Lufta i “shkatërron” jetën vajzës së madhe të Vladimir Putin

23 Mars 2022, 16:01Lifestyle TEMA
Lufta i “shkatërron” jetën vajzës së madhe

Vajza e madhe e presidentit rus, Vladimir Putin, Maria Vorontsova, e njohur gjithashtu si Mariya, dyshohet se është ndarë nga bashkëshorti biznesmen holandez, Jorrit Faassen.

Thuhet se ndarja e tyre ka ndodhur përpara se 69-vjeçari të niste luftën kundër Rusisë.  Ndërkohë duket se lufta në Ukrainë ka shkatërruar shpresat e vajzës së madhe të Putin, për të hapur një qendër mjekësore elitare për të huajt në Rusi.

Dr Maria Vorontsova 36 vjeç, e lindur kur presidenti rus ishte spiun i KGB-së, është eksperte në sëmundjet e rralla gjenetike te fëmijët. Gazetari investigativ rus që jetoj jashtë Rusisë, Sergey Kanev, tha se sanksionet duket se kanë prekur jo vetëm projektet e vajzës, por edhe martesën e saj.

Ai zbuloi se ajo prej kohësh ishte angazhuar në mega-projektin për ndërtimin e një qendre mjekësore super moderne pranë Shën Petersburgut. Planet ishin për të tërhequr pacientë nga Evropa dhe sheikë të pasur nga vendet e Gjirit Persik. “Dhe tani, pas sulmit në Ukrainë, çfarë lloj evropianësh dhe sheikësh do të vijnë?”.

2 komente në “Lufta i “shkatërron” jetën vajzës së madhe të Vladimir Putin”

 1. Mos ma vini re says:

  Me ne fund edhe bota u be si Shqiperia ne kohen e Enver Hoxhes: Nese ben dicka babai atehere ka faj edhe biri apo bija. Kemi nje jete te tere qe degjojme politikanet shqiptare teksa i permendin babain apo nenen njeri tjetrit, madje nuk lene farefis te vdekur pa ja permendur emrin, vetem per qellim politike.
  Cfare pergjegjesie politike mban vajza e Putinit?
  Pse duhet te “kryqezohet” nje femer nga idiotet e kesaj bote?
  Pse i bien gomarit kur nuk kane cfare ti bejne samarit?

 2. Lul karabushi says:

  Shpresa vdes e fundit , asgje nga planet nuk i jane prishur ….jeta vazhdon , nuk hapi kliniken moderne per te kuruar sheiket dhe miliarderet , le te hapi nje bordello moderne ……kape hajdarin me llap dhe beje telef …..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

1 Komente

 1. E
  Egli

  Lajme te mbushura me propagand EuroAmerikane...plot genjeshtra,flliqsirlleqet e Amerikes qe perdorin edhe familjaret ,femijen e dikujt. Hipokrizia vazhdon...kjo grua mbase eshte ndare nga burri apo po I mbyllet klinika mjeksore ,por nuk eshte ndyrsir si djali I Bidenit qe u kap duke kryer marrdhenie seksuale me nje prostitut ne nje hotel luksoz...pallimet e politikaneve perendimore ,vipave me vajza te reja qe merren si eskort per mitingje ,orgjira me femije ,abuzime me kokain,para te majme ne kompani OFshore neper ishuj sekret,private jane pertej krimeve gjate luftes,jane krime njerzore ,trafik femijesh dhe vajza te reja per afera seksuale nga kompani fantazmash qe marrin shperblime per te gjetur femije te bukur dhe femra te bukura neper cdo cep te botes...I drogojn dhe u japin politikaneve ,elitave te pasur per tu kenaqur me njerez te gjore...Amerika"Mbreteria e te degjeneruarve" eshte e kamufluar aq mire saqe dhe vet populli Amerikan nuk arrijn ti dallojne cfare mostrash vshihen pas buzeqeshjeve te njerzve te pasur,fjalime mallengjyese te politikaneve...Askush nuk e di cfare bejn keta plera ne jeten e perditshe...njerezit qe duan ti investigojne perfundojne te vetvarur.

  Lini një Përgjigje