FOTOT/ Rama: Hapet segmenti i ri rrugor që lidh rrugën kombëtare Fushë Krujë - Kamëz me Rinasin

12 Shtator 2023, 09:41Sociale TEMA

FOTOT/ Rama: Hapet segmenti i ri rrugor që lidh rrugën kombëtare

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të marte ka dhënë lajhmin e hapjes së rrugës kombëtare që lidh Fushë Krujë – Kamëz me Rinasin.

Rama përmes një postimi në Facebook shkruan se kjo rrugë do i japë tjetër akses lëvizjes së mjeteve në drejtim të aeroportit “Nënë Tereza”. 

“Hapet segmenti i ri rrugor që lidh rrugën kombëtare Fushë Krujë – Kamëz me Rinasin, duke i dhënë një akses të ri mjeteve pranë Aeroportit “Nënë Tereza”


Kjo rrugë e re përfshin edhe urën e Tapizës

#VetëmPërpara”, shkruan Rama.

 

16 Komente

 1. D
  Dardan

  Hekurudha Rirane-Durres kur?!

  1. R
   Raimond Vlonjati

   Po edhe kete rruge kaq te shkurter dhe te domisdoshme e ke bere te ngushte o Rama hajduti. Bo ca rrac e poshter ky bastard i qelbur!! Po kete rruge ta kishe bere me 4 kalime o i biri kuckes se nga aeroporti vijne politikane te huaj dhe do bente njefare pershtypje te mire . Nuk permbahet hajduti Kryeminister , vjedh ne cdo gje , absolutisht ne cdo gje.

  2. J
   Joni

   Dalengadale e gjithe infrastruktura rrugore ne vend po permiresohet me kushte shume te mira

   1. L
    Luan

    Ja keto jane pune konkrete qe sjellin lehtesim tek ne

    1. B
     Bujar Kanapari

     Nderto rrugen Kavaje - Kanaparaj - Matere - Peze - Tirane 25 km. Kavaja, Qark me Tiranen, por per te shkuar ne Tirane, duhet te kalojme ne Durres. Tani, edhe Rrogozhina po behet me rruge drejt kryeqytetit nepermjet

     1. B
      Bujar Kanapari

      Koridori Kashar - Lekaj - Rrogozhine, nuk i sherben Qytetit Kavajes, as plazhit Golemit apo Malit Robit, as Tiranes per te frekuentuar keto plazhe, kalon tangent per Kavaje. Ky koridor i sherben Rrogozhines dhe gjithe Jugut te Shqiperise dhe kjo eshte gje e mire, por mos harrojme se ky koridor do jete me pagese. Tirana dhe Kavaja kane nevoje per nje rruge tyre, tani e projektuar prej shume vitesh, vetem 25 km, qe kalon mjaft shkurt neper Kanaparaj dhe ne Peze bashkohet me aksin Kashar - Lekaj/ Per mua, kjo rruge duhet te ishte ndertuar qe ne vitin 2000.

      1. F
       Flori

       Nje investim i mrekullueshme ne krahasim ne cfare gjendje te keqe ka qene kjo rruge bravo????

       1. D
        Dionis

        Me qeverin Rama vetem perpara me keto investime te pafundme????

        1. K
         Klea

         Rruget ndikojne ne zhvillimin e turizmit

         1. B
          Bona

          Vemendjen me te madhe te qeverise Rama e ka marre dhe infrastruktura rrugore

          1. F
           Flori

           Nje tjeter premtim i mbajtur nga qeveria

           1. I
            Ina

            Kjo rruge do te sjell lehtesim te trafikut sidomos gjate sezonit te veres

            1. L
             Lela

             Rruge te cilat na e lehtesojne edhe me shume levizjen me makina

             1. M
              Messerschmitt

              merre me leng se mishi u mbarua ....vetem rruge nuk mund ti quash....

              1. A
               Ali senjefi

               Bravo te qofte po kalo ndonjeherë nga Lezha lagje gurra se jan rruget cop cop rrug traktori njelloj i pagujm taksat si ato qe kam autostradën ktu asnje mas nuk ka marr kush tre her po thon i kan har frontet rrugen se rregullon askush qe mos te prishen avllijat e kan zen rrugen me avllijat asnje kryetar bashkie nuk ka marr masa kurr te lutem kur tjesh i lirë verifikoje vet kryetarit e bashkisë ktu ne lezh jan veq me henger rufshate me len njerzit me ba qa te duan me zaptu malet tok shtet me ngaterru njerzit

               Lini një Përgjigje