VIDEO/ Sherr masiv në plazh: Turistët godasin me karrige dhe çadra policët

10 Gusht 2020, 14:05Lifestyle TEMA

Një video e publikuar nëpër rrjetet sociale tregon një sherr të madh që kanë bërë disa të rinj në plazhin Blankenberge në Belgjikë, të cilët godisnin policët me çadra dhe rërë.

Policët në përpjekje për t’i ndaluar u dhunuan nga pushuesit. Nga pamjet e publikuara shihet rëra që fluturon në ajër, karrige dhe çadra.

“Lufta” nisi pasi roja e shpëtimit njoftoi një grup me rreth 40 veta se nuk mund të qëndrojnë në një vend që ishte i ndaluar për gjithë.

Grupi nuk pranoi të largohej, kështu që u thirrën policë të tjerë dhe nisi sherri. Disa nga turistë u arrestuan.

5 komente në “VIDEO/ Sherr masiv në plazh: Turistët godasin me karrige dhe çadra policët”

 1. VFLP says:

  kur bejne dhe “Belget” e zinj ligjin, i marrte muti shalet atij shteti qe na can trapin ne shqiptareve. Nuk ka me hipokrite se sa europianet, qe ankohen pershqiptaret, nderkohe ligjin ne rruget e tyre e bejne jevgjit.

 2. Beni says:

  JANE KETA QE SHKUAN PARA DISA VITESH PER TE MBUSHUR BARKUN ME BUKE DHE TANI DUAN TA BEJNE PERENDIMIN SI VENDET E TYRE NGA KANE ARDHUR QE MBAN ERA MUT KUDO.BRAVO MERKEL KURVA QE E SHKERDHEVE EUROPEN.

 3. Agron says:

  Turistet ku jane? Turiste nga Afrika..po.
  U shkaterrua planeti.

 4. erl says:

  Sherri në plazh ka ndodhur për arsye se disa të rinj (18-vjeçarë tashmë të arrestuar) dëgjonin muzikë me zë të lartë, duke shqetësuar pushuesit e tjerë. Policia ndërhyri duke u thënë që ose të ulin muzikën, ose të largohen nga plazhi. Ata nuk pranuan të ulin muzikën dhe aty nisën të rebelohen ndaj policisë. Të shqetësosh të tjerët me muzikën tënde në vendet perëndimore ndëshkohesh me një gjobë shumë të lartë. Gjithseili gëzon të drejtën të pushojë në qetësi si në ambientet publike, po ashtu dhe në ato private. Kush nuk zbaton ligjin, penalizohet. Tre të rinjtë e rebeluar janë arrestuar.

 5. ... says:

  Keta jane emigrante qe kudo rrine tufa dhe vetem vjedhin e bejne rremuje. Se nga i pe turistet ti o i punesuar me mik te Mero vetem ti e di

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje