Mitsotakis e vuri në listën e kandidatëve për eurodeputet, Fredi Beleri reagon nga burgu

15 Prill 2024, 19:38Rajoni TEMA
Mitsotakis e vuri në listën e kandidatëve për eurodeputet,

Fredi Beleri ka falënderuar kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i cili e vendosi atë në listën e kandidatëve për eurodeputet.

"Sot, kryeministri Kyriakos Mitsotakis më ofroi mundësinë për të kontestuar votën e popullit grek në zgjedhjet evropiane të qershorit 2024, e falënderoj për këtë, por para së gjithash e falënderoj për mbështetjen e pakushtëzuar që më ka dhënë gjatë gjithë këtyre muajve i burgosur. Beteja ime nuk është personale.

Është një betejë për shtetin ligjor dhe demokracinë, rregullat e së cilës duhet të respektohen nga të gjithë. Është një betejë për vlerat që përfaqësojnë Perëndimi dhe Evropa dhe të cilat duhet të respektohen nga ata që duan t’i bashkohen familjes së madhe evropiane.

Është një betejë për pjesën më të vuajtur dhe më të padrejtë të greqizmit, minoritetin grek në Shqipëri.

Vëllezërit dhe motrat e mia që pas dekadash shtypjeje duan dhe kanë të drejtë të jetojnë të lirë dhe të qetë, pa frikë, në një vend që respekton të drejtat, nderin dhe pronën e tyre.

I bëj thirrje çdo greku të mbështesë votën e Demokracisë së Re, të mbështesë kryeministrin që po ndërton me vendosmëri dhe metodologji një Greqi të fortë dhe krenare, Kyriakos Mitsotakis", shkruan ai.

23 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  ha m... o jevgjit se te ka ardh dita,pjesen qe nuk e ha dot,ndaje me salikriminelin dhe ilirfloririn

  1. Q
   Qytetari i Thjeshtë

   Dhe unë që mendjëoja se politiqenër ka vetëm në Shqipëri. Gërqia qenka katandisur më keq se ne. Kur shkon deri aty sa të kandidoj për në PE një koqe kandari si Fredis Brekdhjeri!!!! E ty ta lumsha o Qirjakos.. P.S. Shqiptarë hapni sytë dhe mos u besoni grekëve se është pak të thuash janë bithqira..

   1. H
    Himarjoti

    Foli plehu qe ka shit dhe kombesine e gjithshka.fshikez e jashtëqitjes greke

    1. L
     Landi

     Jepini pak Ushqim Miu ketij Hales,qe ta mbylli ate goje te qelbet qe ka 30 vitevqe Vret,Djeg Flamurin tone,Jep Pashaporta Grekevca Shiptareve te varfer qe nuk ngopen me buke,dhe na e ktheu Himaren Greke.Helmojeni ne Burg kete Shkerdhate,Mjaft eshte Mjaft.Ne Burgjet Greke Vdesin,Perdhunohen,I mbysin,dhe i Helmojne perdite Shqiptaret e shkrete,ndersa ky Hale do dale nga Burgu si Hero Grek Himare.Ma Vafancullo Shtet Leshi,Shpallini Non Grata per Shqipnine,nga Burgu pulle poste direkt dergojeni ne Greqi me gjithe Familje,pa drejte kthimi ne Shqipni.

     1. X
      Xen Bolja

      Haku i viktimave te Peshkepise nuk do te ndahet kurre o zgjebe kriminale. Miçua paste fatin e viktimave te tua, o pleh. Ne hell o kerme do shkosh...

      1. D
       Dani USA

       Ti o kriminel do shtetin ligjor te Sali kriminelit po harroie ti meriton burge mdi 25 viet dhe po te dalesh qe andei le te beje eurodeputet ne Evropen Demokratike ti meriton helmin o i helmuar bashke me shovinizmin Grek qe eshte armiku shekullor i Shtetit Shqiptar o vemie e ndyre.

       1. E
        Evropa pa islamik dhe shovenist

        Grekët shqip foles dhe Turqit shqip foles, janë një e keq shumë e madhë për Shqiprinë. Rrofte Shqiprie e Gjergj Kastrijoti. Islamikët dhe shovenistë nukë duhët që të kenë vend në Shqiprie as në Evrope.

        1. H
         Haxhi Sala

         Te lumte goja o Fredi Beleri qe po qendron heroikisht perballe organizates SKAP-iste te Edi Rames qe me forcen e pushtetit te rrembeu ty dhe opozites mandatin e kryetarit te Bashkise kunder vullnetit te popullit qe te votoi ty duke qene ne burg!

         1. M
          MiçoKakis

          Gremisu or bythar i pa epur evgjito grek qire e laj byçen se te presim burrat e fshatit ne Qisha per te te palluar nga pas me urdher te dobicit MicoBythas

          1. H
           Haxhi Sala

           Mos ha mut o MiçoKakis!

         2. T
          Tarras-Bulba

          Shume mire, Alfredhis Bole-ris, kur te dalesh nga burgu, shko e perfaqso denjesisht Grekqirin Mitso-taqin dhe plehrat ultranacionaliste Greke ne Parlamentin Europian, ti je politikari qe do te sjellesh ne Parlamentin Europian, vlerat e tyre. Domosdoshmerisht si nje kriminel, vrases ti ke shume vlera per te treguar fytyren e tyre te vertet gjithe Europes. Por mos harro se t'i smund te behesh Kali i Trojes per Grekt ne Shqiperi. Mos harro se Qiri-ako Mitso-te-qi pasi te shtrydhi mire si limon do te hedhi posht, dhe pastaj si do t'ia besh dhe nga do t'ia mbash kur BE-ja t'ia perplasi ne fytyre kandidaturen e nje ish krimineli vrasesi...???

          1. V
           Vranakonti

           Piçken e sateme do shikosh ne Evrope. Mitsotakis ka shkalluar dhe me ate nuk meret njeri. Eshte absurde te çosh kandidat per ne parlamentin evropian nje te burgosur,nje hajdut,nje kriminel si Fredi Beleri.Kjo nuk ndodh kurre. Beleri nuk votohet per ne evrope dhe pike.

           1. @
            @

            Dil nga burgu pastaj bëhu mutë që të hash

            1. B
             Ben

             Wnat the fuck is this? Ky person candidon ne dy vende! Ka neshtetesi greke dhe kandidon ne Himare! Cfare mut ligjesh keni bere o kermat e Shqierise?

             1. J
              Jani i Janines

              Kafsha Beleri dika dhe fjale me origjine latine: "kontestuar" = "per te garuar" "Beteja ime nuk është personale," thote ai, eshte e shovinistit dhe armikut te betuar te popullit shqiptar Qirjako Micotaqis, te birit te shovinistit mafioz Kostandin Micotaqis.

              1. A
               Avdyl Meçani

               Bravo Fredi Beleri per kete resistance ndaj pushtetit feudal te Edi Rames qe te rembeu mandatin ty dhe opozites ne kundershtim me vullnetin e popullit te Himares I cili te zgjodhi ty ndonese ishe ne burg. Suksese dhe mos u tut nga presionet por çirri masked regjimit kleptokrat te Edi Rames!

               1. S
                Suljoti

                Qihu ne bithe ti ne Qishe e pastaj komento or loqe Kosta me emer myslimani. Letyre evgjito grek qire

                1. A
                 Avdyl Meçani

                 O Suljot o çam muti, ti e di qe vlera jote eshte me e ulet ne treg se copat e mutit ndaj mos bej si gore po shko ruaj motren e gruan se po shkoj e po ti leroj mbare e prape!

               2. l
                labi

                Nje cope m... me dy sy, injorant me patente i inkuadruar ne sherbimet sekrete greke qe ben lojen e qarqeve revanshiste ekstra te djathta greke,me te cilat rakordon dhe shefi i qeverise grke,Miocotaqis!

                1. A
                 Arvanitasi

                 Ky bolja bejler suma sa te dale te qepe bythen e ti bashkohet grupit "Suma" se po i pret papuja qe ti palloje ne Qishe ket mut, Dule dhjakun e Karjan Çanin

                 1. H
                  Himarjoti Lab

                  Hahahahaha i madh vella arvanitas

                 2. Q
                  Qyfyreballkani

                  Lajm I madh, I shkëlqyer . Domethënë Fredi do shkojë në Greqi që të bëjë fushatë për të përfaqësuar popullin grek ne parlamentin evropian. Po ketë duam edhe ne që, secili të mos ndërhyjë tek punët tjetrit. Fredi të shkojë në Greqi dhe t'a lërë të qetë Himarën dhe Shqipërinë. Por Miçoja I Taqit ka hall tjetër. Fredi nuk I duhet për ne Bruksel jo. Ketë e dinë edhe kalamajtë.

                  1. E
                   Enkelejdi Demi

                   Jo o gomar, po ty te falet se llaç e tulla di te vesh ndaj mesoje se Fredi Beleri do jete euro deputet ne Parlamentin Europian si perfaqesues i Greqise.

                  Lini një Përgjigje