Paralajmëroi rrëzimin e Ramës: Basha përgatitet sërish për protesta, mbledh në seli kryetarët e degëve lokale

2 Nëntor 2019, 10:58Politika TEMA

Kryedemokrati Lulzim Basha duket se po përgatitet për protesta.

Teksa ka paralajmër sërish rrëzimin e kryeministrit Edi Rama, ai ka thirrur në seli të gjithë kryetarët e degëve lokale.

Mësohet se tema e diskutimeve pritet të jetë situata politike dhe protestat që opozita jashtë parlamentare po përpiqet të organizojë.

Axhenda e takimeve në PD

Ora 09.00: Kryetarët e Degëve të Qarkut Tiranë dhe Kryetari i FRPD.

Ora 10.00: Kryetarët e Degëve të Qarkut Durrës, Elbasan dhe Berat.

Ora 11:00: Kryetarët e Degëve të Qarkut Shkodër, Lezhë, Dibër dhe Kukës.

Ora 12:00: Kryetarët e Degëve të Qarkut Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Korçë.

5 komente në “Paralajmëroi rrëzimin e Ramës: Basha përgatitet sërish për protesta, mbledh në seli kryetarët e degëve lokale”

 1. mooooooooooos ,

  bushtra do grumbulloje qent e rruges
  dhe boj party me gojore qenve .

 2. Meta says:

  tani qe ka nja arsye me shume me plagosjen e te menderosurit prokuror Ndoja protestat do te shpethejne jo vetem ne Shqiperi por dhe ne Europe.
  Rrofte Lule shpresemadhi.

 3. Devolliu says:

  Ku e lame o Luli
  E ku na mbeti
  Vaj vatani
  E mjere mileti, po ra ne doren tende si kryeminister!

 4. Jorgo says:

  Nuk e kuptoj se pse e do pushtetin Luli i dhimset populli apo ja ka ndjere lezetin e pushtetit neqoftese do te largoje E.Ramen ta thote publikisht qe nuk do te jete Kryeminister.

 5. BUJARI JU DEGJON says:

  Nuk rrezohen MALET,or tunxh!!!… ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje