Shqiptari hero: Shpëton të riun që po rrihej nga 20 persona, të cilit i vunë flakën më pas

20 Shtator 2022, 09:43Rajoni TEMA

Shqiptari hero: Shpëton të riun që po rrihej nga 20 persona,

Një shqiptar në Zvicër ka shpëtuar një djalë pasi 20 veta e rrahën dhe i vunë flakën.

Teksa priste në stacionin e autobusëve “Waser” në Winterthur, më 3 shtator, një grup prej 20 personash rrahën një pasagjer dhe më pas i vunë zjarrin, duke e lyer paraprakisht me lëng ndezës.

Ishte gati mesnatë, ndërsa pas skenës që pa, Agron Ajeti, një ish-ushtar nga Maqedonia e Veriut ndërhyri duke shpëtuar djalin nga flakët.

“Ish-ushtari nga Maqedonia nuk hezitoi asnjë sekondë, i përzuri agresorët dhe hodhi xhaketën e tij mbi burrin për të shuar flakët”, shkruan portali zviceran “Beobachter” të hënën.

Shqiptari kishte shkuar për një vizitë tek të afërmit e tij, ndërkohë që nuk ia priste mendja të shihte një skenë të tillë dhune.

“Nuk e prisja një krim të tillë këtu”, tha 30-vjeçari shqiptar.

Ndërkohë viktima u dërgua në spital me djegie dhe mavijosje.

19 Komente

 1. ⚙️Ingranzhi

  Qe nuk permedet nacionaliteti i autoreve ne kete kirim , e garantuar qe nuk jane te bardhe zvicerian !!!!! Mbase jam gabim , po le te me korigjoje ndonje qe ka informacionin e duhur.

  1. I
   Ingranazhi trapit

   Jane zezake qe ta fusin ty dhe trampit ne vrime te veshit o kurve raciste.

   1. ⚙️Ingranazhi

    Ha po ty pse te dogji !? Po gjithe ideologjia juaj tek raca mbeshtetet. Dogjet ameriken per nje kriminel si xhorxh floid , qe ne fund te fundit me gjithe aktin e shemtusrvte policit te bardhe , vdiq nga overdoza ….

    1. N
     Ngordhje racisteve

     Qenke vertet racist. Mire te thote ky me lart. Ik mo gomar e shiko se cfare shtrese i takon e mos bej racistin o plere. Zgjebarak mocalesh dhe racist. Binom i deshtuar.

     1. Y
      Ylli

      Ore mik duket se nuk i njeh,prit se do i shikosh se si jane kur te fillojne te behen bashke aty,kam Shume deshire qe te te shohe te kalosh midis tyre te te shqepin ne dru pa arsye thjesht se je i bardhe.

      1. B
       Bardhi

       Ngordhje,Po ti Pse kercen perpjete?Ke hall se Mos te merzitet kunati?

     2. U
      Usa

      Po lereni kete kllufin o komentues!! Ingranazhi i ishin fikur dritat qe kur humbi qirsi mamit vet Trumph. Me kete pabreks emigrant merresh? Po ku di ky nga jeta?! Ky eshte deficient qe peshtyn lart gjithe kohes. Lereni te ngopet me gazrat e pordheve te tij.

      1. ⚙️Ingranazhi

       Gjalle je ti o vemje !!! ty s’kam si te te mallkoje,ne shqiperi thone “te kam lene zotin” kurse ty do te them te kam lene xho biden , se me keq se ai, as zoti vet nuk e ka ndeshuar ameriken… Kur, dhe ku e ke shown e rradhes si drag queen, te te vi dhe bej sehir , tangat ne shown e fundit i kishe pak shtrenguar ….

       1. U
        Usa

        Cfare ju thashe me lart. E verteton vete gopi na Vlora. Ik o gelbaze e shif se po ta qi motren Trumph akoma. Skorrje leshterik pabreks.

      2. N
       Nik

       Ore mik po te vije ketu ne filadelfia do kisha deshire te te coja tek lagjet e tyre te te lija aty te shikoje vete me syte e tu se kush eshte racist,te siguroje sa te ktheheshe ne shtepi do peshtyje televizorin.

       1. N
        NY

        Kthehu ne Shqiperi po nuk te pelqen. Po te detyron ndokush te jetosh ne amerike? Pordh medhenj shqiptaret. Ore si ju vjen kur Europa ju tregon me gisht mo? Kane te drejte te tregojne me gisht shqiptaret? Po si ju duket kur ju thone greket se jeni me keq se muti? Po francezi, po italiani, gjermani etj etj. Shikoni more brumbuj hallet tuaja dhe lereni ngjyren se nuk te jep kulturen kafja e zeza apo e bardha dhe e verdha. Edhe dhi te zgjebosura edhe bishtin perpjete racistat surrat muter e koke katrore shqiptare.

       2. O
        Olivia

        Mos harro Do te fusin dhe ty o plehre. Nqs Nuk je dakort me cfare thua ti ..je racist?

       3. L
        Luli

        Flitet per aktin e shqiptarit. Nacionaliteti agresorve nuk eshte teme diskutimi. Futja kot.

        1. L
         Luli

         Flitet per aktin e shqiptarit. Nacionaliteti agresorve nuk eshte teme diskutimi. Futja kot.

         1. A
          Ana

          Dakort, por nese ka mundesi me mar vesh se nga kishin ardhur ata kafshet ne Zvicer nuk eshte gje e ndaluar. Perkundrazi, ne ndihmon qe te bejme kujdes.

         2. D
          Dani

          Rreptesishte ndaluar te jepet nacionaliteti vetem po te jesh i bardhe.

         3. ⚙️Ingranazhi

          Ja dhe nje fenomen tjeter, qe ka majasellin ne tru dhe do te replikoje pa u menduar!! Sipas argumentit tend, or gjeni, kur flitet per “aktin” pse duhet te permendet nacionaliteti i heroit !!!! Dhe ky heroi kur nuk do ju duhet do ta etiketojne si gjithe shqiotaret e tjere ne zvicer , dhe ti e di shume mire si !!!

          1. A
           Alban Dega

           SHQIPTARE TE TILLE JANE KRENARI KOMBETARE Agron Ajeti Nderi u Kombit !

           1. A
            Alban Dega

            SHQIPTARE TE TILLE JANE KRENARI KOMBETARE Agron Ajeti Nderi u Kombit !

            Lini një Përgjigje