Boksieri shqiptar triumfon në ndeshjen kundër serbit

25 Mars 2023, 19:09Sport TEMA

Boksieri shqiptar triumfon në ndeshjen kundër serbit

Boksieri nga Kosova Bernardin Jakaj, ka mundur të triumfojë në duelin e luajtur për kategorinë gjysmë të rëndë, kundrejt boksierit serb Marko Nikoliç.

Ndeshja ishte një dominim i pastër i boksierit shqiptar që nga fillimi deri në fund, madje duke e hedhur në tokë që në raundin e dytë.

Megjithatë boksieri serb u ringrit dhe e vijoi lojën gjatë raundeve të mbetur. Me vendim unanim gjyqtarët e ndeshjes ranë dakord se fitorja i takonte boksierit shqiptar.

Kjo është fitorja e 14-të në radhë e Jakajt, në karrierën e tij në boksin profesionist. Një rezultat mjaft pozitiv, pasi boksieri nga Kosova nuk ka pësuar ende asnjë humbje.

4 Komente

 1. E
  E verteta dhemb....

  Bernard Hason Taken....!!? "Autochthonous" 100 karat...

  1. A
   Alpet.al

   Plas po deshe o beqiri i Janulles! E dime qe ndjen dhimbje kur nje shqiptar hedh ne knockout vellaun tend serb. Kjo eshte e verteta qe dhemb! E verteta qe te can ne dysh melicite! Je nje ciban i ndyre, nje tumor i qelbur ne bllogjet tona shqiptare. Falenderoje Mero Bazen qe ti ka hapur dyert dykanatesh ne gazeten e tij Tema qe ti te kesh mundesi te vjellesh i pari helmin dhe kromen tende fondamentaliste greko-ortdokse kunder shqiptareve, Ptu, birbo e zuzar i bodrumeve te kishave dhe manastireve greke.

   1. b
    ben

    Lere mos u merr me budallain. Behet keshtu sa here qe nuk i pi ilacet.

  2. S
   Sali/meta

   E vërteta dhimbje.... Po bëra shaka orë ,bëra shaka ... Lavdi Kosovës dhe Vuçicit.

   Lini një Përgjigje