Bushtrat!

2 Nëntor 2022, 17:29Blog TEMA

Bushtrat!

Nga Kimete Berisha

Nuk ka shpëtim për këtë vend...

Nuk ka faj veç politika, le të ndërrohen qeveritë për çdo ditë se kot...

Problemi është te mentaliteti i shqiptarit, që është mentalitet i t'fortit, mentalitet krimogjen, primitiv, tinëzar, gllabërues, shkatërrues.

Shqiptari rrnon me gjetë një të lig e me sundu, me shkel, me ia nxi jetēn të dobëtit, ia shkatërron jetën kujt t'mundet për pikë të qejfit.

Ato infermieret e Pejës që e rrahin një grua të moshuar në Shtëpinë e të moshuarve dhe e përqeshin, ato janë vrasëse.

Ato nuk lënë të zezë pa bë.

Ku me ditë çfarë krimesh kanë bërë deri tash.

Gjithë ajo fushatë për dhunën e burrave ndaj grave. 

Por, gratë ta bëjnë më zi, sa herë që u jepet rasti.

Burrat i rrahin gratë - sepse nuk mund t'i rrahin burrat.

Gratë e reja i rrahin plakat, e nuk i rrahin burrat - jo që kanë ftyrë, por thjesht që nuk munden.

Peshku i madh e ha të voglin: kafshëri gjithandej.

Këtu gjithkush e bën atë që mundet.

P.S. Kaherë nuk kam kajt më shumë se sot.

Jam e mërzitur, e pikëlluar, shumë e hidhëruar.

50 Komente

 1. A
  Alban

  E tmerreshme....Çnjerezore...shume e dhimbshme.... Meritojne nje denim shembullor...

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Sunitoshqipfolesi nuk ka asnje ndryshim nga talibi,a i vrasin femrat m'talibon si m'Albanistan e m'kosovo!? Tamon (kjo ne gjuhen e birazereve)! Athere nuk pritet dicka normale..... keshtu do te vazhdohet edhe per shume shekuj.

   1. b
    bimi

    ik bej gojore JANULLES mor te q..ifte kina gruen,,, kam pare vete greke qe i rrafin prinderit o rrace jevgjitesh

    1. I
     I tille je , sa here qe hap gojen

     Ha mut sa te duash o idjoti i kishes greke ne borderone e klolonel Janulles , ha ! Nuk te llogarit kush nder te gjallet , nje cope idjoti nga Vurgu i Delvines qe , e vetmia pune qe di te beje eshte spiunazhi !

     1. K
      Kapedani

      O kari qe te ka ngec diçka ne sume dhe nga dhimbja flet perçart. Ne France vdes nga dhuna e meshkujve nje femer ne çdo 3 dite dhe ne çdo 3 ore nje femer dhunohet fizikisht.Ne Belgjike eshte rreth 35 femra ne vit numri femrave qe humbin jeten nga dhuna e meshkujve.Pak à shume keto jane statistikat ne boten perendimore. Nuk e di ne Greqi por sma merr mendja te kete ndonje ndryshim .Kjo eshte thjesht degradimi shoqerise ne te cilen ne jetojme dhe per kete jemi te gjithe badhkepergjegjes.Ndersa ti je nje cope muti qe ju ngjitesh forum forumeve per te çfryre dufin nga pervoja personale.Kush e di se kush sunit te ka shkerdhyer robt e familjes.

     2. L
      L. Xhabija

      I ke quajtur bushtra, oj Kimete…. Ne këtej nga Shqipëria mëmë, kësisoj monstrave, u themi kriminele, u themi vrasëse me dashje, u themi edhe kurva, u themi………….e çnuk u themi, kusur nuk lëmë, mbasi video që pamë, na përloti, na indinjoi, na revoltoi, na preku thellë ndjenjat dhe sikur mos të kishte vepruar drejtësia, ne si popull, )tepër të njeshëm për trajtimin e prinderve e sidomos nënave), do të ishim në kufijtë e vetëgjyqësisë, pavaresisht në se kemi apo jo lidhje gjaku. Nënat, janë nëna, janë femra, që për më tepër, një femër - kurvë, ngre dorë ndaj një nëne dëshmori plakë….. Turp për të turpëruaren. Turp. Turp.

      1. P
       Pse as kushe nuke e thotë të verteten

       Ky ështe mentaliteti barbara Turke, Otomane dhe pike as Kush nuke thotë të verteten. Pse në vendet Lindore jane shume her më të dhunshem se ato perëndimore. Pse as kushe nuke guxuone që të ju Kunder Vihet ekstremistave Muslimane, hajdutve dhe atyre që vrasin dhe presin në Shqiprie dhe Kosove se pse tek ne ekzistone mentaliteti i të forit dhe i dhunes, si në shumicen e vendeve muslimane dhe atyre komuniste.

       1. T
        Toke e...!?

        Persa i perket shqiptqreve: Kjo me duket me pak dhimshme sase nje djal qe spiunonte te jatin(ne diktatur), nje djal qe i ven dor nenes,nje tjeter inxjerr te dy prinderit jasht nga shtepia... Nuk ekuptoj pse ju duket kjo esotmja bafasi...!?

        1. A
         Aty eshte ujku ti thua shiko gjurmen. Idjot.

         E Para : Na duket befasi sepse e shohim me sy. Eshte ndryshe kur e sheh dhe ndryshe kur e degjon. E dyta : Historia boterore ka ngjarje teper rrenqethese kunder njerzve por ne kete artikull nuk flitet per to, por po flitet per kete grua te moshuar qe po rrihet nga disa gra ne moshen e vajzave te saj. E treta : . Cdo popull ne bote ka njerez te ndryshem ne gjirin e vet. Po te krahasojme historine del qe shqiptaret kane treguar humanizem shume me teper se keto kombe qe sot konsiderohen si te qyteteruar. Pra, leri pordhet dhe mos bej interresantin. Ajo grua qe u dhunua, te ishte nena ime do me dhimbsej ma teper se te gjitha viktimat e kampeve te perqendrimit. E di pse ? Sepse ajo asht nana jeme. Njeri bastard.

       2. K
        King D

        Tonet nga nje gazetare duhen te ulen dhe jo direkt bushter... e kupton fjalen bushter ?? ti moj idiote apo jo... raste te tilla ndodhin ne gjithe boten... rrahi femije te mitur,plaka,persona me probleme psikologjike etj etj... por jo ofendime... por para ligjit dhe pike.. ti me duket qe ben pjese tek ajo shtresa e varfer (nga pregatitja intelektuale flas) qe fut ne nje thes te gjithe shqiptaret dhe s'ndane te bardhen nga e zeza.... turp.

        1. M
         Mira

         bushtra e kane shume pak!!!!!

         1. M
          Muzaka i Ri

          O Kingo, ti cfar je, burr bushter, apo grua bushter. Ato monstra qe rrahin nje Nene te moshuar dhe te pa mbrojtur kur kane per detyre ti sherbejne jane me shume se aq.

          1. K
           King D

           Po o k... po... ti don nje te rraur... ma fort fort.

           1. Tuti

            E kanë detyrim detyra imponohet edhe pa lek ajo paguante 650 euro kërkon falje është për kalamaj jo për të njerëz të përgjithshëm

           2. T
            Tutu

            Bushter eshte e vetmja fjale perfaqesuese e nje femre te tille si ajo infermierja… mund ti thoshte “Buçe “ me perkedheli… se fjala kurve eshte brend…!!

            1. N
             Nasta Domosdova

             Bushta , është , një vemje këllasë që jeton në tokë . Ajo ushqëhet me rrënjët e bimëve sidomos në toka të punuar e të mbiella me sqimë e sërrë me Barbunjë ( një farë royale fasuleje që zë dy barqe prodhimi njëra pas tjetrës në vit ) bimë kjo me vlera mineraloushq yese tepër vitale . Jëta e kësaj kulture hasëm ka këtë vemje , pra BUSH -TĒ- RAT jo vetëm që aerosin koridorët e sterës që e ka si dobi , ç'regullojnë kultimën . Imeëngjë mi mblidhte kur isha vogëlan e më mësoi edhe ç'është bushtëra edhe si , e mbajmë larg atë pjellë atë vemje . Pas lodhjes prashit e vadit në vreshtë kur kotruvja vallonte mbi perosti barbunjën ( e Kosinës ose edhe ajo e Bënjës ) mi vinte në kaci , e të gjithë pranë vatrës muzgut të vjeshtës , dhe unë me mashë i cëmbisja e i vendosja mbi prush një e nga një . Ndryshe , i ëmbël zëri i gjyshës [...] dhe bushtrat që i shihja të përvëlohen ka një fill q'i lidh , kultivën dhe bush-të-rat . Nuk mjafton ta ndash me tehun e çapës vemjen se ka vezën që do t'a shumojnë bushtrën ...e të tjera .

             1. e
              eli

              Kjo qe thua ti eshte doseza,por ndoshta i thone edhe keshtu sic thua ti,por gjithsesi keto nuk kane lidhje me kete ndyresiren qe sdi ca emei ti vesh.

            2. p
             pop olo

             Sipas mediave kosovare e moshuara eshte nëna e nje deshmori te UÇK.

             1. s
              shqiptar

              Respekte pa fund per kete pene te arte e njeri praktik

              1. M
               Mia Domosdova

               Nuk e di sa e vërtetë është kjo e thëna për peshqit karnivorë (?¿) .Mbase urtia velloi ashtu kur ndesh karnivofilë të tillë - vampirikë - sfilitës , e si balena që mbart fëmijën mbi shpinë , i gllabëron udhës . Buratini e mirakuloi Xhepeton e nuk e gëlltiti dot as dhelpëushin , ose kunadhet , as hundën që e personifikoi me emër Pinokun e mësuar me peshq , ah po mu kujtua një lloj peshku helmues the cat fish . Delfinët janë krijesat të rralla ndaj dhe pinoku ka pas fan e tij , mbase po e ha molja atë druçkë , atë dhogë ,atë kërcunë . Natyra ka krijesat , e kurën , për vehten . Një natyrë delfinë je ti .

               1. E
                Ed

                KAM RESPEKT PER TY KIMETE PO NUK JANE TE GJITHE SHQIPETARET KESHTU SI KJO MOS I PERGJITHESO. PO EDHE REVOLTA JOTE ESHTE NJE REVOLTE PREJ SHQIPETARI QE KUR REVOLTOHET E HUMB ARSYEN. MOS ME KEQ KUPTO KE TE DREJTE PER REVOLTE POR JO PERGJITHESIM.

                1. i
                 illyrian

                 O ED JAM SHUME DAKORD ME TY EDHE ME KIMETEN GJITHASHTU JAM DAKORD QE REVOLTOHET POR JO QE PERGJITHESON SEPSE SA KA SHQIPTARE TE KEQIJE DISA HERE ME SHUME JANE DHE ATA TE MIRET TE URTET TE ARSYESHMIT QE NUK JU DEGJOHET ZERI POR DO VIJE DHE DITA E TYRE...

                2. U
                 USA

                 Nuk është thjeshtë problemi që kjo bastarde rreh këtë nënë,por më e tmershme është se të tjerat qeshin dhe e filmojnë...horror psikologjik e fizik.E dashur gazetare vazhdo demasko dhe denonco se këto mostra ja morrën fytyren shqiptarise

                 1. B
                  Bardhyli nga Kosova

                  Një bashkëpunëtor i deritanishëm e i afërt i kryeministrit të Shqipërisë ka bashkëpunuar me Shërbimin sekret serb në Kosovë. Ai quhet Baton Haxhiu, i njohur si Baton Stanishiqi. Ky konstatim nuk është pjesë e konspiracioneve të rëndomta mbi “spiunllëkun” e këtij apo atij personi. Bashkëpunëtori i deritanishëm i afërt i kryeministrit të Shqipërisë këtë e ka pranuar publikisht në Gjykatën Ndërkombëtare për Ish-Jugosllavinë në Hagë. Ka pranuar se Shërbimi sekret serb i ka kërkuar që të ndihmojë të hapet një proces negociatash me një figurë të respektuar shqiptare të Kosovës në mënyrë që të shmanget negociata me dr.Rugovën, figurë prijëse e shqiptarëve të Kosovës e njëkohësisht që prej pozicionit të dr.Rugovës për pavarësi të vendit të kalohet në pozicion të “Republikës së tretë” brenda “RFJ-së”. Bashkëpunëtori këtë kërkesë e ka zbatuar. Këtë do ta zbulonim, vetëm pas lufte, të gjithë ne të tjerët që në një mënyrë a tjetër e kishim njohur bashkëpunëtorin e Shërbimit sekret serb, Baton Haxhiun. Dhe, kjo çështje do të riaktualizohej brenda strukturave shtetërore të Shqipërisë kur personi në fjalë do ta kërkonte shtetësinë e Shqipërisë. Atëbotë, e në kundërshtim me procedurat ligjore, do të shmanget informata mbi bashkëpunimin me Shërbimin sekret serb dhe do të jepej shtetësia nga presidenti në detyrë. Kasapi i Ballkanit, Slobodan Milosheviq, i qe drejtuar Baton Haxhiut në gjykatore, në Hagë, me këto fjalë: "Ti ke qenë bashkëpunëtor yni, apo jo? Dëshiron të ta dëshmoj?” Ndërsa dëshmitari Haxhiu që duhej të dëshmonte krimet e serbit, ul kokën, sikur ta kastronin. Doli se ish-kryeredaktori i “Kohës Ditore”, i shkarkuar nga bosi i vet, disa ditë para se të shkonte në Hagë, bënte konspiracion me një oficer zbulimi të Serbisë. Me të përfunduar gjykimin, Batoni u bë yll në Tiranë, sepse lobi serb kishte dhe vazhdon të ketë shumë ndikim në qarqet politike e të mediave shqiptare. Pra, "gazetari" B.Haxhiu u bë yll në mediat elektronike të Tiranës, e caktuan nëpër organizata e juri, madje e emëruan në jurinë e Festivalit të Këngës në Radiotelevizion Shqiptar, që ishte kulmi i cinizmit. Sikur bënin garë kush do ta rrëmbente më parë. E mbanin në prehër, e mëkonin dhe e përgjëronin. Një gjysmanalfabeti ia dhanë kompetencat që të përfaqësonte “kosovarët” kudo dhe kurdo, në Tiranë, në Prishtinë e në Beograd. Vula e shërbëtorit të zbulimit serb, u bë e fuqishme, ia hapi të gjitha dyert. Edhe sot ku spiun serb  është “kosovari” më i privilegjuar në Tiranë e në Beograd. Milosheviqi në vend se ta turpëronte para shqiptarëve, e bëri yll në median shqiptare të Tiranës, këshilltar të kryeministrit Rama dhe faktor në Partinë Demokratike të Kosovës. Në Kosovë iu ngjit “krahut të luftës”, ndërsa “krahu i luftës” gjithë kohën kinse çirrej kundër bashkëpunëtorëve të Serbisë. Mbase bashkëvendësin e tyre drenicak e kursyen dhe e shpërblyen. Me patriotizmin lokal s’bëhet shaka. Po në Prishtinë? Cili ishte statusi i Baton Stanishiqit? I afërt me kreun e PDK-së, i lidhur ngushtë me disa qarqe të LDK-së, ndërmjetës i bizneseve serbo-shqiptare. Yll fare, do të thoshin kalamajtë e Tiranës. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Poshtë tradhtarët. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                  1. R
                   Robell Enveri Bardhyli nga Kosova

                   Bardhyli nga Kosova quhet Enver Robelli.

                   1. e
                    eli

                    Ca lidhje ka komenti yt me kete shkrim o derdimen?!

                   2. L
                    Lajmi fundit

                    Kjo gje ndodhte vetem ne kohen e sali berishes! Njeriut qe ka ber holokaust me shume se sa dhe marksi deri te stalini! Ne kohen e sali berishes te moshuarit torturoheshin dhe vdisnin per buke ne azilet qe ky monstwr i kishte kthyer ne kampe perqendrimi dhe shtepi torture dhe eksperimentesh me qenie njerezore. Shume te moshuar jane zhdukur ne keto shtepi pleqsh ne kohen e diktatorit berisha. Dhe familiaret e tyre sot vajtojne humbjen e te dashurve. Keto dite do te promovohet libri dhe dokumentari i gazetarit te shquar italian Mauro del Conte mbi holokaustin ne shtepite e pleqve ne kohen e diktatorit sali berisha

                    1. c
                     cuf dabjoni

                     Qeke "qen zorrësh".....zorraxhi si i quajn tironsit ata qen te mjer qe sillen rrugve e te pa ushquer t te piste. mirë kur te na shpikesh dhe "holokaustin e bordelleve" në kohë te Saliut ...ju po e mbani gjall te mbrapshtin Sali duke permendur per gjithshka e mos u merzitni "që Uku.. Uku e çakalli ben kerdin me PPP

                    2. B
                     Besi

                     Arrestojini te treja a sa jan ato ndyrsira te shemtuta.

                     1. S
                      Scandal

                      Kjo NANE ka lind nje deshmor emrin e ka Taulant Nura 17 vjeqar bjen deshmor per lirin e Kosoves....

                      1. S
                       Shmili

                       PRIMITIVE je ti moj BUSHTËR, se harron fisnikërinë shqiptare dhe nga e vecantja - harbutëria jo dhe pak prezente, nxjerr përkufizime primitive nga truri yt provinciali e primitiv

                       1. 1
                        1952 sapagueti

                        Nexhipi fisnik ?

                       2. c
                        ce

                        Ajo kafsha infermiere duhet te perzihet me dhune nga Kosova pasi te beje burgun dhe te shkoje te punoje ne nje kamp te ISIS ne Siri se atje ajo mund te rrahe ke te doje , sa te doje derisa te lodhet dhe mund te shuaje epshet e hamshoreve ISIS qe kane shume nevoje per kafshe te tilla qe fatkeqesisht ndodhen ne vendin me te vuajtur per liri ne Europe ne Kosove . Dhe kane goje kosovaret te ankohen per Serbet

                        1. V
                         Vjola

                         Të lumtë Kimete ! Edhe un si puna jote duke qarë e lexova dhe i pashë këto tmerre . Nuk kanë emër tjetër vetëm bushtraaaaaaaa.

                         1. L
                          Liza

                          Ule pak hunden moj Kimete se nuk krisi kijameti. Keto raste ndodhin nga shkaku se populli shqiptar shikon per cdo dite ne tv dhune, lexon dhe degjon vullgaritet nga gazetaret e analistet si ju, te gjithe te ashtuquajturit gazetare dhe analist qe paguhen dhe hane buke kot nga taksat a atij populli, qe kurre nje gje te mire nuk e shkruat apo folet per ate popull, ju jeni kolona spiunesh e qelbesirash qe atij populli i ofron vetem depresion. Eshte shume e shemtuar ngjarja, por te akuzosh githe nje popull se i ka fajet per kete incident dhe gjera te tjera te shemtuara qe ndodhin, te nxjerr ty me bushter se ate bushtren “infermiere”, ke dhjete vite qe shkruan dhe kurre nuk ta kujtoj nje shkrim pozitiv per popullin qe i takon, nese nuk te pelqejne prinderit qe te kane bere, ik ne Beograd, do te te presin krahe hapur…Bushter Kimete

                          1. C
                           Ce Sara

                           O Lizë, këtej nga Tirana, kur degjojmë emrin LIZA, na shkon mëndja vetëm tek një Lizë e që i thërrisnin LIZA E QYMYRIT që kurvëronte për 10 lekë të vjetra ( 1 lek i ri)…..pra ky është niveli yt.

                           1. L
                            Liza

                            Po ti Ca/cara, sa leke kerkon kur “kurverohesh”? Pese apo dhjete leke? Ik moj rrote kurve mos me ca bythen

                            1. E
                             Eva Fan Kuedo

                             iii.. Sodomi Sarazu është i racës sureprore azilant relixon-politik , mos ja kujto mëmëdhenë se që kur i humbi vula , bën ayatollaun tatuazh dhe dy laraskat e në vend të yllit ka vënë një bythturtull pa nder e mderon alla Narrodna

                          2. M
                           Mira

                           Dhe ky komenti juaj Zonje nuk eshte gje tjeter vec Dhune ! Me duhet vetem te kerkojme Drejtesi ! Si guxoni ju jeni gazetare Shqiptare dhe shani e perbuzni me kaq urrejte te gjithe Shqiptaret ?! Eshte e palejueshme kjo gjuhe!

                           1. P
                            Plaku

                            @Ed Edhe ti gabon totalisht! Qellimi i Kimetes eshte revolta ndaj gjitckaje ketu ne Kosove por edhe mbare shqiptaizmes. Mundohu ta kuptosh kete...Revolte per ate qe bejme dhe jo per ate qe duhet te bejme...Bile dhe ti me shprehjen ndaj Kimetes kur i thua "revolta jote eshte nje revolte prej shqiptari qe kur revoltohet e humb arsyen"...eshte nje revolete kunder gjithe shqiptareve....Kjo eshte me keq se revota e Kimetes qe me shume e ka me organizimin shoqeror dhe jo me genin shqiptar sic shprehesh ti.

                            1. M
                             Mira

                             Dhe ky komenti juaj Zonje nuk eshte gje tjeter vec Dhune ! Me duhet vetem te kerkojme Drejtesi ! Si guxoni ju jeni gazetare Shqiptare dhe shani e perbuzni me kaq urrejte te gjithe Shqiptaret ?! Eshte e palejueshme kjo gjuhe!

                             1. s
                              shqiptarja matane kufirit

                              Je ne nje vend krejt te gabuar dhe te erret,moj trimereshe!

                              1. D
                               Demo

                               Bushtra,putanë ,kriminele është pak ti thuash

                               1. S
                                Shoku yt

                                Nuk jane te gjithe shqiptaret tinezar, primitiv, shkaterrues, gllaberues, me mentalitet kriminal, e te te fortit, por nje pjese e madhe jane jane dhe xhelos, indiferent, individualist, zemerngurt. Mjafton te shohesh cfare njerezish i kane qeverisur per 30 vjet. Cdo popull mertion qeverit qe zgjedh. Kam nje dyqan buke (bej buke, pizza, byrek, embelsira itlaiane dhe shqiptare) ne Italine e veriut. Kam nje vite e disa muaj. E kam blere me lek boxh. Filloj punen ne 2 te nates. Ketu jane 3300 shqiptare, ku 1530 jane me dy nenshtetesi. Te gjithe e dijne, pasi eshte nje qytet i vogle, ata qe kane shtepite perrreth kalojne aty dhe nuk blejne, preferojne te blejne buke te supemekatot here edhe te diteve te kaluara e me cmimi ne te larte nga cfare ofroj une. Kam kliente vetem 2 persona, nje nga Shkodra, dhe nje nga Burreli. Te gjithe i kam italiane. e te mendoni ketu ku jam, italianet (pjesa me e madhe jane extremist te djathte. I meshiroj....

                                1. P
                                 Poshte qylimit fshihen shume, poshte makiazhit ako

                                 Bushtra…se u PUBLIKUA. Po mos te ishte publikuar…bushtrat do quheshin zonja me “z” te madhe. Domosdooooo, do kishin edhe mbeshtetjen e Kimetes per tu quajtur zonja( me “ z” te madhe sic thame) vetem e vetem sepse jane femra. Po “zonja“ gjyqtare ne Permet qe lirio nje njeri qe i cau kafken nje njeriut tjetet, perse nuk u quajt bushter, por thjesht vendim gjykate?! Cili eshte dallimi ndermjet “ bushtrave” qe qellojne nje te moshuar me nje grua qe liron nga burgu nje burre qe jo vetem ka qelluar por pothuajse ka lene te vdekur nje njeri?! Dallimi eshte: per sa kohe nuk kuptojme se gjinite jane te njeta dhe kurfare dallimi kane ne pushtet, keqesi, dashakeqesi, dhe vazhdojme me “ te drejtat” e grave dhe jo me te drejtat “ ligjore te cdo individi” , keq e me keq do behet. Nejse… der ne publikimin tjeter, do harrohet edhe kjo , shpresoj qe ne Kosove te kete reagime… se po te ndodhte ketu, nja 5 veta do ndezin ndonje qeri

                                 1. X
                                  XX

                                  Infermerja ka gabu. Bushter eshte emertim i rende, ekstrem. Dhe kritika duhet te jete e permbajtur. Sidomos kur perdoret nga nje tjeter femer, gazetare.

                                  1. K
                                   KIMETE te kemi me kimet

                                   Ehhh po ndodhin kudo te tilla raste e moshuara ishte me alzheimer kuptohet nuk eshte capable menderisht qe te ankohet .....jetojme boten e tik tok, fb , twitter te gjithe jane bere gazetare politikane caméraman

                                   1. e
                                    enter""

                                    Shoqeria shqiptare, pas instalimit te "demokracise" ka humbur busullen e saj. Nuk ka me nje pike referimi dhe empatie. Ne shumicen e rasteve mbizoteron urrejtja dhe cmira. Edhe shumica e atyre qe jane jashte e tregojne genin e urrejtjes apo zilise. Ne kemi harruar njeri-tjetrin. Eshte e vertete qe te tilla episode ndodhin kudo, shumica e tyre ne vendin e adhuruar te shqiptareve, amerike. Por ne duhet te flasim per veten tone. Ne jemi mizerabel

                                    1. T
                                     T

                                     E drejtperdrejt, e sakte, pa paragjykime dhe shume e kendshme ne menyren se si shkruan. Bravo Kimete

                                     1. A
                                      Agron

                                      Jam një djalë nëne. Dje shkova tek varri i saj. Lot. Shpresoj që të jetë e kënaqur me shërbimet e fundit. Njëmijë urime mora në të gjallë prej saj. Dje mendova se nuk i kam shërbyer sa duhet.

                                      Lini një Përgjigje