"Përgjaku rrugët dhe sheshet e Kosovës", Milaim Zeka analizon sjelljen e Albin Kurtit

23 Nëntor 2022, 15:54Rajoni TEMA

"Përgjaku rrugët dhe sheshet e Kosovës", Milaim Zeka

Analisti Milaim Zeka u tregua kritik ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Euronews Albania.

Zeka e cilësoi çmenduri sulmin e Kurtit ndaj përfaqësuesve të Perëndimit, ndërsa theksoi se një sjellje e tillë e ka karakterizuar atë gjatë gjithë karrierës së tij politike.

Zeka risolli në vëmendje aksionet sipas tij, agresive të Kurtit në opozitë, që nga gazi lotsjellës në Kuvend deri tek gazi molotov në institucione.

“Gjatë gjithë karrierës politike e mbushi parlamentin me gaz lotsjellës, duke rrezikuar shëndetin e kolegeve deputeteve, që ishin edhe shtatzëna. Ky njeri përgjaku rrugët dhe sheshet e Kosovës.

I dogji dhe sulmoi me molotov institucionet. Dhunoi dhe përgjaku djemtë dhe vajzat e policisë së Kosovës, që me shekuj kishim pritur të shihnim në trupin e tyre uniformat e shtetit tonë.

Gënjeu njerëzit më të mirë të kombit shqiptar këtej dhe andej kufirit duke thënë që kauza ime e parë është bashkimi kombëtar”, tha Zeka.

14 Komente

 1. v
  valon

  Eshte qeveria me e torpeshme e ketyre viteve kjo e idjotit Kurti perfshi dhe kafshen Osmani.

  1. P
   Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

   ka bere ate qe ka bere sali krimineli ne Shqiperi. madje ky erdhi votoi edhe ne Shqiperi,dhe dergon kosovar ne ndihme te sali perbindeshit dhe ilir hajdutit

   1. R
    Rrespekt Zeka .Gjithomne korrekt me Kombin

    Ky eshte Realiteti ose si me then Identiteti Al bin-it K. Gabimi ose paaftesia e Politikaneve Patriote Kosovare ishte rikthimi i Kurtit ne krye te Shtetit te Kosoves gje qe duket si dicka e kombinuar ne Bota ne dem te popullit Kosovare . Madje edhe qendrimet e Kurtit dhe Maredhenjet Acaruese qe krijoj me vendin Ame - Shqiperine - fliste qarte se ,kujt i sherben Al bin-i i cili duhet te zhduket nga Politika e Kosoves sa me shpejt te jet e mundur . _Shqiptaret sot ndryshe nga dje ,ka vec Sy edhe Mend .

    1. O
     Ortega

     Për furgonin - KOMBIN sa tonelatash ?

    2. P
     Poseidon

     PER BASHKIMIN KURTOVIC ME OSMANOVIC KANE PUNUAR DHE PUNOJNE INTENSIVISHT SEPSE KANE FIRMOSUR NE SERBI. JU SKENI KUPTUAR SE AI E KISHTE FJALEN PER BASHKIM ME SERBINE .

     1. Nokja

      Respekte zZeka i jep hakun gjthkujt I themi nje fjale ne ketej pordhe e madhe gris breket e veta

      1. D
       Drin

       Per Kurtin secili mund te mendoje si te doje, por kur flet ky personazhi i akuzuar publikisht nga Kadri Veseli si agjent i jugosllaveve me pseudonimin Znaçka…

       1. S
        Shmil Pollogasi

        SERBIA NAZISTE paskësh mbush me kopshte rrugët e sheshet e Dardanisë dhe, sipas këtij përbindëshi (në TV i Suedisë, në kohën e Miloshevicit - emision "Mozaik" zëdhënëse e nazizmit serb në Suedi, i ftuar i rregullt,kjo MOSTËR, zgërdhihej e ripohonte klishetë e nazistëve serbë - se ne (shiptarellat si ky) i gëzojmë të gjitha të drejtat"... Është një fragmentarist informatash, shqipen e fol me gërhitje, ARRIVIST patologjik dhe, gojën plot primitivizma e banalitete, krijon imazhin e mediatorit për shtresën injorante, së pari në Dardani. E keqja, mediat tona i japin krah dhe ky, në stilin e TV B1 (Beograd) i projekton Albin Kurtit gjakderdhjen imagjinare ndaj popullit të vet. Ky, Zeqati, vuan Sindroma e korbit që vajti të mbathej te mbathëtari i kuajve.

        1. S
         Shmil Pollogasi

         Po Drin, në vitet 80, në Suedi, emisioni "Mozaik", zëdhënëse e shovenizmit të shkive të Beligradit atje, redaktore një greke, ky sharlatan thirrej rregullisht për të folur shkinisht për pozitën e volitshme të shqiptarëve në ish Jugosllavinë (që do të thoshte se vuajtjet, përbuzja, persekutimi, ndaj nesh, ishte trillim... dhe, dhe tash ne, i përgjakim sheshet tona, aludim se ndjekim e persekutojmë serbët dhe shqiptarët e ndershëm sipas shijes së Beogradit. Është në një vijë me portalet shoviniste të Serbisë (TV B1 etj) tek të cilët gjejmë riflakjen e shovenizmit serb para cliromit të Dardanisë - urrejtje e lloj-lloj atributesh naziste ndaj Albin Kurtit dhe "shiptari" sa Kosmeta. Mediat e Tiranës ( vini Re se cilat !..) nga ky përbindësh bëjnë MOSTRËN antishqiptare, përmes përbaltjes së Albin Kurtit.

         1. s
          shqip

          Felliqesire e ndyreee!Ke filluar te ushqehesh me qullen qe gatuan Batoni ne kuzhinen serbe!Ne djall ti dhe familja jote!

          1. Çekiçi

           Milaim je korrekt në analizat tua E the ate qe e meriton Kurtoviç E le mangut pa thënë gjë per Osmanoviçen e cila është nji idiote qe erdhi në presidencë duke i sharë bashkluftetaret tu dhe se bashku më Donika Shvarcin dhe më Kurtoviçin bënë dosje kunder UÇK te shtyer nga Beogradi

           1. O
            Ortega

            Ore KOKËCEKIC! MOZAIKU ishte program i shkive. Afirmonte Jugosllavinë e Titos dhe pastaj Jugosllavinë e Miloshevicit dhe mysafir, nga shqiptarët e Suedisë, këtë përbindësh, që me zor flet shqipen vulgare! KOKËCEKIC !

           2. S
            Shmil Pollogasi

            "ANALIZON" !! Brockullat dhe pohimet e gomarllëqet na qenkan analiza dhe sharlatanizmi i tij - SINTEZA !

            1. O
             Ortega

             Ket ZEKIRIAN a mejr me e cou në katunin Studenican të Shkupit, katun pehlivanash, lyhen me vaj dhe shkallmoqen, ashtu sic e ka të shkalmoqur karakterin dhe mendjen ky DEBIL arrivist i sëmurë.

             Lini një Përgjigje