REPLIKAT/ Rama zihet me komentuesit: Po çfarë kam vjedhur unë o i vjedhur nga mendja, çfarë!

Kryeministri Edi Rama një ditë më parë ka postuar një foto nga stadiumi kombëtar që është duke përfunduar.

Por, shumë komentues kanë qenë skeptikë dhe e kanë akuzuar atë se ka ngushtuar tribunën kryesore, për të bërë qendër tregtare.

Rama disa prej tyre iu është përgjigjur personalisht.

Replikat

Komentues 1: Mezi po pres ti çoj femijet ne qendren e re tregrare

Rama: Edmond Mejdani per femijet e tu e kam bere edhe une se ti dhe ata qe mendojne si ti, meritonit ate qe ishte😉

Komentues 2: Endri Fuga e beri projektin 😏 Se ti sben gje tjeter vetem di te vjedhesh me stil. Dmth nisi ndertimi ne maj 2016 dhe perfundon ne nentor 2019 vajten 3 vjet e gjysme punimet, nderkohe qe duhet te ishte gati ne maj te 2018 dhe ti na mburresh kur afati i perfundimeve ishte 2 vjet 🙃

Edi Rama: Gerli Doko shih shih shih, paskam shkelur afatin qe ke pasur ti ne mend, ndjese🙏

Komentues 3: Salla stadiumi bukur po kombetarja ska gje ne terezi kthej iher syt na kombetarja se mos e ben dhe kombetaren kaq te kompletuar sa ky stadjumi madheshtor se nje stadium madheshtor do dhe nje ekip madheshtor i nderuar Krye Minister …

Edi Rama: Rezart Brajlin Salla po pra s’eshte ne terezi se duhet te marre kupen e botes qe te jete ne terezine tende🤣

Komentues 4: Shume bukur. Pak rendesi ka kulla. Pak rendesi ka sa para jane vjellur. E rendesishme eshte qe po ndertohet dicka. Sepse kurrupsion ka si te ndertohet si mos te ndertohet. Edhe rruga Milot ball-dre. E rendesishme eshte te behet. Nk ka rendesi sa para villen. Sepse ajo dihet. Korrupsioni ne Shqiperi ka qen. Eshte dhe do te jete.

Edi Rama: Memii Stan po çfare kam vjedhur une o i vjedhur nga mendja çfare! Po s’te ve faj jo, kaq te rane kur u ndane thote populli🤭

Komentues 5: O kryeminister po tribuna vip me duket si stacjon treni ne lion te frances. Dhe ajo dritarja e gazetarve sikur esht naj dritare e kullave te malsis me gur. 😲😲😲

Edi Rama: Fatjon Driza po ku i pe te gjitha keto apo ne rrethin e gotes se rakise🤣🤣🤣🤣🤣

Komentues 6: Mund te ishte bere projekt shume me i bukur……. dhe pa humbur interesat e ndertuesit

Edi Rama: Home Designe shih shih, po mos thuaj qe s’ta thashe kur te marre ndonje çmim nderkombetar si kryeveper arkitektonike🤫

19 komente në “REPLIKAT/ Rama zihet me komentuesit: Po çfarë kam vjedhur unë o i vjedhur nga mendja, çfarë!”

 1. suede says:

  o shoku greku po ta fut, ti ala te ura, iken negociatat per lesh.

 2. SHKELZENI says:

  NJEREZ TE PA EDUKUAR SI MUND TI THUASH DIKUJT JE VJEDHES AQ ME KEQ KRYEMINISTRIT KU E DI KY ARKITEKTE, EKONOMISTE QE RAMA KA VJEDHUR DHE NE SE E DI PSE NUK BENE KALLEZIM NE PROKURORI .
  SHQIPTARET MERITOJNE BERRISHEN NARD NDOKEN MUL GOMARIN DASH ALKOLIN
  ESHTE NDERI ME I MADHE QE JU KOMUNIKONI ME KRYEMINISTRIN DIREKT NDERDA KAFSHA I THOTE JE VJEDHES SINQERISHT E CUDITESHME .
  NORMALISHTE RAMA DUHET TA PADISE NE TRIBUNAL KU KY PERSONNE TE SHPIEGOJE SI RAMA KA VJEDHUR OSE TE DENOHET PER SHPIFJE

  1. Komentuesi says:

   Kemi te bejme me komentues injorant aq sa nuk thot vjedhur por vjellur.Pika shkollen qe ka bere.Keta muter duan edhe te replikojne me kryeministrin kur nuk dine te flasin.
   Ky kryeminister po bene shume gjera te mira,ku midis te tjerave eshte edhe ky stadjum modern.Po inatçinjet e pd-ke nuk din ç’te bejne flasin nga bytha.E tha mire ai komentuesi me larte,qe ju doni Sali Beerishen qe ju liroj nene e babe,e u vrau,u sakatoi,ju vodhi hapur,ju beri fukarenj dhe ju si minjet fshiheshit vrimave nga frika e policis se asja kohe qe te vdist me te rrahur.Kurse sot kini te beni me nje kryeminister si Edi Rama,qe futet mes jush dhe bisedon me popullin duke i degjuar me respekt.Ju jini kafshe,nuk dini ç’eshte respekti.

 3. Vk says:

  Energjia, uji, tvsh-ja, karburanti, shpresa.al, rruget, tatimet, pensionet, votat, monopolet, etj etj lista eshte shume e gjate, ske faj ku ti vesh gishtin

 4. Shkodrani says:

  O piktor i madh edhe pikaso do kish zili ty se rrot karri qe je po ne ate vend ku je normal qe po bon qka dush se ktej ne eu do ishe posht urave si ne france po ishalla o kampion i hajduteve qe je i gezon ato pare se eshte nje proverb i bukur mire qe din me vjedh apo din me i rrujt se per te vjedh je vertet kampion po mos bok karshillik se do te denoje edhe zoti ma shume tash paret po i vjedh jo vetem ti po krejt politikanet pasardhsit e denje te pushtave te kuq qe jeni zoti vonon po nuk haron kije ne mendje ket hajde tung e lexo pak histori reale si shkojn ne fund gjanat mos shiko vec fillimin e mesin e filmit shiko fundin se do mbysin krejt qka ki ne familje ty e gkith atyre pushrave me ty nga sala nano ruci meta basha veliaj e ki di un krejt partite shpk qe po lulezoni wdhe ca kohe besoj

  1. Xeni pa qime says:

   Kur qenke kaq i afte te gjykosh responsable te larte shteti eja ne shqiperi dhe dirigjoje se do te urroje ajo shkoder e varfer dhe e piste .
   Nese vertet jeton ne europe te paska pare europa ke ngelur ai i fillimit malok

 5. Piro says:

  Njerez deficient, s’pelqejne agje, vetem sharje dhe mllefe. Ne vend te pyesim e mesojne dicka specifike per stadiumin, bejne kopetentin. Flasim sikur ky stadium nuk ka asnje vlere, apo qenka bere qellimisht keq. Pika Juve qe hiqeni sikur dini gjithecka por qe s’dini asgje. Injoranca nuk e njeh, nuk e shijon dhe as e shpreh dot te bukuren.

 6. ME EMER says:

  “Artisti ” paska te drejte qe nuk shkoj ne Peze , pasi paska qene i zene me pune ..! Komentuesit duan patjeter pergjigje ..! I ditka mire edhe ata qe pikan raki , por per ata qe tine nga ajo “e bardha ” , thote nje nipi i im , a e ka idene ?!

  1. Po po says:

   Ju servile e te pa skrupullt gazetar e te paguar nga opozita e pjerdhur a e dini se Rama asht madheshtor mor mjerana

 7. FLUTURA says:

  😆😆😆😆
  Komentues ” aktive”!
  Shijoeni mundesine, qe ju jep teknologjia edhe lirine per tu shprehur, por mos e shperdoroni rendom…

 8. Loni says:

  Z. Km. Mos harxhoni as kohe e as energji me keto plehra. Keto jane nga ai soj paraziti qe dine veten te llapin bla bla dhe nuk bejne asnje pune.

 9. USA says:

  Po me duket me vend akuzat qe i bejne se rama duhet denonte ndoje per vjedhje florir a gerdec a unaza delaweri etc etc ca pret atehere hajdutet mqnse rama nuk pranon qe eshte hajdut do ja fusin rames se keshtu Funksionon.

 10. prizem says:

  Bukur fare “Arena Kombetare”

 11. On says:

  E zbraze Shqiperine……vendi me largimin me te madh te te shkolluarve….normal se sot ne administra ke vetem dallkauke te freshista….u shikon cv vetem kristal e uet….turp….e degjuat si diskutonte Artan Lame….normalisht do ishte arrestuar .

 12. Lala says:

  Te gjithe ju qe e shani me fjale ofenduse dhe jeni trima ne internet ,ne kushte te tjera do të lepinit bythën e tij ne vënd të letrës higjenike.

 13. lagja.brrakes says:

  Jo lal jo ske vjedh gjo vetem 1 miljard e 600 milion euro ke vjedh.
  Ne bashki te Tirones bone stazhin ku rrujshe per cdo pallat i kat ne cash pa fillu ndertimi.
  Ime no moje te piramides shumfishin e bashkise.

 14. Tomorri says:

  Rama u ka vjedhur mundësinë per të vjedhur. Me nje fjale i ka lene batall.
  A ka vjedhje me te madhe se kjo, pra per ti lene me duar ne xhepa te gjithe ata qe u ishte bere mikrob te vidhnin kete popull.

 15. koli says:

  pika idiotit! IK or KMZ bej ndonje pune!

 16. lym alla says:

  xhaxhi edi ti nuk vjedh por mos pi vere Gaia se ben 500 euro nje shishe, te pishe 500 euro nje shishe vere nuk quhet hajdutllik sespe eshte vere dhe nuk jane leke cash, :))))

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *