Rrëfimi i Olsi Ramës: Kam qenë hamall në Greqi, marrëdhënia me vëllain dhe jeta në SHBA

4 Mars 2024, 13:17Sport TEMA
Rrëfimi i Olsi Ramës: Kam qenë hamall në Greqi,

Drejtori i përgjithshëm i Partizanit Olsi Rama rrëfeu në emisionin “Bilardo” periudhën si emigrant në SHBA, duke u shprehur se e ka nisur duke punuar si kamarier.

Ndër të tjera ai tha se ka punuar si hamall në ishullin e Korfuzit në Greqi. 

"Unë kam studiuar Arkitekturë, për arsye sepse familja s’donte që të bëhesha artist. Më një baba skulptor, që kalonte shumë kohë në studio dhe një vëlla piktor, u duk një impenjim shumë i madh. Duke qenë se isha i mirë në shkencat ekzakte, ishte edhe këmbëngulja e sime mëje, zgjodha Arkitekturën dhe mbase bëra mirë, mbase s’kisha atë shtysë aq të madhe kundrejt artit, sepse mund të isha bërë edhe një artist mediokër që të kisha humbur kohë kot, nuk e di këtë gjë sepse s’e kam të provuar. Puna ime e parë e paguar ka qenë basketbolli. Jeta më ka bërë që të provoj të jem hamall. Kam qenë në Greqi, kam ndenjur dy vera, në Korfuz, dhe një verë punova. Punova te kushëriri i sime mëje që ishte me origjinë nga Vunoi, që ishte shpërndarësi kryesor i birrës dhe i Pepsit, dhe isha hamall duke ngritur arka. Merrje një rrogë. Nuk e bëra për punën e lekëve, ishte një kërkesë e imja për ta parë si do ta përballoja unë kapitalizmin, sepse ka qenë viti 91’ dhe 92’. Në Amerikë kam punuar kamarier në një restorant shumë të mirë në Çikago. Ka qenë një nga eksperiencat më të vlefshme të jetës sime, nga kamerier u bëra menaxher zyre dhe pastaj menaxher i gjithë restorantit. Pastaj pjesën më të madhe të qëndrimit tim në Amerikë kam punuar në Institut Kërkimesh kundër Kancerit, në kërkime shkencore”.

Olsi Rama rrëfeu për herë të parë se në vitin 2010 iu nënshtrua një ndërhyrje në zemër. 

"Rrugëtimi im kishte lidhje me faktin që unë kam pasur një ndërprerje të filmit, për arsye se në 2010-ën kam bërë një operacion në zemër, i cili më dha një kohë që të reflektoja në raport me rrugëtimin tim në ato momente dhe më bëri të rivlerësoja disa aspekte të jetës sime edhe pjesën nëse do vazhdoja në këtë rrugë apo do bëja diçka tjetër, filloi ajo pjesa e nostalgjisë për Shqipërinë dhe fakti nëse mund të kisha diçka tjetër në Shqipëri".

I pyetur nëse i mungon babai, Olsi Rama tha:

"Absolutisht po. Ka qenë një model për mua. E kam humbur kur kam qenë në Amerikë dhe s’kam pasur as mundësinë që marr pjesë në varrim. Në një farë mënyre s’e kam mbyllur plotësisht atë kapitullin. Është ndryshe të gjesh atë qetësinë dhe ndryshe kur s’e mbyll kapitullin. Kam qenë pranë varrit të tij 8 vjet e gjysmë pasi ai ka vdekur. Unë vetëm kam kujtime të mira dhe të bukura, dhe kjo është bukuria e gjithë gjësë”.

Lidhur me ndikimin që prindërit patën në jetën e tij, ai shtoi:

"Të dy si babai dhe nëna kanë ndikuar në jetën time në mënyra të ndryshme. Neta ishte një figurë dominante, në sensin e energjisë, është ajo që është marrë më së shumti me edukimin tim, sepse im at ishte artist dhe një pjesë të madhe të kohës e kalonte në studio dhe kishte edhe ai një lloj qetësie, që mesazhin e përçonte me butësi dhe urtësi. Është e pamundur për mua që t’i ndaj”.
 

Ai tregoi se si i lindi ideja për të pasur një pozicion menaxherial në klubin e “kuq” dhe raportin me Presidentin Demi. Ndër të tjera Olsi Rama zbuloi një bisedë që pati me vëllain e tij, kryeministrin Edi Rama, pasi ishte arritur marrëveshja për ngritjen e Akademisë së Manchester City-t në Durrës. 

Lidhur me afrimin e tij te Partizani, Olsi Rama rrëfen: 

"Ka përkuar që kur jam kthyer në Shqipëri kam ndenjur pranë Partizanit, prej miqësisë, prej njohjes me Gaz Demin, për faktin që më pëlqen jashtëzakonisht sporti dhe më pëlqen që rinia të merret me sport. Personi i parë që më tha që ‘pse nuk bëhesh ti drejtor i Partizanit’ ka qenë një trajner italian që ka qenë te Partizani në 2016-ën, Andrea Agostinelli. Ai pa mbase pasionin dhe idetë e mia për sportin. Ajo që ndodhi, ndodhi më shumë se një vit më vonë, në përpjekjet e veta për të rritur gjithmonë standard-et e Partizanit, Gazi bëri një sakrificë që mori si drejtor Luciano Moggi-n dhe ai mori përsipër këtë punë duke sjellë edhe një drejtor sportive dhe Mark Lulianon si trajner. Me gjithë investimet e mëdha rezultatet nuk po vinin. Ka qenë nëntori i 2017-ës, aty ishte ku Gazi mu afrua dhe më tha: Besoj që ka ardhur momenti, mund të ndihmosh Partizanin”.

I pyetur nëse është përplasur ndonjëherë me Presidentin Gaz Demi, dhe si janë raportet me të, ai shprehet: 

Besoj që të dy kemi aq ndershmëri sa të kemi guximin t’ia themi njëri-tjetrit gjërat në sy pa u përplasur, duke u munduar gjithmonë që të jemi konstruktiv në raport me atë çka shohim, dhe duke u munduar për të bërë zgjedhjen më të mirë.  Për mua sukses në qoftë se do largohesha nga Partizani një ditë, dhe do të thoja cili do të ishte suksesi i punës sime, do të ishte ndërtimi i një modeli të qëndrueshëm të një pune të bazuar në standarde bashkëkohore dhe në ndershmëri, në kuptimin që klubi i Partizanit njihet që është një klub që respekton lojtarët, respekton kundërshtarët, përpiqet gjithmonë të ngrejë nivelit. Suksesi është që edhe kur unë e Gazi të largohemi nga kjo punë klubi të vazhdojë të ketë krijuar një traditë pune dhe të vazhdojë në këto binarë”.

Duke treguar komunikimin e parë me vëllain kryeministër lidhur me Akademinë e Manchester City-t në Durrës, Olsi Rama thotë:

"E mbaj mend sepse në një nga komunikimet e rralla më merr shumë i entuziazmuar dhe më thotë: Kam arritur të bëjë akademinë e Manchester City-t në Durrës, dhe automatikisht në mënyrën më normale të mundshme për një mentalitet shqiptari, më doli vet pyetja, thashë: Pse në Durrës dhe jo në Tiranë?! Sepse ndërkohë që Tirana ka më shumë resurse dhe mundësi për t’u zhvilluar në mënyrën e vet indipendente, Durrësi është një qytet shumë i bukur që ka shumë potencial edhe me zhvillimet turistike, që ka më shumë nevojë për një shtysë të tillë, që të ketë disa pole që të zhvillohet futbolli. Në momentin që më doli pyetja, aty thashë im vëlla sheh një kuadër më të gjerë, një perspektivë më të plotë, dhe në fund të fundit s’ka përse ta sjellë te Partizani. Partizani mund të bëjë një binjakëzim me një akademi tjetër”.

63 Komente

 1. a
  accidentally_genius

  jo re ,,, po he ,, na thuaj , ca te shtyu te lije postin menaxhierial ne amerike edhe erdhe kur yt vella horri i horrave u be kryehorr? na e thua dot!!! apo dashuria per atdheun,, phu te qifsha faren tende e te familjes tende ,, o i pafamilje ,, i paburre

  1. p
   pilo Lala

   Filloi malokeria te shaje qytetaret. Kaf.shet e Saliut kerkonin nje rrumpalle , rremuje, dhe sharje nga mengjezi deri ne darke. Nuk e durojne dot kulturen, edukaten, dine vetem te vrava me vrave, ta hodha ma hodhe, te mashtrova, me mashtrove, nderi familjes kalon deri tek incesti, ashtu sic u martua Shkelzen Berisha me kusheriren ne Suedi. Keto jane ato qe solli Saliu ne shoqerine Shqiptare, dhuna ishte motivimi i biznesit, zapto, mashtro, vrit. Kete filozofi ka shprehur edhe ky dru me pre ne komentin me siper.

   1. .
    .

    Nje intervist jo rastesore. $$$$$$ Vendimi I gjykates se Ramsit do de denoj neser Belerin. $$$$$$ Olsi i paraprin me kete intervist "sulmeve" ose me drejt te disa te vertetave per jeten e tyre ne Greqi, si Vorio Epirot ndoshta dhe me tjeter emer. $$$$$$ Turp nuk eshte te jesh hamall kur ajo pune vleresohet me 10-fishin e vendit tend, por te jesh hajdut ne nje nga vendet me te varfera ne Ballkan. $$$$$$ Nuk e di sa e lehte do te ishte per Olsin nxjerja e dokumentave Amerikane pa kaluar nga Greqia. A do te ishte manexher apo kerkues shkencor ?

    1. p
     pirdho lala kokrra e kurves

     O te qifsha rracen bastarde kenetore,hajduto-rradhetore o qirje greko-sllave pirdho lala he te qifsha motrat bashke me grate dhe dashnoret e ktyre dy zhulsave ne foto

    2. d
     denoncim

     O pis milet, po ke nenen, moter, vella, baba apo çfare ke, ndyresire e poshter me edukaten dhe kulturen tende. Na lini ne te tjereve qe duam te lexojme, duam te dime dhe duam te mesojme diçka nga ata qe e dime kane nje prejardheje intelektuale dhe me prova njerezore te kultures dhe edukates; pis i poshter accidentally_genius. Ju nuk beheni kurre njerez, ngelet zvarranuik. Po ke gje denoncoje atje ku eshte vendi dhe mos prish ditene e te tjereve, pis !

     1. A
      Anti Accidentally

      Accidentally -genius , O jevg i qelbur , o zagar i fëlliqur , o qen e bir qeni , po kush të ka pjellë e edukuar ty , more goje mut , që komenton me ate gjuhë ? Yyyyy te qiftë Kina ç'te permban pragu , me grua , me nënë e motër e deri në kushërinj të pestë .

      1. Q
       Qytetari

       Po punon në privat more shkërdhatë muti; nuk duhet të punojë vëllai i kryeministrit? Çfarë muti je more kërmë!!! Shiko qelbësirat fëmijë të Sali kriminelit more mut muti që të kuptosh diçka me kokën tënde boshe. Hale.......

       1. N
        Nafta

        Edhe shani popullin perse jeni pakice.. Rama ka shume te meta por te pakten di te flase gjuhen shqipe me kulture dhe edukate. Ti dhe partia jote jeni thjesht kafshe, nuk beheni njerez.

       2. D
        D

        Nuk e kuptoj si paska mbaruar per arqitekture dhe ka qene ne nje grup shkencor per zbulimin dhe mbrojtjen kunder kancerit!?

        1. m
         mos

         D, eshte kapitalizem demokratik dhe mund te mbarosh per kozmanaut dhe punon president si Sali Berisha! Paskeni qene pa pike rakubie!

         1. D
          Deduksion logjik

          Ata shkencetaret qe mblidheshin, a kishin nevoje per nje salle mbledhjesh dhe per zyra ? - Po , patjeter. Po mire, keto zyra kush i projekton dhe kujdeset per to ? - Nje arkitekt, domosdo. Pra Olsi ishte pergjegjes per pastrim / mirmbajtjen e salles dhe zyrave. Si i tille, ishte pjese e ekipit qe benin studimin shkencor.

          1. S
           Shkrimtari

           Nga hamall ne Greqi ne grup shkencor per zbulimin e mbrojtjes kundra kancerit ne Amerike. Kta mashtrues a duhen rrjep per se gjalli, e shkaterruan kte shteti.

          2. V
           Vito i Orneles se Varuzhanit

           Nuk paske qene ne varrimin e babes? Çun persembari qenke!

           1. N
            Niku

            Nese s'ke qene ndonjehere ne emigrim dhe t'i kesh kaluar vete vuajtjet e mosardhjes dot ne Shqiperi, me mire mos fol. As une s'kam qene te varrimi i tim eti se ishte COVID e s'levizje dot askund, por s'domethene qe s'e kam dashur, Vito i ketij timit.

            1. V
             Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

             Edhe ti cun flori qenke !

           2. D
            Duki

            Keta nuk dine ca te bejne me qe te duken njerez te zakonshem. Ky dhe vellai vet edvini qenkan te dy psikopat, pasi kane pervetesuar miliona dhe miliarda tani tallen edhe me hallexhinjte dhe zanatet. Si lali qe shiste fiq per te ushqyer familjen

            1. p
             pilo Lala

             Familjen e Olsit e ngaterron me familjen e atyre qe kane fjet me arushen, me gure ne vend te jastekut. Olsi po thote troc, une jam njeri i zakonshem, nuk jam standarti vellait tim. Ju qe urreni cdo gje mbi toke, nuk kemi cfare tu bejme, eshte psikollogjia e ambjentit ku jeni rritur. Brezi tjeter do ndryshoje.

            2. B
             Baba Karlio dhe Pinoku

             Nuk kom ca te them për Kryeministrit se e thote puna e tij, por ky vllai vet qenka nje rrote Kari dhe nje rrenacak i modh, nese per cdo rreme do te rritej hunda, hunda e tij do te rrethonte globin

             1. B
              Bumbum..bum

              Studioi per Arkitektur dhe punio hamall?? Shum i zoti paske qën. Mashtrus.

              1. D
               Dini vetëm gjuhën e arushës

               Ju të Saliut keni mbaruar për hamall,dhe jeni bër politikan dhe rrini poshtë ballkonit shurraqit

              2. I
               Ina

               Respekt per kete djale Olsin , djale me norma, me kulture . Respek per te gjithe familjen Rama familje e edukuar , me kulture , me prinder te nderuar , jane te rralle si kjo familje..

               1. B
                Bac u kry

                Shume vone e fillove gojoren sot ti Ina. Apo ishe e lodhur nga fundjava ke lulishtja?!

                1. A
                 Ani

                 Ina me shume mundesi eshte eskorte ose patronazhiste.

                 1. G
                  G...pi i Lushnjes

                  Ina me gjithe kete respekt qe ke ishallah po ta kthejne gjysmen...

                 2. L
                  Luani

                  Mashtrues genetik.

                  1. a
                   astriti

                   cfare vreri qe kemi se kuptoj .lexoj komentet dhe llave pogeresh nxjerrin nga goja .me ca pseudonime zhyl verniane ,me ca fjale zhuljane ,me psikollogji tropojane ,na ben te kuptojme se sa pis eshte ambienti ku jetojme .njerez te shkermoqur nga karakteri ,qe nuk dine cthone .sa per olsin ,bir i nje babai fantastik ,i cili rezatonte dashuri dhe kulture ,nuk ka si te jete ndryshe .prandaj dhe dufi i zemerzijve injorante me pseudonimet zhylverniane behet me i madh dhe shperthen .dhe kuptohet qe urrejtja shtohet prej birit tjeter te babait te cilin mund ta shohin vetem duke mbajtur koken lart .ata poshte duke share e ai lart duke qeshur .keshtu do vazhdoje kje pune ,te suksesshmit do te shahen nderkohe qe punojne ,dhe te shkermoqurit do te shajne ndekohe qe do shkermoqen akoma me shume .qente le te lehin karvani po fluturon perpara.

                   1. A
                    Afrimi

                    Urraaaaa Urraaaa Parti Enver jemi gati……..,, e di ti Astrit Por qe kane vjedhur dynjane Sa projektet behen Kot e Kot Si thua

                   2. P
                    Po

                    Pordhi kali ne dere te hanit.

                    1. A
                     Are you kidding ?

                     Hahaaa, Olsi you made my day !

                     1. N
                      Normal

                      Po dhe yt vella nje hamall bythjashte thonjpaprere poshte urave te Senes ishte

                      1. V
                       Veri

                       Mashtrues genetik.

                       1. E
                        Emigranti ne usa 2008

                        Komenti me duket si politike qe shitet per shqiptaret qe punojne dhe jetojne ne shqipri.Un jam ne shba me familjen prej 2008 ,nuk shkova atje per te punuar se kur shkova e kisha kaluar moshen per te punuar,shkova per te skkolluar e formuar me nje eksperience tjeter me te madhe e te rendesishme.Shkova se ketu nuk fuksionoi per mua shteti ligjor,me prona te trasheguara nga te paret e mij dhe kthyer sipas ligjit madje edhe tani qe po behen 30 vjet qe jane kthyer ka qene e pamundur te shfrytzohen se vazhdojne tj o perdorin ata qe i kane zaptuar dhe shteti nuk i largon megjithse ligji ja jep kete mbasi me kushtetuten e shqipris si prona shetrore dhe private mbrohet nga shteti njelloj,por ne praktike kjo num ndodh.Saper ardhjen ne shqipri fillimisht kam ardhur ne fillim nje here ne vit dhe 5 vitet e fundit edhe 2 here ne vit per shume arsye ndermjet tyre dhe ndjekja e problemeve me zyrat e shtetit ame por eshte e pamundur te zgjidhesh nje prkblem qe e kan krijuar vete zyrtaret e korruptuar dhe kete qe mund ti kene zevendesuar keto nuk i eleminojn shkeljet e ligjit edhe kur drejtesia e ka dhene verdiktin me vendi. te formes prere.Ajo qe thote vellai i kryeministrit qe ka qene pas 8 vjetesh para varrit te babait,eshte si te respektosh ate qe te ka sjelle ne jete dhe per te thene se shkova ne amerike dhe jetova ne varferi sa s kisha 700 apo 800 $ per te marre pjese ne varrimin e babait qe rasti ne fjale e kam njohur personalisht pune e tij dhe veprat e tij qe i ka lene ketij vendi bejne cdo njeri edhe qe se ka njohur babane e tij te perulet me respekt per veprat qe i ka lene trashegimi dora e arte e tij.

                        1. T
                         Tropoja

                         Ti hamall je dhe sot,gjithe ju psikopeter familje handikapatesh pse vidhni nuk do te thote se nuk jeni te marre apo turpi Shqiperise.Qorri dreqit

                         1. A
                          Ace

                          Race e poshter. Njeri vjedh gjithe vendin si kryeminister ky tjeteri vjedh gjithe shoqerine me bastet online.

                          1. s
                           sapa

                           Shqiperia i ngjet nje Bualli te plagosur qe eshte i mbytur ne gjak dhe Hienat,Cakenjte e cdo lloj Kafshe tjeter e dine se aty ka nje cope per to!Ka 34 vite qe ndodh kjo ne vendin e degjeneruar dhe te pashprese pavaresisht se vellei i ketij ish hamallit propagandon se eshte bere shtet!

                           1. E
                            ENTSOE

                            Eshte person me mjaft kulture dhe zotesi. Vetia e tij kryesore, nuk eshte lakmitar si shumica ne kohen e sotme. Respect!

                            1. N
                             Nonstone

                             Enstone komentin tend sikur e ka shkruar Frrok Cupi.

                            2. B
                             B

                             Per cdo gje mund t ju besojme,tu me ramen,vec na hapni barkun,kur merrni pozicionin e patriotit,duke perdorur gjithe surratet e mundeshme.Bota juaj,vertitet vec bythes suaj.

                             1. K
                              Kris

                              Perse na duhet te dime Sa ka vuajtur ky burre shteti?

                              1. l
                               lali FIKU

                               Ja dhe Olsi me te njejten regji rrenash si Lali Dhjeri dikur me ate "kam shitur Fiq"

                               1. N
                                Na hape barkun o Ols!

                                Hahahaaaa Olsi shkencetar dhe per cfare? Luften kunder kancerit!!! Ore, ose ky ka shkare ose tani i duket se mund t’i beje te gjitha! Si i vellai i tij! Por ky eshte pak me i sinqerte kur thote se nuk donte te behej nje artist medioker (si i vellai). Po ik or kar, se te njoh nga rrefimet e tet eti dhe sa per kar(ieren) tende ne Amerike, e di nga rrefimet e sat’eme! Ti as diplomen ne arkitekture nuk e ke marre. Por tani, mund te shesesh edhe piktura 100mijera euro si yt vella

                                1. A
                                 Ali Pasha

                                 Çfarë fati që paske patur more Olsi, Ty direkt të thirrén për drejtor, në fakt i bie që linde për Drejtor. Familja jote, sidomos babi jot ka shumë mëkate, ju dy vëllezrit po ashtu. Kujtoj firmën për varjen e mësuesit dhe poetit disident Havzi Nela. You të dy, u kthyet nga diaspora për të vjedhur Shqiperinë dhe shqiptarët sepse më punë të ndershme nuk bëhesh i pasur. Vazhduat në rrugën e rilindjes, të hajdutrisë, të pushtet për të vjedhur sa mé shumë. Mos i gëzofshi inshallah më gjenerata dhe brez pas brezi të gjithë pasuritë që keni vënë në kurriz të shiptarëve dhe Shqipërisë.

                                 1. M
                                  Mero

                                  Pashai nga Vicidolas

                                  1. N
                                   Na mbyten bolet

                                   O super kar te dhjefsha poetin me nxirr nje poezi te shkruajtur ne ndonje liber per kete qe eshte denuar per tentative arratisje dhe ka qelluar me arme policit nje kjo,pastaj ku e di ti qe ka firmosur kur shkresat jane procedur dhe eshte ato hudhen ndonjehere dhe pa lexuar fundja duke pare e firmosur nga titullari.Nuk dua te marre ne mbrojtje sepse nuk ju nevojitet por menyra juaj e perceptimit te kesaj interviste eshte skandaloze.Pse o mut nuk ka rendesi ne te pelqen apo jo duhet me patjeter te shash fundja argumento pa fyerje se cfare ste bind.Edhe personalisht me duket e fryre ne aspektin e punesimit ne SHBA sikur nuk shkon dicka me kujton nje shprehje te xha Sulos tek Kapedani kur i lexonte nipi gazeten nga nderzimi artificial tek lufta ne Vietnam por nuk do te thote qe une te filloj me liber shpie apo te merrem me te si person sepse nuk kam besueshmeri pasi po flasim per vellain e kryeministrit te vendit dmth te parit te vendit eshte si eshte pak rendesi ka keshtu qe te gjithe ne sidomos ata pergojojne thjesht masturbojne nga goja sepse askush si pjerdh ne dufin e tyre.

                                  2. M
                                   Mero

                                   Familja e Olsit , nje familje intelektuale e nderuar ne Tirane. Ju qe shani ketu , i hani mutin Olsit Shkoni te rrugica Sales dhe ulerisni sic ju ka hije . Te fala arushes

                                   1. L
                                    Linda

                                    Astrit njerezit kane nje arsye qe nxjerrin vrer dhe ky e meriton plotesisht.

                                    1. N
                                     Na myten

                                     Shkurt si thote populli i “pjell dhe pula dhe gjeli”. Basketbollist Pseudoarkitekt Hamall Kamarier Manaxher restoranti “Shkencëtar” kanceri Manaxher sporti

                                     1. B
                                      Berti

                                      Kaq budallej I duken njerezit ketij kurve.

                                      1. B
                                       Berti

                                       Kaq budallej I duken njerezit ketij kurve.

                                       1. B
                                        Bekim Haxhiu

                                        Ky Olsi a osht i Kristacit a i Rames? Sipas Mero Boles nonen e Olsit (grun e Rames) e ki pa qi Kristaqi (domethan baba i Rames) ja ki pa derdh spermen n'pidh dhe ajo e ka lind Olsin. Qysh bohet baba me ja qi grun djalit? kjo veq ne Shipnihonen grekovllehe bon vaki. Jav qift kina nonen.

                                        1. L
                                         Lymi

                                         Tek ai restaurant kam punuar me Olsin per sa e kam njohur,ishte djale king. Pronaret ishin 3 krye mashtruesa nga Struga. Nuk e di a I mori aty mesimet e para.,pasi kur t’del nami andej kendej ????

                                         1. b
                                          bylykbashi

                                          Tani do te shpëtoje njerëzimi prej kancerit! Ky trap Gjyrale nuk di de çfare flet! Mbaroi për arkitekture, punoi hamall ne Greqi dhe u be shkencëtar për studimin e koncerit! Qënka eksiq nga truri i vogël!

                                          1. G
                                           Gjeri

                                           Hajduta te pameshirshem. Sikur mos te mjaftonte propaganda e papermbajtur e edi rames, tani gazetat qe fshin bythen pushteti i kane dedikuar hapesire edhe vellait te vet qe eshte shefi i lojerave te zeza te fatit

                                           1. A
                                            Arberi

                                            Komentet tregojne ndasine politike qe fatkeqesisht eshte bere nje virus qe po e demton shoqerine shqiptare.Shqiperia ka nevoje per patriot e te ndershem,qe te parandalojne politiken e baltes.Me fakte te denoncojme e jo me hamendje e aq me keq me qellim keqdashes.

                                            1. a
                                             alphazeta

                                             Pinjoll i një familjeje intelektualësh. Kur lindën të dy vëllezërit, kokën ua vunë në jastëk dhe jo në një copë kërcuri. Prandaj edhe janë bërê të mbarë. Nuk kanë helmin dhe vrerIn e nëpërkës brenda vetess së tyre. E kam pasi ditur që para '90-tës, por e kam vërtetuar plotësisht tani: nuk ka më të poshtër se shpellarët që injorancên, vrasjen dhe krimin i kanë në gjak. Që vetêm vjellin vrer ndaj kujtdo që nuk ështê si ata. Jeni mijëra vjet larg qytetêrimit dhe edukatës familjare të familjes së Kristaq Ramës. Sa për ata që e akuzojnë se ka pasë hedhur firmën për dënimin e Nevzi Nelës, dua të ju kujtoj se ai shtiu me armë kundër policit! Prandaj u dënua aq ashpër. Provoje një herë nê Amerikë t'i dalësh përpara policit me një pirun në dorë dhe e sheh se ku të përfundojnë trutë!

                                             1. Z
                                              Ziguri.Guri I Zi

                                              Suksese te kesh gjithmone

                                              1. R
                                               Rrofta baba Kristaqi qe na dha diploma qyl

                                               Me qe ishe i mire ne shkencat egzakte, pse nuk arrite dot te beheshe arkitekt dhe ne kapitalizmin jashte Shqiperise ? Nejse, me sa duket po te kerkoj shume. Dhe vllai yt nuk arriti te marre nje diplome te vetme, pas asaj te Universitetit "Enver Hoxha" per mesues vizatimi...

                                               1. e
                                                enter""

                                                Fakti qe dikush eshte i lulturuar nuk do te thote qe te mos jete hajdut. Ajo qe eshte e trishtueshme eshte fakti qe njerez te tille bejne gallate me nje popull te varfer. Muter jane te gjithe.

                                                1. S
                                                 Shqipetari

                                                 Ju rrofte Sudja, cjapi dhe dhia se nga pas ju vjen Salia.Olsi eshte pjelle e nje familje intelektuale me prinder inxhinier dhe mjeke.Ju te lidhur mbas shpellarit me valixhe druri dhe kallare gjumi i zbritur nga stallat e kafsheve u be banor i bathores fale regjimit te Komandandantit.Nuk ju vjen turp qe shani nje rrace intelektualesh.Shpellari antishqiptare i lindur gomare dhe i Sllobos ushtare nuk vjen ne pushtet pa kryer 25 vite burg per krimet e kryera duke filluar me djemte heroik te vendlindjes, vrasjet e Shkodres,lufta civile e 1997,lufta Veri-Jug, Vrasjet e 21 Janarit,Gerdeci dhe shume emra te tjer te pervecem.Krimineli mund te votohet nga burgu vetem me 34 Maj te v.2050.Monstra antishqiptare i dale nga shpella ishte fatkeqesi kombetare.Ju rrofte Sudja

                                                 1. X
                                                  Xha Braho

                                                  NGA HAMALL, NE MILIONER (€)…. AH SIKUR TE ISHA DHE UNE VELLAI I km/ EDI RAMA…O OLSO, HA LEKET E VJEDHURA DHE MOS U DEGJO… MOS NA MERR PER TRAPA TE PAKTEN….

                                                  1. Y
                                                   Ymeri nga Yzberishi

                                                   Shikoni filmin NARKOS, dhe aty do shikoni ngjashmerine e personazheve, me keta birbot tane….

                                                   1. T
                                                    Tani

                                                    Ne nga Cerriku jemi krenar per Partizanin sepse kemi portierin Alban Hoxha. Hallall ta bofte Zoti , Olci Rama. ????????????

                                                    1. M
                                                     Menagjeri

                                                     Nje me Hodo Leckamanin hahahahaha

                                                     Lini një Përgjigje