I rrezikshëm, si Chuck Norrisi!

1 Qershor 2023, 00:48Blog Kimete Berisha

 

I rrezikshëm, si Chuck Norrisi!

- Unë nuk frikësohem nga sanskionet e Amerikës.
- Politika amerikane është e papërvojë dhe e padrejtë.
- Blinken më ka lënduar.
- Sekretari amerikan është naiv.
- Amerika nuk mendon thellë.
- Për të më kuptuar mua (dhe Glaukun), Amerika duhet të zhytet thellë në mendime.
Albin Kurti është në gjendje të rëndë. Deliri i madhështisë e ka bërë qesharak, derë më derë mediave të huaja, në luftë me Amerikën!
Albin Kurti më nuk po bën politikē.
Po flet si person i përndjekur nga Amerika.
Po sillet si kaçak në luftë kundër 'pushtuesit' amerikan.
Kundërshtimet e tij mund t'i bënte me një marifet politik, por deliri nuk ia mundëson të sillet si njeri normal.
Të ishte mirë me mend, nuk do thoshte se nuk frikësohet nga sanksionet e Amerikës.
Se, njeriu do të duhej ta aktronte frikën kur e lyp situata.
Se nëse nuk frikësohesh nga e keqja, do të thotë je psiko.
Por, meqë vuan nga deliri i madhështisë, dëshiron t'i tregojë botës se, qe, ky është ai që nuk i tutët Amerikës.
Të mendosh se Blinken e ka gabim - është krejt normale, por të thuash se Blinken është naiv, ështe anormale.
Naiv do të thotë budalla, i pa sherr, i papërvojë.
Albin Kurti sinqerisht mendon se është më i mençuri, më i dituri, më i forti në botë.
Gjithkush i duket askushi, Albin Kurtit.
Kur sekretari amerikan i duket 'budalla', paramendoje se si i dukesh Ti.
Albin Kurti ka nevojë për ndihmë.
E kam vërejtur që vuan nga deliri i madhështisë që nga çasti kur ia tregonte vendin Rusisë dhe vishej si Zelensky në luftë.
Dhe si përfundoi:
Ky i vendosi sanksione Rusisë, Amerika i vendosi sanksione Kosovës.
Kaq i aftë është Albin Kurti.
Ai mendon se mund t'i jap fund
luftës.
Ai mendon se mund ta fillojë luftën.
Ai mendon se krejt varet prej tij.
Ka plane të mëdha. E ka krijuar 'popullin e diasporës', që t'i shfrytëzojë kundër perendimit.
Kujton se mund ta shfrytëzojë ushtrinë amerikane në luftë kundër Serbisë.
Ushtrinë amerikane e pranon, ama politikën amerikane për Kosovën nuk e pranon.
Albin Kurti është i vetmuar, sepse ndjehet i vetëmjaftueshëm!
Duke e parë gjendjen e tij mentale që po rëndohet, Franca dhe Gjermania e zëvendësuan me Presidenten.
Do të takohen me Vjosa Osmanin lidhur me dialogun e Kosovës me Serbinë.
Kështu do të duhej të ishte qe nga fillimi, që Presidentja t'i prijë dialogut!
Nuk mjafton të kesh të drejtë.
Duhet të jesh realist.
Ti ke të drejtê të fluturosh - askush nuk ta ndalon, por nuk mundesh.
Sikur të mos kishte halucinacione që e kanë bindur se është superfuqi botërore, Albin Kurti do ta dinte se: edhe nëse e bën luftën në Veri, prap se prap lufta merr fund dhe fillon një dialog tjetër!
Por ky, duke dashur ta mahnis botën me fuqinë e mendjes, po ia tregon botës muskujt...e bananes!
P.S. When God said, “Let there be light!” Chuck Norris said, “Say Please.”

31 Komente

 1. B
  Bujar Kanapari

  Po per cfare e duam Ameriken ne ku nuk ka force ti fuse dy kembet ne nje kepuce Serbise? Kane 24 vjet qe perkedhelin Serbine. Kosova, nuk do humbi me shume se ate qe kane vendosur ti japin Serbise, Veriun. Tani po e kuptojme se ne Kosove ka shume shqiptare qe kane dhe urrejtje dhe da

  1. B
   Bujar Kanapari

   Dhe urrejtje dhe dashuri per Serbine. Vazhdo Kimete, bejani qejfin Serbise.

  2. a
   astrit

   Bejtet e Kimetes jane te kendeshme, ne Shkoder bejtexhinjte krijojne humor neper sebebe per mire. Rrofsh Kimete!

   1. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Al bin "trimoshi" eshte prototipo ose mostra e nje sunitoshqipfolesi(dhe perfaqson 90% muslimon brother's): bukeshkale,i pabese,i pacipe ....hodha hallin te q@fsha kalin.

    1. M
     Mbresa

     KUNDËR MALLKIMIT TË GJUHËS SHQIPE Si shqiptarë që jemi Shqip ne duhet të mësojmë Dhe Zotin, të drejtë kemi, Ne gjuhën shqipe ta lëvdojmë. Epo ju gjuhën tonë Doni ta humbisni fare Dhe me mallkim e me nëmë Shprehni ta shpini në varre. S’më vjen rëndë nga priftërinjtë Që s’ dinë ç’ bëjnë e ç’punojnë, I urdhërojnë të zinjtë Që gjuhën shqipe ta mallkojnë. Po krye-priftërinjtë e tyre Nëkëmbës t’ orthodoksisë Shumë punë prej mynxyre Bëjnë kundër Shqipërisë! Të mallkojnë njerëzinë Të nëmosin gjuhën tonë, Të përçajnë Shqipërinë, Zoti mos e pastë thënë! Thonë s’ ditka Krishti shqip Dhe shqip-fjalë s’ pret prej nesh, Vetëm në gjuhën greqisht Të dëgjon e të mban vesh! Këto e shumë të tjera, Që dëgjon në kishë brenda Dhe na mallkojnë për hera Gjuhën tonë që s’ ua k’ ënda. S’ kanë frikë as turpërohen Që përçmojnë Perendinë, Po mburren edhe lëvdohen Sepse shërbejnë Grejqinë! Gjuhën e kemi tonë Të vjetër dhe të vyer, Nga Perendia ish thënë Që ta ruajmë të çkëlqyer. - Poezi nga Petro Nini Luarasi

    2. P
     Poseidon

     MAHNITESE !!!!!

     1. P
      Poseidon

      MAHNITESE !!!!!

      1. A
       A2A

       Nuk kam simpati per Albin Kurtin, por ne kete rast po vepron siç i duhet nje kryeministri kosovari. Nuk mund t'i qendrojme lene pepe Amerikes edhe kur e ka gabim. Kjo mendjelehta duhet te shohe te mire e Kosoves dhe jo antipatie qe ka per Albinin. Nje valer anarkie ne Kosove nuk duhet lejuar. Nje shtet qe nuk ka kontroll mbi territorin e vet eshte ne rrezik. Amerika nje gjendje te tille brenda territorio te vet nuk do ta lejonte kurre.

       1. B
        Bureto

        Disa pyetje për @A2A: E para, nëse nuk do ishte Amerika a do ishte Albin Kurti sot kryeminister, apo do vazhdonte ende te dergjej burgjeve te Serbise? E dyta, Kosova duke mos qenë ende anetar i OKB, pa njohje nga pothuajse gjysma e botes, dhe akoma më keq as nga pese shtete te BE, a nuk janë NATO (ShBA) dhe KFOR-i (OKB, po ShBA), që garantojne tërësinë territoriale të Kosoves? Dhe e fundit, kur thua: "Amerika një gjendje të tille brenda territorit të vet nuk do ta lejonte kurre", a megjithmend e ke? Krahason SHBA me Kosovën?! Jo or mik, jo, nga çdo ane qe ta shikosh jane shume, shume larg, per mos me thënë me vjet drite larg. Kosova ka nevoje për Ameriken dhe, pavaresisht interesave te saj gjeostrategjike, te kete Amerika për Kosoven. Por këto dhe te tjera para tyre, duhet t'u mbetemi mirenjohes per jete atryre. Per fatin tone te mire interesat e tyre perkojne dhe me interesat e shqiptareve në gjithe Ballkanin Perendimor. Ti dhe gjithe shqiptaret si ti, alias "patriotë" (krenarë po të dhjerë do thoshte Konica) të pakten njehere të vetme, kuptojeni mire kete. Mos bini pre e berisheve dhe kurtëve, këndej dhe andej kufirit. Populli ynë, edhe pse është ca vulgare, ka një shprehje të mençur: "Më mirë mut se i vogel".

       2. L
        L.Xh

        Albin Kurti, është pjellë e nxjerrë nga hundët dhe bytha e Sali Berishes dhe Ilir Metajt, medemek patriot, por ai po bën lojën e serbit, si agjent potencial i këtijë shërbimi inteligjent. Sa për Vjosa Osmanin, ajo është një debile 24 karateshe, që e ka mëndjen vetëm për brekët që ti duken bythët sa më të bukura kur shkon apo e thërrasin gjëkundi si protokoll shteti e jo se ka mënd në kokë. Mjer Kosova në duar të kujt është.

        1. r
         return of the saint

         Artikull I mbrekullueshem,gazetarja me e pregatitur ne gjithe boten shqiptare

         1. p
          pjeter

          Per sa e di une, "naiv" nuk do te thote iç budalla, por nje njeri qe beson lehte, apo, "sy lesh", ne rastin e Serbeve, qe Blinken e jo vetem ai,beson se ata jane qingjat e Albini ujku. Budall Kimete, eshte nje gje tjeter qe ska nevoje te shpjegohet, e oer mendimin tim eshte jashte llogjike ta permendesh ne rastin tone!!! Kjo eshte e keqja per ne shqiptaret, urrejme aq shume njeri tjetrin, dhe perqendrohemi aq shume aty, sa, humbasim vetdijen se po bejme saktesisht punen e djallit. Ai ministri serb per Kosoven, Daçiçi, Kryeministra edhe Vuçiçi, agresivitetin verbal e paten sa ndezen fitilin, me pas, siç po shofim rrine e veshtrojne nga ne,nuk kane ne voje me, sepse e dime vete ne se si vazhdohet!!!

          1. A
           Albumini

           Albini ka marre urdher nga Shefat e WEF-it qe te filloje konfliktin me Serbine. Albini po ben luan rolin qe i kane caktuar. Ai do filloje luften e Serbise me kosoven. Albini eshte njesoj si Zelensky. Amerika do qe te kete me shume konflikte ne Europe. Lufta ne Ukrahine po behet monotone dhe tani duhet nje drame e re , me e frikshme dhe ne zemer te Europes.

            1. p
             plazhisti

             Eshte mese e vertet Kimete!Al Bini dhe disa "profesore " te tjere si Spahiu jane ne rolet e deshmimtareve anonim per drejtuesit e UçK-se ,ndaj dhe hyzmetin po ia bejne deri ne fund ketij pazari.Ata kane teorine se "bishti na qenkerka me i rende se sqepari" ,pra qe nuk jane gjak shqipetari ,por se soji i tyre gjenezen e paskerkishin prej gjakut te Dardaneve.Andaj nuk duan kursesi bashkepunim e me shume se kaq bashkim me Shqiperine !Ndaj dhe punet shkojne kaq mire andej kufirit ku gjysma ka marr azil si deshmimtare per krimet e ushtrise çlirimtare te Kosoves e gjysma tjeter po lufton me mullinjt e eres per te krijuar shtetin Dardan! Utoipa e tyre ka shkuar deri ne ate pike qe Tirana nuk duhet te jete kryeqyteti i shqiptarise!!!!!!!!!!! Perendia u ka marre mend e nuk po dijne se ç'ka po bejne.Marrezite s'kane fund.

             1. T
              Tironci

              Pse ty kimete te duket arsyetim i duhur ai i amerikes sot qe kerkon ti ver sanksione kosoves se po kerkon te ver shtetin ne vendin e territorin e vet dhe i dalin ne kra serbeve qe po i ngordhin ne dru ushtaret amerikan , nese amerika ben kte lloj politike se ka frik , po i them un fak ju amerika se nuk na sherben per asgje , per inat te vjerres nuk duhet te shkosh te flesh me mullixhiun , keshtu i thon nje fjale ktej nga ne , kam rrespekt per ty si gazetare por ne kte rast je komplet gabim .

              1. T
               Toni ALB

               E tmerrshme por e vertete.....po dike kane mbeshtetje keta qe dalin kaq hapur kundra ShBAse se ska mundesi....

               1. P
                Phoenix

                Vetem Shqiptaret nuk e kane marre vesh, se perandorise Amerikane po i vjen fundi. Ju Kosovaret filloni e mesoni Kinezce ose Rusisht se do ju duhet ne te ardhmen. Blinken eshte shtetas Izraelit qe Ameriken e perdor thjesht per te shurrosur Boten drejt Rendit te Ri Global. Albin Kurti eshte thjesht nje Tetar, qe zbaton urdherat. Ata rol i kane caktuar e ate teater luan.

                1. A
                 Asd

                 Amerike do te thote Liri dhe Demokraci; Pervec se nje vend, apo popullsi, eshte koncepti me i perparuar i njerezimit per menyren dhe organizimin e jeteses, ndaj nuk vdes kurre.

                 1. P
                  Phoenix

                  Dikur, Amerike do te thoshte Liri dhe Demokraci, e vertete. Por jo me. Amerika eshte e infiltruar deri ne palce nga Globalistet, te cilet jane Despote qe kane nje axhende specifike antinjerezore per Planetin Demokracia ne Amerike, filloi te vdese qe me sulmet e 11 Shtatorit te kullat binjake Tashme Amerika thjesht eshte nje kufome , qe presin vetem ti gjejne varrin ku ta varrosin. Fatkeqesisht ky eshte realiteti, na pelqen apo jo neve.

                  1. p
                   pjeter

                   Dhe ke te drejte, besoj se per kete adhurojme Ameriken. Ajo qe te fut ne mendime negative ama eshte qe po kjo Amerike, nga nje here, thjesht per llogari, nuk i paska problem iç fare ti fusi thiken pas shpine nje kombi qe e adhuron, qe ndoshta nder te paktet eshte proamerakan kaq ne mase, e qe i sheh si driten e syve. Amerikanet, amerikanet ne pergjithesi mendoj, kohet e fundtit jane fokusuar shume ne nje nga karakteristikat e shqiptareve, ndoshta per mendimin tim edhe egzagjeruar pak, ate te beses, na kane egzaltuar tej mase, por ama kane injoruar krejt nje karakteristike tjeter, qe nuk mund te jete e ndare nga besa, ate te pabesise, ndosha amerikanet te diteve te soteme nuk e kuptojne mire, qe edhe pabesia perjetohet shume keq akoma ne nje pjese te mire te shqiptareve.Perkedhelja e ulet e gjenocidaleve te ballkanit, sidomos nga e ambasadorit ne Beograd, disi me pak ai ne Prishtine,perjetohet si pabesi, dhe nuk le shije te mire . Ne, mendoj se u jemi shume mirenjohes Amerikes, vete egsistenza jone ka nje lidhje te forte me te, por e dime mire qe pabesia, na ka bere gjithmone gjemen,pastaj mund te flasim pa fund per Albinin , Ramen e ke te duan, por thelbi eshte i njejte. Nuk ndryshon mentaliteti i rrenjesuar mijeravjeçar i nje kombi, me bindje qe mjaftojne eksperimente gjeopolitike disa dekadash e ç'do gje zgjidhet sipas llogarive, nuk mund te behet asnje llogari pa shqiptaret, sepse ne fund te fundit, eshte ajo qe po synohet, imponim pa kushte,e pra destabilizimin e rajonit per veç serbo ruseve,po duket se dikush tjeter e kerkon, ose thjeshte, dhe ketu kthehemi ne zanafillen e temes, eshte thjesht NAIVITET, nga ata qe kane peshe boterore te marrin vendime shume te diskushme.

                 2. E
                  Eshte komplet ndryshe nga c'mendoni te gjithe ju !

                  Okay le te harrojme per nji cast kto qe na fotografon aparati ,ku Albini i gju n'Karate Blinkit dhe te mbyllim per nji moment syt e mendojme : "Po sekur Al bin te jet Aktore e Trupes me Regjizore nga Hollivudi dhe te luaj thjeshte Rolin qe i kan caktuar ? Pse ,ju duket e pabesushme juve qe Al bin ta ken sjell ne Pushtet Regjizoret Hollivudiane dhe e gjitha te keq Programuar fill mbas Clirirmit te Kosoves ,se si do ta xhonglojne Kosoven _Regjia Hollivudiane ? Nqs do i referohemi te gjitha Arrestimeve e Gjyqeve te ish UCK-se , tolerimi i Serbeve ne Kososve , Loja e Turit te Takimeve "Rondevu-t" e Hoteleve Al bin - Vucic dhe Gjaprinjte helmues qe silleshin verdall mbi Tavolinen e biesedimit , ironia e injorimit nga serbi Fadull Vucici i gjithckaje sikur mos te kishte ndodhur asgje , perseri ne Oher ,qe i ngjajti nji Pordhe te Ftohur e pa Ze te Nderkombetareve , pastaj futja ne Kurth e Kurtit afrimi i Ushtrise Serbe etj etj _ pastaj Crash-i ndermjet Regjizorit dhe Aktorit Al bin , te gjitha duket qarte sikur vijne nga i njejti Burim ne fillim ,per ta prure Kosoven sot ne kte gjendje Kritike perballje me Te Fortet qe bejn gjasme jane thartuar ! _ A nuk ju duket i panueshem ky Skenar ? I pregatitur qysh me pare ! Mos thoni Jo .Se pasha Perenin pas disa vitesh do ta pranoni . Asgje s'vjen sot nga Rastesia ,as nga Chucki Norrisi , por nga Regjizori Hollivudian ! Ne lte Skene Boterore ka vetem nji Regji . (hani - hani tani )

                  1. T
                   Tamam !

                   A nuk lexuam te gjithe para disa javeve se te ndodhte kjo ne Veri , ku X Politikan Nderkombetare te Deklaronte se : Kujdes se mundet t'ju heqim Pamvarsine ??????? Pra mos u lodhni me kot me vra mendjen . Gjithcka ka qe e Planifikuar qysh me pare . Kthejellohuni edhe njiher . 1 _ Ndryshimi i Flamurit = ndryshim identiteti _Nji popull pa Identitet = duhet te shbehet = mos te ekzistoje . - 2- Pushtimi i Drejtesise Kosoves me Te Huaj per llogari te "Davase AntiKosove" 3 - Arestimi krereve te UCK-s .4 - Kurdisja Artificiale e Bisedimeve ngritur ne Nivele Nderkombetare , te perziheshin Nderkombetaret qellimishte qe puna te degradonte deri ne pezjerjen e Shba-ve , komplet paKuptim nji Internacionalizim i panevojshem i nji Problemei meidis dy Shteteve ,ku te Dy Aktoret Vucic e Kurti luanin sipas Regjise dhene ! Vucici kundershtonte ne cdo takim , nji shqetesim i tille solli ne skene ne fillim Dyshen Simptike te BE-se Dy sllave ,e qe Topi i Golfit ne ate Tavoline BE-je te vendosej e ngrihej ne pozicionin e duhur edhe Tavolina e BE-s u refuzua nga Vucic Ohri per te sjelle ne Skene Kauboys-in "Mikun tone Lunatike " i cili qendropn gjithmone gati me shkolpin e Golfit ne dore me i dhen Goditjen ptoblemit me e hedh ne Grope dhe ashtu ndodhi . Loja e Golfit me Kosoven ishte Programuar qysh ne fillimet e saja . / Tani varet nga kapaciteti lexuesit sa % arrin te thithi e kuptoje nga kjo Loje

                  2. E
                   Eda

                   Obobo...doli prape kjo katundarja, qe kujton se ka tru te analizoje dhe gjykoje Albin Kurtin! O maloke lerja intelektualeve gjykimin,ti shko meru me lopet!!! U ngritën "kembet", ti bien kokes...Çdo malok e mban veten per te zgjuar!!! Bela e madhe.

                   1. J
                    Jimi

                    Mbase per Albinin ke njemijenje arsye te jesh e pakenaqur, ashtu sic edhe un jam, por gjithashtu nuk duhet te jesh e kenaqur edhe me politiken amerikane ne Ballkan. Edhe pse ajo eshte superfuqi, kjo nuk do te thote se ne kete krize ballkanike, ajo po trregohet e drejte me shqiptaret. Perkundrazi ajo hapur dhe kunder interesave te shqiptareve, ka dale ne krahe te Vucicit. Te pakten per kete arsye ne shqiptaret duhet te jemi bashke. Solidariteti i serbeve kunder amerikes eshte i pashembullt. Edhe pse vend qe ushtroi nje genocid te pashembullt edhe keto dekadat e fundit ndaj shqiptareve, jo vetem nuk kane kerkuar falje per kete por me solidaritetin e tyre hapur i bejne karshillek Amerikes duke e kercenuar ate se po nuk plotesove deshirat tona, ne shkojme tek vellai yne rusi. Cili eshte morali i ketij shkrimi, moj Kimete, qe ne shqiptaret ti bindemi Amerikes, e cila kerkon te krijoje nje Republike serbska ne Kosove, apo per me keq akoma te kenaqim oreksin e serbeve qe Kosova te jete thjeshte nje krahine autonome e Serbiose !? Amerika me force mund te vendosi gjithc'ka, por te pakten jo me vullnetin e shqiptareve. Tung !

                    1. k
                     kuriozi

                     Po ti me Edushe qytetarja,mos e ke shtepine tek munumenti i Skenderbeut,bash nen topet e kalit?

                     1. P
                      Pitkini kosoves

                      Shtetar dhe rrevolucionar . Munde te jesh rrevolucionar po jo shtetar . Pitkini kosoves Enveristi marksiste-leninisti Kurti eshte i mire si sindikalist me shume nuk mund te jape . Faji qendrone te votuesi te injoranca qe e ka mbytur krahinen e kosoves ky ky mashtrues i genjeu me bashkim kombetar me flamurin association . Pitkinit te kosoves une vetem emrin i kisha degjuar dhe nuk kisha paragjykim pasi nuk e njohe kosoven kam degjuar qe ka tre qytete dhe asgje me shume . Ajo qe mua ma perforcoje idene qe ky eshte i semure psiqik ishte ardhja ne Tirane fushate kunder Rames me nje grupe talibanesh marksiste qendruan ne nje kanale anes rruges te rreshtuar si komunistet e Enverit dhe filluan intervisten do rrezojme Ramen shikoni kete kanale ky eshte korrupsioni Rames sinqerishte mu kujtuan diversantet qe vinin nga kosova per te rrezuar Enver Hoxhen kur i kapte ti vriste keq ti linte keq imagjinoni Rama ne kosove te ngreje nje parti socialiste dhe te shkoje te beje fushate per te rrezuar te zgjedhurin atje haaaa sa turpe e poshtersi nga ky momente per mua ky eshte Pitkini kosoves dhe nuk paskam qene i gabuar ne perceptimin e krijuar.

                      1. b
                       bashkimi per drejtesi

                       Sa e sa njerëz nuk duan ta kuptojnë realitetin në Kosovë. Kombi shqiptar në Kosovë mbijetoi fal trimërisë së madhe të çlirimtarëve UÇK- NATO/ SHBA dhe BE/. Po të mos ishin ata në Kosovë nuk do të kishte më shqiptar. Serbia gjenocide kurrë se ka ndërrua kursin ndaj shqiptareve sepse e nxit dhe mbështet Rusia tash edhe nga Kina. Ne kemi mbështetje nga vendet demokratike me në krye me SHBA të cilën me çdo kusht Kurti e Osmani dhe militantët e tyre duan ta prishin dhe ta rrezikojnë të ardhmen e Kosovës. Me Kurtin mendjemadh e b..th cullak dhe Osmanen që për 15 vjetë e dogjën Kosovën për interesa karrieriste dhe serbo ruse nu arrihet askund përveq tragjedive. Tash duan ta shtijën KFOR dhe shqiptaret në luftë, dhe ta ndihmojnë Rusin e Serbinë besa edhe Kinën ta okupojnë Ballkanin - Kosovën. S’ka më përrallat që mashtrojnë se ju të VV me A.Kurtin e V. Osmanin dhe me S.Berishen dhe i. Metën e kanë sjell Kosovën në cep të humnerës. SHBA dhe disa vende demokratike nuk kanë aq shumë për nevoj për ne në Kosovë, por por mundohen ta shpëtojnë një komb i cili gjindet në gojë të armikut shekullor serbisë ortodokse gjenocide. Zhurmagjit nuk kanë asnjë viktimë dhe asnjë dëme nga regjimi Millosheviqit , ndoshta vetëm përfitime dhe avancime. Me lojërat e kësaj Qeverie këto ditë arritëm në prag të përsëritjes të atyre ditëve që përjetuam me gjenocidi serb me projektin famkeq të vitit 1999 "Patkoji". Bota demokratike po përpiqet dhe financon që të mos përsëritet tragjeditë kurse kreu politik i Kosovës jep zjarr dhe nuk asnjë ndjenjë për qytetaret që dhanë jetën për lirin e Kosovës. Është lehtë të rrahesh gjoksin me “trimëri” dhe të fshihe pas KFOR. Njerëzit që në mendje kanë vetëm karrierën dhe dhunën kundër kombit dhe shtetit të vetë nuk mund dhe nuk duan të zgjidhin problemin. Ata do të vazhdojnë me skenarë për të krijuar kriza për të mbet sa ma gjatë pushtet. Nuk i intereson as kombi e as shteti zaten ata as që njohin Kosovën dhe ketë kanë dëshmuar që nga viti 2006. Kjo politik e pushtetarëve të Kosovës duhet flaket me largimin sa më të shpejt të tyre sepse po prodhon varfëri e frikë dhe asgjë që hap horizonte të mirëqenës. Ti hapen shtigje lirisë e demokracisë dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror kulturor të vendit dhe kombit. Urrejtjen ndaj Shqipërisë dhe SHBA dhe BE nuk mund ta mbajnë për veti por jo në emër tonë ta rrënojnë miqësinë e sinqertë të shqiptareve ndaj shtetin amë - Shqipërisë dhe SHBA dhe vendet demokratike dhe janë kundër politikave fashiste sepse ishin dhe ende jemi viktime tyre.

                       1. S
                        Si nuk e ebn asnjeri Pyetjen ;

                        Perse problemet ndermjet dy Shteteve duhet ti shkonin ne Tavoline Te Forteve ? Ishte nji Problem qe i takon te dy shteteve dhe aspak e arsyeshme qe te behej Problem Nderkomebtare ! Pra ktu fillon Loja . Do thot dikush se kundershtonte Vucic ? Okay .Le te kundershtonte dhe pastaj ? Nderpriteshin dhe rifillonin perseri .C'kishte ktu per kaq Nxitim ? Pra un mendoj se e gjitha ka qen nji Loje e stisur dhe se Albini eshte pjes e Lojes dhe ne dijeni madje te saj se cilat do jene konseguencat per Kosoven . - Do thot dikush se : Vucici solli Ushtrine ne kufij mbasi i zmadhoj Problemin duke e sjelle ne Teren nga Hotelet ku Bisedonin ,duke bllokuar rruget me barikada dhe solli Ushtrine ne Kufij . Dhe pastaj ? Ke do trembte me Ushtrine e tij ? KFOR-in ? Apo Nato-n Sepse kaq surrat ka Nato sa mos ta lejoj te lepij ate cfar Peshtyu ne surrat te serbit ne Lufte . Prandaj gjerat u gjenruar nga dyshja Vucic Kurti ne marreveshje . Te dy punuan per te njejten Arritje .Pra e gjitha ishte nji Loje . C'pun kishin qe prune ne Kosove _Gjykatat Speciale ? Dhe te drejtuar nga te Huajt !!!!!!!!!! Perse nuk i lane Kosovaret te ndertonin Shtetin e tyre si gjithe popujt ne Liri po s'lan Te Huaj pa futur brenda duke bere te kuptohet De _Fakto se Pamvaresia ekziston vetem ne Leter sepse Ligjin ktu e bejn Te Huajt kudo ! Dhe cben Te Huajt mbasi kapen Kosoven ? Arrestuan si te ishin Kriminele Veteranet e UCK-se ne menyeren me brutale si te ishin ata jo njerez te nderuar te Kosoves por te ishin Kriminele Serb ! Arrestimi dhe mbajtja e tyre ne Hage dhe ajo qe le pas gjithe kjo Politike Fashite eshte e padiskutueshme se Te Fortet i kan pas ber Planet qysh kur Athisari perpilonte Kushtetuten e Kosoves dhe gradualishte e kthyen Kosoven ne piken e Nisjes perseri por ksaj here ,nen Kercenimin e Coptimit te nji pjese te Teritorit ,nji Politike qe neser do aplikohet edhe ne mes te Kosoves rreth Kishave Shqiptare te Koncertuara ne Serbe dhe dal nga dal shperberja e Kosoves ! Tani analizohini te gjitha cfar ka ndodhur ne Kosove qysh ne fillimet e Shtetit se keshtu do kthjelloheni e kuptoni se cpo ndodh vertete me Kosoven dhe se sa e rrezikeshme eshte e gjitha kjo LOje

                        1. H
                         Hashim Hashash

                         Kimetja prap nen narkotike!Lere çiko drogen se te mori ne qafe!Martohu ,krijo familje!I Ke shume "kilometra " te kaluara,por ende gjen meshkuj qe kjo gje nuk iu pengon.

                         1. U
                          Universi shpresa ime

                          Amerika e ka vën si tabel qitjeje Kosovën.

                          Lini një Përgjigje