Shokohet Gjermania, eleminohet që në grupe: Kalojnë Spanja me Japoninë

1 Dhjetor 2022, 21:57Sport TEMA

Shokohet Gjermania, eleminohet që në grupe: Kalojnë Spanja me

Gjermania është eliminuar nga Botërori. Në ndeshjen ndaj Kosta Rikës, ekipi i drejtuar nga Hansi Flick fitoi 4-2, por nuk arriti të kalonte Grupin E.

Gnabry kaloi në avantazh gjermanët që në minutën e 10, por Tejeda (58’) dhe Vargas (70’) përmbysën rezultatin.

Ishte Havertz që ktheu gjithçka në favor të Gjermanisë me dy gola në minutat 73 dhe 85, dhe Fullkrug në minutën e 91 për t’i dhënë Gjermanisë një fitore pa vlerë, pas rezultatit të Spanjës.

Spanjollët u mposhtën 2-1 nga Japonia, me aziatikët që morën vendin e parë në grup, ndërsa spanjollët të dytin.

12 Komente

 1. H
  HISTORIA

  Si more u eleminua GJERMANIA sikur kishim degjuar nga tifozet Gjermane se ""GJERMANI ESHTE GJERMAN""dhe nuk mund ta mundin AZIATIKET è JAPONISE

  1. H
   HISTORIA

   Si more u eleminua GJERMANIA sikur kishim degjuar nga tifozet Gjermane se ""GJERMANI ESHTE GJERMAN""dhe nuk mund ta mundin AZIATIKET è JAPONISE

   1. K
    Klimax

    Mercedes ngeli pa karburant në mesin e shkretëtirës së Arabisë ndërsa Toyota me ndihmën e teknologjisë vazhdon për suksesin e radhës!

    1. D
     Durrsaku

     Tojota me ndihmuan e FIFA( goli i dyte i japonezve topi komplet jashte .Arbitro jep jo gol,FIFA me ndihmen e var e jep gol,)

     1. R
      Realisti

      Sistemi VAR e tregon shumë mirë që topi nuk ka kaluar plotësisht vijën. Fotografia që shikon aty tregon kamerën që nuk është plotësisht mbi vijën e bardhë. Dmth e shikon topin në pak kënd. Pra nqs kamera do ishte plogësht mbi vijën e bardhë atëherë pak pjesë e topit duket që ashtë akoma mbi vijë.

    2. R
     Rilindasi LgBTQ

     Gjynah se ekipi gjerman protestoi per ne bythqiret kur nuk u lejuan te mbanin flamurin e LGBTQ. Dilen ne photo me gojen e mbyllur. Zoti ishte ne krahun e Katarit musliman kundra ne bythqireve dhe i eliminoi

     1. T
      Te hyfte.

      O kokekarrrrr ik jeto ne Katar.Zhapik muti krahason Dojcat me ata qe rrine gjithe kohes bytheperpjete yyyy shkerdhate.

     2. d
      den

      Nuk e di por e kisha nje parandjejne se ky skenar qe dukeshe sikur nuk mund te ndodhte ishte pikerisht ai qe do ndodhte. Faji eshte i Gjermaneve qe ja lene ne dore fatin e tyre tek te tjeret. Pa diskutim qe Spanja nuk u impenjua si duhet me Japonine, pasi pothuaj ishte e pamundur qe Gjermania te fitonte me nje goleade me Kosta Riken dhe Spanja ta shikonte veheten jashte vazhdimit te metejshem te Kampinatit. Pa i ulur vlerat Japonise si ekip, pothuaj eshte e pamundur qe Japonia brenda pothuaj nje jave te mund dy nga ekipet me te forta te botes dhe per me teper ne nje fushe asnjanese. Fitorja me Spanjen per mua vjen ere e keqe. E kuptoj me Gjermanine pati edhe pak fat kur fitoi duke mos lene jashte dobesite e theksuar te Gjermaneve ne mbrojtje , por te fitoi dhe me Spanjen me duket pak si me teper se mrekulli. Kete dyshim do ta heq vetem nese Japonia shpallet kampione Bote.

      1. H
       Homer

       Sllavet Kane nje anektode qe me mire pa kurac se sa pa fat.

      2. T
       Teute e Modhe

       Spanja nuk toleroi, por dhe ca llogari I boni. (Shmangu Brazilin) pak eshte kjo?! Kjo u duk te 20 min e fundit ku Spanja nuk pati impenjimin maksimal madje, per 7 min ishte e eliminuar te 2-1 Kosta Rikes. Sa per Gjermanine, te ky boteror ata u duken se u perqendruan tek disa tematika jashte futbollit. Kte llogari ata duhet ta japin para tifozeve te vet te cilet me siguri kane dashur kupen e botes dhe ceshtjet me ndjeshmeri boterore ti zgjidhnin politikanet por Nojeri me kompani kishin ide te tjera si Bote- shpetues te medhenj:) me nje llaf, korren ate qe mbollen. ..who cares now

       1. L
        L

        Boll jetuat me dyshime e shihni armiq kudo. Cudi ska,spanja e nenvleresoi japonine,euforia te merr NE qafe. Se SA e I dogji spanjes kjo humbje,e pe NE fytyren e trajneret qe gati SA sqante NGA inati e nervat. Gjermani lente mbyll gojen,dhe e hengri mu NE bythe,ashtu sic e donin.

        1. A
         Artur

         Koeficenti i japonise ishte 7 e vura per 1 per japonine e kapa.

         Lini një Përgjigje