Përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, ja çfarë dekaroi Arjan Tase në sallën e gjyqit

5 Gusht 2022, 13:38Kronika TEMA

Përplasi për vdekje 7-vjeçaren në Himarë, ja

Ish-polici Arjan Tase që aksidentoi për vdekje 7-vjeçaren në plazhin e Potamit u la në burg nga Gjykata e Vlorës.

Në seancë Tase ka pranuar krimin dhe ka deklarurar se nuk do ta ankimojë, teksa i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe i ka kërkuar falje.

Mësohet se Tase ka kërkuar edhe falje ndaj Policisë së Shtetit për veprimin e tij, që solli vdekjen e të miturës.

4 Komente

 1. E
  Emigranti Rimini

  Ne nga soji juaj lam vendin e ikem o moter qire se ai vend nuk behet duhet denimi me vdekje o shtet muti lereni europen kafshet nuk kan vend ne Europ

  1. g
   goni

   o" Emigranti Rimini "dukesh qe ke ngel duke lare halet ne Rimini , Evropen dhe Ameriken i njohim me mire se ty dhe ka krime e kriminele pa fund , ky ishte nje axident i dhimbshem ku djali tregoi nje papjekuri te pa falshme , por eshte nje djale nga nje familje e shkelqyer dhe djale i shkolluar ai per gabimin e madh qe beri do e paguaj ai dhe vujtjet e familjes se tij. Eshte te mos ndiqen nga mbrapa vajtimet e dy kukuvajkave Berishes e Metes se njerzit qe kane vrare ata vetem per tu pasuruar nuk kane asnje lidhe me kete aksident te tmerrshem qe ka ndodhur.

   1. A
    Atdheu

    Emigranti Rimini nga menyra se si komenton aty qendro ne Rimini dhe mos u kthe. Njerese si puna jote nuk na duhen. Dhe nje keshill meso te komentosh. Injorant. Ai e beri ate gabim, nga budallalleku, nga pakujdesia ndoshta sepse asnje nga ata qe levizin me skafe se kane idene se sa ne rrezik e vene jeten e tjetrit kur afrohen bregdetit. Por nuk mund te thuash qe e beri me dashje.

    1. f
     fieraku

     O Memedhe pse nuk thua qe e beri nga pordhet por nga budallalleku,I jane errur syte nga parate qe ka fituar me thase ne Himare ne menyre te paligjshme dhe erdhi serisht aty per te treguar qe me rruani carin ju ja ku jam boos mbi bosat

     Lini një Përgjigje