VIDEO/ Punimet në kantierin e portit të ri turistik në Durrës, Rama: Plazhi i ri ofron një vendpushim cilësor dhe largon ndotjen nga zona

1 Prill 2024, 09:10Sociale TEMA
VIDEO/ Punimet në kantierin e portit të ri turistik në

Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka ndarë pamje nga kantieri i Portit të Ri turistik në Durrës.

Sipas kryeministër nga këto punime po merr formë plazhi i ri i cili do mundësojë hapësira për vendpushim cilësor, po ashtu do i japë fund edhe zonës së ndotur nga aktivitetet tregtare.

“Mirëmëngjesi dhe me kantierin e Portit të Ri Turistik në Durrës, ku po merr formë plazhi i ri që jo vetëm do të ofrojë një tjetër hapësirë jete si vendpushim cilësor, me njësitë e shërbimit, hotelet, apartamentet dhe aksesin 24/7 për turistët e huaj e për vizitorët nga Shqipëria, po edhe do të shërojë një gangrenë të rëndë mjedisore në atë zonë të ndotur nga aktiviteti tregtar pa asnjë standard mjedisor prej shumë dekadash, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

 

14 Komente

 1. E
  ERTV

  Me portin e ri tregtar (në pozicionin dhe vendin e papërshtatshëm gjeografik) çfarë po bëhet o artist ?? Mqs këtë pasuri e morrën falas "investitorët" (se mos tërhiqen dhe ata e na dalin të tjerë emra në fund).

  1. F
   Flori

   Lesh me qime, kto do behen kur tmos jemi gjall ne Dhe do ti gzojn pakistanezet afrikanet qe do vijn refugjat, kam qen kalama 5 vjec kur erdhi demokracia dhe te gjith na shifnin si brezi qe do e gezojm shqiperin, jo qe nuk e gezuam por humbem ditet me te bukura te jetes ton duke u perballur me strese gjykatesish te korruptuar, mjeksi kasapesh dhe mbi te gjjtha eksperimente me ushqime qe na mbushen spitalet me 50 vjecar me lloj lloj kancerash! Postimi i bukur ky i 1 prillit tamam per te respektuar diten e politikaneve! Flori

   1. D
    Dik Man Jaku

    Ore po keta kane shtuar ne det ca plazhi thote ky i gjati?Ne i dhame leje ndertimi per kalaten lindore apo qe ta ngushtojne plazhin e durresit deri ne apollonia?

    1. H
     Humoristi

     Po portit turistik me investim prej 5miljard dollare ne Spille - Qerret si i kane shkuar punimet o shoku sulltanpikor!?

     1. G
      G

      Ky fare kryeveziri eshte i bezdishem deri ne neveri:Vendi i shkretuar nga arratisjet dhe korrupsioni dhe ky si nje i lajthitur i fiksuar,vazhdon te kakarise vec ”sukses”.Tall bythen me turmen dele.

      1. Azio

       Ore cjane keta njerez qe shkruajne keto komente me gjuhen e urrejtjes nda Kryeministrit. Pse more te shkrete ju nuk ju pelqen gjeja e bukur qe po ndertohet ne plazh? Keto ndertime I rrisin respektin vendit tone. Cfare po them dhe une. Keta nuk njohin asgje moderne, pervec injorances qe I ka mberthyer dhe po I merr frymen. Hapni more syte shikoni qe both po even perpare, keshtu ju ndriconi pak trurin qe ecni krah perparimit.Mos qendroni poshte dritares se doktor Adhamudhit. Merrni frame lirisht dhe mushkerite do t'ju pastrohen ngs myku me te cilin ju infekton Sali Karaxhici,kopili serb.

       1. Z
        Ziu

        Une nuk di nje qytet bregdetar ne Europe qe nuk ka portin tregtar bashke me ate turistik...kudo...me thoni nje qe nuk e ka...prishim shpi e bejme kasolle....

        1. R
         Realisti

         Gjërat duhet të ndryshojnë. Shqipëria ka nevojë për investime të mëdha. Jo të gjithë e kuptojnë rëndësinë e kohës

         1. D
          Dita

          Investime te medha jane hekurudhat fabrikat rritja e pensioneve o militant jo prish nje port dhe. Nderto nje tjeter o taleban

          1. D
           Dita

           Investime te medha jane hekurudhat fabrikat rritja e pensioneve o militant jo prish nje port dhe. Nderto nje tjeter o taleban

          2. B
           BNC

           Durresi si Gaza. Peme zero, beton total, uji I detit nevojtore. Mungojne raketat qe nisen nga currilistani per te goditur Barin

           Lini një Përgjigje