“Rritje e eksporteve bujqësore”, Rama: Mbi 19 mijë fermerë janë pajisur me kartën e naftës

6 Qershor 2023, 09:06Sociale TEMA

“Rritje e eksporteve bujqësore”, Rama: Mbi 19 mijë

Kryeministri, Edi Rama bën me dije se ndërkohë që ka rritje të eksporteve bujqësore, deri më tani 19,412 fermerë janë pajisur me kartën e naftës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Kryeministri Rama thotë se fermerët me kartën e naftës janë pajisur me një sasi prej 4,138,198 litrash, për kryerjen e punimeve të mekanizuara në bujqësi.


“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se ndërkohë që kemi rritje të mëtejshme të eksporteve bujqësore, deri tani 19,412 fermerë janë pajisur me kartën e naftës baraz me një sasi prej 4,138,198 litrash, për kryerjen e punimeve të mekanizuara në bujqësi në një proces që vijon me furnizim me Naftë Falas nga Skema Kombëtare e Mbështetjes 2023, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

21 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Ky eshte idiot. Pra nuk eshte se ben vete. O burri i Lindes, je bere lolo dukè bere ekspertin per gjera qe nuk ke mundesi gjenetike per ti kuptuar.

  1. L
   Lea

   Mbeshtetje e madhe per fermeret duke bere keshtu qe prodhimet bujqesore te rriten edhe me shume duke iu dhene mundesine fermereve ti eksportojne

   1. A
    Ani

    Ju lumt fale kesaj mbeshtetje fermeret tane kan filluar perseri te punojn tokat e te rrisin prodhimin vendas

    1. E
     Eno

     Sektor i cilinpo person nje zhvillim mjaft te madh

     1. D
      Denada

      Nga skemat mbeshtetese qe qeveria i ka dhene fermereve sot shohim qe ky sektor esht zhvilluar goxha

      1. K
       Klea

       Sa me shume mbeshtetje ti jepet fermereve aq me shume prodhime bujqesore do kemi ne vend,duke na dhene keshtu mundesine qe ti eksportojme

       1. t
        titi

        bravo i qoft nje vendim shume i mire

        1. t
         tosi

         uroj qe te kemi sa me shume lajme te tilla

         1. y
          ylli

          fermeret e kan shumher me te lehte punen e tyre

          1. O
           Olsi

           Vetem nga ju kane marre kaq shume mbeshtetje fermeret

           1. K
            Kleo

            I keni ardhur shume ne ndihme te gjithe fermereve

            1. D
             Denis

             I keni lehtesuar shume fermeret

             1. E
              Eni

              Vetem qeveria e rames ka dhene mbeshtetje per keta fermere

              1. E
               Era

               Me keto mbeshtetje qe ju po jepni ato do te kene mundesi dhe te shtojne prodhimet

               1. F
                Fiona

                Te gjithe sektoreve te vendit ju i keni dhene mbeshtetje

                1. A
                 Arber

                 Te vetmit qe kane mbeshtetur fermeret dhe kane mare prasysh kerkesat e tyre

                 1. F
                  Fredi

                  sektori i bujqesise ka mare nje tjeter zhvillim me ndihmen qe i keni dhene ju fermereve

                  1. L
                   Leksi

                   Fal qeveris Rama keto statistka kan arritur ne profeksion per tu duartrokitur ????????

                   1. D
                    Dritan

                    Urime ju po beni nje pune fantastike po i jepni nne ndime buqesis si asnjeher me pare????????

                    1. U
                     Universi shpresa ime

                     Uuuuuu sa shum bythlëpirsa. O shalok kujdes mé pronat se ëhë e di vet ti. Shfuqizo nenin se ësht Kundra pronarve atë bëj.

                     1. P
                      Polikrat

                      1000 leke bamja 1200 qepa o njeri I di cmimet a jo, paratja 1200...5 kg ne Gjermani 2.5 Euro.

                      Lini një Përgjigje