Shaqiri nuk i trembet Brazilit: Kanë pika të dobëta, ne dimë të sillemi ndaj skuadrave të mëdha

27 Nëntor 2022, 18:35World Cup TEMA

Shaqiri nuk i trembet Brazilit: Kanë pika të dobëta, ne dimë

Zvicra do të përballet me Brazilin në takimin e dytë në Kupën e Botës, duel që do të luhet ditën e nesërme duke nisur nga ora 17:00. Një sfidë që pritet të jetë e luftuar duke marrë parasysh se të dyja ekipet kanë fituar ndeshjet e para respektive dhe do të jetë një përballje për kreun e grupit G.

Pavarësisht nivelit shumë të lartë të futbollistëve që ka në përbërje Brazili, lojtari shqiptarë, Xherdan Shaqiri ka besim se gjithçka do shkojë mirë.

“Brazili ka gjithashtu pikat e tij të dobëta pavarësisht se ka aq shumë lojtarë të mirë sa është e vështirë të zgjedhësh një. Por edhe në vitin 2018 ne ishim të dobët kundër tyre dhe përfundoi në barazim (1-1 ). Brazilianët luajtën shumë mirë në ndeshjen hapëse, por ne dimë se si të sillemi kundër skuadrave të mëdha”, ka deklaruar Shaqiri.

6 Komente

 1. R
  Roberto

  Ju dini nje mut si te silleni.Do hani dru 3-0 pak e keni sepse jeni pordhace dhe mendoni se do kapni qiellin me dore. Brazili eshte pretendet i Kupes se Botes ndesa per ju eshte akoma shpejt te flasim pasi ka ndeshje te tjera.

  1. J
   Juli

   O robotiberto. Po i shofim pretedentët se si po luajnë dhe po humbin,gjermani,argjentina,......

   1. M
    Momqirsi grekofoneve

    Roberto, ti pidhmotre shiko gerqine se ku vajti. Nuk hyne dot ne Boteror jevgjit greke dhe tani sulmon Shaqirin qe i ka qire motrat serbeve, vellezerve te tu. Sille motren tende andej nga magazina ti jap ca tranguj kosove.

    1. Roberto

     Ik mor bythqire. Te qifsha ty bashke me Shaqirin tend.Trangujt e Kosoves futi ne bythe ti bashke me Serbet e tu komshinj.

   2. S
    Shalqiri

    ky shalqiri akoma loz!

    1. L
     Lali

     JE NJISH tna han arin as mo e rruj hic

     Lini një Përgjigje