“Bomba uji” mbi Shkodër/ Sinoptikani grek Arnautoglu parashikon stuhi dhe përmbytje të shtunën

16 Shtator 2022, 16:00Sociale TEMA

 “Bomba uji” mbi Shkodër/ Sinoptikani grek Arnautoglu parashikon

“Zonat në perëndim të Gadishullit të Ballkanit pritet të pranojnë shumë reshje shiu, veçanërisht disa qytete e fshatra në Mal të Zi dhe në Shqipëri, nuk përjashtohet që të përballen me probleme për shkak të këtyre reshjeve të dendura në 24 deri në 48 orët e ardhshme”, tha Sakis Arnaoutoglou, sinoptikan ERT.

I pyetur nga TCH ai ka shpjeguar përsëri se në epiqendër të kësaj vale disa orëshe të motit të keq do të jenë përsëri ato zona që u prekën edhe javën e kaluar  dhe se reshjet e dendura të shiut do të regjistrohen përsëri në Shkodër,  Kukës, Lezhë  e zona të tjera veriore dhe veriperëndimore në kufi me Malin e Zi  ku mund të shkaktojnë edhe njëherë përmbytje.

 “Shikoni këtu edhe nuancat më të errëta në rajonet e Ballkanit Perëndimor nga Shqipëria në Mal të Zi, nuk përjashtohet që siç ju thashë në fillim, fenomenet kohore të kenë një karakter intensiv dhe të krijojnë probleme atje, nga e premtja në mëngjes deri në mesditën e  së shtunës”, tha ai.

Arnaoutoglou që ka parashikuar me saktësi shumë herë përmbytjet në Shqipëri, dhe me një rreth të madh ndjekësish shqiptarë edhe ne llogaritë e tij në mediat sociale, thekson se  shirat do të shoqërohen me stuhi dhe vetëtima ,ndërsa do të ketë ulje të temperaturës. Moti sipas tij do të bëhet shumë i paqëndrueshëm edhe në pjesën tjetër të Shqipërisë , kryesisht pas mesditës së të shtunës me shira, por edhe stuhi lokale të fuqishme. Përmirësim do të kemi të dielën dhe të hënën, por nuk përjashtohet që të martën e ardhshme, në 20 shtator të regjistrohen sërish në disa orë të ditës shira dhe stuhi lokale.

8 Komente

 1. j
  janulatos kolotrypidas

  Arnautoglou, Karadzaferis, xxxxxIS, xxxxxxQIS………. Helene safi !

   1. S
    Sala

    Të shkapërdheftë kina,mongolia dhe kongua bashkë kolotripidhën tënde në emër të janullatosit bastard dreqi që duke mos ditur origjinën tënde shfryn për të tjerë.....sado të shash t'i kam kthyer të sharat njeqindfish!!!

    1. d
     demokrati

     Edhe grek, edhe bir arnauti ne turqisht.Ja pse Gadishulli Illyrik duhet te kete paqe, pasi edhe ne nje lufte greko turke, raca shqiptare vritet.te mbyllesh javen me parashikimun e greko, turko, shqiptarit per Shi eshte vertet…. Bekim nga Perendia

     1. H
      Hahahahaha

      Hahahaha....arnaut-oglu ....kto jane helene e bordellos.....nje pic derr turko-shqiptare...ju shkerdhefsha helenizmin o plera...

      1. a
       albanez kokcepsh

       Helenizmi eshte Kulture dhe Ndergjegje, o Loqe katundar, qe nuk kupton as permbajtjen e termave.

      2. E
       Erdogan

       Eshte bela kur nuk e kupton qe je Idiot,Term ky Greko-Ilyre zoti me comentin e pare. Idhiotis ne Greqine e Lashte nenkuptonte nje "Njeri" qe shikonte Vetem Interesin Personal. Karaxhaferi apo Arnautoglu kane Kombesi Greke dhe Urrejne Tur-qine. Kurse Arnautet si puna tuaj duan ate qe i ka shkerdhyer 500 vjet. Kjo eshte diferenca. Nuk e kupton ty qe po "Ofendon" perfaqesuesin e nje Feje te atyre qe mbajten me sacrifice dhe persecutim 500 vjecare. Ajo Fe eshte e Jeorgios Kastriotis perpara se te pagezohej Katolike per "aresye strategice". Keshtu thote "historiani" i famshem Xhufi. E kupton ty Kopil jo vetem i Osmaneve?

       Lini një Përgjigje