Vuçiç ndryshon mendje, konfirmon pjesëmarrjen në Samitin Tiranës: Do të ishte turp nëse s’do vija!

5 Dhjetor 2022, 16:20Rajoni TEMA

 

Vuçiç ndryshon mendje, konfirmon pjesëmarrjen në Samitin

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç njoftoi sot vendimin e tij për të marrë pjesë në samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet nesër në Tiranë.

Mediet serbe bëjnë me dije se Vuçiç ka është shprehur i gatshëm të vijë nesër në Tiranë, pasi e kundërta sipas tij do të dëmtonte Serbinë.

“Do të ishte turp nëse s’do të merrja pjesë. Do të shkojë në Samit dhe do të lufton për interesat e qytetarëve të Serbisë. Aty ka gjëra të mira për qytetarët tanë, do të kemi diskutime të mira për këtë dhe për shkak të 165 milionëve eurove që do të marrim për energjinë. Është e vështirë për mua kur është fjala për Kosovën të kuptoj gjuhën e të dy palëve dhe nuk kemi bërë asgjë në të njëjtën kohë, më ka shkaktuar zemërim, inat dhe shpresoj të mos jenë të inatosu”, citohet të ketë thënë Vuçiç.

Kujtojmë se katër ditë më parë Aleksandër Vuçiç anuloi vizitën e tij në Samit, për shkak të marrëveshjes së Brukselit të dakordësuar mes Serbisë dhe Kosovës.

5 Komente

 1. T
  Tan_Tironci

  Thashe une, do vish si çeçoja, tak fap, me nje kembe.

  1. T
   Taku

   Si Çeco do vije BE ti japer thaset me evro mongoleve...sikur smjafton qe svendosen sanksione me Rusine per naften e gazin por tani do marrin edhe 35% te fondeve "per ndihme energjitike" per gjithe Ballkanin ... Shume turp i zi per BE qe lejon ca mongole ta trajtojne si lecke kembesh....sado te jene te dashuruar fort historikisht pas sllavo-mongoleve...SHUME SHUME TURP!

  2. E
   Edepsëzi Sali

   Ky normal që do vinte, por sa të konfirmonte se ku do bëhet protesta dhe kush do ishin pjesmarësit, plus që po priste të mbaronin primaret para se të konfirmonte.

   1. P
    Po hec mer Vuci se s'te bojm Goi ty jo .

    Nuk arrij te kuptoj c'ishte kjo Tronditje ne Serbi sepse Shqiptaret e Zviceres i rrasen petllen ,sa lujten ne bythe trainer e lojtare ,tu u bo te dhunshem ! Qe nji Gol i Xherdanit te qisi jashte Orbite serbet ,kjo s'ka bo vaki ne asnji vend te Botes . Termet _ Termet ,, aq i fuqishem paska qen ,sa e ka tronditur keq edhe Vucicin vet ! Hec me Vuci ,c'mallu edhe me shpellarin ,qe do te pershendesi nga rruga ,njelloj si Tifozat serbe ne shkallet e Stadiumit ,se kushedi Vdes shpellai dhe do te ngelet Peng , Kerma se ju sherbeu me besnikeri deri ne Varr !

    1. D
     Dumbabë, ta shkerdhyer USA rracen.

     Tash e kuptova, paj pa qi nanen Shiqere tash e kuptova. Vuçiçviçi, e pati anulluar ardhjen në samitin e Tiranës, sepse e dinte që policia nuk do lejonte të hynte në Tiranë, për arsyen që ky Viçi është një ekstremist dhe fanatik i Dumbabës së Viçidolit. Por, kur Dumbabë-dobiçi i Shugares, i keshilloj mbi strategjinë që duhej të ndiqnin per ardhjen në Tiranë të të gjith moter-qirve, shkerdhatave, trafikantëve dhe kriminelve, pa rënë në postblloqet e policisë së Sorosit, duke trokitur me parullë si njesiti gueril në dyert e miqve, shokve dhe simpatizantëve, që me dt-5, edhe ky Vuçiçviçi, nderroj mendje dhe vendosi të vinte. Vuçiçviçi, do shkojë tinzisht tek miku i tij Penicilina në Lalëz që sonte, ku do orgjirohet me shlivovicë dhe byrek me lakra të pregatitura nga Liri-Sllobodanka mongole, dhe të nesermen i larë dhe i ngopur, do dali bulevardit perkrah Sali Penicilinës, agjentit të tij, dhe do brohorasi "Liri-Sali-Demokraci. Liri per Kosovon dhe popullin e Kosovos, që janë pushtuar nga terroristat Shiftaru. Poshtë Ameriku, poshtë NATU-ja, rroftë Putana e Ruskisë etj etj etj", dhe në krahun e tij do jetë Sali penicilinë tradhetari, duke bertitur, "paj pa qi nanen Shiqere ke të drejtë absolutisht absolutisht, bre presidencia jem, po po ashtu u bëftë." Pra, unë dumbabisti nga mamurrasi, me pak inteligjencë byreku, e kuptove strategjinë e dumbabës me pak vonesë. Hëhëhë, me dt-6 do ta shofin Amerikia dhe Evropia, se kush jemi ne bataliuni i çetnikve petriot të dumbabës së Viçikadolit.

     Lini një Përgjigje