Marrëveshja për targat, ambasadori amerikan: Shton sigurinë, avancon përpjekjet për normalizimin e dialogut me Serbinë

24 Nëntor 2022, 09:51Rajoni TEMA

Marrëveshja për targat, ambasadori amerikan: Shton sigurinë,

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier përmes një postimi në Twitter ka përshëndetur marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë të arritur të mërkurën në Bruksel.

“Vlerësojmë qasjen konstruktive dhe fleksibilitetin që rezultoi në këtë marrëveshje të rëndësishme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshja shton sigurinë dhe avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve”, ka shkruar ai në Twitter.

 

4 Komente

 1. S
  Sllobodanka

  Amerikanet do te ikin nga Kosova sic iken me vrap nga Afganistani... Serbet jane populli pamposhtur, se jane te bashkuar, shqiptaret individualiste dhe jane te percare...

  1. p
   paska Plane Ogurzi vs Shqiptareve ?

   Sllobodanka , nukd tingellon si fakenews ky komenti jot .nuk perjashtohet mundesia e nji marreveshje te fshehte rusi - shba , ku Kosova te perdoret si mall kembimi ne Pazaret e Te Forteve - politika pas Fasadave ,qe s'jane per ti anashkaluar as ne Ukraine ! Sa i takon shqiptareve - (juve serbeo-grekeve do t'ju pelqemte shume ,kjo qe mendoni per shqiptaret ,por ju rren mendja ) - ata mundet te mos jen ne nivelin e duhur te bashkimit ne rrang Kombetare si nji Komb i vetem dhe kjo ka shpjegimet e veta ,sepse Ata -te cilet e Coptuan Shqiperine me 1913 - dhe teriroret e shqiptareve ja hudhen Hienave greko serbe , nuk kan pushuar asnji dite , pa penguar Shqiptaret me te gjitha menyrat e Politikat e tyre Tinzare , nuk kan pushuar asnjiher se beri Keq Shqiptareve ,prandaj edhe kjo gjendje ,vetem nji gje duhet te dini ,se ne rast Lufte Shqiptaret kan qen jane e do jen Bashke ne cdo perballje ,ne cdo kohe me cilindo dhe kte e kan treguar gjate gjithe Historise . _ Ju punoni fort ,t'i percani shqiptaret ,por ajo qe perfitoni ju sherben thjeshte me kenaq bythen tuaj .

   1. P
    Pollogasi

    Sa për dijeni Slobodanka mashkull Ke parë në ëndër që SHKIET servë na qenkan të pamposhtur kur luftojnë me të carmatosur, si Bosnja. Mirëpo, kur ndeshen me të armatosur, sadopak të armatosur, ahere u NDODH OLUJA (SHTRËNGATA) dhe nuk din se ku e kanë bythën, se kokën e mbulojnë me hale turpi... Ndodhi edhe armatosja e boshnjakëve (me mbylljen e syve nga ana e amerikanëve dhe, Banja Luka u shpraz brenda një dite, pa më të voglën rezistencë dhe një gjyshe serbe pat deklaruar, me të mbërritur në Beograd, se "sa shumë u gëzova kur u takova në Beograd me nipin tim, ushtar serb, që kishte pasë ikur në Shkini larg para popullatës kope serbesh....Po na erdhi Kosharja e i mbushën brekët...

   2. P
    Pollogasi

    RROFTË, e të na RRënojë STABILOMANIA në dëm të SHQIPTARËVE

    Lini një Përgjigje