Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

5 Gusht 2022, 12:20Rajoni TEMA

Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër pas situatës së tensionuar në veri të Kosovës.

Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve europiane se Serbia nuk ka frikë nga askush, ndërsa shtoi se Kosova po përfiton nga Ukraina.

“Duke abuzuar me situatën në Ukrainë, shumë u kthyen kundër serbëve, por Serbia nuk është më e njëjta. Shteti jonë nuk është i frikësuar. Ne do ta mbrojmë Serbinë, dhe ne do t’i përgjigjemi histerisë së tyre të gënjeshtrave dhe thirrjeve për paqe”, tha presidenti serb.

8 Komente

 1. K
  Kim Yong

  Mos mor burre se na fute friken...me ngadale bre.

  1. Z
   Zef

   Vucic te lutem me gjith respektin per komshi qe jemi mos fol si milloshi, e pat ne 1999 per dy ore ju pjeken dhe ju bene ferlik NATO Vazhdo merr perfitimet nga putini dhe europa dhe leri pordhet

   1. A
    Accidentally_genius

    Sa te kesh ed karin tone ne krah...do besh qef si lider e do kesh sukses ne politiken e jashtme dhe te brendshme..ctw bejme..fati i keq i shpiptareve ne shqiperi, kosove e rajon..

    1. m
     mandi

     Genius rrot kari eshte hera e pare qe shof...Mandi

     1. A
      Accidentally_genius

      cyc ti mand kari , vazhdo me gojoren te veliaj,, se te shkon minuti kot ketu ,, bole

    2. D
     Doktor Mortja

     Me Taulant Ballen, Edi Ramen e Elizen mund te pushtosh dhe Japonine! Bjeri Vuçiç, veç perpara. Te rrojne shqipet, qe nuk pyesin per asgje e bashkepunojne me ty pa pas aspak turp!

     1. S
      Shkodrani

      Sa here qe e shoh me vjen per te dhj.re por jo nga frika!

      1. G
       Gezimi

       Jam dakort me “Gjeniun per shkak te Aksidentit” ishalla iken Edi dhe te vi Saliu e Iliri te na ndricojne rrugen drejt suksesit.

       Lini një Përgjigje