Letra virale: Dëshpërimi i një vejushe në Teksas, Trump “mallkohet” ta zërë koronavirusi

10 Gusht 2020, 11:22Lifestyle TEMA

David Nagy, 79 vjeç, është një nga 7,016 banorët e Teksasit që vdiq nga efektet e koronavirusit.

Duke dashur të dëgjonte zërin e familjes së pikëlluar, gruaja e tij Stacey publikoi një përjetim në gazetën lokale Jefferson Jimplecute më 30 korrik, me një mesazh të fortë.

Shumë shpejt ajo tërhoqi vëmendjen e njerëzve në mediat sociale dhe u përhap shumë larg Jefferson-it, duke u bërë virale.

Në nekrologji, ajo në mënyrë të qartë dhe me zë të lartë shprehu qëndrimin se kush është faji për “vdekjen e panevojshme” të Davidit dhe deklaroi se virusi do t’i zërë të gjithë ata.

Në fillim të korrikut, David u sëmur dhe u transportua në një spital lokal, ku u zbulua se ishte pozitiv me koronavirus. Ndërsa shëndeti i tij u përkeqësua, mjekët u përpoqën ta vendosnin atë në një respiraator, t’i injektonin remdesivir dhe të provonin terapi plazmatike.

Gruaja e tij Stacey nuk mund të hynte brenda dhe vetëm mund të hapte derën pak në mënyrë që ata të mund të flisnin. Ajo tha që ajo e donte atë dhe qau, por ai ishte tashmë pa vetëdije. Ai ndërroi jetë në 22 korrik.

Në nekrologji, ajo shkroi, ndër të tjera:

“Vdekja e Davidit ishte e panevojshme. Faji për të, si dhe vdekjen e shumë njerëzve të pafajshëm, bie mbi Donald Trump, Abbott dhe të gjithë politikanët e tjerë që nuk e morën seriozisht pandeminë dhe ishin më të shqetësuar për popullaritetine tyre sesa për jetën njerëzore.

Fajtorët janë gjithashtu ata egoistë, injorantë, të cilët nuk pranojnë të dëgjojnë këshillat e mjekëve që besojnë se e drejta e tyre për të mos mbajtur maska ​​është më e rëndësishme sesa të vrasësh njerëz të pafajshëm.

Dave bëri gjithçka që duhej, por ju jo. Turp për ju dhe virusi iu zëntë të gjithëve,” shkroi ajo.

5 komente në “Letra virale: Dëshpërimi i një vejushe në Teksas, Trump “mallkohet” ta zërë koronavirusi”

 1. Illyrian says:

  Por, nëse maskat të mbrojnë, përse nuk e kanë mbrojtur tët shoq, o bushtër?

  1. Usa says:

   Illyrian sumqiri, ti thuash bushter nje vejushe te ciles i vdiq bashkeshorti nga neglizhenca totale e trumpets, o do jesh budalla me ndergjegje, ose joteme te ka zene ferrave me gomarin e mullixhiut. Po si mor te shkerdhefte Kina gruan e cte mban pragu, shan nje grua e cila verteton qe kafsha jote qe ti mban per idhull, eshte teresisht i paafte per te vepruar konform rregullave me elementare ndaj epidemi-pandemive.
   Je ti dhe gjithe bythshqyerit si ty qe votuan kerrmen Trap qe jeni kafshe te kthyera mbrapa ne kohen e skllaverise.
   Te rente mortaja ne mes te vatres mor kelysh bushtre dhe te shofte faren e ndyre te hajvanllekut nga ke dale.
   U R piece of ?. Ptuuuu race muti.????

 2. Mona pa breke says:

  Robt e shpise Trump dhe gjithe albove ne Amerike qe kane votuar dhe do votojne per kete kurve te Putinit.

  1. Usa says:

   Amin Mona, mos ju mbifte bari mbi varr kerrmave.

  2. Usa says:

   Amin Mona. Kusur mos ju lente legenave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje