Udhëhoqi sulmin me armë në veri të Kosovës, arrestohet Milan Radoiçiç

3 Tetor 2023, 14:40Rajoni TEMA

Udhëhoqi sulmin me armë në veri të Kosovës, arrestohet

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka bërë të ditur se Milan Radoiçiç është arrestuar sot dhe se i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë.


“Më 3 tetor 2023, zyrtarët policorë të Drejtorisë së Policisë Kriminale kanë bastisur banesën dhe lokalet tjera të Milan Radoiçiqit, i cili është urdhëruar që policia të ndalojë deri në 48 orë”, njofton MPB.

Më 30 shtator, Radojiçiç i është përgjigjur edhe një thirrje të ministrisë së Brendshme të Serbisë dhe bashkë me avokatin e tij ishte parë duke hyrë në ambientet e ministrisë.

Një ditë para se të paraqitej në ministrinë serbe, Radojiçiç e ka marrë përgjegjësinë për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator, ku është vrarë një zyrtar policor dhe ka dhënë dorëheqje nga pozita e nënkryetarit të Listës Serbe – partisë më të madhe të serbëve në Kosovë, e cila mbështetet nga Beogradi.

10 Komente

 1. A
  Antiserbi

  Vucic Kurva e Madhe duhet te lejoje gjykaten qe ky bir kurve te vogel te ekstradohet ne Kosove si terrorist nese Kurva e madhe Vucic nuk e ka organizaur vete. Ketu problemi qenderon qe ku i moren terroristet automjetet dhe armatimet e renda !? Ua dha Vucic Kurva nuk ka pike dyshimi.

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

   Ky është arrestim i paligjshme, sepse AI është shtetas i Kosovës dhe jo Serbisë. Duke e arrestuar, Serbia konfirmon struktura ne Beograd paralele me të Kosovës. Gjithashtu, ketu mundesia me e madhe është nderhyrja u organizua me shpresë per të organizuar konflikt të armatosur dhe per te legjitimuar nderhyrjne ushtarake serbë ne veri të Kosovës. Kjo nuk u realizua dot. Kështu qe Radoiçiç duhet të digjet tani, kokë Turku. Ose, ka pak mundesi, qe Radoiçiç ka tejkaluar kompetencat dhe ka bere diçka me kokën e tij, duke i prishur Pune Vuçiçit. Sepse ne fakt i ka prishur shumë punë. Megjithatë ne nuk e dimë si dhe pse Ka ndodhur dhe vetem hamendesojme.

  2. D
   Dyshuesi.

   A eshte ky Radociqi, terroristi qe para aksionit bisedonte fshehura me Kusarin per planet e Vuciqit dhe Albinit per te rregulluar punet e Kosoves? Po eshte ky une them se eshte shume i rrezikshem dhe me siguri arrestimi i tij eshte bere me miratim si te Kurtit ashtu dhe te Vuciqit. Qellimi eshte qe ai te perdoret si "koke turku", ne syte e Evropes dhe Amerikes. Vet ky Radojciqi ka deklaruar se eshte ai qe ka organizuar sulmin terrorst. Gjasme Vuciqi nuk ka ditur kete gje! Ne thelb ky arrestim eshte nje loje midis Radociqit, Vuciqit dhe Kurtit per te mbuluar "bashkepunimin" e fshehur midis ketyre dyve dhe per te mbuluar planet e Serbise per aneksimin e Kosoves. Eshte koha qe Kurti te kerkoje qe ky terrorist te mos arrestohet dhe gjykohet nga Setrbia, por nga nje organ nderkombetar. Ne te kundert Radociqi do trajtohet si ne kamp me te drejtat e herojve serbe. Ne fund duhet te pyetet edhe kjo Kusari se cdi ajo per kete afere.

   1. S
    SS

    PO, SHOKU SOCIALIT, i muti i babë ENVERIT

    1. D
     Dyshuesi

     Muti i Enverit apo Bashes apo Saliut eshte shume me mire per mua se sa spiun i Vuciqit. Ti SS ideollogjine e ve para egzistences. Te jesh socialist apo demokrat shqiptar per ty eshte me keq se sa te jesh kunder Kosoves dhe Shqiperise. Pale do te hiqesh edhe si fashist(SS)kur ne thelb je muti i Vuciqit dhe kaka e spiuneve te tij me ne krye Radojciqin dhe bashkepunetoret e tij qe kordinonin veprimtarine armiqesore midis Kurtit dhe Vuciqit. Here tjeter mos ngatero partite me ceshtjen kombetare….

   2. V
    Vlora.Vlora

    Nuk e kuptoj perse e arrestojne ,ai s ka kryer asnje krim ne serbi ,ne fakt duhet t ia dorezojne kosoves ,atje duhet te denohet

    1. R
     Realisti

     Ai është edhe shtetas serb kështu që Vuçiç mund të luajë si ka qejf... Kurvat serbe filuan shfaqjet teatrale. Investigimi do zgjasë 5 vjet...

    2. e
     emigranti

     Kurti ka kerkuar qe Radoicic te mos gjykohet ne Serbi, por ne Kosove. Gjithashtu ministria e drejtesise e Kosoves ka bere gati dosjen per ne Gjykaten speciale ne Hage. Mjaft e akuzuat Kurtin per lidhje imagjinare me Vucicin. Dikush tjeter ka lidhje te provuara me Vucicin. Per shembull se fundmi Rama sugjeroi qe Veriun e Kosoves ta kontrolloje KFOR - i, gje te cilen e kerkon edhe Vucic, ndersa Kurti kerkon qe Veriu te kontrollohet nga policia kosovare ne patrullim te perbashket e bashkepunim me KFOR e Euleksin.

     1. j
      jo-emigrant

      I dashur emigrant. Bota nuk eshte shport me dhurata qe cte kerkosh do marresh. Patrullim i perbashket midis policise kosovare, KFOR-it dhe Euleksit i ngjan nje kafshe prehistorike me koken e mizes, gjoksin e ariut dhe loqen e Kurtit. Bota or derdimen nuk eshte bote kerkesash dhe dhuratash, por te besh te munduren duke "shtrenguar bythen". Pale je dhe emigrant!

      1. G
       GOSTIVARI

       TEATRI i IDIOTIZMAVE SHOVENISTE SERBA me KARMINISTÊR RAMËN.

       Lini një Përgjigje