Akademia e "Manchester City", qeveria jep 90 milionë lekë të tjera, në prill nisin punimet

30 Mars 2024, 16:10Sociale TEMA

Akademia e "Manchester City", qeveria jep 90 milionë lekë

Qeveria ka vendosur që të jepen 90 milionë lekë të tjera për akademinë e futbollit “Durrah City” që do hapet nga klubi anglez i futbollit i Manchester City-t.

Vendimi është publikuar në Fletoren Zyrtare. Më herët, për akademinë që ka për qëllim edukimin e talenteve dhe formësimin e tyre për të ardhmen, qeveria kishte dhënë 20 milionë lekë.

Marrëveshja mes Qeverisë së Shqipërisë dhe klubit të futbollit “Manchester City” u firmos gushtin e vitit të shkuar.

Në prill pritet të nisin punimet për ndërtimin e akademisë.

2 Komente

 1. F
  Futi ne b... klubin, ti je masakra e vendit

  Wtfcking se del ne media sociale. Plehre ke shkaterruar pronen publike dhe private me ate firmen tate qe jep leje. Nuk je ngop qe ne vitin 2000 duke vjedhur, i vjedh dhe Zoti te con djalin madh per spital, ato biznesemenet te kullat liqeni derdhen mijera miliona te shpetonte jeten djalin, ti ne kembim dhe leje per ato kulla te felliqura, te jetosh aty te hyn i ftohti ne palce (kollone, xham, vetrate gips) dhe prishe vendin. Mallkimi te ben mos te gezosh parane e vjedhur, te ka shtremberuar Zoti nga hieria diskale, per disa vite ti shtremberohesh dhe me karroce te ecesh. Si Sali do perfundosh ne dritare do jesh, nga hetimet. Java e krimit te korrupsionit edhe sot dolen miliarda lek me Ndrageten keni bashkepunuar. E tmerrshme Veliaj vjedh taksat vendore duke masakruar qytetare e biznese, kush nuk paguan bllokon llogarite me drejtorin korruptiv Arli Naska si dhe kjo gruaja Mektrin Motors (Sako hajdute ne foto me Ramen edhe Bora Muzaqi shoqja e thjeshtres Rames)

  1. P
   Patriot

   Kur do ti ndaloi ose kushe do te ja ndaloi ketije keto budallalleqe?Keto shperdorime te lekeve nga taksat e popullit. Ajademia eshte private, lekej duhet ti gjeje privati. E shumta qe mund te beje shteti eshte te jape kredi te buta. Edhe Kim young i Korese nuk i shperdane leket simbase qefit te tije

   Lini një Përgjigje