Tension në konferencë për shtyp, Granit Xhaka “driblon” provokimet e gazetarëve serbë

27 Nëntor 2022, 11:51Sport TEMA

Tension në konferencë për shtyp, Granit Xhaka

Granit Xhaka ishte në konferencë për shtyp, teksa mes dhjetëra gazetarëve, pjesa më e madhe nga kombësitë e skuadrave të Grupit G, dy serbë janë përpjekur që të provokojnë kosovarin, por ai me shumë qetësi i dribloi me shumë klas:

“Serbia është një kombëtare shumë e fortë, me mjaft cilësi dhe ka ardhur këtu për të ecur përpara.

Ne jemi profesionistë, nuk luajmë në këtë Botëror për të ndryshuar historinë”, ishte përgjigja e pyetjeve të panumërta me sens politik ndaj gazetarëve serbë.

Por më shumë sesa Granit Xhakën, ato revoltuan drejtorin e mediave të kombëtares helvete, Arnold, i cili shpërtheu:

“Tani mjaft. Kemi luajtur kundër Kamerunit dhe ndeshjen e ardhshme sfidojmë Brazilin. Për Serbinë kur të vijë koha”.

20 Komente

 1. t
  tifozi

  U be bytha e koketrasheve sllave te hahet me shqiptaret.

  1. R
   Raimond vlonjati

   Xhaka eshte Bos, Vellai jone me i mire . Nuk harrohet fakti qe Xhaka nuk i shenoi gol Kombetares sone, megjithse ishte balle perballe me portierin

  2. Z
   Zvicerianet kan ma ja shqy bythen Srbise

   Zvicera fiton 3:1 kunder serbise .Granit Xhaka Bomberi Arsenalit _shenon ne minuten e 11 ,nga 25 m 1: 0 per Zviceren . Ne minuten e 41 - Sharqiri me gol Spektakolare .Ne pjese e dyte shenon perseri Sharqiri ne minuten e 49 _Zvicera 3 - Serbia 0 ne minutat shtese serbia mer penallti .Dhe ndeshja perfundon 3:1 ne favore te Zviceres . (ky o rezultati .Hani mut nashi Hiena serbo greke )

   1. A
    Aishja

    Shyqyr qe Graniti i paska gjetur llafet ma në fund. Më kujtohet se sa shumë u shëmtua kur nga gëzimi për golin u përvesh kaq shumë duke shëmtuar edhe vehten. Mos i shihni futbollistët nga mendët, sepse është e vetmja gjë që ato nuk e kanë. Por që ti shihni nga lekët jam shumë dakort dhe sidomos po të jesh femër. Koqevarët janë shumë profesionist ne mardhënie dhipin sepse ato e lajnë me llapë ma spari, pastaj merren me sherbime te tjera.

    1. J
     Janulla

     Qe bie era murgeshe e burdellos se janulles,kjo duket Athine-Kine. ! Por qe te te pelqenin kaq shume topet e Granitkosovarit kete e mesuam tani ,ti hashe me shendet bashk me janullen,,,qe po jep shpirte,,

    2. R
     Rusofil grek

     Serbia fiton 2-0 ja ta shofim

     1. D
      Dibra modhe

      Kur u bon kto jashteqitjet e rraces se bardhe ... sllavet e mutit te merren me shqiptaret.. Sllav vjen nga latinishtja Schiavi...pra skllever Serbi vjen nga latinishtja SERVI... pra sherbetore Kur kaluan uralet ne shekullin e 6 jashteqitjet, pane bote me sy ... pane perandorine romake...dhe ne shekullin e 7 kur perandor ishte Justiniani i pare ... dardan me origjine...erdhen dhe moren leje nga Justiniani te hyjne ne civilizim duke u bere skllever dhe sherbetore...si njerez pa dinjitet, pa gjak...nuk luftuan si burra por pranuan te skllaveroheshin... Ja keto jane kermat e ndyra serbe

      1. L
       Le te rregullojme veten me pare.

       Ashtu eshte o shoku. Nga ana historike komentit tend nuk i heq asnje presje, por ama, ne 200 vjetet e fundit ato ( serbet ) kan bere cfar kane dashur me ne shqiptaret dhe kane arritur me lart se ne ne cdo fushe. Fitimtaret kurre nuk merren me te kaluaren ato merren me te ardhmen. Perkundrazi, humbesit per te ngushelluar veten merren me te kaluaren. Ne edhe mun te fleme mbi dafina, por ne fund te fundit edhe dafina eshte kashte.

       1. P
        Politike te kam dhjerre

        sakte

        1. b
         ben

         Drejte e ke zotrote, por ka nje spjegim se perse ata kane qene me te suksesshme se sa ne. Eshte mbeshtetja e Rusise dhe Europes qe i kane dhene serbeve dhe neo-grekeve avantazhe ndaj nesh. Ne rastin e sllaveve, se si shfaqet kjo mbeshtetje dhe cilat jane dallimet midis dy kombeve i gjen ne pershkrimet e Edith Durham-it. Ne librin e saj "The struggle for Scutari (Turk, Slav and Albanian)", si deshmitare okulare e tragjedise shqitpare, ajo flet me nje admirim te madh per shqiptaret dhe me nje perbuzje te hapur per sllavet, ku tregon edhe indiferencen e Europes. Ne kemi qene te detyruar qe te luftojme jo vetem kunder fqinjeve, me te cilet do ti kishim lare hesapet me kohe e me vakt, po te mos ishte ndihma qe i ka dhene Rusia dhe Europa. Mjafton tu kujtoj se si ra Ulqini, ku mbrojtesit e saj u bombarduan nga deti prej flotes anglo-franceze. E njejta gje me Morene, kur nen hunden dhe me miratimin e britanikeve, u be nje spastrim etnik i tere Morese prej shqiptareve cam. Kosova ka pesuar spastrim etnik ne 100-120 vitet e fundit dhe nje gje e tille po ndodh edhe sot dhe Europa hesht.

       2. D
        Durrsaku

        Shqipkaret vetem te hane kokat me njeri tjetrin dine...Ky turku i kosoves xhaka ..eshte atdhetar i bythes keta islamike shiten per para sepse koqevaret xhaka shalqiri etj luajne per Zvicren dhe bejne patriotin e bythes..Ptuuuuuu rrace e pabese anadolli.

        1. J
         Junanistan

         O kerme e burdellos se janulles,,o pashaport gojore ke goje ty moj shurre e ndyre mongolosllavogrek te flasesh per Granitin,,,,ty the gjithe fisin tend gjithe slavocobanomongoletgrek Graniti ju shkerdhen gojen,,ptyyy ndyresire e burdellos se janulles,certifikate miu ,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu,,ke frike edhe ne kompiuter qe te thuash je dose vurkorocobangrek,,ptyyy kerme Junanistan

         1. D
          Dibra modhe

          Detari, turgofagos,ac/dc, durresi...eshte i njejti plere grekfoles...kelysh I janulles qe eshte çbiruar qysh kelysh... Po ku ke goje ti te flasesh per Granitin...ai 2 here nuk i ka shenuar Shqiperise ne 2 ndeshje zyrtare...e kishte porten perballe, mund t'i bene golat fare lehte, por vendosi te mos shenonte. .ja ky eshte shqiptari i vertete...I gjithe stadiumi brohoriti ne kor emrin e tij ne Qemal Stafa... Plere pederast greku mutit

         2. F
          Fiks 27 nentor 2022

          "Koqe kandari" paski qënë o të pafe, pa atdhe, pa din e pa iman , ju ve damkën Km.yne i madherishem.

          1. H
           HISTORIA

           E verteta eshte se SERBET e provokojne kot GRANIT XHAKEN ne fakt GRANITI eshte ZVICERAN.

           1. H
            HISTORIA

            E verteta eshte se SERBET e provokojne kot GRANIT XHAKEN ne fakt GRANITI eshte ZVICERAN.

            1. h
             hej Shqip je Granit Fitimtare

             HISTORIA , serbet i grryen ajo ndjenj inferioriteti para shqiptareve si Granit Xhaka e Shaqiri qe ja rrasen carin ne bythe dhe bejne si gjasme "Provokues" tani , si ordiner popull qe jane , nji popull tepr Vullgare ne gjithcka prezanton para Opinionit Europian dhe atij Boterore . - Fodulla te lindur qe i tremben shqiptareve edhe ne gjume . Shpresoj qe Zvicera ta palloj ne gola edhe ne Boteror dhe nisi si qeni me bisht nder shale ne gropen e sllobodaninit

            2. P
             Permeti

             O koqevare o ju shkerdhevsha rropt e krejt rracen e juaj te pabebese anadolli ..kush eshte ky granit kari nga lavdari.? Kush e rruan karin per bythshiturit turq te kosoves qe luajne per Zviss..?

             1. S
              Shkodrani

              Ti dukesh i njejti si ata pseudo greket e mesiperm. Nuk e kuptoj kete mllefin e pashoq ndaj nje njeriu qe nuk e njeh fare. Megjithate ne ne Veri te republikes Shqiptare themi se "kush shan, shan vedin".

              1. P
               Përmetari vërtet

               Mos vendos emra ti shkërdhatë që gjasme përfaqëson Përmetarët. Sepse s'ka Përmetarë mos të jetë patriot .

              Lini një Përgjigje