Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

24 Mars 2023, 11:31Rajoni TEMA

Albin Kurti vjen të dielën në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti viziton të dielën Tiranën.

Mësohet se Kurti do të takohet me kryeminsitrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, informimit të Shqipërisë me qëllim që edhe qeveria jonë të jetë e qartë në lobimin ndërkombëtar.

8 Komente

 1. ÇEKIÇI

  Albin Zajednica në Tiranë Turp i madh per këte qe shkon dhe per ata qe e presin Albin tradhtarin qe ju bëri dosje se bashku më shpiunt shqiptarë dhe më listen serbe per ti derguar çlirimtaret në Hagë Tradhtija ka emer Albin Zajednica dhe Vjosë Lopen e Mitrovices

  1. D
   Dardan

   O Cekic, mos ia fut kot, Albin Kurti me ne fund e kuptoi diplomacine e patriotit Edi Rama... Kjo eshte shenje e mire per bashkimin e shqiptareve ne nje shtet konfederate...

  2. O
   O ilir o spiun,o ilir o spiun

   halebini do vij per fushaten berishovic meta spiuni,dhe ne 14 maj do vij te votoj per kriminelet

   1. A
    Alban

    Behen bashke muti me kaken,qe nuk e shohin dot njeri tjetrin,por jane ne gare,se kush do te perhape me shume ere muti, kendej nga anet tona,deri jashte kufijve.

    1. x
     xhoxhi

     Vjen të takojë Berishën dhe ta udhëzojë për zgjedhjet sepse në Kosovë i ka punët shkëlqyeshëm.Nuk e di si e pranon Kosova këtë njeri që po i vë zjarin Kosovës...

     1. k
      kerkon vend per tu pastruar

      Per mua ky Personazhe qe ne fillimet e VV (natyrisht ne distanc fal retorikes se tij manipuluese Patriotike ) krijova rrespekt ,pra u genjva si shume shqiptare te vetKosoves dhe ne te Shqiperise ,por u qartesva perfundimishte se eshte joashtusi hiqet ne Opinion ,pra s'ka ndjena Athdetari e aspak Patriote ,qysh kur shkoj ne Lalz e hegri darka me Dyshen Kanceroze Dy Armiqte Kryesore te Kombit tone dhe pastaj ,sigurshte i nxitur nga Dyshja Esadiste _SerboGreke [ saleh hamut mutaj ] qe nderhyri me bishtin e Partise se tij (me demek te rezonte Ramen ) ne zgjedhje , tregoj qarte se mbante Anen AntiShqiptareve GrekoSerbeve salih mutaj i tille eshte dhe vet (Asnji Dyshim ) kunder Shqiptareve . Historia e tradhetise nder shqiptare duhet ti vij Fundi . Boll me .Budallenj shqiptare s'ka me .Historia s'do perseritet . Ky njeri eshte nji Tradhetare i Kombit Shqiptare .

      1. b
       bashkë per drejtesi

       Kurthi dhe Osmak na janë NON GRATA në Shqipëri me verimet e tyre kundër kombit dhe shtetit amë. Janë përçarsit vetë ekspozues e më të mëdhenjë të kombit në trojet shqiptarë dhe më gjerë. Kurti po ik nga Kosova dhe Prishtina sepse të dielën janë protesat e shqiptarëve për të kërkuar drejtësi për udhëheqësite - drejtuesit e UÇK në Hagë. Po ik në vnd që të jetë me ta e të dëgjoji klithmat e nënave dhe fëmijëve që vranë serbët dhe shkon te Berisha dhe Meta që janë aleatë serbo rus të kësaj maskarade që çlirimtarët i dërguan në Hagë. Z. Rama të lus si në ketë situatë ta pritesh mashtrues të ZAJEDNICËS sepse të infekron me serbo-rusizëm - idelogji e VV.

       1. A
        Agron

        Përçarës është Rama që e bëri mik Vučić-in dhe u bë bashkë me Serbinë pa marrë parasyshë kundërshtimin e rreptë të Kosovës! Kundër Shengenit të vogël ishin të gjitha partitë në Kosovë sepse dëmton interesat e Kosovës dhe e ndihmon politikën nacional-shoveniste të Serbisë! Nëse Rama nuk dinte gjë para agresionit rus kundër Ukrainës pse vazhdon me këmbënguljen e gomarit të njëjtën politikë?

       Lini një Përgjigje