Xherdan Shaqiri më i paguari nga yjet e Europës në MLS, lë pas edhe Insignen me Bernardeschin

19 Maj 2023, 11:49Sport TEMA

Xherdan Shaqiri më i paguari nga yjet e Europës në MLS, lë

Shumë yje të futbollit europian janë duke zgjedhur vitet e fundit të luajnë në Amerikë.

Paga është arsyeja kryesore pse emra të mëdhenj lënë disa prej kampionateve më elitare në Europë për të luajtur në MLS.

Faqja e statistikave të futbollit, “Transfermarkt” ka nxjerrë së fundmi një detaj shumë interesant.

Mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri kryeson listën e pagesave, duke qenë më i paguari me plot 7.5 milionë euro në sezon dhe njëkohësisht duke lënë pas vetës emra të mëdhenj si Insigne me 6.9 milionë euro, Bernardeschi me 5.8 milionë euro por edhe shumë të tjerë.

Xherdan Shaqiri më i paguari nga yjet e Europës në MLS, lë

7 Komente

 1. E
  Edlira

  Origjine "shqiptare" nuk thuhet ne kete rast zyrtarisht,se origjinen e ka nga Kosova dhe jo Shqiperia,por kur vjen puna per tu mburrur ju "gazetetaret" jeni gati te nxirrni edhe Papën me origjine shqiptare...Shaqiri eshte shqiptar ne gene,por origjinen e ka nga Gjilani i Kosoves.

  1. a
   alban

   e sakte. duhet te thone me origjine serbe, qe te jeni ne rregull

   1. A
    AB

    Debile me origjine shqiptare...

   2. a
    alban

    dmth. sipas teje, jo shqiptar po serb????

    1. E
     Edlira

     Kur i ndau Zoti trutë njerezve qe prisnin ne rradhë,ju ishit duke fjetur me siguri...ldiotër me këmborë në qafë! Është biri i Kosoves!!!

     1. Q
      Qimal Lafsha

      Te kishim edhe ne Shqiperi nje yll si Shaqiri do ishte fantastike Duhet thene drejt e verteta jane shume me te mire dhe profesioniste se ne te Shqiperise.xherdani eshte edhe patriot dhe llumi i ketij portali e shan vetem se eshte shqiptar i Kosoves.Phu te kam hedhur nje gelbaze ne goje moJ "Edira" fallco.Qelbesire qe guxon te shash Shaqirin Kurve ose Kurvar muti je

      1. E
       Edlira

       Idiot i lindur idiot...

      Lini një Përgjigje