Prostitucion në qendrën e masazheve në Tiranë: Arrestohen tre "masazhatore", shpallet në kërkim pronari

5 Gusht 2022, 09:56Kronika TEMA

Prostitucion në qendrën e masazheve në Tiranë: Arrestohen

Policia e Tiranës ka zbuluar një tjetër qendër masazhi që përdorej për prostitucion në Astir. Tre shtetase janë arrestuar, 4 janë vënë nën hetim, ndëra pronari i qendrës së masazheve është shpallur në kërkim.

Sipas njoftimit të policisë, në kuadër të operacionit “Location” u bë arrestimi në flagrancë i shtetaseve M. H., 27 vjeç dhe B. K., 23 vjeçe, të dyja banuese në Tiranë, menaxhere në një qendër masazhesh, për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe “Moskallëzimi i krimit”; S. S., 22 vjeçe, banuese në Tiranë, punonjëse në qendrën e masazheve, për veprën penale “Prostitucioni”.

Gjithashtu, u proceduan penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Prostitucioni”, shtetasit: Z. A., 30 vjeçe, Xh. Sh., 21 vjeçe dhe A. K., 26 vjeçe, të trija banuese në Tiranë, punonjëse në qendrën e masazheve; R. M., 37 vjeç, banues në Maqedoni, klient në qendrën e masazheve.

Gjithashtu, në vijim të veprimeve, u shpall në kërkim shtetasi M. M., 47 vjeç, pronari i qendrës së masazheve, për veprat penale “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

Shtetaset M. H. dhe B. K. menaxhonin qendrën e masazheve në pronësi të shtetasit M. M., në rrugën “Teodor Keko”, në të cilën ishin të punësuara shtetaset S. S., Z. A., Xh. Sh. dhe A. K.

Përvec aktivitetit të regjistruar si qendër masazhesh, në këtë ambient, nga 2 menaxheret dhe 4 punonjëset (masazhatore), ushtrohej edhe aktiviteti i kundërligjshëm i prostitucionit, i organizuar nga pronari i kësaj qendre.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

9 Komente

 1. A
  Altini

  Policia ne vend qe te merret me krimin qe po ben kerdine, merret me qendren e Masazheve. O zot???!!!

  1. G
   Gogoli

   Merret dhe me këto. Apo mos je ti pronari I karmasazhit?

   1. t
    tarras bulba

    O gledis ik dhe bej ndonje pune, paj zotin mor burr.

  2. P
   Popull qejfli

   E moret vesh tani se me cfare merret policia? Me masazhe me “happy ending”. Heronj, jo shaka.

   1. 1
    19

    Shtet kurv polici e pa afte ska cu ben atyre me zinxhira floriri ne qaf .po meret me kto vigelsira qe di prishin pune asnje njeriu .kushdo shkon seshte me detyrim .kan nevoje njerzit dhe per kto shpi .se duan te shfryhen .po ku kuptoni ju mor pederastet e mutit .ju sqini dot grate tuja prandaj i mbyllni kto se ju duken pa interes .ngaqe sju punon kari mor derra .

    1. X
     XHA Jaho

     Kam qysh prej dhjete vjetesh qe shkruaj te njetat verejtje tek Tema persa i perket kesaj udheheqje te Edi Rames (sepse perpara 2013 nuk kisha iluzione): C'te keqe k qe egzistojne vende masazhi apo qierje apo dhe prostitucio ni ?. C'fare demi i bone shoqerise keto dy vajzat qe ne vend te masazhit bojne edhe pak me shume kenaqesi per te dy palet ? Nqs vazhdoni keshtu,,,, mireserdhet ne Afganistan i dshur zoti Rama. Ju legalizoni bashjetesen midis dy homoseksualeve apo lezbieneve por jo prostitucionin !!!!7Sa TURP !

     1. M
      Mira

      Policia nuk ka pune te terrorizoje Qendrat e Masazheve fizike dhe erotike, pasi kjo nuk ndodh ne asnje vend te qyteteruar te botes ku pretendojme se duam te antaresohemi.

     2. A
      Alikargarraveshi

      Lereni popullin te qihet or idiotēr...por vetëm me deshirë kuptohet. Keni punë të tjera më të rendesishme per te bere..

      1. b
       bashkimi

       tamom na rrujten trapin, duhet me hap parti te re qe eshte me e lejueshme me ligjet qe do populli jo ca i do suma nje politikani ose nje tjeter ne nje moment te caktuar, vete kane nga 10 dashnore qe i mbajne me leke, te tjeret te vuajne se se kshu i do luli qeverise

      Lini një Përgjigje