te shkelqyer ne Itali, nuk eshte Schlein qe i ka ngelur ora tek 1944 dhe partizani i fundit ikur nga Shqiperia. Me sa duket do rrij gjate ne Itali, kunder deshirave te Macron, Schultz, Sanchez apo Trudeau. Dhe Rama keto momente i kap shume mire, eshte nje orientues i sakte ne Realpolitike.

                                          1. A
                                           Anila

                                           O njerez te shemtuar, o njerez zemerzinj, katran me boje , per te gjithe ju qe shkruani per Kryeministrin e vendit tuaj dhe nxirrni vrere dhe helm Shkoni mesoni te shkruani dyfjale te sakta. Mesoni shkrim dhe kendim o qyqare mos kini hallin e kaloresit qe i varen kembet. Edi Rama ka bere qe Shqiperia te shikohet me respekt , me dinjitet dhe te degjohet fjala e tij kudo ai shkon. E ftojne ne emisione dhe e duartrokasin duke e vleresuar . Pershendetjet qe ai ben i perkasin atij dhe vetem atij .

                                           1. E
                                            Emigranti U S A

                                            I madhi Edi Rama e vedosi Shqiperine ne vendin e duhur sepse ndihet i barabarte me te gjithe kryeministrat e Europes , iku ajo kohe kur Sali qenin nuk e djaloste askush sepse i trembte me pamjen si cakall i cartur e te fourit tamam malok 24 karate mendonin kryeministri ! Po populli si do jete . Vetem Dorispak i afrohej .

                                            1. V
                                             Videomontazh shovinist

                                             Video duket si e montuar, e shpejte, shume e shkurter, dhe nuk te jep qartesi shikimi. Shikoni se me teknologjine elektronike apo marifetet e ''specialisteve'' mund te na shfaqet nje i varrosur, duke dale nga varri... Rama eshte politikan aktiv, ka krijuar shume lidhje te rendesishme ne bote, nuk eshte kalibri i sali serreqit, e Co, qe u harrofte emri!

                                             1. d
                                              dikur

                                              E te lumte more cjap se e bere dhine zap..! Lexoj disa komentues qe u vjen keq se puthi Edi Jorgjinë e Italise. Po ashtu dikur, i'u vinte keq qe perqafohej nga Ëngjëllushja e Gjermanise dhe nuk i'u vinte keq qe tallej Silvio me italishten e Sales dhe femrat shqiptare duke i thene qe" leri ca vajza te vijne me skafe mos i pengo te gjitha . Jo per gje po me duhen per te oraganizuar ca orgjira me miq" .

                                              1. E
                                               Emisioni

                                               Ik ore rrot KARI Mat Silvion me Edin, i pari ZOTERI dhe shakaxhi, e i dyti nje pacient pa kemishen e forces! Nese ky skizofreni jone ka bere kete akt turpi kombetar, ka bere nje incident diplomatik. Sa per detaje, italia si vend e si popull jane kulture etik inteligjence..... Ik tani vazhdo orgjine brenda shtepise, batak fjalor.

                                              2. V
                                               Vl

                                               Keto jan veprime te nje njeriu me.komplekse.

                                               1. L
                                                Lenini

                                                Eshte komplet e kunderta, o koqe. Rama ska asnji kompleks.

                                                1. S
                                                 Shefi 55

                                                 Jo keshtu Z . Rama se, bere xheloze V.D.L!!!

                                                 1. B
                                                  Berati

                                                  KM, rrugac, ordiner, i pa edukate, inferior, a politik, rote kandari me nje fjale,,,,

                                                  1. F
                                                   F

                                                   pse e shani or milet ! Car te keqe ka,,,Jeni ai gjys milioinshi (qi thot Sala) qi i shkoni mas ne ju zdrugoj 40 vjet e sju la gjo pa mor, ne hala aty e mani Ky e ka bo Tironen per zili , se na kon per kafsh shpellash si osht vet Saliu ! Po pysni vet Melonin e masanej lefni Bravo Edo, se shqiptaret jon popull qefli e luft e klasave nvaktit , hajnia qe ju bo ne emer te demokracis, i egersoi e na doli ai nam i keq e spo regullojm dot "biografin" se jena bo "me emer"e mir e ke thon o "EMIGRANDO''

                                                   1. T
                                                    Trotski

                                                    Politika nuk do vetem Llafe po dhe Rroçke

                                                    1. a
                                                     adi

                                                     Ky nga cullakhonja erdhi mos u quditni veprimin e beri me ja vertetu prpoagandes serbe se shqiptaret jan popull i pa civilizuar dhe dhunues!

                                                     1. A
                                                      Alfred

                                                      Kjo eshte e vetmja "pune" qe di te beje ky I gjati! Te frekuentoje samitet! Dhe e vetmja pyetje qe ben ne fillim te javes: Cfare samitesh apo takimesh nderkombetare ka gjate javes? Kur java qellon bosh, ky eshte moment zie per Edvinin. E urren zyren! E ka kaluar rinine si nomad, rrugeve, zyra I duket gogol!!!...

                                                      1. d
                                                       demo

                                                       Roli qe i ka dhene vetes:Klowni i Samiteve Nderkombetare. Se per tjeter gje nuk eshte. Ata kodoshet e Rajonit i bejne qefin qe ti cvasin ndonje cope toke,ndonje cope Det,ndonje Burim Te Kalter.

                                                       1. Z
                                                        Zot fali !

                                                        Rrofte LEXHENDA dhe ZAGARET.

                                                        1. R
                                                         Real

                                                         Ore ti Liri Berisha dhe ti Bravo KM Rama po cfare kini qe po e permendni doktor rumpallen ne kete mes Po e tregoni vehten se jeni komentuesa enverista ne kete fletushke.Nuk keni argumenta dhe fap nxirrni nongraden doktor rrumpallen si argument. Kurse ty Bravo KMRama po te sugjeroj qe ate Karin mbaje ne goje sa te mundesh dhe kur te lodhesh fute nevrimat e atyre kurvave qe ke ne familje. Jo per gje por vete po e krun duke perdorur kete fjalor. Kurse per ate se nga cfare shpellet jam po te tregoj se nuk jam komentues si ti qe fshihesh shpellave te enveristave te kesaj fletushke. Kurse per ate qe thua se pse po na i drejtohesh kryeministrit te Shqiperise ne ate gjuhe sepse keto jane mesdhetar dhe jo gjrperinj po te pergjigjem se kur ky gjarper dhe hajdut i ripjelljes te largohet nga Meloni beni thirrje qe te vijne e perqafojne ne ate menyre edhe familjen tende,se qenke trendi i kohes Ti more minje gjirizesh enverist

                                                         Lini një Përgjigje