Cikalleshi: Kjo Kombëtare i ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Gjasula: Më mërzit vetëm goli i pësuar

27 Mars 2023, 23:05Sport TEMA

Cikalleshi: Kjo Kombëtare i ka bërë krenarë të

Sokol Cikalleshi u shpreh optimist për të ardhmen e Kombëtares Shqiptare pas ndeshjes së sotme:

"Ishte një nga ndeshjet më të vështira të grupit por treguam se kemi hapur një faqe të re me shpirt gare dhe me një strategji mbrojtëse shumë të mirë e me kundërsulm. Polonia ka një portier shumë të mirë dhe nuk na lejoi të shënonim por jam shumë i sigurtë se kjo skuadër i ka bërë shqiptarët të ndihen mirë dhe të besojnë në të ardhmen te kjo skuadër.

Me strategjinë që kishim bërë kishim në plan që të ishim kompaktë dhe t’i prisnim kundërshtarët. Goli mund të evitohej por Polonia nuk pati raste të tjera. Rastet i kishim por goli nuk na deshi. Ky është një proces dhe duke besuar te kjo kombëtare, besoj që jemi në rrugën e duhur".

“Ekipi luajti mirë dhe unë u ndjeva mirë. Normalisht në fund më iku pak fuqia. Më dhemb ky rezultat por ky është futbolli. Jam shumë optimist për të ardhmen. I provuam të gjitha dhe ata në një rast shënuan por mund të barazonim në fund. Luajtëm shumë mirë edhe pse me skemë e trajner të ri”.

Klaus Gjasula:

“Ekipi luajti mirë dhe unë u ndjeva mirë. Normalisht në fund më iku pak fuqia. Më dhemb ky rezultat por ky është futbolli. Jam shumë optimist për të ardhmen. I provuam të gjitha dhe ata në një rast shënuan por mund të barazonim në fund. Luajtëm shumë mirë edhe pse me skemë e trajner të ri”.

 

6 Komente

 1. p
  per cfar na ben Krenat o Sokol ?

  Ore i keni syt ne balle ju qe sdini te ndertoni nji aksion ,nuk keni asnji lloj sigurie ne kontrollin e tipit ,humbni cdo dyluftim , nuk dini te pasoni sakt apo krijoni shance per sjenim .Goditja jote ishte e vtmja qe rrezikoj Polonine ( peer kte Rrespekt si gjithmone per ty ) por leri kto levdatat .Ne humbim gjithmone sepse ju nuk jepni kurr maksimumin ne fushe dhe beni gabime fillestaresh si futbollista amatore ., Me ate Poloni sot , ju duhet te kishit Fituar . lerini pordhet me mburrje kalamjsh dhe beni gjithcka ne fushe dhe mesohuni te beni loje si gjithe Bota jo si te hutuar ne fushe . Ne na ben Krenare kur ju luani Futboll jo vini verdalle fushes e luani vetem 5 minuta dhe kjo vetem kur jenu ne dísaavantazhe qe edhe atehere nuk tregoni aspak nerv per te sulmuar e treguar karaktere per te reaguar . Krenar na bejne Fitorja jo fjalet tuaja qe ne s#i kuptojme se nga i qisni ju ,Fare pa kuptim .

  1. R
   Raimond vlonjati

   Keta jane lojtare fshati . Jane te gjithe lojtare qesharake , qe bejne futboll sikur lozin lagjet . Nivel i ulet futbolli nga cdo aspekt,, edhe trajneri kuptohet qe eshte i pa afte fare , nga loja e ngathet dhe pa mendim qe bejne keta

   1. D
    DikManJaku

    Kjo ishte neshje veshtire?? Po pse mer palle mos te rre menja se do fitosh me Cekine?? Shifni kapni ndonje pike me Moldavine e Ishujt Faroe po leji pordhet me krenari se pordhe jane sidoqofte

    1. T
     Tirane

     Operacioni ishte i susksesshem, pacienti vdiq. Phiuiphuphuui...po qush jeni krenar qe humbet. Keta njerz sdijne cka flasin.

     1. F
      Flori

      Krenar per nje humbje te nje ndeshje kaq te dobet, nga te dyja palet. Dmth edhe kete rradhe s'ka shpresa per kualifikim. Po s'ka gje, se çunat do e mbajne lart flamurin e krenarise.

      1. L
       Landi

       Po pse mor djal ulesh ne nivelin e disa te tjereve qe na kan zen deren? Ti vet luan mir, lufton me dedikim dhe je i perulur. Respekt per kete por ka ardh koha te ngresh zerin dhe ti shkundesh shoket e ekipit. Polonia nuk eshte Angli apo France, ata jane thjesht nje ekip mesatar ne europe. Humbja ndaj tyre konsiderohet thjesht humbje. Per sa i perket zgjedhjeve eshte fatkeqesi qe Uzuni dhe Ramadani aktivizohen titullare sepse qe te dy bejn shume zhurme por jan pak efikas.

       Lini një Përgjigje