Një mentalitet e taksa të ulëta, italiani që la Italinë për të jetuar në Kukës

31 Mars 2024, 17:44Sociale TEMA
Një mentalitet e taksa të ulëta, italiani që la Italinë

Fakti që shumë shtetas italianë kanë ardhur dhe kanë zgjedhur Shqipërinë për të jetuar së bashku me familjet e tyre, nuk është më një gjë e re.

Një prej tyre, kamera e A2 CNN e ka takuar në qytetin e Kukësit, teksa shijonte bukuritë e Veriut të vendit. Angelo Pina, prej 3 vitesh ka ardhur me familjen në vendin tonë, ku ka hapur edhe një biznes.

Ai tregon për A2 CNN, se si e mori vendimin për t’u transferuar në Shqipëri, çfarë e tërhoqi dhe si ndihet ai dhe familja e tij, pas tre vitesh që jetojnë këtu.

Përveç lehtësirave për biznes dhe jetesë, Angelo ka zbuluar edhe bukuritë e vendit, të cilat i cilëson si mjaft të bukura dhe natyrale.

Ai ka një mesazh edhe për shqiptarët por edhe për bashkëkombësit e tij apo turistë të tjerë që nuk e kanë vizituar më parë Shqipërinë.

 

1 Komente

  1. T
    Tan

    Ne 60 milion Italian ka dhe me Probleme...

    Lini një Përgjigje