17 vite martesë dhe 4 fëmijë, gruaja: Burri më tradhtoi me filipinasen

10 Shtator 2023, 17:50Sociale TEMA

17 vite martesë dhe 4 fëmijë, gruaja: Burri më tradhtoi me

Në moshën 17-vjeçare, familja vendosi që Soviana të kurorëzohej në një martesë me mblesëri. Ishte vjehrra e Sovianës ajo që kishte shprehur dëshirën që ajo të njihej me të birin e dy të rinjtë të kishin një marrëdhënie së bashku.

Soviana kujton në “Ka Një Mesazh Për Ty” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan momentin e parë të takimit me bashkëshortin e saj, Mikelin.

Ardit Gjebrea: Kur e pe Mikelin, kur u fejove apo që më përpara?

Soviana: Jo, kur jam fejuar e kam parë Mieklin. Ditën e fejesës. Jam fejuar në Tetor.

Ardit Gjebrea: Nuk e pe më përpara Mikelin?

Soviana: Jo, ditën e fejesës se nuk e njihja. Vërtet ishim në një lagje por nuk e njihja.

34-vjeçarja shpjegon se nga martesa e tyre erdhën në jetë 4 fëmijë. Ëndrra e Sovianës për të vazhduar universitetin u ndërprenë sepse familja kishte nevojë për kujdesin e saj. Mikeli bënte punë të ndryshme derisa i erdhi një ofertë pune për në Filipine që më pas shkaktoi një krisje në martesën dhe familjen e tyre.

Soviana: Shkoi në Filipine në muajin Shkurt 2020, kemi folur 2-3 muaj afërsisht, rregullisht. Pastaj filloi ato telefonatat më rrallë. E kuptova unë që mund të kishte diçka.

Ardit Gjebrea: Me shqiptare apo me filipineze?

Soviana: Me filipineze. Kaluan gati 2 vjet.

Ardit Gjebrea: Po me fëmijët nuk komunikonte? 

Soviana: Jo. Unë gjeja mundësinë gjithmonë që ai të fliste me fëmijët nëpërmjet rrejeteve sociale, mund të fliste 10 ditë maksimumi, pastaj…shkëputej prapë. Kjo ka vazhduar derisa vendosja të ikja në Francë me fëmijët për një të ardhme më të mirë për ata, por sa kam qenë në Vlorë unë e kam pasur vjehrrën dhe vjehrrin gjithmonë afër.

Ardit Gjebrea: Tani ti u divorcove me Mikelin apo jo?

Soviana: Po, u divorcova. Në momentin që unë e mora vesh se ai nuk shikonte fëmijët, nuk na shikonte ne atëherë unë duhet të bëja diçka sepse 4 fëmijë t’i rritësh vetëm nuk është e lehtë./tvklan.al

16 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Mikeli i pabese eshte tourkotsami Rrahimondi.... hahahaha

  1. C
   Cfare nuk mban kjo Toke !

   Hajde mendje hajde .Te leshe kater feimijet per nje pjeshke tjeter ! Nje Zote e din ! Prind leshi Prind trapi ! hajd se ja shefe hajrin me vone Filipines ! Dhe ngelesh ne mese kater rrugeve !

   1. C
    Cfare nuk mban kjo Toke !

    Hajde mendje hajde .Te leshe kater feimijet per nje pjeshke tjeter ! Nje Zote e din ! Prind leshi Prind trapi ! hajd se ja shefe hajrin me vone Filipines ! Dhe ngelesh ne mese kater rrugeve !

    1. C
     Cfare nuk mban kjo Toke !

     Hajde mendje hajde .Te leshe kater feimijet per nje pjeshke tjeter ! Nje Zote e din ! Prind leshi Prind trapi ! hajd se ja shefe hajrin me vone Filipines ! Dhe ngelesh ne mese kater rrugeve !

     1. C
      Cfare nuk mban kjo Toke !

      Hajde mendje hajde .Te leshe kater feimijet per nje pjeshke tjeter ! Nje Zote e din ! Prind leshi Prind trapi ! hajd se ja shefe hajrin me vone Filipines ! Dhe ngelesh ne mese kater rrugeve !

      1. C
       Cfare nuk mban kjo Toke !

       Hajde mendje hajde .Te leshe kater feimijet per nje pjeshke tjeter ! Nje Zote e din ! Prind leshi Prind trapi ! hajd se ja shefe hajrin me vone Filipines ! Dhe ngelesh ne mese kater rrugeve !

       1. s
        saimir

        E kane te ngushte ato filipinaset, te terheq pjeshke e tyre.

        1. P
         Pensjonisti

         Haletë një lloj janë një erë kanë erë shurrë vijnë

         1. L
          Lili

          Pse merzitesh moj gru, filipinet jane me te nxehta se shqiptaret; nuk lihet burri per nji te qime.

          1. N
           Nje tjeter shtetas kanadez

           Çfare interesi kane per publikun keto lloj emisionesh? Çfare perfitohet? Shikon vetem gra qe grinden me burrat, vellezer qe grinden ndermjet tyre, etj. etj. Cili eshte qellimi i ketij lloj emisioni? Perveç nje lloj perfitimi komercial nga ana e rrjetit televiziv (nuk po e perdor fjalen -tregtar), s'ka asgje qe lidhet me moralin ose psikologjine e nje mase te caktuar njerezish. Eshte kohe e humbur qe te shihen keto lloj emisionesh. Me duket çudi se si personazhe qe kane nje fare reputacioni ne boten e emisioneve ne Shqiperi merren me keto lloje emisionesh

           1. A
            Agim

            Ktu tpakten pajtohen a kerkojne falje dhe robi i merr ca emocione. Po ti mir e ke se me mir me pa Luanen, se ajo ka vlera sot.

            1. K
             Koli

             Vlera leshi transmetojne te dy. Njeri drejtuar nga Bana King Ardit manjaku, tjetri nga nje trushkulur e botoksume. I pari tallet me fatkeqesite e te tjereve dhe nuk e di cfare u premton qe dalin ne tv te shkretet. Ai kazani tjeter , se turp ta quash emision, s'ka nevoje per koment. Si perfundim, me mire shikoni nje dokumentar a film ne youtube sesa beni koken corbe me banalitete.

           2. K
            Koha eshte flori

            Per mua eshte nje emision pa pike vlere. Nuk e kam pare si emision asnjere te vetme. Prefetoj te lexoj nje roman se sa te kaloj komentet me lloqe. Per mua kohe e harxhuar kot.

            1. Z
             Zeqa

             Sa leke i do?! Pikes i re!

            2. Y
             Yp xhixhi yp xhixhi

             Keto i thote kjo zonja po duhet pyetur edhe zoteria se mbase ja drodhi kjo e para edhe ai murgu nga e keqja mund te kete shkuar tek Filipinasja .

             1. B
              Bardi

              Akoma nuk kuptojn qe hesapet e shtepi po i nxorre ne pazar,je bere per tu tallur.Emisjon qe pervec negatives as dhe nje pozitive nuk injekton.Thashe themxhinjeve i pelqejn?

              Lini një Përgjigje