Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: S'jemi vetëm ndërmjetës, jemi më shumë se kaq

23 Nëntor 2022, 09:42Rajoni TEMA

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: S'jemi vetëm ndërmjetës,

Kryedipolmati i Bashkimit Evropian Josep Borrell, ka pasur një koment lidhur me dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Borrell shprehet se Bashkimi Evropian nuk është vetëm një ndërmjetës në këtë dialog, por edhe arbitër.

“Ne nuk jemi ndërmjetës, jo arbitër, jemi shumë më tepër se kaq sepse të dy duan të bëhen anëtarë të BE-së dhe kemi një kapaciteti i levës”, u shpreh ai.

3 Komente

 1. j
  jane edhe Putana ves se Ndemjetes kta

  Nuk na befason me kte deklarate .Shqiptaret jua njohin mire surratin juve Sllaveve por edhe bijve te Kurves Plake dhe jemi mesuar me Pabesite e Intrigat tuaja

  1. e
   emigranti

   Dhe thone se per baze kane parimet e demokracise, por ne realitet veprojne kunder saj. Ishte kjo Europe qe para mese 1 shekulli ja dhuroi Kosoven Serbise dhe sot me presione te ndryshme kerkon ti ngushtoje sa me shume lirine e pavaresine Kosoves nga Serbia, mikja besnike e Rusise.

   1. O
    Ortega

    Aha, mendon se ne nuk e dimë se je kali i trojës, me ato buzëqeshje të prera e të ftohta. Të ulën aty ata të krahut të sabotimit të Amerikës, por hase në asht. U mësove me "znam malo serpski e ai mendjekatunari, që shtrëzon shqip dhe pëllitej anglisht... Je duke kuvenuar me Albin - Zelenskyn

    Lini një Përgjigje