Buxheti 2024, Rama: Garanton përfundimin e 30 shkollave të reja dhe hapjen e kantiereve të tjera

18 Nëntor 2023, 10:30Sociale TEMA

Buxheti 2024, Rama: Garanton përfundimin e 30 shkollave të reja dhe

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit 2024, do të garantojë përfundimin e 30 shkollave të reja, si dhe nisjen e punimeve për shkolla të tjera.


“Buxheti 2024, garanton përfundimin e 30 shkollave të reja dhe hapjen e kantiereve të reja”- shkruan Rama në facebook.

Më herët, kreu i ekzekutivit ka bërë me dije se buxheti i vitit 2024, parashikon rritje të rrogave për mësuesit, infermierët si dhe indeksim të pensioneve për 717 mijë pensionistë.

Të hënën pritet të mbahet seanca maratonë për miratimin e buxhetit 2024. 

7 Komente

 1. X
  Xyz

  Kujt i duhen ato shkollat kur kemi gjithnje e me pake nxenes?

  1. ?
   ??

   Edhe Xhamia, a po e ke plotusë numrin që të ka dhënë Erdogani..

   1. U
    Ustai

    E vete buxhetin llac e tulla o edi.shif pensjonistet se keni hy ne gjynah

    1. K
     Kalec Dega

     Rama mendon per afrikanet dhe arabet neser....lol = besoj do ti ndertoj ne Kukes dhe Has pasi kerkesa eshte shume e madhe... po me pare, do ndertoj nje MUT te madh per bagetine shqiptare....

     1. P
      Pensionist, optimist .

      Zotinkryminister . Te lutemi na i ço pensionet 300 mij lek . Eshte goxha ndihme per ilaçet . Vetem kokra qe jam tuj marr per hollimin e gjakut ELEQUIS eshte 3 mije lek te vjetra ne dite .Po ti shtosh edhe te tjerat shkojne 5 mije. Te pakten per ilaqet, se ushqim s’na ben mire te hame shume . Ke bere per ne dhe e dime veshtiresine . Shendet te uroj dhe te jesh trim .

      1. T
       Tirana

       Vuajne pensioneret nen sundimin e hajduteve plaqkites te Tiranes zyrtare. Ne Shqiperi penzioneret e pervuajtur, kurse politikanet villa e makina luksoze. Sa harxhove vetem me fluturime me Air Albania o Ramović?!

       1. P
        Popull

        E ke mendje te besh investime te pa nevojeshme.Duhet pare me para cilrsia e mesim dhenjes,mjetet mesimore ,ngrohja e shkollave.Kush du futet ne ato shkolla kur vendi eshte boshatisur.Shiko nivelin e jeteses popullit si e ke !

        Lini një Përgjigje