Daily Mail: Shqiptari që përdhunoi nxënësen dhe gënjeu se është kosovar për të fituar azil, nuk e humbet shtetësinë britanike

2 Prill 2024, 09:22Sociale TEMA
Daily Mail: Shqiptari që përdhunoi nxënësen dhe gënjeu

Një shqiptar i dënuar për përdhunimin e një nxënëseje në Britaninë e Madhe duket se nuk do ta humbasë nënshetësinë, të cilën e kishte përfituar duke gënjyer se ishte shtetas i Kosovës.

Daily Mail raporton se 52-vjeçari Gjin Gjergji, i cili mbërriti në Britaninë e Madhe në vitin 2000 duke u paraqitur si shtetas i Kosovës që po i shpëtonte luftës, nuk do ta humbasë shtetësinë pavarësisht apelit të 'Home Office '.

Me shpresën për ta dëbuar pas dënimit me burg për 6 vite, një tribunal për emigrantët konkludoi se do të ishte 'e padrejtë' t'i hiqej pasaporta britanike Gjergjit, pavarësisht zbulimit se kishte mashtruar kur aplikoi për azil.

I konfrontuar nga gazetarët e Daily Mail, shqiptari nuk kurseu ironitë.

''Jam mirë, nuk kam asnjë shqetësim këtu. Erdha në Mbretërinë e Bashkuar sepse doja një jetë më të mirë dhe e gjeta. Më pëlqen këtu", tha ai.

Gjergji tha se besonte se ka të drejtë të qëndrojë në Britani, sepse ai ka një familje këtu dhe vendlindja e tij Shqipëria është shumë e rrezikshme.

"Ka shumë njerëz të këqij atje", shtoi ai.

9 Komente

 1. a
  armand

  "Ka shume njerez te keqij atje" NO KOMENT. HIQINI SHTETESINE SHQIPTARE..

  1. R
   Ramut bolja

   Ky duhet te jet humor,ska mundesi qe gjykatesi anglez te jet kaq rrot kari

   1. k
    kot fare

    po ka te drejte ketu ska vend per perdhunuesit...aty rri plehre

    1. L
     Latif Dreqi

     Vertet qe ka shume te keqinj ketu. Sa te kete Sali Ram Berisha dhe Agron Gjekmarkaj, Mul Noket, Albana Vokshet, Asllan Dongjanet, Qim Peket, Edi Paloket do te kene parajsen ne kete vend.

     1. Z
      Zef

      Mjere familja qe te paska, se ne shqiperi si pedofil s‘ke çfare kerkon me.

      1. N
       Nje Zote e din !

       Pse e keni nxjere nga Burgu kete kriminel ! Ky nuk duhet te jete i lire..

       1. N
        Nje Zote e din !

        Pse e keni nxjere nga Burgu kete kriminel ! Ky nuk duhet te jete i lire..

        1. N
         Nje Zote e din !

         Pse e keni nxjere nga Burgu kete kriminel ! Ky nuk duhet te jete i lire..

         1. f
          feliks

          a loku loku, o race bastarde, kudo ku shkelin keta shpellare edhe bari nuk mbin me, mjerre anglia me keta shpellare. 6 vjet per kete perdhunues, eshte tallje.

          Lini një Përgjigje