Tottenham fiton supersfidën ndaj Manchester City-it, vendos goli i Kane

5 Shkurt 2023, 19:28Sport TEMA

Tottenham fiton supersfidën ndaj Manchester City-it, vendos goli i Kane

Manchester City nuk përfiton nga ndalesa e Arsenalit, teksa ka pësuar një tjetër humbje 1-0, në super duelin e kësaj fundjave ndaj Tottenhamit. Ekipi i Contes ishte në i qartë në lojën e saj në pjesën e par,ë duke gjetur dhe golin.

Në minutën e 15-të, Hojberg shërben një asist perfekt për Harry Kane, i cili e ka mision të thjeshtë për ta dërguar në rrjetë.

Ky është goli i 200 i Kane në Premier League me fanellën e skuadrës së Tottenham.

City provoi të reagonte, por Harry Kane dhe yjet e tjerë të sulmit nuk ishin në ditën e tyre më të mirë. As dalje me karton të kuq (dy të verdhë) e Romeros disa minuta nga fundi i kohës së rregullt nuk u shfrytëzua nga skuadra vendase.
Tottenham me këtë fitore ngjitet në vendin e pestë me 39 pikë, ndërkohë që City mbetet 5 pikë larg nga Arsenali kryesues

Lini një Përgjigje