Euro 2024, Shqipëria në grup ferri me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë: E nisim me Italinë, e mbyllim me Spanjën

2 Dhjetor 2023, 18:43Sport TEMA
Euro 2024, Shqipëria në grup ferri me Spanjën, Italinë dhe

Shqipëria do të ketë një grup ferri në “Euro 2024”.

Kuqezinjtë, në shortin e hedhur në Hamburg të Gjermanisë, ranë në Grupin B, ku do të përballen me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Ndeshja e parë e Kombëtares do të jetë kundër Italisë, ditën e dytë të Evropianit, me Kroacinë në 19 qershor (Hamburg) dhe me Spanjën do të luhet në 24 qershor (Dyzeldorf).

Ndeshjet e Shqipërisë:

Ndeshja e parë e kuqezinjve: më 15 Qershor në Dortmund, përballë Italisë.

Ndeshja e dytë e kuqezinjve: më 19 qershor në Hamburg ndaj Kroacisë.

Ndeshja e dytë e kuqezinjve: më 23 qershor në Dusseldorf kundër Spanjës.

Grupet e Euro  2024

GRUPI A: Gjermani, Skoci, Hungari, Zvicër

GRUPI B: Spanjë, Kroaci, Itali, Shqipëri.

GRUPI C: Slloveni, Danimarkë, Serbi, Angli.

GREPI D: Play-off A, Holandë, Austri, Francë

GRUPI E: Belgjikë, Sllovaki, Rumani, Play-off B

GRUPI F: Turqi, Play-off C, Portugali, Çeki

27 Komente

 1. E
  E verteta dhemb....

  Pritet gjakosje e verres/kolotripida-s se tourkalvanoi-ve..... gezuar ramazonin

  1. T
   Taulant

   Produkt incesti dil nga manastiri se s'te ka mbetur me bythe tet shqyhet.

   1. K
    Kalec Dega

    Le te harrojme politiken per nje moment, por ti urojme Shqiperise sukses, se vetem vuajtje ka pas ne shekuj. = Nje barazim me Italine do ishte fitore dhe do mbushte breket e Spanjes apo kushdo tjeter me vone.....

   2. L
    Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

    Do na shembin me gola.

    1. T
     Taulant

     Si na shembi Polonia e Cekia qe i eleminuam.

    2. R
     Real Madrid 10

     Suksese. Do te jete pervoje e pa pare. Me ekipe qe kane futboll por edhe tifozeri te mire.

     1. S
      Sali kerma e Ilir mutaj me mona pa brek

      Jam i sigurt ne grup per ne 0 pik

      1. X
       XXXL

       Shqiperia do te kete ne cdo ndeshje lojtarin e 12 Plisat e Kosoves.

       1. F
        Forca

        Edhe te dytet ne grup po te kishim dale, prape grup shume i forte do na binte. Turqi, Portugali, playoff-C.

        1. g
         ganiu

         Më keq nuk bëhet. Shpresa vdes diku nga fundi

         1. J
          Juli

          Hahaha nga 4-0 do humbi.

          1. Jovami..

           Diku do te dali shansi. N.q.s. ne ndarjet e grupeve nuk patem shanse d.t. kemi ne rezultatet ne grup. Do te perballemi. Me nje mbrojtje te hekurt dhe nje kunder sulm befasues rezultativ. Na duhen vetem nje fitore dhe dy barazime. Ose tre barazime. Po thuej se jem i ne 16-she.

           1. e
            emigronti

            grup i fort po dhe mendoheshin keto gjera, tani te shikojme si do paraqiten

            1. L
             Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

             Misioni yne ne europian eshte : Te perpiqemi te mos na turperojne me goleada.Po humbem deri 3-0 ne te tre ndeshjet do jete fitore.

             1. a
              aleksander

              kaq e pati edhe shkurte fejza, se na çau b***n me ate kengen mora fjale , na e bene adem jasharin hero kombetar, kur dihet qe ai u fshe si miu dhe mori me qafe gjith familjen.

              1. I
               Ilir

               Ça.thua o CAR ruspie

               1. T
                Taulant

                Plehr mos u merzit sepse do ti kendoj perseri ato kenge sepse pjesemarrja do te jete shume e madhe prej Shqiptareve ne Gjermani.

               2. P
                Po

                Po te kalojm kete grup i bje te fitojm Europianin Hahaha

                1. X
                 XhaBarka

                 Tani dua te degjoj ata tifozat : Ne nuk kemi frike nga asnje

                 1. A
                  Aron

                  E mire, te gezojme qe do luajme te pakten, se dihet rezultati.

                  1. g
                   goli

                   Ne dimë se të kualifikuarit janë të gjitha skuadra te forta dhe nuk mund te besh llogari duke 'u qare,o bubu o lele',. Nëse e kemi merituar kualifikimin ,duhet te pakten te tregojme se bëjmë futboll,paçka se mund të mos fitojmë,pra të largohemi me dinjitet nga gara dhe jo te mbyllemi ne porte dhe te rrijme duke menduar ,'ishalla nuk hyn '. Kemi treguar se ndaj skuadrave te forta ,luajmë më fort,këtë të tregojmë ,se në fund të fundit nga ana psikologjike zhvishesh deri nē një far mënyre para skuadrave të tilla ,se pesha e përgjegjësisë është më e vogël edhe po humbe. Shpresojmë vetem të luajne fort dhe me grint,por mbi te gjitha shpresojme që lojtarët që luajnë në Itali të mos n'a dëmtohen,se baza e ekipit duhet te jete me ata ,sepse e njohin më mire Italinë. I uroj suksese kombtares dhe le të shpresojmë për një futboll të bukur e lojë dinjitoze të tyre në performancen e ketij europiani.!

                   1. T
                    Tifoso

                    Kushdo ekip te ishte ne kete grup do e kishte te veshtire e jo ne qe jemi pa pervoje ne kompeticione te tilla.Por ka gjithnje nje por nuk jane ata pervec Spanjes qe te trembin aq shume prandaj nuk i dihet.E kam thene edhe nje here tjeter qe finalja jone eshte pjesmarrja pastaj se cfare sjell fati qare e kemi.

                    1. S
                     Sebastia

                     Grup totalisht i kurdisur nga bastardi slloven Ceferin! Te gjitha grupet jan te ekuilibruara me nje super ekip nga vazo pare dhe tre ekipe te tjera qe mund te luftojne me arme te barabarta me njera tjetren. Vetem grupi B nuk eshte i tille. 3 Ekipe qe sipas renditjes FIFA jan ne top 10 e me te mireve ne bote futen ne nje grup Spanja 8 Italia 9 Kroacia 10 . Kjo eshte totalisht skandaloze. Italia te pakten u ka dash te futet tek grupi E ose tek Grupi F. Belgjika dhe Italia bashke me Sllovakine dhe Rumanine do kishte qen super duke qen se si koke grupi Belgjika eshte nder me te lehtat. Shikoni grupin e Sllovenis se bastardit Ceferin. Anglia i rref te treja ekipet me ekipin e tyre te tret. Danimarke Slloveni Serbi. Sllovenis pervec Anglis,cuditerisht i bien ne grup skuadra me komode e vazos dyte e pastaj skuadra me komode e vazos 4! Po te shikoni dhe shortin e Portugalise dhe Zvicres do kuptoni qe asgje s'eshte rastesore. Si eshte e mundur qe Zvicra dhe Portugalia bien per te disaten here rradhazi ne te njejtin grup. Zvicra ne grupin A dhe Portugalia ne grupin F

                     1. D
                      Dibra modhe

                      Jam shume dakort...çdo gje behet vetem e vetem qe Shqipëria mos te kete asnje shanc te dale nga grupet... Edhe ne 2016 u be nje loje e ndyre ndaj nesh me nje teater qe u luajt mes Portugalise dhe Hungarise ku duhej patjeter te dilte 3 me 3 ndeshja...sepse vetem golavarazhi I mire e nxirrte Portugaline siper nesh si nje nga vendet e treta me te mira te grupeve...ne kishim 3 pike dhe minus 2 Gola...dhe çuditerisht u rregullua golavarazhi Portugalise... Dhe ne 2016 2 skuadrat e vetme muslimane Shqipëria dhe Turqia nuk dolen nga grupet... Aq shume jane frikesuar ndaj nesh sa qe na çuan ne grupin me te veshtire te mundshem qe te mos kishim asnje mundesi te dilnim Turp

                     2. t
                      tetovari2

                      Shqipëria u kualifikua,ia ariti të kualifikohet.Na e dimë sa e kemi forcën por siç thuhet një fjalë gjithsesi topi është i rrumbullakët! Edhe nëse eliminohemi të paktën të marim eksperiencë,nuk kemi çka të humbim P.S.Një njeri kishte pasë dhe nuk e zinte gjumi nga brenga.Një ditë i shkon huadhënësit te shtëpia dhe i thotë:Ndëgjo,deri sot nuk kam mundur të bëj gjum për shkak të pamundësisë ta këthej borxhin. Prej sot e tutje ti mos fle derisa të ta këthej borxhin! Pra na të jemi të kënaqur të qetë le të brengoset Spanjëa, Italia e kroacia!

                      1. F
                       Fitore

                       Cfare do qe te bejne, Shqiperia e kalon grupin.Forca Shqipe.

                       1. T
                        Tifozi plak

                        Shqiperia do t’ia dale sepse shkon sipas parimit :c’i qi t’emen te dale ku te dale .kur lojtaret luajne pa pike presioni bejne mrekullira.

                        Lini një Përgjigje