“S'do t'ia dalësh dot”, Erla Mëhilli rrëfen momentin e vështirë në jetë!

28 Qershor 2022, 10:35Sociale TEMA

“S'do t'ia dalësh dot”, Erla Mëhilli rrëfen

Gazetarja Erla Mëhilli ka qenë e ftuar në programin “E ardhmja është vajzë”, ku ka rrëfyer për një prej momenteve më të vështira të jetës së saj.

Ajo tha se gjatë kohës kur ishte shtatzënë me djalin e parë, rrezikoi ta humbiste atë dhe mjekët nuk i dhanë shpresa.

“Një moment vërtetë i vështirë, ishte momenti kur isha shtatzënë me djalin e parë, Akidin. Sepse zbulova për një problem shëndetësor gjatë kohës që isha shtatzënë dhe në fillim të muajit të 6 pata një problem, rrezikova dështimin. U shtrova në spital, kam ndenjur disa ditë. Natën e parë përjetova konvulsionet e një lindje të parakohshme. Mbaj mend që kërkoja qetësues, nuk më bënte njeri, m’i bënë të nesërmen në mëngjes.

Pra i përjetova të gjitha, unë nuk e kuptoja që ishin konvulsione, por m’i shpjeguan që ishin, zëre se po lindja. Në fakt nuk e humba. Ishte moment i vështirë sepse të gjithë ata mjekë që unë kisha përreth më thoshin kot e ke, nuk do t’ia dalësh dot.

Ndërsa Halim Kosova, që ishte gjinekologu me të cilin unë ndiqesha, nuk vinte në spital, por ndiqesha me telefon ato ditë, më thoshte mos dëgjo njeri, më dëgjo mua, sepse do të shkojë çdo gjë në rregull. Në fakt më vonë, pasi përcaktuam ditën se kur do të lindja, e thoshte dhe vetë dhe ma thotë edhe kësaj dite nëse e takoj në rrugë: nuk e di si ia dole. Ishte mrekulli”, ka thënë Erla.

26 Komente

 1. S
  SB

  Gazetarja !?!? Ku shkruan ? Kjo eshte ajo qe hante mut ne zyren e Saliut apo jo ?

  1. F
   Franci

   Kjo eshte .....ku shkruan ?? Ne koqet e Saliut , ku tjeter ......kjo qe arkitektja e gjith sulmeve dhe artikuj qe padroni i saj qendiste kundershtereve ....afer Saliut krijoi pushtet , pasuri , kariere te pist dhe tani na ben virgjereshen ....njerez si kjo neperka duhen goditur ne kok ....po kush ti godas ??? Po te mar shkas nga fotua , se ajo eshte bere pasi kjo eshte larguar nga doktor mortja ....Corapekuqi , qe do ta kete me te gjithe mire ....nuk llogarit qe kjo pisja ka mare ne qafe kundershtare te Sali qelbesires qe hariti te ishte atje ku ishte .......

   1. t
    thjatro albanistani

    corapekuqi e ka kusherire.keta jane bashke te gjithe e luajne teater e populli si dele mashtrohet.keta dhe ca te huaj me te cilet jane ortake po tallin trapin se nuk duan qe vendi te kete standarte se ndryshe u iken pushteti dhe leket.

    1. B
     Bureto

     Se mos vetem ky rast. Keshtu jane te pleksur të gjithe. Shqiperia eshte e vogel dhe keshtu miqesite dhe krushqite brenda ketij rrethi te vogel do behen. Rendesi ka se si sillen dhe çfare perfaqesojne per jeten publike dhe jo ate private. Se meqe jemi tek "fryma e re' e politikes se dites, ja psh:. Belind Kelliçi, eshte dhender, (ka vajzen) i Artan Shkrelit, mikut te ngushte te Rames, nje artitekt i njohur dhe Ledia Shamkut, ish deputetes se PS. Une di dhe ca te tjere, po ju? Sigurisht që dini me shumë. E pastaj?!

   2. L
    Lola

    Thuaj edhe kete, qe qante pa pushim kur dha doreheqje Sala, sa nuk e pushonin dot ! Edhe Astrit Patozi nuk ja doli ta pushonte ......

   3. B
    Bardha

    Kjo gazetare O zij une se nuk u bera anal-ist ne albanistan

    1. d
     derrat dhe stalla

     Mjekesia kafsherore shqiptare, me 0 humanizem, ashtu siç eshte cdo sektor ne shqiperine e zeze. Popull i shkaterruar ne cdo qelize, qe nga sektori i materniteteve e deri ne sherbimet per percjelljen ne ate bote. Vend dhe popull qe meriton nje meteor si denim hyjnor. I uroj me shpirt, te gjithe atyre mjekeve qe nje dite tju thuhet e njejta gje : "ske per t'ia b dale kurre"

     1. S
      Sofo ziu

      ja edhe debili i rradhes

     2. T
      Tironsi

      Shprehja lapidare e Erles ne konference shtypi : “ - ashtu sikurse qihet …. me falni- ashtu sikurse shihet”

      1. F
       Far e keqe

       Nuk ka asnje mundesi qe fjala shihet te ngaterrohet me fjalen qihet! Ajo ka dash te provokoje ata qe e digjonin por s’po ia hidhnin syte deri ne ate kohe. Edhe Rama atere u kujtua qe e ka kushurire (se ketij te fundit i behet shume vone per kushurinjte, s’ka pyetur nje here per prinderit, ka hedh mamane nga shkallet, i ka thuer nofllen ish dashnores)

       1. N
        Niku

        Ik mer koqe, ti paske qene aty pas dere edhe kur ka hedhur nenen nga shkallet, edhe ku i theu nofullen dashnores. I ditke mire keto detaje. Picke e s'emes akoma me keto lloj komentesh robte, s'u bene njerez.

      2. R
       Roberto

       Po me Ramen pse??? Kjo ka qene fanatikja e Saliut.

       1. L
        Lisi

        99%te komentusve te Temes, ne aspekt in moral Jane plehra, injorante, te PA edukuar, banale etj. Ndersa ne aspekt in politik llumi i rilindjes(vullnetare te Enverit dhe fashiste.

        1. L
         Lisi

         99%te komentusve te Temes, ne aspekt in moral Jane plehra, injorante, te PA edukuar, banale etj. Ndersa ne aspekt in politik llumi i rilindjes(vullnetare te Enverit dhe fashiste.

         1. S
          SB

          hahahahaha oooo Lisi ooo trim me flete ! te na rruaç koqet te gjithve neve

          1. L
           Lisi

           SB. Nga replika per komentin Tim, konfirmove se c'mall je. Je nje pjelle e NDYRE fashiste.

           1. S
            SB

            hahahahahaaaaa ke shkarje te rende dheu

         2. A
          Angjelini

          Te lutem mos qaj Erla se aty e ke Birishen, Non-graden (te padeshirushmin).

          1. L
           Lenci bira

           Thuani cfare te doni por Erla eshte derr gopo, kesaj ja kisha paguar 1000 € per nje nate, kete do ta beja me qef

           1. T
            Tomi

            Une do t’i paguaja vetem 50 € t’ia beja kaken ne ftyren mhilli, edhe si mirditase qe se rruajne gopin asnjehere e qelbin ere sdo ia fusja fare poshte. Te rruash picken per mhillet si kjo biba eshte njesoj si masllumet behen synet.

            1. E
             Edukata

             @ Lisi Nuk ka fjalë me te goditura se ato që ke thënë, si luan as topi fjalët e tua, por puna eshte se perbindshat nuk i kuptojnë keshtu që leri të jargosen hahaha

             1. L
              Lili prej athine

              BOBO ERLA DO LIJE TE VE SALI MALOKUN. NA MALLNGJEVE VERTETE. ÇAST I CESHTIRE ERLA POR TI HARROVE SE RRUFEJA NUK BI NE HALE. MOS E HARRO KET TJATER HERE. KUJDES SAL MALOKUN QE KONTROLLO DHE ATE HALE TV QE TE PUNESOJ TY. JE BAXHELLE POLITIKE.

              1. e
               e paske ngrit ene kte e ? hallall Plako

               Punt e mira bohen pasi ja ke bo qejfin te gjithave te dy kraheve .Vetem ashtu ngelin te knoq te gjithe . Rrespekt . Mirkuptimi duhet gjithmon ne ate pune

               1. X
                Xeni i Slobodankes

                kjo eshte vetem nje cope kurve injorante qe embajne per te shpelare koqet politikanet Dava malokje mirditore

                1. S
                 Samiu

                 https://www.facebook.com/photo/?fbid=2412434595443716

                 Lini një Përgjigje