Pas publikimit të mesazhit kërcënues, policët e Florenc Hoxhës kërcënojnë gazetashitësit

16 Shtator 2011, 16:42Politika TEMA

Drejtori i Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha, vazhdon me skandalet e tij. Për shkak se gazeta Shekulli ka publikuar sot mesazhin kërcënues ndaj dy inspektoreve të shkarkuara, të cilët i shante dhe i kërcënontre me jetë, Florenc Hoxha është përpjekur që të ndalojë shitjen e kësaj gazette.

Një patrullë e policisë bashkiake ka kërcënuar sot pas mesditës disa nga gazetashitësit në Tiranë, që të heqin gazetën “Shekulli” nga hapësira ekspozuese e gazetave ndryshe do t’i hiqnin kioskën. Një nga incidentet sapo ka ndodhur me shitësin Bashkim Doraci në pikën e shitjes pranë Rrugës së Elbasanit, në afërsi të kompleksit të lojrave “7 xhuxhat”. Z.Doraci tha se policët bashkiakë kanë ndalur para kioskës së tij dhe i kanë kërkuar të heq nga ekspozimi gazetën “Shekulli”. Shprehja e tyre ka qenë: “Përse e mban Shekullin aty, apo do që ta heqim kioskën si atij tjetrit”?

37 komente në “Pas publikimit të mesazhit kërcënues, policët e Florenc Hoxhës kërcënojnë gazetashitësit”

 1. Berisha largohu says:

  O popull shqiptar, lerini kafenete dhe komentet boshe qe beni neper gazetat e ndryshme, por cohuni dhe hidhni Berishen nga pushteti.

  1. tourkofagos says:

   per ke popull e ke fjalen,ai popull ka 600vjt me koken poshte e marmiden larte,,,,!!

   1. deni says:

    edhe malakat po aq vjet kane me marmiden larte, tani jane duke ngordhur per buke e s’besoj ti shpetojme prape sic beme para 70 vjetesh

   2. tili says:

    po pse mo vlla sa vjec je ti ne radhe te pare dhe sa vjet ke qe je ne zanat.
    Apo del vet andej nga sigruja ku dalin BQ per te ber pjac

   3. Made in Albanistan says:

    O turkofagos, korraket kane me duket 500-vjete me te pasmen larte. Megjithate keshtu si jane keta duket, sikur kane 1500- vjete!!

   4. vlora -uji i ftohte says:

    Po nje brime i bike ti o qirje… Mos harro se pederastia dhe lebismi ne Eladhe kane lindur……….Edhe ti dukesh si pasiv….

   5. denkoka says:

    aaaa per ate pune ju keni 2500 vjet qe e keni lart….per kete gje po qe jeni me te vertet me te lashtet….
    http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_ancient_Greece
    ghaghahghaghahgha
    ske faj ti per fiksimin tend per marmitat….
    ghaghahghahg

 2. cicolino says:

  Ky eshte nje vend i mallkuar qe pjell vetem vemje dhe ndyresira!

  1. inf says:

   cicolino
   vendi jone nuk eshte dhe nuk ka qene i Mallkuar o zotni
   por ate e kane mallkuar hajdutet shkerrdhatat horrat sorrat dhe ruspijet e kesaj qeveria te Mallkuar ,por jo vendi vendi eshte nji bukuri e rralle qe ja kane zilin te gjithe horrat e shkerrdhatat e qe nuk e dun .
   Por a ka qeveri me te mallkuar se kjo ,kjo eshte qeveria qe ka brenda vetem mallkimin dhe urrejtjen Kombetare,kjo eshte qeveria dhe ai legeni qe ben sikur e drejton Tradhtia me e qelbur e historise Kombetare .kjo eshte e verteta o Cicolino ..

 3. odiseu says:

  Shtet FASHIST….Kur do ju vije fundi ktyre plehrave…

 4. JamBurriiArgites Malltezi says:

  Hajde diktature hajde. Po ku shoku qe ka rrah grate, motrat e nenat e tjereve, c’kujton se eshte? Do ishte 2 metra nen-toke po te kishte preke nenen time. S’ka Kulic as Sale qe e mbron

  1. beni says:

   Dy metra nen toke eshte me e pakte se te me ndodhte mua perpara se te shkonte tek te shumtit e kisha bere te hynte andej nga ka dale dhe te mallkonte diten kur ka lindur.

   1. leon says:

    Ato “dy metrot”,qe thoni se do futni Berishen dhe zagaret e tij,TREGOJINI ME VEPRA E JO ME LLAFE!!!MBURRJET TUAJA,SE PO TE UA BENTE JUVE BENIT NAMIN JA FUSNI KOT:SALI BERISHA PO TALL BYTHEN 21 VJET RRESHT,PO VRET SA T’ HAJE DORA dhe nuk po del nje AVNI RUSTEM,qe t’i tregoje vendin!!!LERINI LLAFET!!!TRIMI E TREGON ME VEPRA!!!

 5. denkoka says:

  lajm i pa konfirmuar….nuk marr persiper koment..

  1. Berisha largohu says:

   denkoka, ti je si nje lajm i pa konfirmuar dhe nuk te merr kush persiper me komentet qe ben. Shkurt je i pa vlere.

   1. denkoka says:

    babole….lajmi quhet duhet te vi minimalisht prej 2 burimeve qe te quhet ok…..ky lajm nuk gjendet ne asnje portal tjeter lajmesh shqiptare….un te pakten flas me llogjike…jo me verberi urrejtjee…athere midis teje dhe meje….as qe bohet fjale qe jam un i pavleri…jam dakort me nick qe ke…po jo me ideologjine qe paraqet…

 6. Berisha largohu says:

  Mos e perseritni 45 vjet heshtje sic keni bere me Enver Hoxhen duke e mbajte ne pushtet, por dilni ne rruge per te shkatrruar demokrimin dhe diktaturen Berishjane. Pa protesta nuk ka zgjidhje, prandaj lerini komentet dhe dilni ne proteste per te shkatrruar mafien Berishjane.

 7. Mendimi says:

  Ky eshte shtet barbar, fashist, kriminel ,mafioz,diktature klasike,por ne duke ber sehir po tregojme se nuk meritojm diq tjeter, drejt humneres .

 8. faqeziu says:

  RROFTE DEMOKRACIA!

 9. hasoni says:

  nga dalin keta lloj kafshe nga ferrat se kulure qytetare nuke kan keta lloi

 10. tiku says:

  duhen ca AVNI RUSTEMA TU TRGOJNE VENDIN .

 11. mirfa says:

  ore berisha largohu;keto qe japin komente jan pothuajs te gjith emigrant dhe ne koh te lire lexojn qfar ndodhe ne shqiperin dhe nuk kemi ndermend te prishim jeten qe kemi ndertu me mund ne europ por me mire mund te shkruash keshtu ”””’shqiperin e mori sala dhe po i ven zjarr shqipetar mas rri po duku shqipetar”””””””””””””””””””””””””””

 12. baro çorrogjafi says:

  SI SHUME REVAN KA MARRE KY FLORENC HOXHA !!! A E KA DEGJUAR NDONJEHERE KY SHPREHJEN SE ” SHIU I BEHARIT ESHTE I RREMBYER,POR PUSHON SHUME SHPEJT,PRANDAJ KA DALE EDHE SHPREHJA KUPTIMPLOTE : ” SHIU I BEHARIT SI VRAPI GOMARIT ” MOS EDHE VRAPI I KETIJ FLORENCIT ESHTE SI VRAPI I GOMARIT,DO TE LODHET SHUME SHPEJT NGA KY REVAN DHE PASTAJ ,MOS ,O ZOT,NA PERPJEK KOKEN NE NDONJE VEND.E PAME SOT SI PO PRISHTE GJELBERIMIN TEK “TAIVANI” EDHE GJELBERIMI JA PRISH PUNEN KETIJ BATAKCIU!!!

 13. Albann says:

  Kercenuan dy femra…pasta gazetashitesit….po pastaj do kercenojne njerezit qe blejne gazeten????…Kane ikur per lesh hahhahha

 14. Anduelinda says:

  Ta bente burri im kete gje e kisha lene ne vend. ketij i duhet leruar gruaja nga mengjezi ne darke dhe pastaj ketij maskarai tja fusje plumbin nga poshte e ti dilte siper bashke me shpirtin.

  Ku je o zot si shikon keto gjera.

  1. BREZI I RI I PERGJAKUR says:

   me pelqen ajo pjesa e gruas, por aji te jet aty present dhe te shikoje kur ti “heqin lejen e gruas”

 15. deni says:

  fytyra e krimit te nje regjimi kriminel, ka vetem 2 menyra per te cuar kete qelbesire ne qeli:
  1) 2 inspektoret te vazhdojne rrugen ligjore deri ne Strasburg sepse kete pis e kapin disa nene per kercenim me vdekje, dhe dhunen fizike
  2) bojkot i parlamentit nga opozita derisa ky te dale ne gjyq dhe te qerohet nga puna se vendin e ka ne burg

  Minatoret bene greve dhe opozita ne vend te sensibilizonte vendin duke cuar gjithe deputetet atje e t’i bashkohej greves vazhdon ha bar…

 16. alondra says:

  numri nga ku eshte derguar ajo sms rezulton e rregjistruar nga nje person nga durresi….mos valle ia ka marre dikujt telefonin ky batakciu per te bere te tilla pislleqe…o zot sa mendje prape eshte ky njeri po shume shpejt do e haj koken…..bashke me syrin edhe gishtat fallco qe ka vene

 17. dymi says:

  E mbani mend kur lukunia kokepalare “demokratike” e Sal-iut digjte gazeten Koha Jone. C’ndryshim ka me kercenimin e tanishem te Policise se Lul-ushes.

 18. migjeni says:

  Kam nje pyetje per te gjithe ju komentues te irrituar. Pas cdo lajmi qe rrefen ndyresite e kesaj qeverie ne acarohemi dhe kerkojme Avni Rusteme.Ceshtja eshte si mund ta rrezojme kete gangrene nga froni.Duhen ide konkrete.Kane mbetur shume pak mundesi legjitime sepse sic e shohim perdite ky njeri i semure po shkaterron cdo element qytetarie ne shoqerine shqiptare.Kjo gangrene e ka treguar me vepra se sa e afte eshte ti zere frymen cdo levizjeje qe shkon kunder parimeve te tij.Ideja ime eshte qe nqs presim nga te huajt ky eshte nje gabim shume i madh, nqs presim nga opozita ajo eshte shume e dobet dhe aspak e qarte.Pra kush ka ide konkrete ti thote .Duhet veprim .Tani!

 19. XXX says:

  mire ben ai qe vepron keshtu,rreh gra kercenon,del ne tv.dhe thote se si trembem askujte por shpresojme te dale ndonje hundelesh se drejtesi nuk ka per keta te sales

 20. XXX says:

  rreh gra kercenon,del ne tv.dhe thote se si trembem askujte por shpresojme te dale ndonje hundelesh se drejtesi nuk ka per keta te bashes e sales

 21. SKENDERBEU I VJETER says:

  IDEA ME KONKRETE O MIGJEN POETI ESHTE SECILI TE BEJE ME FJALE DHE DITEN E DJELE QE E KANE PUSHIM ,TE REMBEJNE NGA NJE HU TE MADH DHET TE SULEN KU VETE BERISHA PER TE PUSHUAR DHE NDONJE HOR TJETER DHE TI BEJE DAULLE.NJERE NJERIN NJEHERE TJETRIN DHE TE SHIKONI SI BIE QEVERIA.E DI ATE FJALEN E URTE DRURI KA DALE NGA XHENETI(PARAJSA).JA KJO PARAJSA E SALIUT DUHET TI BEJE NJERZIT DE NXJERIN HUNJTE.

  1. Thana says:

   Ke te drejte! Ka dale nga xheneti per kete fare mileti. Do bere si qemoti:
   O XHANDAR O MENGE CARE
   ME DUKI SI USTALLARE.
   KISHIT VAJTUR TEK NENA
   I KARKUAT GJELLE T’EMBLA.
   mra drune dhe u denda.

 22. Fred says:

  Te dashur lezues a din kush me me tregu keto dy gra qe rahen dhe shahen me rob e shtepise a Kane burr a vellezer femije si nuk flasin e nuk ju del zot kerkush qa asht ky Florence hoxha Ali Pashtoptani I tiranes shkoni delni zot familjeve tuaja o shqiptar se florencio nuk ju mban barkun me buk ai asht nje legen dhe ju ka frike asht legen dhe mos leni kende te ju marri jeten me kambe o shqiptar

 23. Aleksander says:

  keta trimat e Malokut Vucidolit do ta kalojne jeten te 7 penxheret ..dashnore te VIP te burgjeve

 24. bona says:

  Kemi njerez dhe trima po ky llum ka frike dhe ruhet nga policia e shtetit dhe e bashkis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje