VIDEO/ Goditi me kokë kundërshtarin, Taulant Xhaka dënohet rëndë nga Federata

8 Maj 2023, 15:16Sport TEMA
VIDEO/ Goditi me kokë kundërshtarin, Taulant Xhaka dënohet

Taulant Xhaka goditi me kokë në kraharor një lojtar të ekipit kundërshtar në ndeshjen Basel-Zurich, e cila përfundoi me fitoren e ekpit mik.

Xhaka mori një karton të kuq në mënyrë direkte, por veprimi i tij nuk ka mbetur pa u vënë re dhe pa u hetuar nga Federata e Futbollit të Zvirës.

Mesfushori 32-vjeçar është dënuar me tetë ndeshje pezullim dhe sezoni për të është mbyllur pasi deri në përfundim të tij kanë mbetur edhe katër sfida.

Dënimi i tij do të vazhdojë në sezonin e ri, ku Xhaka nuk do të luajë në katër ndeshjet e para.

5 Komente

 1. K
  Katunari zvicerian

  Ky eshte tipik katunar i pagdhendur dhe pordhac.

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Arabi mbetet bisht qeni....

   1. J
    Jari

    Ky Xhaka, është tip Sali Non Grada, një koqe kandari i duket vetja Rambo, mbatharakut.

    1. A
     Anonim

     Tjetri ngre duart larte ky kari shkon e godet pa sens fare.Edhe vellai tjeter bole si ky eshte. Futbolli ka plot episode dhe cdo njeri prej Tyre ka nerva por jo ta kthesh ne motiv te karrierres tende.Ka plot kuaj te fuqishem ne futboll por jane per te luajtur dhe jo per boks keta karagjoze perfitojne nga takti I tyre.

     1. T
      Tifozi plak

      Prej tij shkuam ne europian.

      Lini një Përgjigje