Përgjimet, Berluskoni: Dje e kisha dhomën plot me femra, por vetëm me 8 arrita ta bëja

17 Shtator 2011, 11:57Politika TEMA

Mediat italiane vazhdojnë që të publikojnë përgjimet telefonike të kryeministrit italian, Silvio Berluskoni, në të cilat flitet për haremet e tij.

Në një prej këtyre telefonatave, të cilën Berluskoni e bën me personin që I gjente femrat për festat e tij, Giampaolo Tarantini, Berluskoni flet për një natë më parë,  ku e kishte dhomën plot me femra.

Në bisedë dëgjohet Berluskoni që thotë se e ka kaluar natën me 11 femra në dhomën e tij, me 8 prej të cilave ka bërë seks.

“Dje në darkë e kasha dhomën të mbushura me femra. Unë e bëra vetëm me 8 prej tyre, sepse nuk mund të bëja më shumë. Nuk mund të arrij çdo gjë. Megjithatë, sot në mëngjes ndihem mirë, jam i kënaqur me kapacitetin e rezistencës”, thotë Berluskoni në telefonatën e tij me Tarantinin.

Më tej, Berluskoni shprehet se në festën e një nate më parë kishte pasur 40 femra në vilën e tij, nga 67 që kishte ftuar, ndërsa pohon se të gjithë krevatet i ka të zënë.

 

38 komente në “Përgjimet, Berluskoni: Dje e kisha dhomën plot me femra, por vetëm me 8 arrita ta bëja”

 1. Rani says:

  Hahahahah ça legeni eshte po shtyp deri sa ti dale shpirti, ec se mire ja ben ………….ne fund te fundit ça do te beje me leket, nuk do ti marre me vete ne varr, t’ju jape ca gocave dhe gocat i japin ca shtypje hahahah

  1. vinny says:

   Kjo nuk eshte per te qeshur, po per te qare.
   Nese nje shtetas i thjeshte ben te njeten gje qe ben ky, tani do ishte ne burg per disa vite, nese ben çka bere Berluskoni gjate jetes se tij, do ishte ne burg jo per nje jete, po per dhjetra jete..
   Ky person prezantohet dhe kerkon besimin e popullit te tij qe ti udheheqi, te jete udherrefyesi, modeli i shoqerise, dhe kur germon me te vertete, eshte nje mashtrus, i korruptuar, mafioz, hajdut, i pa moralshem, pra nje kokerr legeni.
   Njerez te tille jane te qelbur qe vetem degjenerojne shoqerine ku jetojne pasi perfitojne nga me te dobtit pa asnje lloj meshire, asnje lloj ndjenje njerzore.

   1. Merimanga says:

    Po lereni ate se e ka mire ai, se veglat per pune i beri Zoti, por keta legenat tan edhe nuk shtypin dot edhe bejn si kurvar..pastaj zen e i rrahin rrugve sikur e kan vajzat fajin se nuk u ngrihet atyre ?

    1. Dean says:

     Nuk o merit e ”vegles”,o merit e VIAGRES

 2. paraziti says:

  a te lumt topuzi… bo qef tani me pjesen perpara se po shkove ne burg do ja bosh qefin vetes me pjesen mbrapa.

  1. rrkzzuj says:

   5BzAiC , [url=http://ztmqexkgyuni.com/]ztmqexkgyuni[/url], [link=http://xqlmnqdxcdlr.com/]xqlmnqdxcdlr[/link], http://ouagtzvwkhar.com/

 3. K.Sero says:

  OKB-ja duhet te fiksoje nje ligj per te gjithe pasaniket ne bote,qe kur arijne nje shume te caktuar parash,pasurish qe s’eshte e zakonte,jo vetem tu shtohet taksa por nje here ne muaj keta pasanike vecanerisht per zagaret e pa ngopur,te shkojne ne spitalet dhe te fshijne koridoret dhe VC-te e tyre 5 ore me shtupe te paster, c’do jave. Nga kjo pune bota do mesoje kush jane zagaret pasanike qe te kuitojne haremin e fokes mashkull,me aq femra sa i bien qyret qe me te 4-terten.
  Kuitojme qe foka eshte K A F SH E ndoshta nje mase tjeter do ishte me e mire se kjo?,por dicka duhet bere me keta lapangjoze me epsh kafsheror,analoge edhe me lapangjoskat.

 4. atalinsali says:

  Hahahahahahaha, po cte thuash per Berlusconin ?!?!?! Te dhjefsha Hugh Hefner !
  Berlusconi kur te tundi kembet ( ska gjasa qe te ndodhe se shpejti me ca po bitis ), do te futet ne histori si nje Napoleon apo ndonje king Geroge qe ja q*u motren jetes, e shfrytezoi deri ne sekonden e fundit.

  1. Dean says:

   Po ai eshte futur ne histori qysh tani.Njifet ndryshe si:
   The man who screwed an entire country
   Per ata qe nuk njohin Anglishten=Njeriu qe PALLOI 1 komb te tere.
   Nuk te kujton 1 ”djale” nga Shqiperia e Siperme i cili po ben te njejten gjo??????????
   Eshte ai ”djali” i cili gershetoji ”Demokracine Euro-Atlantike” me shpirtin ”krijues” dhe ”imagjinativ” te 1 Tropojani PRIMITIV.

 5. miri suedi says:

  edhe ky kok sapllakja me sardelen si kruajtese dhomesh ja bona 8 here . ke quan ky kur fute e qite sardelen 8 here ik mor koke shpulle.

 6. Ina says:

  Nuk e kuptoj kete ‘hakmarrje’ te mediave dhe kundershtareve te tij per kete aspekt te jetes private. Fundja eshte jeta e tij, eshte beqar e ben c’te doje. Le te kapen me anen politike e profesionale te tij po te munden…

  1. Aj..Vlora says:

   Jo moj zemer private eshte kur nxjer leket nga xhepi jot ,jo kur ofron vende pune si i ofroi Arkurit.

   1. Italia says:

    Pa tjeter jete private: Nicole Minetti qe organizonte mbremjet, 24 vjec u be keshilltare komunale ne Milano me rrogen 12 mije euro nga leket e taksapaguesve, nje tjeter, Licia Ronzulli nga infermiere u be parlamentare CE, mardhenie me prostituta minorene, korrupsion i gjykatesit ne Procesin Mills, riciklim i fondeve te zeza ne Procesin Mediaset etj

 7. Albann says:

  Po mire e ke ti moj Ina:Po mendo pak sikur Sali berisha te ftoje fjala vjen Ina Ramen ne haremet e tij duke i premtuar qe do e beje prokurore te pergjithshme….E pasi kalojne nete romantike Ina behet kryeprokurore…..dhe ne vazhdim prokuroria behet bordello qe humb te gjitha gjyqet me fuksionaret e larte te shtetit….E kupton qe jeta private e Saliut s mund te quhet private kur prostitutat behen deputete,kryeprokurore,ministre…sepse vendi do drejtohet nga femrat e haremeve dhe jo profesioniste….Nejse mire ka bere ….tju q nenat te gjithe italianeve…Qe ta duan si baba

 8. JamBurriiArgites Malltezi says:

  E une as me Argiten e Salihut s’mundem.

  1. shigjeta74 says:

   Asaj vec nga prapa se nga perpara… aha! ?

   1. stalinsali says:

    Trasten e Konadit ne koke dhe perpara per memedheun !

 9. mali says:

  Mire e ke ti Alban, sala i ka ftuar ne haremin e tij te gjitha keto krye k…. dhe i ka bere prokurore ministre. Athua te kete futur ne harem dhe ministrat?!

 10. ALBAN DEGA says:

  ZOLLUMI KEPUTET PER SE TRASHI…

  – Kur do ta mesoje kete rregull universal despoti Sali Berisha e klani i tij !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Asnje Perandori deri sot nuk eshte permbysur me arme, qofshin ato me primitivet e deri tek me te avancuarat. Qe nga Perandoria e Romes e deri tek kjo e Berluskonit te gjitha kane rene , jane permbysur nga degjenerimi, nga korrupsioni, nga kalbezimi, nga kusaria dhe vrastaria.
  Shihni edhe mini- perandorine e Berishes… Degjenerimi, korrupsioni, kalbezimi po e gerryen si nje kancer. Sa me shume i shton pasurite e grabitura, zollumet kriminale aq me shume kapet pas pushtetit. Pushteti per Sali kadafin dhe Mafian e tij eshte impunitet per klanin e tij familjar e politik.
  Pushteti per Sali Berishen dhe cdo despot tjeter te vjeter apo te ri, fashist, komunist, neokomunist …. shihet si e vetmja leve per te shmanguir dhe per ti shpetuar dores se hekurt te ligjit dhe drejtesise qe i neperkemb barbarisht. Nje gabim foshnjarak. Nje miopi e pafalshme me pasoja fatale jo vetem per regjizorin por edhe klanin e tij qofte familjar qofte politik.
  Pse!? Asnje Perandori nuk ka sunduar pergjithmone. As ne Lashtesi, as ne Mesjete, as ne kohet moderne…. As dje , as sor , as neser ! Asnjehere ! Kurre! Never ever !
  A nuk veproi keshtu edhe Ben Aliu, Hosni Mubarak… Muamar Kadafi !?
  Konkluzioni : Ben Aliu u denua me 25 vjet burg per kusarine e vrastarine e tij. Hosni Mubarakin e pret denimi me vdekje. E shoqja dhe dy femijet pritet te ndehskohen me brugim te perjetshem…
  Muamar Kadafin e pret Gjykata Nderkombetare e Hages per terrorizem shteteror dhe krime kunder njerezimit ne e jashte Libise….
  Zgjatja me cdo cmim e me cdo kusht e qendrimit ne pushtet jo vetem nuk e leheteson por perkundrazi e rendon me shume ndeshkimin ligjor nga shteti ligjor sapo ai dhe demokracia te rivendosen edhe ne Shqiperi. Drejtesia vonon por nuk harron…!
  Kete duhet ta mesoje edhe Sali Berisha e cdo despot tjeter kusar e vrastar ne Bote.
  Peri keputet per se holli , thote sovrani.
  Zollumi keputet per se trashi, thekson ai. Sa me shume trashet aq me shume bie barra e tij mbi zollumqarin. Kete rregull duhet ta dije mire edhe Sali

  1. tg usa says:

   Po ty o zhvjeg a te shkon mendja ndonjhere apo e ke mendjen vete per te shpifur dhe per te sajuar dhe mendon per nostalgjin e qofte largut.
   Sa budall qe je dhe tani qe berluskoni e ka mendjen per te bere qefe se eshte nga ata burra qe i ben te dyja edhe punen edhe qefin ti i bje fyellit te melodis tende duke na ber politik o zhvjeg ik se ka ikur koha jote shko mashtro ndonje shqipetar ate ke per zanat ti.

  2. EDIRUCI says:

   ZOTI(SHOKU) DEGA (FIRST NAME ESHTE FALLCO), AKOMA TI I BIJE FYELLIT NE TE NJEJTEN VRIME ???? DHE EDUSH RAMA TE PAGUAN PER TE NJEJTAT VARGJE?

 11. fatush says:

  Shikojini qfare bejn , si sillen , dhe pastaj te presin bota qe keta tipa te sjellin paqe neper bote , si ne irak , afganistan, pakistan, libi e siri , akoma i mbeshtesni ,

 12. denkoka says:

  e pamundur per nje burr te moshes se tij…edhe 17 vjec te ishte…sdo e kishte bo dot 8 her…mashtrusi…….flliqsira…e me thoni pastaj ca kombi jane italianet.qe lejn n1 te perdale ne krye te vendit…

  1. Rani says:

   Normal qe eshte e pamundur o burre po ne komentojme per gallate hahahahah

 13. qytetari says:

  Te gjithe ata qe i vihen kundra Berluskonit e kane ziliiiii!

 14. saliu burri i shkines says:

  e ka fjalen qe e ka bere 8 here shuren gjate nates

 15. hi hi hi. 8 vetem ! says:

  Ah…po ti mer testo di merda ke dhjet gishtrinj , perse vetem 8 ? apo ato ja ke ngrit lart mikut tat shqipcar hi hi hi .

 16. mendohu nje here says:

  Mos u cuditni me keto lajme dhe sic duket jeni akoma te virgjer nga jeta e botes kapitalit sepse kjo eshte demokracia qe kerkuat per boten pertej shqiperise si tek ai filmi qe donte te dilte me motovedeten ne arratisje dhe tha per te bukurat sinjorina

 17. Mujo says:

  budallalliqe per publicitet te paguara nga ky pervert..ketij nuk i puno

 18. Kaos says:

  Ky eshte skandal. Ka me shume pro ketij lajmi se kundra. Ju gjasme na mbaheni dhe parimor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vec sa ilustroni natyren e luftes per pushtet ne shqiperi, dhe aspak per demokraci funksionale. Ky eshte nje kriminel qe meriton burgun. Bota ka halle te tjera, te gjej shembuj te mire, te motivoj njerezit te futen ne politike me ndryshuar trendet destruktive, ndersa ky kurveron nje popull te tere, nder me te lashtit, i ka kthyer si dele, dhe kendej i themi te lumte topuzi. C’topuz more, ky e do kokes topuzin.

  Skandal, nuk ka ku te vete nje njeri me i degjeneruar se ky.

  1. Pallen lart... says:

   Une i dija te zgjuar italianet …po perfundimisht besoj qe jane po aq te trashe sa shqiptaret dhe greket…Prandaj i lumte palla Berluskonit…

 19. Cakalli7 says:

  i lumte ketij shker.. sdo i ngelet gje merak kur te vdese

  1. X says:

   do i ngelet merak qe nuk e …. njehere te teme.

 20. ilir says:

  Berluskoni po ben jeten e sulltaneve se eshte nje nga me te pasurit e botes.Thote ndonjeri ketu eshte plak po pse ore brekgrisur si ne eshte ai qe skemi mbushur barkun me buke apo e ka vrare puna ne llac e tulla

 21. sula says:

  pse nuk i dergon disa shokut te tij sale e djalkes se sales lulkes per te kaluar dhe ata kohen me keto femra………meqenese dhe ata kane leket qe kane vjedhur dhe nuk kane cfare ti bejne, sepse dhe ata me vete nuk do timarrin………….

 22. vloniati says:

  berluskonit po ti jepet mundesia edhe berishes ja pastron oxhakun.

 23. Falcon says:

  Berluskoni eshte bir kurve ..ai po tall gjithe Italine ..berluskoni eshte 80 vjec dhe nuk eshte per ate pune ,por ai di qe tel e tij pergjohen dhe me keto cmend mediat..Italianet jane popull dele….dhe i besojne keto..ndersa berluskoni i thote botes ..shifenu me cfare idiotesh po merrem une..nderkohe heq vemendjen nga problemet personale ne politiken e tij te deshtuar qe coi Italine ne krize….por pjesa me e bukur eshte kur flet Saliu per berluskonin dhe mundohet tju japi te kuptoe shqiptarve qe e ka mik..berluskoni fshin b,,,me malokun e Vucidolit poreshte shume diplomat dhe mund ta perdori malokun sa here qe do se e di qe niveli i ketij gomari eshte per te vene duart ne koke

 24. +10 says:

  Akoma i punon kandari ketij?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje