Rama uron besimtarët: Për shumë vjet me zemër të mirë Pashkët

31 Mars 2024, 09:04Sociale TEMA
Rama uron besimtarët: Për shumë vjet me zemër të

Besimtarët katolikë anë e mbanë botës kremtojnë të dielën festën e Pashkës, ndërsa luten për paqe, shëndet dhe mbarësi në familjet e tyre.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, me një postim në “Facebook”, ka uruar besimtarët për festën e shenjtë, e cila simbolizon ringjalljen e Jezu Krishtit.

“Mirëmëngjes me një urim të veçantë, për shumë vjet me zemër të mirë Pashkët”, shkruan Rama.

 

Lini një Përgjigje