Drogë në stomak, arrestohet në burg nipi i Azem Hajdarit

17 Shtator 2011, 10:09Politika TEMA

Rinor Hajdari, nipi i deputetit të vrarë më 12 shtator 1998 Azem Hajdari, arrestohet në dushet e institucionit të vuajtjes së dënimit “Ali Demi” (325) në Tiranë. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare të policisë së shtetit dhe atyre pranë burgut 325, ku prej disa muajsh 24 vjeçari Hajdari vuante ditët e dënimit të dhënë nga Gjykata e Durrësit, për akuzën e “prodhimit dhe mbajtjes të lëndëve narkotike” në bashkëpunim. Sipas këtyre të dhënave, mësohet se Hajdari është arrestuar në ambientet e dushit të këtij institucioni vetëm pak sekonda pasi kishte nxjerr nga stomaku 2 qese të mbushura me drogë.

“Pak ditë më parë, Rinor Hajdari përfitoi leje të zakonshme nga drejtoria e këtij institucioni për të qenë pranë familjes së tij për dy ditë. Me së mbarimin e lejes zakonshme, djali i vëllait të Azem Hajdarit është kthyer në ambientet e burgut 325 për të vazhduar vuajtjen e ditëve të tjera të burgut. Por nga informacionet operative të Policisë, ishte njoftuar se Hajdari kishte gëlltitur dy qese të mbushura me hashash, që peshonin rreth 4 gram. Qese këto që me të hyrë në burg, do t’i nxirrte në mënyrë natyrale”-thuhet nga burimet.

Nipi i Azem Hajdarit është arrestuar në aksin rrugor Golem-Durrës më 22 Janar 2010 së bashku me shtetasit Briano Dosku, 20 vjeç nga Librazhdi dhe Maringlen Basha, 23 vjeç nga Lazarati. Të tre të rinjtë u kapen duke trafikuar 21 kg hashash që ishte marrë në fshatin problematik të Lazaratit. Tashme nipi i Hajdarit rrezikon nga 5 deri në 10 vite burg.

Shekulli

19 komente në “Drogë në stomak, arrestohet në burg nipi i Azem Hajdarit”

 1. vinny says:

  Nipi i Azem Hajdarit nga Tropoja kapet me Mariglen Basha nga Lazaratikush tha qe maloket e veriut nuk shkojne me maloket e jugut!!

 2. Kalorsi i zi says:

  Boll,me denime koti, nuk denohet rinia per 20 gram Hashash, kur keni qeveritar qe kalojne me ton kokaine. nuk denohet rinia 5 a 10 vjet absurde, pse nuk denoni dhe ata qe pine raki ?

 3. paraziti says:

  hajde se mendon tezja… nga vite kthehen ne muaj.

 4. çami says:

  Gabim qe e kane futur ne burg, ai eshte familje deshmori, duhet te kete imunitet siç ka Lazarati , turp te kini sepse djali i Azemit eshte kapur disa here me droge ne universitet ne Lion te Frances si prdorus dhe per biografine e mire qe ka e falnin , turp,turp nga keto familje desh – morresh te marre shembull rinia shqiptare.

  1. rinor says:

   Ti qenke shum i qut.ke fituar nje lavatrice

 5. Ana says:

  mire e ke ti Paraziti …..po i iku 1 vit brenda atij

  1. sono battuto con olio e acetto says:

   ja rregullon gruja e “axhes” me 6 mujshin ke Plepat…..

  2. paraziti says:

   sic duket si paska mir mardheniet me tezen…

 6. Mujo says:

  familja Hajdari eshte molepsur me krimin me keq se familja berisha..dhe likujdimi i azem hajdarit per keto arsye u krye nga kryeshpellari..konkurence..dhe jo arsye politike ..se si njeri si tjetri punonin per llogari te Ramiz Alise per te sjelle “demokracine”ne shqiperi..prandaj dhe demokracia nuk erdhi kurre po u kthye nga diktature proletariati ne diktature anadollake te tribuve te malsise…e mjera Shqiperi ne dore te cfare felliqsirash te ndyra ke rene ….dhe nuk dihet kur shqiptaret do gjejne veten dhe ti varrosin te gjalle keta kanibale qe hane mishin e lloit vet

 7. bill says:

  IKU DHE NJE TURKOSHAK, I CILI ISHTE DESHMOR I DEMOKRACISE !!!

 8. tg usa says:

  kush e gjen gje a gjezen
  jetoi si qen
  u vra si qen
  u varros si qen

  1. erjon says:

   .jetoi si princ .u vra si hero .dhe u varros si mbret .ju pelq a jo ky esht reliteti

 9. Qytetari says:

  Lazarati esht i mbushur me” mallin e zi”.Nese doni qe femijet tuaj mos bien viktime te Lazove lutuni zotit,se nuk ka kush te na shpetoj tjeter.Tashme tragjedia e femijeve tane ka filluar dhe mesa duket nuk ka ndermend te ndaloje.me kete shtet……..

  1. tarasi says:

   o qytetar po pse je kaq i tmerruer nga lazot nje bythe fshati

 10. Enio says:

  Eshte nje super plere ky njeri,esht personifikimi me i pershtatshen qe mund ti behet te keqes,gjithkund dhe ne cdo rast ka pasur ‘krahe te ngrohte’ nga partia dhe nga cakenjt e saj.nuk meriton LIRI!!!

  1. Ou.cne kshu un ku njihemi ne bashk qe ti fol kshu a ka mundesi te jesh realist ne te folur.po deshe me kerko ne rb dh
   Te flasi. Per kete negatevitetin qe e percaktonkeme kaq bindje temashe dhe njohuri te madhe

  2. rinor hajdari says:

   sa do doj
   a ta pinim nje kafe bash o enio se me njihke shum mir

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje