Misteri, portieri i Marokut “zhduket” pas ekzekutimit të himnit

27 Nëntor 2022, 16:08Sport TEMA

Misteri, portieri i Marokut “zhduket” pas ekzekutimit të himnit

Mister në ndeshjen Belgjikë-Marok. Portieri afrikan “zhduket” përpara vërshëllimës së gjyqtarit kryesor.

Gardiani i Seillas u zëvendësua menjëherë pas himnit, përpara se arbitri të sinjalizonte nisjen e ndeshjes.

Ndërrimi nuk u kuptua dhe kjo e bën situatën edhe më të rrallë pasi është e vështirë të kujtosh një rast tjetër të tillë më parë, aq më pak në një Kupë Bote.

Bonu u ankua për një shqetësim që nuk është zbardhur ende por ishte vetë ai që kërkoi ndërrimin.

1 Komente

  1. K
    Keti

    E ka zon muti

    Lini një Përgjigje