Rama ndan lajmin e mirë: Mbi 8 mijë gra kryefamiljare do të përfitojnë nga mbrojtja sociale

19 Nëntor 2023, 13:05Sociale TEMA

Rama ndan lajmin e mirë: Mbi 8 mijë gra kryefamiljare do të

Kryeministri Edi Rama ka ndarë këtë të dielë në profilin e tij në Facebook një lajm të mirë.

Ai ka njoftuar se mbi 8.000 gra kryefamiljare me tre apo më shumë fëmijë do të përfitojnë nga programet e mbrojtjes sociale.

“Mbi 8.000 gra kryefamiljare me tre apo më shumë fëmijë të moshës deri në 18 vjeç do të përfitojnë nga programet e mbrojtjes sociale”, ka shkruar Rama.

 

15 Komente

 1. G
  Gjkv

  Ky është lajm jo i keq, sigurisht është pozitive që të jemi një shoqëri solidare dhe të jemi një qeverivqë është e gatshme dhe në gjëndje të ndihmojë shtresat nënevojë. Nuk jam i sigurtë se mund ta quajmë lajm të mirë, nga ana tjetër, faktin që 8,000 gra më shumë plotësojnë kriterin e varfërisë dhe i shtohen ushtrisë së shtresave në nevojë. Urim për të ardhmen; dëgjofshim se 8,000 gra dalin nga varfëria, nuk kanë më nevojë për ndihma, punësohen etc.

  1. P
   Prishtinë

   Ramoviqotaqis vazhdon me Open Ballkan. Poshtersia e ketij qeni grekoshkja nuk ka fund. Para dy ditesh me nje videonesazh qe ia dergoj Vućićit, Ramović pershendeti vazhdimin e Open Ballkan. Nderkaq qeni Ramović genjeu BEne dheshqiptaret se eshte shuar Open Ballkan dhe se gjoja ai-Ramovć tash eshte per Procesin e Berlinit.

   1. T
    Turpi eshte pak...

    Prishtine, mbaji syte nga Beogradi se andej ushqehesh. Ne luften e dyte boterore syte nga Hitleri, tani nga Beogradi. S'u bete njerez shqiptare ju dhe s'keni per tu bere kurre, se akademiku juaj Nexhmedin Spahiu thote qe jeni komb tjeter; si duket ka gjete faren e tij si fara e sali berishes qe eshte e Karaxhiçit. Te me fali Prishtina e vertete !

   2. L
    Luani .

    Pensionet , o kapidan . Rritje, jo vetem indeksim.

    1. S
     Shkelqim kaja

     Moshtroj delet e uritura dhe ne varr ti do te te hedhin mut o i ndyre.

    2. f
     fcb

     O bos ke mbi 15 mije gra te tjera qe megjithese po mbushet 4 vjet nga Termeti i Nendorit do i zere Viti i Ri neper cadra se Ben Tigri leket e Termetit i boni rrush e kumlla neper Kazinote e Ishujve Greke dhe diferenca neper tuba Aspirimi .Mire kte por i hoqe dhe Bonusin e Qerase .Turp

     1. L
      Ledixho

      Shum e vërtet po bëhen plot 8 muaj pa bonusin e qeras, plus dhe shpiat akoma sdihet kur do përfundojnë se rregulluari ( të tërmetit ).

     2. T
      TIRANA

      Prishtina mos ja qaj hallin kalorsit qe i varen kembet se eshte mbi kale , po qaj hallin atyre qe jane poshte kalit qe shohin veten aletet e kalit , ai i ka ne terezi punet po populli...

      1. D
       Durres

       Rama PSE nuk jep strehim per kryefamiljaret

       1. P
        Pensionisti

        Po per pensinostet e vetmuar me pension minimal cfar ke menduar kur eshte vetem nje?

        1. t
         toni mavrija

         PO CJANE KETO LAJME , PO NDODH CDO JAVE QE RAMA NA JEP LAJME TE MIRA POR MIRQENIJA PO SHKONE KEQ E ME KEQ PER 80 PERQIND TE POPULLIT. VETM PER HAJDUTET E MATRAPAZET E ADMINISTRATES SITUATA PERMIRSOHET VAZHDIMISHT.

         1. t
          toni mavrija

          PO CJANE KETO LAJME , PO NDODH CDO JAVE QE RAMA NA JEP LAJME TE MIRA POR MIRQENIJA PO SHKONE KEQ E ME KEQ PER 80 PERQIND TE POPULLIT. VETM PER HAJDUTET E MATRAPAZET E ADMINISTRATES SITUATA PERMIRSOHET VAZHDIMISHT.

          1. D
           Davidi

           Njeri i shpifur. Votaxhì i pështirë.

           1. K
            Kamza

            Te qifsha lajmin o hajduta nuk dini ku keni fut leket tallni karin me popllin pederasta

             Lini një Përgjigje