Athinë, emigrantët festojnë për vendimin e Kushtetueses mbi kombësinë

17 Shtator 2011, 13:02Politika TEMA

Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese rrëzoi ligjin e gjendjes civile për kombësinë, emigrantët shqiptarë në Greqi kanë festuar në rrugët e Athinës. Dega e “Aleancës Kuq e Zi” në Athinë informoi se aktivistë të saj, kanë zhvilluar një marshim përreth një orë.

Emigrantët shqiptarë vlerësuan sjelljen e Gjykatës Kushtetuese dhe treguan se mbrojnë vlerat e përbashkëta dhe ndjekin me vëmendje çdo gjë, që ndodhë në Shqipëri.
Gjykata Kushtetuese, ditën e djeshme ka rrëzuar ligjin e gjendjes civile, që përcakton nocionet e kombësisë së qytetarëve dhe procedurat e ndryshimit të saj. Kjo situatë ka sjellë reagimin e menjëhershëm të Aleancës “Kuq e Zi”, përfaqësuesit e së cilës e kanë cilësuar si fitore të së drejtës mbi padrejtësitë kombëtare.

165 komente në “Athinë, emigrantët festojnë për vendimin e Kushtetueses mbi kombësinë”

 1. zana19 says:

  Bravo Shqipetareve ne greqi. Ne ne sShqiperi duhet te ndjekim shembullin e tyre.

  1. vinny says:

   Pse ne Shqiperi jeton ti? E kuja je ti atje ? lol

 2. EMIGRANTI says:

  JO FITORE MBI PADREJTESINI POR FITORE KUNDER TRADHETAREVE TE KOMBIT SALI BERISHA…….

 3. tourkofagos says:

  hahahaha,pse thoni qe ishin emigrantet ne athine,ne nje kohe qe ata kane qene marmidat e Spahiut,,,,
  mgjt st’arqidhia mas.ne kombesi e passaport shqiptare,te na rroje ajo greke,se nuk kemi ndermend te kthehemi ne shqiperi,,,,

  1. odiseu says:

   rri si te ushqen mire marmida jote aty. Ne shqiperi e pakta qe do hash eshte druri, ne mos ndonje ko.. plumbi, se te pjer… shume ajo gojeb…tha e shqipot sta bejne te gjate…

  2. shqipja me dy krena says:

   me pushta si ty nuk ka per tu ber ndonjeher shqiperia dhe me mir per shqiperin qe ti nuk je me shqiptar se pederastet nuk na duhen ktu le ti mari greku se ata e kan ne gjak ti bien bythes dhe atyre qe ju pelqen kjo gje le te behen grek ti qe nuk pranon kombsin shqiptare uroj te gjesh nje k te madh aty ne greqi qe ta besh qefin sic duhet

  3. vlora -uji i ftohte says:

   E kujt i plasi o baxhelle greke? Ju ka ngel ora te ato makinat japoneze te vitit 2, qe i mbani si luks ne athine… komb jevgjish….

  4. Kkoli says:

   Ahahaha.
   Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyysh,
   Ahahahahaha.
   Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyysh.
   Ahahahahaaaaaaaaaaaaa.
   Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyysht ë’rret vromopushti.

  5. bill says:

   O TURKOFAGOS, KETA KORRAKET AKOMA NUK E KANE KUPTUAR QE RREGJISTRIMIN E KERKON BASHKIMI EUROPIAN, DHE NUK KA RENDESI SE CFARE THOTE GJYKATA E KORRUPTUAR E KORRAKEVE SHQIPFOLES, RREGJISTRIMI DO TE BEHET.

   KY ESHTE KUSHT I BRUKSELIT, DHE GREQIA NUK KA FARE TE BEJE ME KETE, PAVARESISHT SE TURKOSHAKET, EDHE PER THATESIREN E FUNDIT NE SHQIPERI AKUZOJNE GREQINE.

   RREGJISTRIMI DO TE BEHET OSE NE TE KUNDERT DO TE INTEGROHENI NE BASHKIMIN E ANADOLLISE, POR KURRE NE ATE BE-se.

   1. topuz druri says:

    O Billi po na plasi trapi po nuk hyme ne BE. Do blejme Akropolin dhe gjithe Greqine kur te dale te q….et ne semafor, se shpejt nga fundi tetorit ka me falimentu. Kur ta blejme ne Greqine ti do te cojme tek ushtaret tane ne Afganistan te maresh sapunin ne toke pastaj mbrapa e kupton vete ti.

    1. bill says:

     AJO PRITET QE TE SHIHET. LE TIA LEME KOHES, ATO QE THUA TI.

   2. Sokol says:

    Bill je thjesht nje idiote dhe asgje me shume.Besoje se nuk ke me shume se shkollen 8 vjecare.Lexo se per cfare u hodhe poshte ligji. Fale zoti qe ne Shqiperi eksistojne akoma patriote,se po te jete puna me njerez si ti dhe ndonje tjeter ju shisni dhe breket e bythes ne pazare.Po je grek ri ne Greqi nuk na duhen njerez zorra si puna juaj.

   3. lola says:

    RREGJISTRIMIN E KERKON BASHKIMI EUROPIAN????? Me fal po kjo eshte per te qeshur hahahhaaha eshte per te qeshur me injorancen e theksuar qe kane disa njerez dhe me Guximin qe kane per tu hequr si kompetente ahahaha 1.Evropa nuk ka vene dhe nuk do te vinte te ketilla kushte por edhe sikur te ndodhte, ju kujtoj qe sipas Kushtetutes se Republikes se Shqiperise neni 116 hierarkia e ligjeve eshte kjo:
    a) Kushtetuta;
    b) marrëveshjet ndërkombëtare të ratifikuara;
    c) ligjet;
    ç) aktet normative të Këshillit të Ministrave
    pra si do qe ta rrotullosh ti Bill “marrveshjet nderkombetare te ratifikuara nga parlamenti” vijne pas Kushtetutes dhe eshte e detyrueshme qe te jene ne perputhje me te , ca leksione nuk do ti benin keq edhe nje kompetenti konstitucional si puna juaj zoti Bill SHQIPFOLESI bukeshkal….Tung

   4. Toma says:

    Por ka nje problem, Bill : Do te jete nje regjistrim i kontrolluar dhe i manipuluar nga kryemanipulatori Sali. Ve bast se ,qe tani i ka nxjerre shifrat sic i interesojne dhe u’a ka vene ne tavoline mjeraneve te INSTAT-it (te mjeret ata ,po nuk i nxoren sic don turkoshaku sali!). Europa syleshe dhe naive do t’a haje edhe kesaj radhe sapunin per djathe.Kot nxehen keta turkoshaket , sepse Saliu nuk do t’i lere ne balte, pasi eshte me fondamentalist se secili prej tyre.

  6. vinny says:

   Dhe te duash, sma do mendia se te pranon njeri…biles kshu kaushi si je, do te ket perdhunu nonji se ska mundesi te urreje shqiperine kaq sa e urren.

   1. Cakalli7 says:

    nuk kishte ndonje me ze me te trashe per te kenduar kete kengen nje bylmez te shqiperise se mesme duhet te zgjidhje te kendonte per patriotizem keta vetem maje minarese dine kendojne (problem gjenetik)

   2. Kalorsi i zi says:

    Kur historia e Shqiperise (Epirit) dhe e Greqise ishte e perbashket, ku stergjyshi juaj Plaku ishte sigurisht ne kete lufte do te tmerrohet nga miresjellja juaj gjoja i pa anshem. Ja si luftojne luanet deri ne vdekje.

    http://youtu.be/Qw06MGWyKTg

     1. zamiri says:

      @ X ; Ti je shqipetar apo turk , se Turqia sic pushtoi Greqine pushtoi edhe Shqiperine , harron c’beri ne Sfetigrad apo ne Berat .?Megjthate me kujton arixhinjte e vegjel qe i thine njeri- tjetrit ” babi im e ka kaq ,kur tja fusi nenes tate ,,,,,,”.Mundou ta ngresh pak nivelin e komentit ,jo kaq ulet .

 4. vlorA says:

  le te hapin syte shqiptaret qe e shesin veten per 250 euro

  1. vlora -uji i ftohte says:

   ata vetem shqiptare nuk jane…..por tashti qe po ju ngrijne pensionet do ti njohe edhe greku se cfare jane realisht…..

 5. lorenc ndreka says:

  grek o grek te dhjefsha rracen………………..

  1. bill says:

   KUJDES MOS U SHTRENGO SHUME. SE KA MUNDESI QE TE DHITESH NE BREKE, KORRAK !!!

   1. hajriu says:

    Po muti ne koke do jau bejme prape se prape……..po ti mos u merzit o haixhi greqie.

    1. Kalorsi i zi says:

     Ja si ka luftuar stergjyshi jot o hajvan,
     http://youtu.be/2kuna7sC5ek

     1. hajriu says:

      Ça shkruan or kushuriri i pare i atij mikut? Epo idiotesia s’paska te mbaruar. Ça me lidhe mua me keto kur!vat e spartes or idiot?
      Kot nuk thone qe nena e idiotit eshte gjithmone ne maternitet . Edhe kjo nje trillim i juaji eshte ashtu siç keni trilluar gjithe historine dhe historite njerzore ashtu kerkon te trillosh edhe tani.
      As ti nuk ke lidhje me keto or pall se ti je produkt turk o zhapzi.

     2. Kalorsi i zi says:

      O hajvan hajriu, ti nuk je as shqiptar as lesh ti je turkoshak, stergjyshi jot ishte me ata jevgjit qe nuk dine te punojne por dine te vjedhin tek fqinji.

  2. wert says:

   Si i thone nje shprehje: I shami te shan

 6. vlorA says:

  edhe ne nuk na duhen njerez si puna jote o turkofagos

 7. tani says:

  poshte tradhtari Sali berisha
  hallall emigranteve ne greqi

 8. vdekje tradhetareve dhe kurvave qe shesin bythen per 300 euro e nje vize. says:

  poshte felliqesirat greke

 9. Ardian Shpata says:

  Pergezoj gjykaten kushtetuse per vendimin e drejte qe mori,dhe lete jete kjo nje mesim i mire per te gjithe tradhetaret dhe vasalet e grekut dhe serbit
  Kreshnik Spahiu duhet te jete president i ardhshem i vendit i cili duhet te zgjidhet nga populli e jo nga parlamenti shqiptar greko serb.

 10. Odisea says:

  Ne emgrantet jem zemra e patriotizmit,tourkofagos me vjen keq per ty se mund te humbasesh pensionin qe ke mar ter keto vite padrejtsisht.AK JEMI ME TY,SEPSE TI JE ME NE!

 11. labi says:

  PO MBRAPA DIELLIT SHKOFSH O TURKOFAGOS; ME ERMIN QE KE SHKRUAR DUKET SIKUR THOT SARGOFAG: DHE ME DUKET SE ASHTU JE SI AI QE MBAN SARGOFAGU BRENDA: MOS KUJTONI JU SE KA NEVOJ SHQIPERIA PER GJAK PRISHUR; SHYQYR SE PO PASTROET SHQIPERIA NGA GJAKU I PISET DHE PO MBETET VERTET RRACA E PASTER SHQIPTARE; JA U LUMSHA DJEMVE TANE BEJA FORRA SE E KENI PER FIS LERINI ATA QE JA KANE DHENE EDHE BYTHEN GREQISE:

 12. ak47 says:

  o tourkofagos te dogji lale .une jam ortodoks por kjo qenie eshte e imja dhe jo e kishes otodokse.une jam shqiptar dhe kjo eshte qenia ime dhe jo e qeverise shqiptare.kam 20 vjet ne itali dhe nuk kam kerkuar pashaporte.paguaj 300 euro ne vit per te riperterire dokumentat .un e mbaj mend nga vij une e di ku i kan eshtrat te paret e mi.punoj per te jetuar por nuk shes dinjitetin tim ne shitje jane vetem shpatullat e mia.dhe ti o tourkofagos dija per nder pashaportes greke dhe mos u kthe ne shqiperi .une kur te vdes dua te varrosem ne token time me flamurin tim se dheu i shqiperise eshte me i lehte se cdo dhe tjeter.

  1. kapedan says:

   Respekt dhe nderim për Ty

  2. Tironci Lugano says:

   ak47
   Bravo.Ma lasci stare tuorgofagos o come C…si chiama

  3. Shqiptar Orthodox says:

   Cfare lesh Ortodoksi je ti more. Mos genje, se dukesh nga menyra e te shkruajturit qe nuk je i tille, sepse ju Turkoshaket mendoni se jeni te zgjuar, por jeni aq budallenj dhe te parashikueshem, sa qe eshte vertete per te qeshur me ju !!!

   1. OrtodoksiShqiptar says:

    @Shqiptar Orthodox
    Une jam shqiptar ortodoks e nuk jam grek m.. si ti jam ortodoks si fan noli qe luftoi per kishen autoqefale shqiptare o grek i felliqur mos u hiq si ortodoks shqiptar se ne kemi qene nder te paret qe kemi hapur dhe shkollen shqipe.Minoritar i ndyre ben dhe loje te dyfishte surrat patate.

    1. Shqiptar Orthodox says:

     Po ty kush te tha qe jam Grek, ore korrak?? Apo ashtu te intereson te thuash.

     E di qe e verteta eshte e hidhur, por ske se cfare i ben, keshtu eshte gatuar kjo bote. Megjithate ju Turkoshaket, keni nje fare deficience intelektuale !!

     1. OrtodoksiShqiptar says:

      @Shqiptar Orthodox
      Po dukesh nga e shkruara ore pis dukesh dhe qe nga fjalet qe perdor o manjak korrak vetem turkofagos(ti) e perdor ate fjalen korrak cdo sekond o nerd qe rri 24 ore ne internet. Une vije nga familje patriotesh madje dhe gjyshi per kete e kane vrare greket me 1914 sepse kerkonte ungjillin dhe kishen ne shqip dhe shkollat po ashtu.Ju grekoshaket keni neuroza te theksuara ne psiqiken tuaj qe ju ben inferior.O evgjit i azise se vogel.

     2. Cakalli7 says:

      =mos u merzit grupi gjyshi jot vrau greket qe te kendonte ungjillin shqip ne kishe edhe ti do luftosh te kendohet kurani arapisht e kisha te behet xhami. Do te thote dy llafe gjyshi yt kur te shkoc ne boten tjeter po qe se me gjithe mend ka qene ashtu sic thua ti.

     3. OrtodoksiShqiptar says:

      @Cakalli7 Ty o evgjit i azise se vogel do te cojme andej nga vatani yt ne anadoll.Ku te ngresh marmiden perpjete sic e ka ngritur stergjyshi yt e te kthehesh ne fis.Hajde legen materniteti.Dhe kur te shkoje ne boten tjeter me perpara do t’ja kem bere gropen njerzve si puna jotee do t’ju kem cuar ju te paret atje me bilete vetem vajtje.Kuranin arabisht dhe gjamite ja kam lene fisit tend o i “kirshtere” i ri i 300 eurove.

     4. Cakalli7 says:

      =me paske lexuar edhe here tjeter dmth, jashte turqit nga ballkani o “OrtodoksiShqiptar”, ty ku ta kane caktuar vendin bylmez ne kurdistan?

    2. Shqiptar Orthodox says:

     GABIM, NUK JAM TURKOFAGOSI !

    3. franko says:

     Dallohesh qe je Turkoshak.
     Ortodokset shqiptar i njoh mire, ndoshta su plas per Greqine, por nuk arrijne gjer aty sa ta shajne, se nuk kane arsye.

     1. OrtodoksiShqiptar says:

      @franko
      Dhe ti dallosh qe je legen materniteti.
      Ti mbase njeh ndonje minoritar te ndyre grek si puna jote ose ndonjem ish mysliman te konvertuar ne ortodoks per pension e te duket sikur ke takuar ndonje ortodoks o evgjit i azise se vogel.Dhe arsye kane qe c ke me te se na keni urzupuar kishen me janullatosin dhe e ka humbur ate autoqefaline qe nga koha e Fan Nolit.Mos te themi ato qe bete me 1914.

   2. vinny says:

    Ti je nje koker legeni qe dhe baben e none tate e shet per 150€, njerez si puna jote para 90-tes nuk kishin shancin me pas qytetin me sy se ju a dinte Rrema ça mostrash ishit.
    Ti je si puna e hajduteve qe kur nderroi sistemi u paraqiten si te persekutuar politik, njeri ordiner, harram dheu qe te mban, as ne hale ste vej se qelb.

    1. Shqiptar Orthodox says:

     QELBESIRAT JANE ME SHUMICE KETU NE TOKEN E GJERGJIT, DHE ATA JANE RRACA E TURKUT, E CILA E KA SHKATERRUAR KETE VEND, DHE NUK PO E LE QE TE MARRI FRYME!!!

     NUK DUA QE TE BEHEM RACIST, POR ME DETYRON E DREJTA DHE REALITETI SHQIPTAR, I CILI ESHTE PER TE QARE !!

  4. Kalorsi i zi says:

   Dukesh ti prej larg mer LALE qe je orthodoks, po si mer LALE nuk qonke ti orthodoks mer LALE, ti mire e ke po kur te vish vetem per tu varos mer LALE, hajde jeto dhe vdis ketu me barkun thate mer LALE dhe pastaj fol per te tjeret mer LALE, se shume LALE si ty po shajne fukarejte shqiptare qe po shtypen nga maloket dhe i keni braktis mer lale, jo vetem keni ik si frikacak po dhe i shani, se dhe ai SALIU eshte orthodoks po kalamajte e tij nuk kan problem me u ushqy, boll mos ja shtoni dhimbjet shqiptareve se i ka zene halli dhe mos beni si patrijota qe mos tju quajne tradhetare.

 13. ? says:

  me fal turkotafus…rroft aleanca kuq e zi…rroft dhe nena e shqipetareve…shqiperiaaaaa

 14. mali says:

  A jeni mire o komentues apo jo? Po kush eshte ky tourkofagos mo qe e keni bere kryefjale te komenteve tuaja. Pirdheni, dhe mos e permendni fare, sikur nuk eshte!
  Emigranteve ne Greqi u pifsha dolline ! Spurdhiakeve ne shqiperi qe rine neper kafene ju befsha m.. mu ne kafe!

 15. luciano Amsterdam says:

  Nuk ka mbet gje tjeter…tani….duhet me cdo kusht te rrezojme nga pushteti faqeziun ..sali rame berisha ..bastardi,krimineli ,vampiri,gjakpiresi,..dhe akoma nuk eshte ngopur ..duhet ta marrim zvarre ate qen bir kurve..bashke me ilir meten dhe ecc….dhe i bej thirrje popullit shqiptar .. tani o kurre..koha e maskarenjve,SHQIPERIA E SHQIPTAREVE..!!

 16. geno says:

  Ngushellime Janullatosit, Saliut, Geixhit, Pollos, Bollanos, Haxhinases, Dules dhe Satvros Markos

 17. Ganua says:

  O fagosturkos. Vetem tre fjale di te shkruash :korrak, marmide,Erdogan. Ti je vetem nje mutacion groko-aziatiko-afrikano-ballkanas.

 18. Arjani says:

  O sarkofag. para nja dy ditesh si skuth gjakshprishur me thoje se jam 1.53 cm. Sikur te kishe ate fat te me qendroje ndonjehere prane do shihje se une jam aq i gjate sa ti do dukeshe sa nje bolja ime. Vazhdo te shash tani me injorancen tende, marmide,korrak, Erdogan.

 19. grekofagos says:

  Eshte momenti dhe koha per te zhdukur njeher e pergjithmon rracen me misterioze qe ka pushtuar trojet tona,AK eshte livizja qe na ka zgjuar edhe njeher patritizmin mbar kombetar,jemi te gjith gati per te bashkuar trojet tona te mara padrejtesisht….

 20. denkoka says:

  bravo aleanca…bravo kreshnik spahiut..

 21. dembel stambolli says:

  po po jo vetem qe kishin mbushur sheshet e gjithe greqise me qindra mijra vete por i kerkuan me force qeverise greke te njohi camerine te njifet shqipja si gjuhe zyrtare dhe greket u tremben aq shume sa qe sot tavernat ,kafenete buzuqet jane bosh nga frika e uruganit shqiptar,gjithe meraku i qeverise dhe sidomos i popullit grek eshte regjistrimi ne shqiperi nuk i ze gjumi naten,ndersa per nikon (kreshnik spahiun ) thone :bravo pali kari ,gjynah te shkretet jane te varfer pa demokraci pa shtet pa fe jo si tek ne ne shqiperi prandaj i lutem shqiptareve trima dhe shume te organizuar ketu ne greqi qe te pakten mos te ndermarin ndonje operacion”fshesa” ndaj grekeve se gjynah te shkretet uahahahaaaaaa

 22. bill says:

  RREGJISTRIMI DO TE BEHET, PAVARESISHT SE CFARE THOTE TIRANA APO ATHINA.

  KETE NUK E KANE VENDOSUR SHTETET E BALLKANIT, POR BE-ja, DHE ESHTE KUSHTI THEMELOR QE SHQIPERIA TE FUTET NE BASHKIMIN EUROPIAN, NE NE TE KUNDERT, SHQIPERIA KURRE NUK DO TE PRANOHET NE BE, DHE DO TE KATANDISET SI TURQIA E CILA KA 20-VITE QE DO TE FUTET NE BE, POR PORTAT JANE MBYLLUR, SEPSE NUK I PERKET EUROPES !

  NUK E KUPTOJ SE PERSE KETA TURKOSHAKET JANE LLAHTARISUR KAQ SHUME NGA RREGJISTRIMI ! UNE PER VETEN TIME TIME DO TE DEKLAROHEM SHQIPTAR I KRISHTERE DHE GJITHKUSH MUND TE DEKLAROHET ATE QE NDJEN. DICKA JU DJEG TURKOSHAKEVE SHQIPFOLES, SEPSE NUK KA KUPTIM QE MUA TE ME VIJ TJETRI NE SHTEPI DHE TE ME BEJ SHQIPTAR APO GREK ME ZOR. UNE JAM AI QE JAM, DHE NUK LEJOJ ASNJE QE TE ME TREGOJ SE CFARE JAM, PRANDAJ DO TE DEKLAROHEM AI QE JAM. KU ESHTE PROBLEMI KETU ???????

  NEQOFTESE NE SHQIPERI KA NJEREZ QE NUK E DINE SE CFARE JANE, ATEHERE KY VEND KA NJE PROBLEM TE MADH IDENTITETI, PRANDAJ DHE BE-ja JA KA VENDOSUR SI KUSH THEMELOR REGJISTRIMIN QEVERISE SE SALI BERISHES.

  1. EDI DETROIT says:

   Ja dhe nje grek shqipfoles me nick Bill. E para hiqe kete nick se nuk eshte per grek te zinj si puna jote, Stavraqis do te te shkonte me shume. E dyta ka nje button aty poshte shtype dhe mos shkruaj me shkronja te vogla, ta dije greku qe je kaq koketrash ta pret 300 euron.

   1. bill says:

    Po cfare te pickoi more Edi USA?? Sa per ato 300-Eurot as qe nuk u a kam nevoje fare, sepse bej 15-fishin e atyre ne muaj, me djersen dhe zgjuarsine time. Une jam Shqiptar Orthodoks 100-karatsh, dhe krenar per identitetin tim te paperlyer, po ti cfare je????

    Me sa duket ti je nje Turkoshak, qe te pelqen te quhesh Shqiptar, sepse nuk ke te prapme te ballafaqohesh me te verteten dhe prejardhjen tende. Jam i sigurt, qe e di se ne familjen tende ke ndonje stergjysh Turk, ti e di por kompleksiteti yt
    i semure, nuk te lejon qe ta pranosh, dhe prandaj ke gjetur edhe strehe te flamuri i Gjergj Kastriotit !!

    Don’t worry my friend “Turkoshak”, soon things will go where they should be !

    1. emigranti athine says:

     Mer leshin 15-te fishin.Karagjoz

     1. bill says:

      Leshin ta kam lene ty, bile bashke me leshin nga te treja ke me te gjatin. Vure veth ne vesh kete, sepse edhe nga Turkoshaku Spahiu dhe keta qe bejne Shqiptarin ketu, ate do marresh.

      Me vjen keq, por do te dua qe te shikoj fytyren tende kur te zhgenjehesh nga patriotet Shqipfoles Turkoshake !!

    2. deni says:

     where will they go o tartuf injorant Billy? Po lexo o idjot qe asnje vend i Bashkimit Europian nuk ben Census (regjistrim) me fene dhe kombesine, dhe ne menyre absolute nuk eshte kusht i BE qe kjo te jete pjese e regjistrimit prandaj edhe vete Greqia kur beri regjistrimin e saj nuk i beri keto te dyja. Prandaj mos llap kot. Dhe nese je Shqiptar, mos u perdor nga malakat por ki pak me shume respekt per veten. nese Zoti s’te ka dhene kapacitet truri atehere lexo dhe degjo me shume e llap me pak. GFY

     1. bill says:

      Is a surprize my friend. But nevertheless you’ll find out soon enough, so don’t worry and be patient !

    3. vlora -uji i ftohte says:

     Bill, you looks like a nice gay…..ose dylber i vogel do te te quante ai shpiptari qe zhvirgjeroi ate greken 82 vjecare……Tung

    4. emigranti athine says:

     O Bill.Vasil apo turkofagos.Nuk kam lexuar asnjehere ndonje koment tendin,i cili te shoqerohet me fakte,por vetm me sharjet.”Turkoshake”,Korrak” etj.Po c’eshte kjo urrejtje per myslimanet mor i mjere.Pretendon se je shqiptar.Po ndonje shok mysliman nuk ke mor i paskrupullt.Por me c’fare fytyre i del perpara atije?Moj viktime.Viktime e politikes mesjetare te kishes se fanarit.Betohem,se kjo eshte hera e fundit,qe te shkruaj ty,sepse sa here e kam bere jam bere pishman pastaj duke konsideruar dobesi debatin me ty.D.m.th. eshte dobesi te debatosh me persona me te meta mendore.Ti mor “djale “nuk je gje tjeter vecse nje person tipik fondamentalist.Po te kishe lindur ne azine e mesme me siguri qe nuk do jetoje tani,pasi do te kishe hedhur veten ne ere me ndonje sasi eksplozivi ne trup.Do te ishe bere me nje fjale,kamikaz.Se kaq tru ke ti.Por une do te sugjeroja ketu edhe te tjereve,qe te mos i japin pergjigje ketije debili si puna jote.Po te kishe pak mend nuk do debatoje ketu me njerez te cilet duket shume mire qe kane kulture shume me shume se ty.O i pashkolle.Dikure pate thene se Spahiu eshte kusheriri yt.Kjo tregon se ti ne rrenjet e tua je mysliman.Por do te jesh kthyer ne ortodoks ne greqi,ashtu sic e kane bere edhe shqiptare te tjere.me shpresen se nunet e tyre do tu hidhnin ndonje kothere.I njoh mire shqiptaret si puna jote.Fale zotit qe jane pak.Ti je nje nga ata,qe ke nderruar fe,ne qofte se ke patur ndonje here.Ke shitur nene dhe baba.Mor i pacipe.Se po te ishe njeri me mend dhe me pak shkolle nuk do ta beje kete.Mor idiot.Tani ata te treja qe me trgove mua futi ne b.. tende aty ku edhe e kane vendin.

     1. hajriu says:

      Je shume i sakte

    5. tourkofagos says:

     file bill,qellimi u arrit,marmidat shqipfolese jane nxehur keq[kjo duket ne numerin e madhe te rreplikave dhe ne gjuhen e tyre te ulet ne komentime,sharje,ofendime,vrere,,,,,teper normale per origjinen e tyre turkoshake!!asnje ,ma asnje nuk komentoi i bazuar ne fakte,dyfytyresia eshte karakteristike e korrakeve te Erdoganit,sot e mbrojne AK dhe turkoshakun Spahiu,neser e hedhin poshte dhe e shajne me nene e moter!!!! Korrake te Davoutoglout,jeni thjeshte mjerane,,,,,,,,dhe kjo eshte fataleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!
     yshttttttttttttt rasat i keq,,,,,,,,,,,,,!!

     1. afendikoi says:

      file turkofagos hajde na i rruaj njehere.

     2. hajriu says:

      Per ty o zhapzi keto qe ne po te themi nuk jane ofendime por jane ato qe ti kerkon te degjosh se nuk rrini dot pa ate mikun ju gocat e greqise.
      Po te trgoj nje barsalet qe te pershtatet shume ty o marmita. Njerin e fusin ne burg dhe pa kaluar as nje ore i afrohet njeri dhe ja kerkon , joooo i thote i burgosuri i ri se pastaj me thone pedo.Ç’eshte ai llaf i thote tjetri me nje here nuk quhesh pedo dhe mbas pak kohe arrin ti mbush mendjen dhe mbaron pune me te burgosurin e ri.Mbas nja nje jave ky ja kerkon prap dhe po e njejta histori , jooooo i thote i burgosuri se pastaj me quajne pedo .Jo i thote tjetri se me dy here nuk quhesh pedo dhe perseri mbaron pune. Kalon nje jave ,kajojne dy jave dhe asnje komunikim midis te dyve , i burgosuri i ri i cili nuk po duronte me i bertet nga larg hamshorit te tij , ej po me tre here a quhesh pedo? Po pse bere naze ne fillim e mu hoqe si e ndersheme ? Pse nuk the qe je grek moj ….. ?

     3. kali kuq e ka nji huq says:

      haaaa haaaaaaa haaaaa haaaa haaaaaa FILE BILL,QELLIMI U ARRIT,GRUPI DIVERSANT I KODUARZBARKOI NE OREN 01.30 NE BREGUN E DIVJAKES,ME SUKSSES..OVER..haaaaaahaaaahaaaaahaaaahaaahaaa

   2. suzana says:

    Edi, nuk lexova asgje te keqe ne komentin e Bill-it, perse nxeheni kot, mire e thot, nese ka shqiptare qe me qejf do te donin te ishin grek apo turq, qfare na duhen ata lloj njerezish-prostituta???

    1. X says:

     o suzana qenke nje grekcke e ndyre ti qe gjoja ben rolin e shejtan-budallait te di dhe ty suma.

     1. suzana says:

      qfare thua mor budalla, se nuk te marr vesh, ti do ta kishe per nder te ishe grek, por nuk je, je vetem nje evgjit kot se koti…

    2. EDI DETROIT says:

     SUZI, emrin e ke shume te bukur, ( vjerra ime, pra nena e gruas e ka keshtu, ), por ti nuk ke deshire te shikosh ate qe duket atje tej. Rralle kam pare kosovare si ty me nje afeksion te madh, per filogreket shqiptare. Eshte very strange, nje lidhje mes nje kosovare me nje grek, weird,,,ky eshte problemi tend jo imi, good luck.

     1. hajriu says:

      Ty ta ha menja qe suzi te jete kosovare????? Kjo vjen era zhul greqie 100 km larg , kjo eshte zhapzeze greqie o edi .

     2. suzana says:

      gabohesh shume, nuk kam kurrfare “afeksioni” per greket, ne te vertete njoh vetem nje greke ketu (nga babai) dhe eshte nje grua shume e dashur, eshte engjell fare, mua nuk me pelqejne
      shkrimet qe ju dhe shume te tjere drejtoni komentuesve tjere qe mendojne apo gjykojne pak me ndryshe nga ju, jetoni dhe ne Amerike, mendojne atje te gjithe njesoj???, nese jo, si i quajne ata kundershtaret politik?-tradhetare?, spiuna? Jo, asaj i thone demokraci, apo nuk jeni lodhur me nga koha e komunizmit kur te githe deshet apo sdeshet duhej te flisnit (edhe te mendonit) te njejtat gjera?
      Nese mua me gjykoni si simpatizuese te grekeve apo serbeve, derisa une per veten time e dij kush jam dhe si jam, ateher qfare do te behet me ate vend, duhet te gjithe te shkruajme si ti?/, sa per qejfin tend??

     3. suzana says:

      O hajri, mire ta ka ba ty greku qe nuk te ka lene te rritesh me shume se 1, 50 cm…fare e felliqte…pfuuuuu

     4. hajriu says:

      Suzi sa per kuriozitet une jam 1.82 cm , 92 kg . Po deshe permasa te tjera mua gati me ke po kam frike se nuk do me shqitesh me moj zhapzeze.

 23. vladimir kuqja says:

  kreshnik spahin do ta krahasoja me nje nder patriotet me te medhej te shekullit te fundit ka nevoj shqiperia per mje kreshnik BRRAVOO !!!!!!!!!!!

  1. suzana says:

   hahahahahahah, avash avash, para 20 viteve e kishit Saline hero te gjalle, e tash???
   po ky Kreshniku qfare ka bere more, ahh qfare populli jemi, sa mendjelehte…

   1. Kalorsi i zi says:

    Suzana, keshtu eshte profili i kopilit, sa shofin nje te forte thone ; ky eshte baba im. Spahiu eshte me te njejten politike, republika shqiptare islamike, Mos u habit kur erdhen italjanet, gjermanet, keta ishin me pushtuesin, me histori gjithmone jane me te fortin ( pushtuesin ) kur ishte Enver hoxha, te vrisnin, pse duan USA ? neser behen me kinez se kinezi, njerez pa histori. symptoma e kopilit. naten e mire

    1. franko says:

     shume mire e the, eshte profili i kopilave.

  2. wert says:

   presupozoj qe do ngrihesh kundra shqiptareve ne amerike qe kane hequr dore nga kombesia shqiptare dhe kane marre ate amerikane. Apo jo zotrote????

 24. zylyfi says:

  Ca kreshkin Spahiu ,kreshnik Turku thuaj ky palo patrioti perse mban emer e mbiemer TURK???Ceshte kjo levizja Kuq e zi Sala me te drejte thote FAQE ZI por e verteta asht se kjo gjoja aleanca Eshte Aleanca Haxhi Qamilt dum baban ???Turkofagos te pershendes je i paaritshem ,duhet zhdukur kjo race e qelbur ,I madhi Faik konica Kusherir im kishte plotesisht te drejte kur shante kete race te ndyre ,te ciles po i vjen fundi……

  1. bill says:

   Te pershendes i dashur Zylyf. Eshte e vertete dhe te jap te drejte me gjithe zemer, sepse majmunat me bisht, duhet qe te zhduken nga politika Shqiptare. Boll kemi vuajtur nga keta te pabese e te pafe, qe kane vite qe kane e kane degdisur ajken me te mire te Shqiptarise, ashtu si Faik Konicen dhe Fan Nolin.

   Neqoftese nuk pastrohet llumi nga politika Shqiptare, ky vend do te vazhdoj te vuaj, ashtu si kemi vuajtur edhe ne.

  2. kali kuq e ka nji huq says:

   edhe une te pershendes turkofagos,
   je i paaritshem……..
   je i pavdekshem,sa vete jeta.
   Emri yt do permendet ne librat e historise.

   1. kali kuq e ka nji huq says:

    te pavdekshem qofshin edhe 12 pasuesit(followers) e tu
    1)cakalli
    2)andreas
    3)shpula
    4)apokalypsis
    5)gezi
    6)liria-eleftheria
    7)zylyfi
    8)berisha largohu
    9)tg usa
    10)suzana e Zviceres
    11)kalorsi i zi
    12)spiro milo
    I PERJETSHEM NGELTE KUJTIMI I TYRE PER BREZAT QE DO VIJNE
    ….AMEN…

    1. suzana says:

     O kali i kuq me nje huq, e ke shume gabim sa me perket mua, per te tjeret nuk mund te flase. Une jam tamam shqiptare, une kritikoj shqiptaret turkoshak (siq thote tgf i famshem), qe shkruajne gjuhen tone dhe madherojne Turqine. Sa per greket nuk them gje sepse nuk i njoh, e dij qe Greqia ka pretendime territoresh ndaj Shqiperise, por nuk do te ishte keshtu po mos ta luanit ju bishtin. Sa i perket ketij Krshnikut (Spahise), vellaut te Nexhmedinit, te them te drejten, nuk ia kam besen (ndoshta gabohem), por koha do ta tregon. Po te shikosh fytyren e tij, duket komplet nip Turqie.

     1. kali kuq e ka nji huq says:

      Jo me suzana po ti si dukesh me si arapke e greqise?

     2. kali kuq e ka nji huq says:

      hahahaha te nxora qe te nxora,sa me kishte mare malli per ty hahahaha .
      Suzi,po deshe ti lali,une te heq nga lista e 12 Apostujve dhe te zevendesoj me Bill-in…si thua?xxx

     3. kali kuq e ka nji huq says:

      suzi,ai “kali kuq”poshte teje,eshte tourkofagu me ka vjedhur nick-un hahahahahahahahahhahahaha sot ka pasur nje dite shume te stresuar per punen e asaj plakes 92 vjecare cipeshpuar,a e lexove suzi?

     4. suzana says:

      he more kali…kujton se me han mua shume b…a se ne qfare liste me fute ti???po kush je ti te beshe lista mor ka…l,
      sa per “ngjyren” time mos u brengos shume, une jam e bardhe, kam femije sykalter dhe bjond, po ti???, e marr me mend, trupshkurter, floke te zinj si korbi (kacurrela), fytyre te thare…apo i ngjet Kreshnikut??/

     5. tourkofagos says:

      kali kuq!
      nqs diskutojme ketu,argetohemi dhe japim mendimet tona per temat qe na servire redaxia dhe asnjehere nuk duhet te shajme apo ofendojme familjarisht,askend,jo se duke e share dike mund te ulim vleren apo autoritetin e tij[ne rastin konkret,Suzanen] ajo mbetet nje zonje e nderuar dhe teper rreale ne komentet e saj. kshq do te ftoja ti kerkonit te falur Suzanes,[nqs je burre] ti kerkosh falje dikujt,eshte kulture.thx.

     6. suzana says:

      kali i kuq, nuk ke nevoje te kerkosh falje, se aq me bene mua, vertete nuk kam kryer ndonje shkolle qe meson njerezit te fyejne e te shajne me se miri, si duket ju atje ne Shqiperi e keni mesuar per bukuri, nuk kam pare as degjuar kurre burra qe shajne e fyejne me shume se ju, hahaha kesi lloj burrash paska shqiperia, shahen ne mes veti si grate e keqia, te gjithe shaheni ne mes veti duke filluar nga kreu i shtetit, nuk merret vesh qfare behet atje tek ju, burrat ne Shqiperi paskan vdekur, shume keq…
      se kur flej une, nuk eshte problem i yti, kur te ma doje qejfi fle une…hajt kenaqu ketu duke fyer te tjeret, si duket nuk ke dhe kenaqesi tjeter ne jete..

    2. shpulla says:

     O kali lluq , o gallataxhi, ti je kopil dhe nuk mund te flasesh per patriotizem. Kudo ne BE mer 300 E dhe pa punuar asnje dite ne kete vend, Nqse shqiperia do te ishte ne BE do merte cdo qytetar 300 E, po ju doni ti ngataroni gjerat se jeni te ngataruar vete, po te them Sali berisha e firmosi per dhenien e tokave po ashtu ai e varferoi shqiperine qe njerezit pranojne te quhen Grek, po ti si kopil nuk shan byrazerin tend kopil po shane njerezit qe nuk te kuptojne injorancen tende, reflekto dhe pergjigju pyetjes ne koken tende, Kush i shtyn keta qytetare qe kane ndertuar keto uzina, shkolla, spitale etj etj qe sot po kerkojne te mbrohen , nga kush ?

     1. kali kuq e ka nji huq says:

      @suzana Dhe mua nuk po me rruhet shume sec mendon ti moj arapke e greqise.Ata femijet shpresoj ti kesh te tute.Sa per fizikun tim une jam mbi 180 cm dhe po te futa ne dore ta nxjere m.tin nga goja.Moj evgjtike e azise se vogel qe shfyresh me kodosh serb ne mitrovice ?

     2. kali kuq e ka nji huq says:

      o shpula po pse je kaq kopile moj kurvicke jetime greke?a ka valle kopilllek dhe prostitutllek me te math se te hedhesh balte mbi vendin tend moj plere,pamvaresisht se kush e varferon apo pasuron Shqiperine,une gallataxhi jam dhe ska si te mos jem,u kenaqa kam 8 muaj,duke lexuar idjotlleqet qe shkruani ju k….at greke
      nderro moj debile ata nick se eshte turp se ngjan si shpula e zeze e asaj plakes 92 vjecare hahahahahaha

     3. X says:

      o shpulla o grek m.ti c ke o lesh qe je kunder shqiptareve o minoritar i ndyre.Habitem me kete genin tuaj mosmirnjohes morre jevg i azise se vogel u lindet u rritet dhe u formuat ne shqiperi dhe shiko si flisni per ta dhe per shqiptaret.Dhe pastaj ju vjen inat kur shqiptaret ju permendin turkun ne fakt ju ate doni qe ja u …. nenat per 400 vjet dhe tani e rrespektoni nga e keqja ndersa nga shqiptaret qe nuk ju kane bere ndonje gje te keqe perkundrazi ju ndihmuan dhe me aravanitasit qe te mernit pavarsine shikoni si silleni atje ku ja u mban.O spula bota eshte rrumbullak ti je sot une mund te jem neser i pasur ose me larte se ty ekonomikisht.Le t’ja leme kohes kete pune.

     4. kali kuq e ka nji huq says:

      haaaaahaaaaahaaaaaahaaaaahaaaaaaaahaaaaahaaaha
      moj kopile shpula,ka dy komente me nick-n tim posht teje hahahahahahahahahahahahahahaah si thua ti,kush eshte imi?!!
      o zot spo meret vesh se ca behet.
      gjithsesi rrofsh vella(me nick-un tim) per komentin,sdo ti levizja asnje presje

     5. suzana says:

      po nuk merret vesh kjo gje, kali i kuq me nje huq,
      sa me quan arapke te Greqise, pastaj arapke te Azise se vogel,
      kush te jep ty te drejte te fyesh komentuesit tjere ketu, nese ti me shane mua, une do ta kthej ashtu si di, une nuk kam fyer asnjeri ketu, ti repliko me idete e te tjereve po nuk te pelqyen, por mos shaj njerezit kot vetem se ke mundesine te fshihesh
      prapa kompjuterit.

     6. kali kuq e ka nji huq says:

      haahahahahahahaha turkofagos ,nga te gjithe keta ketu(vemjet,e ke parasysh per ke flas) vetem ty ste shaj kurre….por qe suzi eshte njecike budallaqe(se dhe paska ndenjur gjithe naten pa gjume)kete as ti se mohon dot,jo per ndonje gje por me duket se as filloren se ka bere….e kupton vete ti…
      meghithate po deshe bejme marveshje si koleget me opozitarizmin me te vjeter ne kete forum:ti kerkoi falje Plakut,per hir te moshes,
      une i kerkoj falje suzit per hir te feminitetit.Do ishe dakord?
      Fjale burrash

     7. hajriu says:

      Edhe ti mungoje ketu nga keta laramanet e greqise o greki spula. Mos fol per kopila or kopil turk . Sa te pacipe qe jeni ju harixhinjte e greqise…. ju duheni rrahur e .ire tre here ne dite para dhe pas buke qe te ndieheni te respektuar or harixhinj.

     8. kali kuq e ka nji huq says:

      haaaaaaaahaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaahaaaaaaaahaaaaaaaa
      hajri,mos u futsh ne gojen e shpule-kopiles se Korces,se te gjen belaja haaaaaaaaa haaaaaaaaaaa haaaaaaaaaa haaaaaaa

  3. wert says:

   Kreshnik Spahiu eshte nje zero me bisht

  4. zylyfi says:

   Zotni ! Nuk beni mire qe perdorni kete nick ,eshte e dyta here qe e ben . .Shqipja ka disa dhjetra mijera fjale dhe emra ,mund te zgjedhesh pa veshtiresi nje tjeter .Une nuk pershendes asnje ekstremist dhe nuk fyej asnje se ka mendim te ndryshem nga une .

   1. wert says:

    ahahah, o Zylyf, po pse more mjeran, ky nick jot cfare eshte Shqiptar???? ahahaha

 25. Berisha largohu says:

  Pershendetje atyreve shqiptareve qe dolen ne rruget e Athines per te festuar vrediktin e gjykates kushtetuese.

  1. dembel stambolli says:

   po ke pershendet o i lodhur me gjithe mend e besoni ju se u cuan shqiptaret ne athine po shqiptaret kane 20 vjet ne greqi dhe nuk kane asnje organizate po shqiptaret kur vene ne plazhet e athines gjene e pare qe shikojne eshte te mos kene shqiptare te tjere afer e ju me thoni u cuan shqiptaret ne athine

   1. Berisha largohu says:

    dembel stambolli, po ti vuan per replike? Une i referohem si mbas shkrimit, prandaj i pershendes shqiptaret qe kane dale per verdiktin e kushtetutes. Nqs ke informacione me te sakta ne lidhje per daljen ose per mos daljen ne Athine drejtohu gazetes tema qe e ka dhenur kete lajm. Te kesh kujdes me replikat e rrogacrise. Mos mu drejto mua me replike sepse po e tregon vedin si injorant dhe legen, pra komenti im eshte bere si mbas informacionit te gazets dhe pershendeta shqiptaret.

 26. ujk marsi says:

  hahhahah na ckrive zylfi hahahh ik ore pjelle e djallit , shqiperisi asnjehere nuk i kane munguar njerezit e medhenj por per fat t ekeq edhe fundurrina si puna juaj, po ju mendoni se mos u don me shume grekoja ju, hahahahh sta arqidhja mou, une kam qene vete atje dhe gjoja voriopidhet hahahahah kur u thoshin qe ejmi vellezer si qente i trajtonin, ju ini si puna e musolinit me hitlerit,hahahahah ai ju thoshte qarte qe nuk kish nevoje per ta keta kurse pipinot thoshin ne u duam, hade me shendet , cok guzel

  1. zylyfi says:

   @ ujk marsi ! zylfi qe ka komentuar lart eshte thjesht nje provokator .Une kam qene dhe mbetem me bindjen qe nuk duhet lejuar fallsifikimi ,por rregjistrimi duhet te behet korrekt .Nuk kam frike dhe s’kam perse te kem nga rregjistrimi .Jam kunder si atyre qe mburren me grekun dhe atyre qe mburren me turkun .Shpresoj te me kuptosh .persh….

 27. Arjani says:

  O billisfagosturkoszylyfos. Sa te kete Turqine ne juglindje, Shqiperine etnike ne perendim dhe Maqedonine tani ne veri, jeta malore ka per tju bere Greqise. Ky shtet me popull konglomerat, fallsifikator i historise, s ka asnje lidhje me Greqine e lashte.E stimuluar per interesa gjeopolitike nga Anglia dhe SHBA, ajo popullsi qe jeton ne ate teritor te quajtur Greqi, po e kupton tashme fallcitetin e lavdise greke te pa merituar qe ka pervetsuar.Ky popull konglomerat kujtoi se mund te jetonte si parazit dhe duke mashtruar Evropen, duke njehsuar veten me Greqine e lashte. Tani qe interesat gjeopolitike mbaruan, duhet te paguajne me shperberje dhe ndoshta lufte civile qefin dhe mashtrimet qe kane bere ne kuriz te perendimit. Ky sqarim ish per njerezit me nivel.
  Sa per haivanet qe nuk e dine as vete c jane e shkruajne ne forum si billofagoszylyfos… e mburen me injorancen e tyre po them se jane vetem ca fabrika m.ti.(te me falin anetaret).

  1. niveli says:

   bravo or tej se ti paske nje nivel shume te larte e zbertheke gjeopolitiken ne maje te gishtave more asllan dhe ke nje fjalor te pasur hallall ja plase ne fytyre armiqeve te turqise je vizionar me njerez si ty do eci shqiperia perpara

   1. franko says:

    Me bere te qesh o nivel me kete “asllanin” me lart.
    Vetem dyshoj nese niveli i larte i tij mund te ulet kaq poshte sa te kuptoje humorin tend te holle.

 28. Jashari says:

  Me te drejte e festojen bashke ATEDHETARET tane.Shqipetaret jashte ATDHEUT JANE SHTYLLA E KOMBIT SHQIPETAR.Si ndjehet ne keto qaste qeveria e Sali Ram Berishes!?.TURPI (Marrja) per qeverin eshte bere njerzi.Sa vite O ZOT I MADHE DO TE KALOJEN E DO TE vjen nji dite, te kemi nji ATEDHETAR ne krye te QEVERIS SE BASHKUAR SHQIPETARE.Si duket do te kalon nji kohe e gjate.Shpresen e kisha te Akademia e Shkencave te NENES SHQIPERI DHE TE AJO E KOSOVES.Fatekeqesishte keto dy institucione po HESHTIN.Ndersa nji pjese e intelektualeve,gjithashtu i ka kapluar heshtja.Madje nji pjes e elites intelektuale e ka ngrite ZERIN si ne Shqiperi dhe ne Kosove.Tani esht qasti i fundit,ora po toket.Neqoftese Akademia e shqiperis dhe ajo e kosoves nuk dalin me nji deklerate politike te perbashket per qeshtjen e Bashkimit KOMBETAR SHQIPETAR.Natyrishte te lartepermendurit nji dite do te pendohen.Akoma cilsis nuk i dihet vlera,madje produktet e prodhuara nga:Skena politike jane te pa vlere dhe JO cilsore.Tani makinerit propaganduese te disa segmente politik jane te pjelles se DJALLIT (DREQIT TE MALLKUAR).Akoma kemi ESAT PASH TOPTANA.Valle ku mbeten:Avni Rrustemat?!.Ajka e kombit duhet dhe eshte ne TAGRIN e saje ta merr FATIN e popullit ne duarte e veta.Ne te kunderten u mbesim BORXH berzave te ardheshem.
  Me nderime dhe rrespekt nga:Jashar.H.Selmanaj.Bochum.Gjermani.

 29. Jashari says:

  Me te drejte e festojen bashke ATEDHETARET tane.Shqipetaret jashte ATDHEUT JANE SHTYLLA E KOMBIT SHQIPETAR.Si ndjehet ne keto qaste qeveria e Sali Ram Berishes!?.TURPI (Marrja) per qeverin eshte bere njerzi.Sa vite O ZOT I MADHE DO TE KALOJEN E DO TE vjen nji dite, te kemi nji ATEDHETAR ne krye te QEVERIS SE BASHKUAR SHQIPETARE.Si duket do te kalon nji kohe e gjate.Shpresen e kisha te Akademia e Shkencave te NENES SHQIPERI DHE TE AJO E KOSOVES.Fatekeqesishte keto dy institucione po HESHTIN.Ndersa nji pjese e intelektualeve,gjithashtu i ka kapluar heshtja.Madje nji pjes e elites intelektuale e ka ngrite ZERIN si ne Shqiperi dhe ne Kosove.Tani esht qasti i fundit,ora po troket.Neqoftese Akademia e shqiperis dhe ajo e kosoves nuk dalin me nji deklerate politike te perbashket per qeshtjen e Bashkimit KOMBETAR SHQIPETAR.Natyrishte te lartepermendurit nji dite do te pendohen.Akoma cilsis nuk i dihet vlera,madje produktet e prodhuara nga:Skena politike jane te pa vlere dhe JO cilsore.Tani makinerit propaganduese te disa segmente politike jane te pjelles se DJALLIT (DREQIT TE MALLKUAR).Akoma kemi ESAT PASH TOPTANA.Valle ku mbeten:Avni Rrustemat?!.Ajka e kombit duhet dhe eshte ne TAGRIN e saje ta merr FATIN e popullit ne duarte e veta.Ne te kunderten u mbesim BORXH berzave te ardheshem.
  Me nderime dhe rrespekt nga:Jashar.H.Selmanaj.Bochum.Gjermani.

 30. eleftheria says:

  Plaku mirmbrema .. Pash videon qe rekomanduat. E gjeta shume monotono.Me falni per gustot e mia. Per nje gje rash dakort..POS ISTORIA VERTET ESHTE SHKRUAR..Vetem se TEKSTI nuk ka arritur akoma ne Shqiperi. Gjithashtu,nese ju pyesja , kjo Video eshte Kultura Shqiptare i Nacinalizmi Shqiptar !!!!???.Personalisht,mund te perballohem si me njeren edhe me tjetren. Mund te shikoni nje te tille edhe nga Karazhaferri.Jua them sepse ka te njejten ideologji si e videos edhe ai..!! Gjeta gjithashtu nje admirim te madh per Turqit. Kjo omos mua personalisht nuk me krijon cudi.!!!!!!!!!
  Engin Ardic gazetar dhe botues i sh librave ne Turqi.. Kur turket arrijn te thone pushoni tis FANFARES !!!!! no comment !

  “Turkish compatriots, stop now and the fanfare
  celebrations for the fall, enough ssia we give the East
  our actions … ”

  “If planning a conference in Athens on:
  “We will take back the city ‘…

  IF they made mock of the city walls and
  soldiers with the armor to attack the city …
  (As we do in Turkey every year!)

  IF a guy dressed as the famous Greek and winning
  almost mythical Digenis Akritas caught ours Ulubatli Hasan and
  him back down …

  If you suddenly entered the city someone dressed Emperor
  Constantine on a white horse beside other as
  Loukas Notaras, as George Frantzis and entered as
  Representatives of the city … (As we all do in Turkey
  time!)

  IF they made a paper Hagia Sophia, which had minarets
  Cross, but ….

  IF burned incense and hymns say, we liked?

  There would have liked, it revolutionizes the world, until
  would call back our ambassador to Greece.

  Then why do you do this every year?

  They spent 556 years and celebrate (the fall) as
  was yesterday?

  Because every year at this time (with such celebration
  do) proclaim to the world that:

  “These parties were not ours, we came retrospectively and
  We took the ssia. ”

  Why do we bring to memory a case 6aionon?

  Is there in your subconscious fear that some City
  day be given back?

  Do not worry, there is what some say
  idiots of Ergenekon on conditions of 1919.

  Do not worry, the 9 million Greeks can not get
  the city of 12 million, they still can not get
  to inhabit.

  And our own to celebrate the fall is a
  handful of fanatics only their voice sounds rough.

  Tions Hey, if we say that ravaged the city three
  days and three nights continuously what to answer?

  We will defend ourselves to the European Court
  Human Rights or leave it to historians?

  Instead of being proud of the cities conquered, let
  proud of the ones we created, if any. But no
  exist.

  All the East is a region conquered by force …

  Even the name of Anatolia is not what
  believe (ana = momma, dolu = full) but is was derived from the Greek
  word East.

  Even the name of Istanbul is not like us
  says Ebliya Celebi «where Islam predominates” trassontas the
  word of the hair, but comes from “in the city.”

  OK, we had a permanent establishment, finally
  nomadic life and why people buy five to five the
  apartments. Nobody can shake us, calm down now …

  The villagers let us limit themselves to kill the
  Istanbul, but a lot of fanfare ….».

  http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ardic/2009/05/29/hatirlatmayin_sunu_kefereye
  Ju Faleminderit..Gjithashtu deshiroj t ju dergoj edhe pergjigjet e replikave te meparshme…Nese edhe ju deshironi me thoni.

  1. vlora -uji i ftohte says:

   Sa mire e fliske shqipen moj Liri (Elefteria)…. Kalo nje here ketej nga Vlora se te mesojme edhe labcen……………………….

  2. hajriu says:

   Elefreriqi , ne si greket dhe turqit ne nje kazan i fusim . Per ne po harixhinj jeni qe te dy palet , me te vetmin ndryshim qe turqit jane baballaret tuaj . Mos u merzit eleftiriqi se dale nga dale do ju zbardhim ne.

   1. bill says:

    Po Camet ku ti fusim ????

    1. hajriu says:

     Ik o harixhi se nuk krahasohesh dot me arjanet ti or pall

     1. Kalorsi i zi says:

      Hajrie, te doli dhe nje gen gjerman, sigurisht porta hapur per te gjithe pushtuesit eshte e jotja, mire bere qe nxore flamurin e BE, i dhjeve tokat e camerise tani mbro ato qe vodhe ne shqiperi. po prape barkas do punosh po me mire se keta te BE jane me te paster, je ber si ngjyrat e ylberit

     2. X says:

      Koqe zi prape ketu ti morre kokelope nuk ke vajtur te nxjerresh syte ne stamboll me nodnje dylber greqie.

     3. Kalorsi i zi says:

      ahhahaha Hajrije qeke lodh sot me gjithe keto nicke aleksander X, XX po e paske haru CaCin, moj hajrije pika qe ste bie nuk behet lufta me bicak or cam turkoshak ahahhahhaha shko ble kepucet se po te vjen ora hahahahahhaaa

     4. hajriu says:

      O pela e zeze nuk kam qene dhe nuk behem grek kurre or zhapzi. Ti edhe ketu po grekun kerkon te besh por edhe une alla grekshe te nderoj

     5. hajriu says:

      Dy metra basme per hebe , me fal per minifund te takokan me kushtetute o pela e zeze apo apokaripsis. Nejse kushdoqofsh po greke je

   2. Cakalli7 says:

    po veten ku e fut ti se gjyshi jot ishte grek stergjyshi turk ti edhe yt ate shqiptar i enverit e ti shqiptar i sali berishes

 31. eleftheria says:

  Per mendimin qe keni, Turqit i keni pyetur?!!!!!!!

  1. X says:

   I kemi pyetur Turqit me grecke i kemi pyetur e na thane atyre grekeve do tua bejme gropen fluska flluska me keq se ci a beme ne kohen e osmanllinjeve sa ta lyejne bythen me tetran e te mos gjejne derman hahahahaha

 32. Fener Zizi says:

  Shqiptaret jane kombi me i vjeter qe jeton ne gadishullin Ilirian prej mijra e mijra vjetesh.Paraardhesit tane, Pellazget dhe Iliret, i dhane Europes qyteterimin [prehistorik + antik], qe eshte dhe themeli i qyteterimit te sotem modern.Shqiptaret dhe gjuha e tyre kane luajtur nje rol determinant ne krijimin e kombeve europiane dhe te gjuheve perkatese.Persa i perket buthezinjve qe gjenden rastesisht apo qellimisht midis nesh, duhet ta mbyllin halen e te rrine urte, sepse nje loje e “bukur” – zgjat pak, shqiptaret e kane te qarte objektivin e tyre madhor – bashkimin kombetar dhe tentativave te tyre perçarese e vellavrasese ne dem te shqiptareve, i ka ikur koha dhe dale boja. Rrofte Shqiperia Etnike!

 33. eleftheria says:

  Po jua dergoj ta lezoni edhe ne Greqisht,cfar shkruan Turku gazetar..

  ” ??????? ????????????, ?????????? ??? ??? ???????? ???
  ??? ??????? ??? ??? ?????, ?????? ß?? ?????? ????? ???? ??????? µ?
  ??? ??????? µ??…”

  « ?? ??????????? ???? ????? ???????? µ? ???? :
  «?? ??????? ???? ??? ????»…

  ?? ????????? ?????? µ? ?? ????? ??? ????? ??? ????
  ?????????? µ? ??? ????????? ???? ?? ??????????? ???? ????…
  (???? ????? ???? ??????? ??????? ???? ????? !)

  ?? ???? ????? ???????? ???? ? ????????? ??????? ????????? ???
  ?????? ??????? ??????? ??????? ?????? ??? ???? µ?? Ulubatl? Hasan ???
  ??? ???????? ????…

  ?? ??????? ??????? ???? ???? ??????? ???????? ????????????
  ???????????? ???? ?? ??? ????? ????? ??? ????? ??? ????? ??
  ?????? ???????, ?? ???????? ???????? ?? ???????? ??
  ???????????? ??? ?????… ( ???? ????? ???? ??????? ??????? ????
  ????? !)

  ?? ????????? µ?? ??????? ???? ????? ??? ??? ???? ?????????
  ???? ??????….

  ?? ??????? ?????? ??? ?????? ??????, ?? µ?? ????? ;

  ??? ?? µ?? ?????, ?? ?????????? ??? ?????, ????? ???
  ?? ????????? ???? ??? ?????? µ?? ??? ??? ??????.

  ????, ????? ?? ?????? ????? ????, ???? ????? ;

  ??????? 556 ?????? ??? ?????????? (??? ?????) ??? ??
  ???? ???? ;

  ????? ???? ????? ?????? ?????, ( µ? ????? ??? ??????? ???
  ?????? ) ???????????? ?? ??? ??? ???µ? ???:

  «???? ?? ???? ??? ???? ???? µ??, ????µ? ?? ??? ??????? ??? ??
  ?????? µ? ?? ß??».

  ??? ???? ???? ????? ??????? ??? µ??µ? µ?? ??????? 6??????;

  ????? ??? ???????????? ??? ??????? ? ????? ??? ? ???? ??????
  µ??? ?? ????? ???? ;

  ??? ???????, ??? ??????? ???? ??? ???? µ??????
  ??????? ??? ?????????? ???? ???? ??? 1919.

  ?? ???????, ?? 9 ?????µµ???? ??????? ??? ??????? ?? ??????
  ??? ???? ??? 12 ?????µµ?????, ??? ?? ????? ??? ?????? ??? ???????
  ?? ??? ???????????.

  ?? ?? ????? µ?? ??? ?????????? ??? ????? ????? µ??
  ?????? ????????? µ??? ??? ? ???? ???? ????????? ???????.

  ?? ????, ?? µ?? ????? ??? ???????????? ??? ???? ?????
  µ???? ??? ????? ?????? ??????? ?? ?? ??????????? ;

  ?? ?????????????? ??? ????? µ?? ??? ????????? ??????????
  ?????????? ??????????? ? ?? ???????? ?? ???? ????? ?????????? ;

  ???? ?? ??????????????? µ? ??? ?????? ??? ???????????, ??
  ?????????????? µ? ????? ??? ????????, ?? ????????. ???? ???
  ????????.

  ??? ? ??????? ????? ??????? µ? ??? ??? ???????????…

  ????? ??? ?? ????? ??? ????????? ??? ????? ???? ???
  ????????? (ana=µ???, dolu=??µ???) ???? ????????? ??? ??? ????????
  ???? ? ???????.

  ????? ??? ? ???????? ??? ????µ???? ??? ????? ???? µ??
  ???? ? Ebliya Celebi «???? ???? ????????? ?? ????µ»???ß????? ??
  ???? ??? ?? ??????, ???? ?????????? ??? ?? «??? ??? ?????».

  ??????? ??????, ????????µ? µ???µ? ???????????, ????? ?
  ??µ????? ??? ??? ??’ ???? ? ???? ???????? ????? – ????? ??
  ???µ????µ???. ?????? ??? ?????? ?? µ?? ????????, ???????? ???…

  ?? ???????? µ?? ?? ????????? ??? ?? ?????????? ???
  ???????????????? ????? ???? ?????? ????????….».

  http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ardic/2009/05/29/hatirlatmayin_sunu_kefereye

  1. Bazarxhevap says:

   O Eleftheria, keta nuk lexojne dot Shqip, e ti ju Shkruan Greqisht. Shkruaju ne gjuhen qe kuptojne, se humbet kohen kote me keta dylbere !!

  2. hajriu says:

   Ik moj elefteriqi me kete gjuhe minjotash

  3. EDI DETROIT says:

   Elefteria, my dear ( agapi mu), I like when u speak english, darling, but this language, I don’t really like, anyway, if u need anything, like money, or ,,, anything I can help u, let me know, I love greek girls.I wish u all th best.

   1. Bazarxhevap says:

    Te thash Eletheria, mos u merr me dylberet. Kopacen kokes, se pastaj te falenderojne dhe respektojne Turkoshaket. Nuk ke se cfare ti besh, sepse e kane ne gjak !

    1. hajriu says:

     Juve gocave te greqise perveçkopaçes kokes doni dhe sa “shpulla” b!theve qe te ndjeheni te respektuara. Faji nuk eshte i juaj por i turkut qe ju mesoi keq neper bordello , nejse ju e keni ne gen kur…llikun dhe pindariqizmin. Turkuuuuuuu goca

     1. Bazerxhevap says:

      E cish bene bre ? Cish thua bre Hajri ?

      Na ke care bithen, me Turkun bre Hajri. Cish ta ka bere Turku ti, se dhe llagapin Turkut ja ke marre bre hajri. Na nuk kami llagap Turk bre Hajri, dhe me sa duket Turku ja ka mbeshtjelle mamase tende bre Hajri, qe te kane vene dhe Emrine e tije.

      Turku thoshte .Do marre nuse nga Arpica ta kete P……cken rica rica.

     2. Kapterri says:

      Ahaahahahhahahaaha e njof Hajrien se kur jane barkas, ajo qe ngren marmiden me lart, ec mi llupse nga te gjitha krahet do me honger, e shkathet je………………………………………

 34. Flamuri Kuq e Zi says:

  Respekte per te gjithe ata emoigrante qe ngrihen dhe mbrojne me force e me dinjitet identitetin Kombetar, respekt te vecante per intelektualin dhe patriotin e madh zotin Kreshnik Spahiu.Koha do te vertetoje si intelektual ju vu balle tradhwetise kombetare dhe me ne fund e drejta triumfoi, mbi analizen dhe gjykimin e ndershem qe bene gjyqtaret patriot te kombit tone te pa pmposhtur. Poshte tradhetqarete e kombit.

  1. bill says:

   O zoteri, me vjen per te qeshur me komentin tuaj. Po me kujton fjalimet e sekretareve te PPSH, ne kohen e diktatures Komuniste kur thonin jemi “fanar ndricues ne bote”, “po ecim te pamposhtur me partine ne krye drejt komunizmit”, “Poshte armiqte e jashtem dhe te brendshem”, “Poshte imperializmi dhe socialimperializmi”. Konkluzioni me ne fund? Nje zhgenjim total dhe nje varferi ekstreme, e cila e detyroi kete popull te dilte pa buke dhe pa breke me 1990-en dhe te degdiseshin rrugeve te botes, per te mbijetuar.

   Si ore te mjere akoma nuk mesuat nga pesimet tuaja. Keta akoma po vazhdojne qe te tallen me ju, sepse te atij gjirizi janwe. Keta Turkoshake qe bejne patriotin, nuk ju intereson asgje, por vetem kariera e tyre polike dhe perfitimet qe mund te nxjerrin nga ajo.

   Megjithate le tia leme kohes zhgenjimin tuaj !

 35. hugo says:

  kisha vendosur te mos shkruaja me se keta te temes nuk mi botojne te gjitha ato qe une shkruaj per kete greko shqip foles po kur lexoj shkrimete e ketyre qe sote na doli edhe nje tjeter greko shqip foles vendi nuk me mbane e para keta jane analfabet e dyta keta jane pushter qe punojne natene ne sigru e treta jane spiuna kete te faktuar e katerta prindrite e tyre marin nga nje 300?uro me par mernin nga 300 per person ndersa tani 300 per cifte de tjetra keta greku nuke i pais me pasaporta greke por u ka dhen ndonje leje qendrimi per 10 vjet per arsye qe te mos shkeputen nga shqiperia se dhe vete grekete e dine se ce loje fare jane keta se po u dha pasaporten ata do harrojne edhe nenen qe i ka PJELL e jo me shqiperin nga njerez te till as shqiperis nuk i duhene por tani qe do falimentoj greqia ku do vene keta injorante se deri nga 15 tetori do shtyhet po pastaj keta qe na nxjerin nga 15 fish

  1. tourkofagos says:

   yshtttttttttttttttttt,pjelle e Erdoganit!

  2. bill says:

   O Hugo Cavez, une njoh shume moshatare te cilet marrin pensione edhe ne Itali, bile shume here me te majme se ato te Greqise. Ke pare ndonjehere, qe kur shajne Italine tu perfliten pensionet Shqiptareve aty ??

   Ore njerez mjerane, qe nuk keni argumenta te tjera dhe ngelet duke ofenduar me liber shtepie dhe duke ju zene buken ne goje njerezve !!

   Po ta garantoj une, dhe per kete qe them jam i sigurt si drita e diellit ne mengjes, se te gjithe ata qe komentojne ketu kunder Turkoshakeve Shqipfoles, asnjeri nuk merr pension ne Greqi, sepse nuk kemi nevoje per lemoshe. Kemi krahet tona dhe mendjet tona dhe shprehim opinionet tona, sado te hidhura qofshin ato. Te gjithe neve ketu, qe na etiketojne si Greke, si Serbe dhe si tradhatare keta monstrat Turkoshake ketu, na dhimbset Shqiperia, sepse eshte vendi ku na ra koka dhe nuk mundet qe ta mohojme kurre kete. Por edhe e verteta duhet thene, sepse neqoftese nuk ballafaqohemi me problemet, te cilat e kane katandisur vendin e Arberit, nje nga vendet me te varfra dhe me te kurruptuara ne kontinetin Europian, atehere Shqiperia nuk do te kete kurre sherim. Dhe kjo eshte nje fatkeqesi.

   Keta pseudopatriote, qe po luajne gjasme karten e nacionalizmit, e bejne per te perfituar ne te ardhmen per veten e tyre dhe njerezit qe i financojne. Kur te vije dita, ata do vazhdojne te vjedhin, do vazhdojne te denigrojne kete popull te hallakatur, duke e justifikuar kete me flamurin kombetar. Une jam i bindur, qe Spahinjte dhe soi e sorrollopi i ketyre Turkoshakeve do te vazhdojne qe ta bastisin Shqiperine, ashtu si kane bere edhe paraardhesit e tyre. Ne te gjithe mund ta ndalojme kete ne te ardhmen, por jo me kete nivel qe shikoj dhe lexoj ketu. Jam shume pesimist per te ardhmen e Shqiperise !

  3. bill says:

   Dhe ata moshatare hallexhinj qe marrin pensionet e Greku, Italianit, Gjermanit dhe Amerikanit, u detyruan sepse duan qe te jetojne. Ky vend i mallkuar i la me gisht ne goje prinderit tane, te cilet punuan per 30-vite me rradhe, dhe sot paguhen veten 100-Euro pension, duke llogaritur dhe cmimet me te larta ne Europe per Barna dhe ushqim te perditshem.

   Si nuk ju vjen rende, o legena qe zini ne goje parate e ketyre njerezve te vuajtur, qe te pakten te huajt u treguan me humane dhe i ndihmuan, nderkohe qe vendi i tyre, per te cilin punuan dhe sakrifikuan, i la pa buke !

   Turp tu vij, qe zini Eurot e ketyre hallexhinjve ne goje, sepse ata mund qe te jene edhe prinderit tuaj Legena burra !!!!!!!!!!!!!

 36. Agni says:

  Nuk ishte e rastesishme qe shqiptaret qe jetojn ne shqiperin londineze kan shtetin etyre me heret se ne qe jetojm jasht kufijve te saje.Dhe ne Beograd jetojn rreth 200000 shqiptare dhe nuk njdehen fare,ne turqi rreth 6 milion dhe protesten me te vogel nuk e kan ber perhapjen edhe te pakten dhe te hapjes se nje shkolle ne gjuhen shqipe.Nuk thuhet kot per ta dashur atdheun tende duhet te jetosh ne nje vend te huaj.Ju lumte shqiptare qe jetoni ne Athine urime Atdheu mbi te gjitha…

  1. tourkofagos says:

   ju seriozisht besoni se keta mostrat jane emigrante qe jetojne ne Athine!!!!!!!
   ku jane keta,ku ndodhen,ku marshuan per 1ore rrugeve te Athines,per te festuar vendimin e gjykates kushtetuese/famekeqe per anullimin e vendimit per ndryshim kombesie!!!!!!asnje lajm,ne tv greke!!!!!ne nje kohe kur,nuk ngelet pa u dhene informacion,per nje mace qe eshte axidentuar diku ne rruge,,,,!!
   nuk ju duket paksa qesharak nje lajm i tille,i dale nga org.extremiste e turkoshakut Spahiu[vete ky,i pajisur me passaporte turke,siriane,libiane ,,,,,]per te perligjur veprimtarine qesharake te kesaj org.famkeqe.

 37. SH.R.SH says:

  bjerini ,bjerini se i bini bukur…………..

 38. Pelasgian says:

  POSHTE GREQIA !

 39. Kumanovari says:

  I lumte Gjykates Kushtetuese te Shqiperis per kete vendim Historik,per mbrojtjen e popullit Shqipetar.
  Por neve si Shqipetar te Republikes se Maqedonis kerkojme nga shteti yne (nena jone Shqiperi) te na mundesoj (dmth me procedura me te lehta) per tu paisur me dokumentacionet e shtetit te Shqiperis.

  1. mao ce dun says:

   Mire e ke , pasi te mbarsesh ne Xhami te vish te pjellesh ketu ne Shqiperi .

   1. tourkofagos says:

    hahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  2. Pa komplekse says:

   Mos o zot! Kemi keta tanet ketu, qe e kane bere h…..ale Shqiperine, edhe juve Islamikeve e Maqedonise ju kemi mangut .

 40. perlat spahiu says:

  SHQIPETARE O SHKIPETARE , TE SHQIPERISE O TE SHKIPNISE,O TE SHQUPNISE,OR BYTHE GRISURE,NGELET DUKE KAKARISURE,HAPNI SYTE,E VESHTRONI,PER TE MIRATE,QE SALI BREKE SKISHA KA BOOOH,PER VENIN TONE,SPEJTALE,SHKULLA,KOPSHTE,RRUGE TE GJNA E SHUME TE TJERA.BROHORISNI E KENDONI PER PARLAMENTIN KOOPERATIVISTE,ME TE KORRUPTUARE,JEMI TE GJITHE SHQIPTARE,KINEZ,RUSE,GREK,SERBE ETJER JEMI NJEREZ,QE QAJME,GEZOJME.

 41. eleftheria says:

  DETROIT EDI !
  Po ju dergoj disa shprehje te cilat mundohem ti pervetesoj dhe nuk harroj kur gjej kohe tu hedh nje sy.Me falni qe po ju a shkruaj si ne gjuhen antike greke(ARHQEA), ashtu edhe ne te sotmen, omos me kan bere vazhdimisht verejtje si shkruaj ne shqip.Omos, nuk besoj pos do e keni veshtir, sepse gjuha angleze ka huazuar pak a shume 40.000 fjal greke. Po ju them pos nr 25 me perfaqeson.

  1. ???????? ????? . —-?? ?????????? ??? ???????.

  2.?????? ??????. —-?? ???????? ??? ??????.

  3.?????? ?????. —-?? ?????? ??? ?????.

  4.?????? ?? ?????. —-?? ??? ??????? ????? ??? ????? ????.

  5.??????? ????. —-????????? ???? ????????

  6.???? ?? ?????. —–?? ?????????? ??? ????? ???.

  6.????? ?????. —-?? ?????????? ?? ???? ???.

  7.?????? ?????. —-?? ???????? ?? ?????.

  8.???? ??????. —-?? ??? ?????????? ??????.

  8.??????? ??????. —-?? ???????? ??? ?????.

  9.?????? ??????. —-?? ???????? ??????.

  10.????????? ?????.—-?? ????? ???????.

  11.?????? ??????.—- ?? ??????? ??? ??? ?????.

  12.????? ?????. —–?? ????? ?? ?????.

  13.????? ????.—-?? ??? ???????????.

  14.????? ?????. —-?? ?????? ??? ????.

  15.??????? ??????.—- ?? ??? ???? ????? ??? ?????.

  16.????????? ?????. —–?? ?????? ?????????.

  17.????? ??????. —-?? ???????? ?? ????????.

  18.???? ????????.—–?? ????????????? ?? ????.

  19.????? ??????.—-?? ??? ????? ??????????.

  20.???????? ?????.—- ?? ?????? ?? ???????.

  21.??????? ???.—–?? ??????? ??????.

  22.???? ?????.—- ?? ?????? ??? ?????.

  23.??????? ???????.—- ?? ?????????? ??? ????????.

  24.??????? ????. —-?? ?????????? ?? ?????? ???.

  25.??????? ?????. —-?? ??????? ??? ????? ???.

  26.?????? ?????.—- ?? ?????? ??? ?????.

  27.????????? ????????.—–???? ????????, ?? ?????????.

  Mund te shtosh edhe nje akoma. Epigrafin qe ka shkruar JIM MORRISON ne varrin e tij.
  Nuk e di nese e di pos ka nje epigrafi ne Greqisht te shkruar.
  Shkruan “KATA TU DEMONA EAFTU”

  1. EDI DETROIT says:

   Elefteria, nuk kuptova gje nga keto qe ke shkruar sepse nuk di greqisht. Mund te jete e vertete ajo qe thua per gjuhen angleze, por shume gjuhe kane mare dhe dhene fjale me njera tjetren. Ne qofte se je me te vertete greke, nuk kam asnje gje me ju, vetem respekt, problemi im eshte me shqiptaret qe behen me grek se greku.

   1. kali kuq e ka nji huq says:

    liri-elefterija,se ku e lexova eshte nga maliqi-maliqi i Korces,eshte shqepur gjithe jeten me panxhare sheqer….fshatare o derbardhe qe greqia i duket bota,sic na dukej edhe ne ne fillim….aq fshatarke eshte sa sdi 2 fjale anglisht ndersa ameriqine e sheh vetem neper kartolina,aq greke eshte sa vjen shkruan ketu ne nje gazete shqiptare vetem greqisht…..ooooo ZOT i madh….

 42. eleftheria says:

  Faleminderit Edi ! Nje fjali e juaja “, por shume gjuhe kane mare dhe dhene fjale me njera tjetren. Ne qofte se je me te vertete greke, nuk kam asnje gje me ju, vetem respekt, ” eshte edhe arsyeja qe replikoj.Pra , kete gershetim do deshiroja ta shprehnin shqiptaret ne komentet e tyre.
  Sot,ne kohen e Internetit ,ku mund te shkembejm mendime kudo qe ndodhemi, dhe te pasurojm nje-tj me eksperienca te ndryshme, e sherbejm ne menyr sh te ulet.
  Po ju japim nje shembull. Kur morra dipllomen per makinen dhe dola per here te pare ne rruge burri im me tha.Makina eshte si nje arme ,dhe eshte ne doren tende sesi ta trajtosh.
  Shpresoj te zhvillojm mendime serioze ne te ardhmen.Mendoj pos me njeri -tjerin si popuj me shume gjera na bashkojn sesa na ndajn.MUa do me vinte turp te perktheja tek njerezit ketu menyren sesi pergjigjen disa komentues.Dhe dua ta dini se kurr eshte per te mbrojtur shqiptaret ketu, jam e para. JAM GREKE DHE SHQIPTARE.
  Ju lutem mund ta kuptoni kete?
  JU FALEMINDERIT

 43. vlorA says:

  CFARE DIPLLOME THUAJ PATENTEN MOJ INJORANTE (mos thuaj qe jam shqiptare thuaj vetem greke)

 44. Leonardo says:

  Bravo emigrantet tane, bravo Kreshniku i Shqiperise, mjafton vetem emri yt per t’i bere te shkumojne vrer vemjet e sjitura per 300 euro tek grekoqeni! Po nje gje s’po kuptojne keta krimba erresire: QE SA ME SHUME TE SULMOJNE ALEANZEN E KUQ E ZI DHE NEVE MBESHTESIT E SAJ, AQ ME SHUME SHTOHEN RADHET TONA, SE ATDHETARET INTELIGJENTE DINE TE SHOHIN, DEGJOJNE E GJYKOJNE! Peshtytja greke mbi Shqiperine nuk kalon pa pergjigje, ata peshtyjne e ne u thyejme dhembet, sy per sy e dhembe per dhembe siç thote Bibla!

 45. If you’re still on the fence: grab your favorite earphones, head down to a Best Buy and ask to plug them into a Zune then an iPod and see which one sounds better to you, and which interface makes you smile more. Then you’ll know which is right for you.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje