I përfundon kontrata, Igli Tare drejt largimit nga Lazio

19 Maj 2023, 11:21Sport TEMA

I përfundon kontrata, Igli Tare drejt largimit nga Lazio

Më shumë mundësi këto janë javët e fundit të Igli Tares, si drejtor sportiv i klubit italian, Lazio.

Shqiptarit i skadon kontrata në fund të muajit qershor dhe me shumë mundësi do të largohet. Palët nuk kanë bisedime për rinovim dhe “divorci” duket i pashmangshëm.

Tare është pjesë e Lazios si drejtor sportiv, nga viti 2008 dhe në këtë 15 vjeçar, ka pasur shumë ulje dhe ngritje.

Edhe ky sezon i fundit nuk ka qenë i lehtë për 49-vjeccarit, pasi shpesh është thënë në media se marrëdhëniet e tij me trajnerin Sarri, nuk kanë qenë të mira. 

Kjo është edhe një nga arsyet, që Tare do të largohet nga Lazio.  

2 Komente

 1. ÇEKIÇI

  Igli Tare le te shkoj drejtor sportiv në Serbi se ka deshirë qe serbet ta ja qijnë gruan mbasi nuk ka vajzë

  1. D
   Dollibashi i Nartes

   Tare eshte socialist i terbuar dhe sa here qe ka zgjedhje vhen te votoje per PS

   Lini një Përgjigje